Xiaomi Mi A1

poruka: 941
|
čitano: 257.853
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Pozdrav ekipa!!

 

Evo mob je kod mene ueltio prije cca 1mj skroz novi, uglavnom sam zadovoljan!

 

Nego da vas pitam jer nisam vidio da tko spominje par problema. Ima tko iskustva?

 

1. Mob stalno traži wi-fi iako nisam omogučio

 

2. Proximity senzor zblesa quick menu ikone dok razgovaram

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

nemam problema sa wifi. dapače, jako brzo se spoji na mrežu!

proximity sensor je druga priča. masu ljudi ima problema s njim. dok pričam, upale se razne aplikacije...

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Pozz narucio sam Xiaomi mi a1 sa goldwaya pa me zanima ako netko ima iskustva koliko vremenski treba da mob dode sa dhl dostavom 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Ja kad sam narucivao trbalo im je doslovno skoro tjedan dana da mi ga uopce shippaju. Nakon toga jos tjedan dana da dode do mene DHL-om. Sve u svemu 10-ak radnih dana tje 2 tjedna bih ja rekao u prosjeku.
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Minneyar kaže...
glikoprotein kaže...

Naručen mi a1 preko njuskala, čekam da stigne, palo mi na pamet da bi bila dobra ideja, budući da ima malo manju bateriju i vjerojatno će ju trebati puniti svaki dan, da jednostavno uzmem jedan od onih dockova pa da ga prije spavanja samo pljasnem gore na to, ima li netko nešto slično tome?

 Meni traje 2 dana a imam upaljeno i lokaciju i smart lock i svakakve gluposti... uz prilicno puno koristenja, samo sto ne igram nikakve igre. Za manje zahtjevne korisnike moze trajati i 3 dana.

 Ja ne znam kako vama baterija izdrži dva dana, a meni samo jedan i to se taman isprazni do 20% do kraja večeri... Lokacija je isključena, smart lock isto, wifi samo kod kuće upaljen, sinkronizacije su upaljenje istina. Dosta visim po facebooku pa sam ga probao deinstalirati jer znam da cucla bateriju pa preko chromea se spajati, ali nije bilo nekih poboljšanja. U prosjeku mogu dobit 6 sati sot-a ako mi baterija dođe do 0%, a viđao sam po internetu brojke skoro do 10 sati sot-a pa mi nije baš jasno odakle tolika razlika. 

Prije ovoga sam imao xperia m koja nije imala ni 4 sata sot-a tako da je ovo napredak za mene, ali opet kad kažete dva dana da traje, nije mi baš jasno kako tolika razlika?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
12 godina
offline
Xiaomi Mi A1

I meni je toliko trajala. Pa ni redmi note 4x nije mogao trajati 2 dana koji ima još bolju bateriju. To 2 dana je po meni moguće za neko lakše korištenje i uključenost ekrana kakvu si ti i imao.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Isključi LTE, stavi ga na 3G.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Meni je na GSM/2G pa svejedno oko 1 dana traje baterija.

Igram samo ponekad King of Thieves, Pocket Miner i Pako 2.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Pozdrav svima,

 

Planiram kupiti mi a1 ali s obzirom da uskoro izlazi a2 dali se isplati pričekati neko vrijeme da padne cijena ili ne?

 

Zapravo mi treba mobitel što prije tako da ni nemam baš nešto vremena čekati ali ipak strpio bi se neko vrijeme ukoliko bi cijena a1 s izlaskom a2 pala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 8:18 (juje1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
juje1 kaže...

Pozdrav svima,

 

Planiram kupiti mi a1 ali s obzirom da uskoro izlazi a2 dali se isplati pričekati neko vrijeme da padne cijena ili ne?

 

Zapravo mi treba mobitel što prije tako da ni nemam baš nešto vremena čekati ali ipak strpio bi se neko vrijeme ukoliko bi cijena a1 s izlaskom a2 pala.

 Osobno ne bih čekao. Em se A1 nabavi za nekih 1400 kuna ovisno koliko prostora ti treba, em nije sasvim jasno kad A2 dolazi. Da li drugi mjesec, da li u kolovozu (spominje se 08.08.) ili tek u rujnu kao i A1. A i ne vjerujem da će pad cijene biti toliko velik jer je moguće da će A2 stići sa nešto višom početnom cijenom. Dal se baš isplati čekati još 2-3 mjeseca da uštediš 100-200 kuna? Jedini razlog zbog kojeg bi se isplatilo čekati je da nisi siguran između A1 i A2, ali ako si se već odlučio za ovaj, kupi ga sad. Ima ga i u nekim našim shopovima, ima ga na Alzashopu (na akciji trenutno), a možeš ga i iz Kine uzeti ako nemaš problem s time.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 11:05 (Hexfire).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Hexfire kaže...
juje1 kaže...

Pozdrav svima,

 

Planiram kupiti mi a1 ali s obzirom da uskoro izlazi a2 dali se isplati pričekati neko vrijeme da padne cijena ili ne?

 

Zapravo mi treba mobitel što prije tako da ni nemam baš nešto vremena čekati ali ipak strpio bi se neko vrijeme ukoliko bi cijena a1 s izlaskom a2 pala.

 Osobno ne bih čekao. Em se A1 nabavi za nekih 1400 kuna ovisno koliko prostora ti treba, em nije sasvim jasno kad A2 dolazi. Da li drugi mjesec, da li u kolovozu (spominje se 08.08.) ili tek u rujnu kao i A1. A i ne vjerujem da će pad cijene biti toliko velik jer je moguće da će A2 stići sa nešto višom početnom cijenom. Dal se baš isplati čekati još 2-3 mjeseca da uštediš 100-200 kuna? Jedini razlog zbog kojeg bi se isplatilo čekati je da nisi siguran između A1 i A2, ali ako si se već odlučio za ovaj, kupi ga sad. Ima ga i u nekim našim shopovima, ima ga na Alzashopu (na akciji trenutno), a možeš ga i iz Kine uzeti ako nemaš problem s time.

 

Hvala na odgovoru,

 

Planirao samo uzeti preko honorubya. Dali bi preporucili eventualno negdje drugdje jer mi se nici kao ok cijena tamo.

 

Uzeo bi model od 32gb dakle 180 dollara + shiping nekih 25.

 

 

nisam bas quotao najbolje jbg :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 11:12 (juje1).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Coder256 kaže...
Minneyar kaže...
glikoprotein kaže...

Naručen mi a1 preko njuskala, čekam da stigne, palo mi na pamet da bi bila dobra ideja, budući da ima malo manju bateriju i vjerojatno će ju trebati puniti svaki dan, da jednostavno uzmem jedan od onih dockova pa da ga prije spavanja samo pljasnem gore na to, ima li netko nešto slično tome?

 Meni traje 2 dana a imam upaljeno i lokaciju i smart lock i svakakve gluposti... uz prilicno puno koristenja, samo sto ne igram nikakve igre. Za manje zahtjevne korisnike moze trajati i 3 dana.

 Ja ne znam kako vama baterija izdrži dva dana, a meni samo jedan i to se taman isprazni do 20% do kraja večeri... Lokacija je isključena, smart lock isto, wifi samo kod kuće upaljen, sinkronizacije su upaljenje istina. Dosta visim po facebooku pa sam ga probao deinstalirati jer znam da cucla bateriju pa preko chromea se spajati, ali nije bilo nekih poboljšanja. U prosjeku mogu dobit 6 sati sot-a ako mi baterija dođe do 0%, a viđao sam po internetu brojke skoro do 10 sati sot-a pa mi nije baš jasno odakle tolika razlika. 

Prije ovoga sam imao xperia m koja nije imala ni 4 sata sot-a tako da je ovo napredak za mene, ali opet kad kažete dva dana da traje, nije mi baš jasno kako tolika razlika?

 Probaj Facebook/ Messenger Lite. I koristim Velis Auto Brightness za automatsko osvjetljenje ekrana, dosta je bolje za bateriju nego stock adaptivno osvjetljenje.

 

I da, ukljucen mi je 4G stalno. Osim prek noci, tad stavim Aeroplane mode i izgubim nekih 1-2% prek cijele noci.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
juje1 kaže...

 

Planirao samo uzeti preko honorubya. Dali bi preporucili eventualno negdje drugdje jer mi se nici kao ok cijena tamo.

 

Uzeo bi model od 32gb dakle 180 dollara + shiping nekih 25.

 A gle, ovisi o tebi. Osobno sam uzeo s Alzashopa jer mi je jednostavnije s reklamacijom, ako bog nedaj zatreba.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Pozdravljam raja, evo nakon malo premišljanja između Redmi Note 4X, Mi A1, Huawei P9 i Samsung J7 (2017) sam na korak da uzmem Mi A1. 
Samo me brine što za razliku od jeftinijih Xiaomija sve recenzije spominju maksimalno jednodnevnu bateriju. Znam da to odvisi od korisnika do korisnika, ali ja spadam u one kojima je mobitel često u ruci pa me zanima koliko vama drži baterija.
Više od jednog punjenja dnevno (noću) bih želio pošto poto izbjeći. Pa me zanimaju vaši dojmovi i ako bi mogli navesti koliko vama izdrži da znam što mogu očekivati od ovog mobitela.
Hvala!

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Neuk kaže...

Pozdravljam raja, evo nakon malo premišljanja između Redmi Note 4X, Mi A1, Huawei P9 i Samsung J7 (2017) sam na korak da uzmem Mi A1. 
Samo me brine što za razliku od jeftinijih Xiaomija sve recenzije spominju maksimalno jednodnevnu bateriju. Znam da to odvisi od korisnika do korisnika, ali ja spadam u one kojima je mobitel često u ruci pa me zanima koliko vama drži baterija.
Više od jednog punjenja dnevno (noću) bih želio pošto poto izbjeći. Pa me zanimaju vaši dojmovi i ako bi mogli navesti koliko vama izdrži da znam što mogu očekivati od ovog mobitela.
Hvala!

 Meni drzi 2 dana, rekao bih da ga koristim malo do srednje. Ne igram igre nikakve ali se dosta dopisujem na Messengeru. 2 frenda ga jos imaju i njima isto traje 2 dana, s tim da jedan od njih igra Hearthstone ponekad. Uglavnom bar jedan dan bi ti trebalo drzati svakako.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Hexfire kaže...
juje1 kaže...

 

Planirao samo uzeti preko honorubya. Dali bi preporucili eventualno negdje drugdje jer mi se nici kao ok cijena tamo.

 

Uzeo bi model od 32gb dakle 180 dollara + shiping nekih 25.

 A gle, ovisi o tebi. Osobno sam uzeo s Alzashopa jer mi je jednostavnije s reklamacijom, ako bog nedaj zatreba.

Vidim da u alzashopu trenutno nemaju bas neki izbor za 32gb verziju tj. imaju samo gold ne i crnu ili crvenu koji me zanimaju, a 64gb mislim da mi ni ne treba i malo je skuplja.

 

Kad si uzimao kod njih dali si uzeo bez instalicije ili sa jer vidim da to naplacuju nekakvih 10 eura. Dali se to isplati uzeti ili ne, prije sam za ne nekako.

 

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
juje1 kaže...

Vidim da u alzashopu trenutno nemaju bas neki izbor za 32gb verziju tj. imaju samo gold ne i crnu ili crvenu koji me zanimaju, a 64gb mislim da mi ni ne treba i malo je skuplja.

 

Kad si uzimao kod njih dali si uzeo bez instalicije ili sa jer vidim da to naplacuju nekakvih 10 eura. Dali se to isplati uzeti ili ne, prije sam za ne nekako.

 Morao sam ići na Alzu da bih shvatio o kakvoj instalaciji uopće govoriš , toliko o tome. Ne vidim poantu toga osim ako je taj mob za nekoga kome želiš pokloniti mob, a da odmah bude spreman za rad. Dati 10 eura za namještanje sata i datuma te instalaciju aplikacija koje možda nikad nećeš trebati mi je skroz apsurdno.

 

Da, samo je gold trenutno. U pravilu piše neki rok dostupnosti, ali za ovo ništa. Možda više ne planiraju nabavljati nove uređaje nego rasprodaju stare zalihe.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Hexfire kaže...
juje1 kaže...

Vidim da u alzashopu trenutno nemaju bas neki izbor za 32gb verziju tj. imaju samo gold ne i crnu ili crvenu koji me zanimaju, a 64gb mislim da mi ni ne treba i malo je skuplja.

 

Kad si uzimao kod njih dali si uzeo bez instalicije ili sa jer vidim da to naplacuju nekakvih 10 eura. Dali se to isplati uzeti ili ne, prije sam za ne nekako.

 Morao sam ići na Alzu da bih shvatio o kakvoj instalaciji uopće govoriš , toliko o tome. Ne vidim poantu toga osim ako je taj mob za nekoga kome želiš pokloniti mob, a da odmah bude spreman za rad. Dati 10 eura za namještanje sata i datuma te instalaciju aplikacija koje možda nikad nećeš trebati mi je skroz apsurdno.

 

Da, samo je gold trenutno. U pravilu piše neki rok dostupnosti, ali za ovo ništa. Možda više ne planiraju nabavljati nove uređaje nego rasprodaju stare zalihe.

 

Kontaktirao sam ih mailom i navodno vise nece nabavljati nove, tako da imaju samo taj gold sto mi bas i ne odgovara. Steta, mislio sam kod njih uzet jer mi djeluju ipak ozbiljniji od honorbuya.

 

Mozda se i protegnem do crvenog 64 gb modela jer mi super izgleda ali budem vidio jos. 

 

Sve vise me kopka cinjenica da uskoro stize a2 pa mozda da ipak njega pricekam i skupim jos nesto love za njega 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Učini tako ukoliko ti financije dopuštaju. Dobiješ osjetno jači cpu i bolju kameru, te godinu dana službenih nadogradnji više.

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
maks0806 kaže...

Učini tako ukoliko ti financije dopuštaju. Dobiješ osjetno jači cpu i bolju kameru, te godinu dana službenih nadogradnji više.

 Yep, nije ni loše pričekati. Eventualni problem je što se gubi 3.5mm jack i SD card slot kome je to bitno.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Pozdrav ljudi, uzeo sam ovaj telefon nedavno. Za sada sam na stock ROM-u.

 

Koji biste ROM preporučili da je vizualno najsličniji stocku ali da se neke sitnice ipak daju prilagođavati (davno sam na starom telefonu vrtio Cynanogenmod)?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Naletio sam na geekbuy na dobru cijenu za crveni model ali posiljka ide direktno iz Kine. Dali netko zna koliki bi bili jos dodatni troskovi?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

x 1,25 +60-70 kn carinskih troškova.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Narucio ipak u alzi. Stize kroz nekoliko dana 

 

Proletio sam malo kroz ove 22 stranice i vidim da ljudi preporucuju gcam. Jel ima netko nekakav guide kako da to instaliram i na sto trebam generalno pripaziti.

 

Nekakve savjete i upute za bolji rad mobitela? postavke itd.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 11:51 (juje1).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
juje1 kaže...

Narucio ipak u alzi. Stize kroz nekoliko dana 

 

Proletio sam malo kroz ove 22 stranice i vidim da ljudi preporucuju gcam. Jel ima netko nekakav guide kako da to instaliram i na sto trebam generalno pripaziti.

 

Nekakve savjete i upute za bolji rad mobitela? postavke itd.

 

Hvala

 Morat ćeš listati nekoliko stranica unatrag, jedan kolega je stavio youtube tutorial. Treba pozorno pratiti upute jer kod rootanja uvijek može biti zezancije. Nemam baš neki poseban savjet, ako si ikad koristio Android znaš što očekivati.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

ne treba rootat mobitel...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Treba, ali se i unroota odmaj nakon instalacije gcama.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

"Mi A1 - Easiest Way to Install Google Camera | No root required"

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
No ok, nije rootanje nego otključavanje bootloadera. Baš bitno. Poanta je da kao i kod svakog prčkanja može biti problema, ako ne pratiš korale.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Ag008 kaže...

Preporuka:

NE staviti May update

-botloader unlock/lock svaki put znači brisanje svega.

-Google cam nakon reseta vam neće raditi

-baterija traje kraće

-stock kamera je meni čak lošija

 

Izgubite Google cam ako radite factory reset a opet ga ne možete staviti jer od May updatea briše se sve s mobitela (user particija) kod otključavanja bootloadera pa je postupak ovakav:

-gcam alat vam otključa, mobitel se resetira piše vam "Erasing".

-u fastbootu napravi naredbe za EIS, opet zaključa bootloader

-tada se opet ponavlja proces erasing te opet niste ništa dobili, poništava prethodni korak a mobitel vam ostaje bez svih aplikacija, slika i postavki

 

Imao sam velike probleme vratiti se na staru verziju.

Potrebno je skinuti MiFlash2017-7-20-0.zip

ROM odpakirati:

http://bigota.d.miui.com/V.9.5.10.0.ODHMIFA/tissot_images_V.9.5.10.0.ODHMIFA_20180405.0000.00_8.0_b9e697ed56.tgz

 

Ući u fastboot (vol+down), refresh pa flash.

Nakon toga na drugom računalu Mi A1 GCam.zip alat.

 + ovo prati

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/tool-google-camera-root-magisk-enable-t3747585

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice