Xiaomi Mi A1

poruka: 941
|
čitano: 257.729
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

problem je što kamera strši. čekam da mi stigne takva zaštita za kameru.

s ovim caseom mi je kamera prilično zaštićena: case

ovo staklo sam jučer stavio na ekran: tempered glass - jedino ne paše rupa za proximity senzor.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Vidim da većina ovdje na forumu daje prednost mi A1 naspram redmi note 5.

Zašto?

14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

ja sam se dvoumio između ta 2 mobitela, čekao da padne cijena RN5. dok mu još cijena nije bila pala, naletio sam na vrlo povoljan A1, a osim cijene je presudilo što A1 ima USB type C. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

kako si zadovoljan s kamerom, posebice noćnim snimkama?

14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

instalirao sam google kameru. ogromno poboljšanje u odnosu na stock aplikaciju! pisali smo na prošloj stranici o tome kolega Ag008 i ja.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
dado314 kaže...

upload na youtube sa google kamerom - 320p

upload na youtube sa stock kamerom - 1080p (HD)

 

 ovdje je bio problem što sam uploadao video direktno sa Google photos.

kad sam prebacio na komp pa onda na youtube video je bio u HD-u.

15 godina
online
Re: Xiaomi Mi A1
dado314 kaže...

instalirao sam google kameru. ogromno poboljšanje u odnosu na stock aplikaciju! pisali smo na prošloj stranici o tome kolega Ag008 i ja.

 par pitanja vezano za google kameru:

  • da li se google kamera moze instalirati na najnoviju verziju software-a?
  • da li treba root uređaja?

 

 

pogledao sam danas telefon u zivo i čini mi se jako kvalitetno napravljen ... pa cu se najvjerojatnije odlučiti na kupnju ....

 

 

također me zanima da li netko koristi držač za mobitel u autu na magnet, tj. da li je dovoljna metalna pozadina mobitela ili se mora dodatna metalna pločica stavljati?

14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

kako instalirati gcam

meni kamera radi i nakon najnovijeg updatea.

imam ovaj case i možda bi metal u sredini bio dovoljan za spajanje na magnet

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Ja bi rađe preporučio redmi note 5 (pro) zbog bolje baterije, Miui nije toliko loš ;)

Mi 6x i mi a2 su tanji i smanjili su bateriju nepotrebno . Meni je fora kad mi mob drzi 2dana nemam brige koje sam imao prije da ga uvjek moram stavit punit dok idem spavati, ja sam vam ljudi na sedmom nebu :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 11:02 (Markić7).
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Neki dan sam uzeo Mi A1 jer sam fan Šajomija od kad sam kupio njihovu Yi kamericu za 100 eura koja je radila snimke ko GoPro 4 kad ju haknem. 

 

Na odmor je otišao Moto G 2 gen i sad mi je čudno šta Xiaomi nema ona 3 jednostavna navigacijska elementa na dnu ekrana, nego one kapacitivne tipke kako se već zovu.

 

Prva zamjerka je da je mob dizajniran da sklizne iz ruke, lijepo je napravljen i djeluje stvarno kvalitetno ali stavit ću masku preko njega jer nema smisla da se tresem kad će mi skliznut iz ruke, pogotovo ako sam negdje vani. Moto G je gumiran pa mi je pljusnuo 4-5 puta na pod, pukao je ekran ali mob je radio nije se gasio. Naravno bio je spor, štucao je na instagramu i navigaciji, imao lag nekad ogroman kad bi ga malo jače koristio npr. kad bi bio negdje u pokretu, a tada bi mi taj lag baš cjedio živce.

 

Sad ću vidjet kako će Šajo se ponašati.

 

Primjerak kojeg imam (kupljen u jednom hr dućanu) je Android 7.1.2 , security patch Dec 1 2017. 

 

Kad odaberem System Update kaže da je update available - May 2018 security update mi nudi, 1 GB i sitno. 

 

Pitanje 1 - da li je ovo neki krucijalni update kojeg baš moram skinuti, što donosi?

 

Pitanje 2 - na XDA forumu rasprava oko instaliranja Google kamere je baš opširna, do te mjere da neki nude na download verzije te aplikacije koje su optimizirane za selfije. Mene to ne zanima, 90% slika koje će ovaj mob meni napraviti bit će po normalnom dnevnom svijetlu vani. 

 

Da li je Google Cam jedini app koji rade finije slike na ovom uređaju, možda u Play storeu ima neki camera app koji radi isto bolje od tvorničke? Čisto da instaliranje bolje kamere bude manje komplicirana radnja ako je moguće.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 11:23 (Mylo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Taj update ti je na novu verziju 8 (Oreo) nakon toga je izaslo jos updejta (tj. od nove godine svaki mjesec jedna) tako da preporucam updejt na tu novu verziju, dok jos nisi sve instalirao i namjestio po svom, pa onda odradi Factory Reset i pocni slobodno koristit.
Stock kamera i aplikacija je za slikanje po danu jako dobra ali ekipa kaze da sa Google kamerom radi bolje (nisam probao).
Pusti na stock pa vidi kako ti se svidja, ako nisi zadovoljan stavis si tu gcam.
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
djigibao kaže...
Taj update ti je na novu verziju 8 (Oreo) nakon toga je izaslo jos updejta (tj. od nove godine svaki mjesec jedna) tako da preporucam updejt na tu novu verziju, dok jos nisi sve instalirao i namjestio po svom, pa onda odradi Factory Reset i pocni slobodno koristit.
Stock kamera i aplikacija je za slikanje po danu jako dobra ali ekipa kaze da sa Google kamerom radi bolje (nisam probao).
Pusti na stock pa vidi kako ti se svidja, ako nisi zadovoljan stavis si tu gcam.

 GCam je puno bolji u svim uvjetima, jedino za sto je stock aplikacija dobra su portrait slike sa zamucenom pozadinom... Onaj gimmick s 2 kamere... mislim da to ne radi s gcamom

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

A jbt ja sam poštelo loginove i ikonice...al dobro. Idemo ponovo. Znači update pa factory reset, neće mi taj reset vratit sve na ovaj 7? :D

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Mylo kaže...

A jbt ja sam poštelo loginove i ikonice...al dobro. Idemo ponovo. Znači update pa factory reset, neće mi taj reset vratit sve na ovaj 7? :D

 Ne treba ti nikakav factory reset... ako mislis staviti google cam, stavi ga, i onda updejtaj, ako sve prode ok a trebalo bi ne treba ti nikakav factory reset..

15 godina
online
Re: Xiaomi Mi A1

 predpostavljam da stock kamera nije imala ukljucen HDR?

 

 

14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Počekat ću još malo da vidim par usporedbi, puno tih stock vs gcam slika mi djeluju kao da gcam lakše odradi hdr fotku, a opet sa stock izgleda jednostavnije izbit svjetle djelove fotke ko npr. nebo. Možda malo igranje sa exp. kompenzacijom. 

 

Na par slika se ipak vidi dosta razlike u oštrini, kao da stock kamera napravi neki smudge, šta je čisto softverski valjda kako obradi jpg, opet kažem možda ima neka kamera na playstoreu koja je između gcama i stocka...budem vidio

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Naručen mi a1 preko njuskala, čekam da stigne, palo mi na pamet da bi bila dobra ideja, budući da ima malo manju bateriju i vjerojatno će ju trebati puniti svaki dan, da jednostavno uzmem jedan od onih dockova pa da ga prije spavanja samo pljasnem gore na to, ima li netko nešto slično tome?

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 17:59 (glikoprotein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Ne bih žurio na tvom mjestu. Ovaj proc je dosta štedljiv, a ni Oreo nije loš po tom pitanju.

Ali naravno, ovisi koliko i kako ga misliš koristiti.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Mylo kaže...

Počekat ću još malo da vidim par usporedbi, puno tih stock vs gcam slika mi djeluju kao da gcam lakše odradi hdr fotku, a opet sa stock izgleda jednostavnije izbit svjetle djelove fotke ko npr. nebo. Možda malo igranje sa exp. kompenzacijom. 

 

Na par slika se ipak vidi dosta razlike u oštrini, kao da stock kamera napravi neki smudge, šta je čisto softverski valjda kako obradi jpg, opet kažem možda ima neka kamera na playstoreu koja je između gcama i stocka...budem vidio

 

ako nisi procitao disclaimer. sada stoji

 

SINCE MAY OTA UPDATE, DATA IS WIPED IN THE BOOTLOADER UNLOCKING PROCESS. TO USE THE TOOL YOU HAVE DOWNGRADE APRIL OR BEFORE, INSTALL THE CAMERA AND THEN UPDATE.

 

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/tool-google-camera-root-magisk-enable-t3747585

 

 

moj stari ima A1, cesto sam u iskusenju bio da mu ovo odradi, ali mi nije dao vise da mu pridjem telefonom, kaze kad radi, ne diraj. a evo ovo mi je dokaz da ne diram. sad mu cesto spominjem da ce novi update sistema donijeti novi izgled, pa neka se priprema za to kad bude vrijeme, da ne bude kasnije ti si meni zeznuo, prije je bolje radilo.  :D

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Eto, neću prčkat onda sa tim gcamom, makar sad vidim imaju i neki skoro pa installeri koji sami odpakiraju i odrade unlock i lock i ubace apk od gcama...

 

Vidio sam da Bacon Cam ima dosta opcija, sa tim ću probat malo. 

 

Prvi dan sam punio mob na usb, kažu da je kao to bolje za frišku bateriju i prvo punjenje, onda jučer na klasični punjač i utičnicu, 1:40 od 10% do 100%...sviđa mi se. Masku jedva čekam da dođe, nemoguće je koristit mob bez toga, ko da držim sapun u ruci.

 

Jedna zamjerka u svakodnevnom korištenju - nisam našao način kako stavit mob na silent mode, ako ne želim da mi mob zvoni ili vibrira. Na Motoroli je to bilo easy - stisnem volume tipku, izleti slider za jačinu i ispod opcije None - Priority - All. 

 

Stisnem None, tišina. 

 

Na ovom Xiaomiju nema toga, vjerojatno je stvar do Androida.

 

Ona ladica šta izleti kad se povuče vrh ekrana, ima znakić za Do Not Disturb, ali je "proces" nije jedan tap nego slide za izvuć ladicu, odabrat Total Silence. Za gašenje je samo jedan tap na ikonicu.

 

 A i ne znam zašto kad sam u podatkovnom prometu kod ikonice signala ne piše H ili 4G ko na Motoroli. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 23:53 (Mylo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Mylo kaže...
Jedna zamjerka u svakodnevnom korištenju - nisam našao način kako stavit mob na silent mode, ako ne želim da mi mob zvoni ili vibrira. Na Motoroli je to bilo easy - stisnem volume tipku, izleti slider za jačinu i ispod opcije None - Priority - All. 

 

A i ne znam zašto kad sam u podatkovnom prometu kod ikonice signala ne piše H ili 4G ko na Motoroli. 

Tipkom stišaš do kraja, te još jednom pritisniše tipku za stišavanje.

 

Kod mene uredno pišu 3G-4G (H je zapravo poboljšani 3G pa valjda iz tok razloga piše samo 3G)

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
glikoprotein kaže...

Naručen mi a1 preko njuskala, čekam da stigne, palo mi na pamet da bi bila dobra ideja, budući da ima malo manju bateriju i vjerojatno će ju trebati puniti svaki dan, da jednostavno uzmem jedan od onih dockova pa da ga prije spavanja samo pljasnem gore na to, ima li netko nešto slično tome?

 Meni traje 2 dana a imam upaljeno i lokaciju i smart lock i svakakve gluposti... uz prilicno puno koristenja, samo sto ne igram nikakve igre. Za manje zahtjevne korisnike moze trajati i 3 dana.

14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Novi dan novi upitnik :D

 

Kad uključim podatkovni, ispadne notifikacija Android System - Sign in to network HT HR.

 

Kad tapnem na to, otvori mi Sign in to network prozor na adresi www.t-hr.hr/apn koju ne može učitat.

 

Rješio. U Access Point names bio je odabran T-Mobile web.htgprs, odabrao sam T-Mobile Internet internet.ht.hr

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 13:38 (Mylo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Mylo kaže...

Novi dan novi upitnik :D

 

Kad uključim podatkovni, ispadne notifikacija Android System - Sign in to network HT HR.

 

Kad tapnem na to, otvori mi Sign in to network prozor na adresi www.t-hr.hr/apn koju ne može učitat.

 Nisam na t-comu ali vjerojatno nesto ne stima s postavkama, nazovi sluzbu za korisnike i pitaj..

15 godina
online
Xiaomi Mi A1

Mylo, koju si masku i staklo narucio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Neka šatro "karbonska" od 50 kn i baš je ok, možda probam neku tanju ali ova mi je skroz ok, sad mob leži u ruci kako bi trebao, malo su rubovi povišeni, ono tipa pol milimetra viši od samog mobitela pa onaj zadnji zadnji milimetar lijevog i desnog ruba ekrana je drugačiji nije više fino zaobljeno nego se osjeti taj zubić pod prstom ali to je mala cijena za novi ultra grip :D 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 13:59 (Mylo).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Eto ako koga zanima, danas sam lupio fotke za usporedit serijsku kameru i Bacon Cam. Nije možda mjerodavan test skroz, ravno u sunce, ali šta je tu je.

 

https://i.imgur.com/F6aRbik.jpg - original

 

https://i.imgur.com/0Ut7cZC.jpg - Bacon

 

Obje su imale HDR mod uključen, na Baconu nisam ništa drugo štelao samo okinuo. Format je na Baconu neki drugi, bit će neki 3:2 ili šta ja znam, original je namješten 16:9

 

Ovako po mom nekom sudu, Bacon je bolje odradio dinamički raspon gore kod oblaka, original kamera je tu malo spaljena, ali ako zumirate na cestu, meni se čini da je original tu dosta bolji. E sad kad bi mogo znat koliko bi tu Gcam bio bolji...pa da procjenim jel mi se da sa tim čačkat ili ne.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Pitanje laika! Čitam da je za Xiaomi Mi A1 dostupan android 8. Obzirom da Xiaomi Mi A1 pogoni procesor Snapdragon 625 znaći li to da će uskoro i za sve mobitele od Xiaomi-a koji su bazirani na tom procu biti isto dostupan. Naime, vrijedi li nadogradnja za jedan mob s prcesorom Snapdragon 625 i za druge s istim.
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Mi A1 ima Google Android One tj. cisti Google OS (kao npr. Pixel mobiteli) dok ostali mobiteli od Xiaomi-a imaju njihov MIUI preko Google-ovog tako da tesko da ce dobit v8 osim pojedinacnih flagship mobitela
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice