Xiaomi Amazfit

poruka: 1.901
|
čitano: 692.106
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Krivo očitava visinu i tlak zrakal,negdje sam pročitao da što se gps više koristi da je točniji.Ako je već pametni sat i ako je spojen na mobitel zašto ne pokupi  s dotičnoga podatke o lokaciji kako bi točno mogao izračunavati tlak i visinu...uglavnom još testiram...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Izgleda da niko nema barometar...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Za ustedu baterije, stavi sat u Avio nacin rada (pogasit ce wi-fi i BT, prestati syncat sa mobitelom i primati notifikacije). Meni barometar nekih 2 mjeseca nije radio (sumnjam da je bilo do custom ROMa), ali evo od zadnjeg updatea pokazuje oprilike tocne vrijednosti (1005-1010). Al dosta se ljudi zali na njega, tesko ga je i napravit preciznog.. nebi s tim racunao. GPS s druge strane koristi mob za brzu lokaciju (AGPS note kojeg si mozda vidio) i koliko pratim ljudi se na njega zale jednako koliko i na Garmin satove (aka. svi "kucni" GPS uredjaji tu i tamo polude, pogotovo u uvjetima u kojima se nalaze na dijelu tijela koji se puno krece i mozda prekriva za vrijeme sporta). Moje iskustvo s mobom i nekim drugim GPS uredjajima.. sretan sam kad dobijem dobru GPX rutu na kraju, nisam iznenadjen kad ne 

Why so serious???
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Zadovoljan sam sa satom,jedino barometar ne radi ni približno točno,a nema neke ni koristi od njega kad nema aplikacija u satu koja prati trend kretanja tlaka u zadnjih nekoliko sati kako bi se predvidila vremenska prognoza..sat mi je na 58% baterije nakon dva dana i 15 sati korištenja uz korištenje gps 3 ,4 sata, s tim sam vrlo zadovoljan...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Danas sam primijetio da mi Amazfit 2 ostaje spojen s mobitelom i kad ugasim bluetooth na mobitelu. Ne kužim kako...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Uključiš avio mode,tako se isključe sva povezivanja kad ti nisu potrebni povezani podaci moba i sata,ja povremeno uključim prema potrebi i baterija izdrži i do deset dana,sa nekoliko sati gpsa izdrži 5,6 dana bez problema.

Nemoj da puno pitaš na ovom forumu, zajednica nije ni brojna ni susretljiva,imaš google i strane forume...

 
0 5 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Cesare kaže...

Uključiš avio mode,tako se isključe sva povezivanja kad ti nisu potrebni povezani podaci moba i sata,ja povremeno uključim prema potrebi i baterija izdrži i do deset dana,sa nekoliko sati gpsa izdrži 5,6 dana bez problema.

Nemoj da puno pitaš na ovom forumu, zajednica nije ni brojna ni susretljiva,imaš google i strane forume...

 Nije do susretljivosti koliko do brojnosti. Pitanje je koliko ljudi ima Stratos 2. Grupa na Facebooku je izvrsna ali i depresivna jer se u njoj jako često javljaju ljudi s problemima da te zaboli glava. Uglavnom, jeftina roba - puno problema.

12 godina
online
Re: Xiaomi Amazfit
display name ivo kaže...
Danas sam primijetio da mi Amazfit 2 ostaje spojen s mobitelom i kad ugasim bluetooth na mobitelu. Ne kužim kako...

 Da, to baš nema smisla.

Ima nekoliko objašnjenja:

Zapravo nisu spojeni, pa je samo pogrešno prikazano i prikazuje npr. prognozu koju je zapamtio.

Ili su stvarno povezani, dolaze poruke i obavijesti što bi značilo da nešto ne štima na mobitelu i on ne gasi Bluetooth kako treba.

I treće, možda postoji neka mogućnost novijih verzija Bluetootha da mogu raditi u pozadini da niskim stupnjem potrošnje čak i kad se ugasi glavni Bluetooth.

Cesare kaže...

 

Nemoj da puno pitaš na ovom forumu, zajednica nije ni brojna ni susretljiva,imaš google i strane forume...

 A ja sam se baš jučer čudo kako na forumu, u svakoj temi o savjetima (hardver, softver, čak i muzika, auti...) postoji nekoliko ljudi koji svaki dan odvije čak i pola sata-sat vremena da pomažu ili bar pokušaju pomoći ljudima s njihovim problemima za koje bi nekad trebalo deset sekundi da se riješe preko Googlea :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Čak sam pomislio da je to neka Xiaomijeva fora s bluetoothom na MIUI-u... Bluetooth sam još davno na jednoj Xperiji mogao držati upaljenim i uparenim sa svojim uređajima a da moj mobitel drugi uređaji ne vide, bar dok ne stisnem make visable u bluetooth postavkama. To sad na Mi8 nemam. Pa sam pomislio da možda tako radi, kada ugasim bluetooth prikaže ga ugašenim na mobitelu ali drži vezu s uparenim uređajem. Ali ne bih rekao. Prije da održava vezu preko wifija ako su i mobitel i stratos na istoj wifi mreži.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Nakon sto imam ovaj sat nekih 14-15mjeseci mogu rec da sam zadovoljan. Doslovno ga ne skidam sa ruke. Uglavom ga skidam kad se puni.

evo jedan SS trajanja baterije. Sve je upaljeno, sat je stalno spojen sa telefonom.

 

jedini problem koji bih naveo je sto mi se pobekad mobitel (iphone 6s) nece povezati sa satom nakon sto im se prekine veza. Znaci otidem od mobitela i vratim se za cca sat,dva sat ima problema sa povezivanjem. Jedino rjesenje je reboot sata i mobitela.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 17:02 (omomomomoomm).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Danas mi je ponudio update na 2.3.6.1 na Stratosu i nakon update-a ne radi mi mjerač otkucaja srca... Uopće ne svjetli.

Poslao sam mail podršci ali me zanima: mogu li se nekako vratiti na prijašnju verziju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Proradio sam od sebe tijekom noći...

Prije toga sam probao i factory reset i nekoliko restarta i nula bodova. I onda sam proradi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Amazfit
display name ivo kaže...
Proradio sam od sebe tijekom noći...

Prije toga sam probao i factory reset i nekoliko restarta i nula bodova. I onda sam proradi.

 Nakon svakog updatea trebalo bi napraviti factory reset. Ovaj 2.3.6.1 je zakrpa za neku situaciju kako se ekran samo uključivao ili tako nešto...

 

Sve ostalo je u domeni Zone sumraka. Meni za sada sve radi.

15 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Ja svoj imam nekih 8 mjeseci. Meni je ovaj sat jedna od najboljih kupovina ikad. I to za pišljivih 500kn. Isplatio mi se višerostruko.

Prije sam i spavo s njim na ruci, al sam skonto da uopće ne gledam, nit mi je bitan taj modul za praćenje sna tak da ga skidam jedino kad idem u vodu ili kad spavam.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Nakon mjesec dana opet imam moj Xiaomi Stratos 2 na ruci. Prije mjesec dana štiftovi od remena potrgali su mi kukice na satu za koje se drže. Vidi se na slici u privitku. Imao sam metalni crni remen. Koristio sam sat 24 sata dnevno. Sve sam radio sa satom na ruci. Sve do tog dana. Imao sam dlanove u položaju kao kad želite gurani nešto ispred sebe. I zbog toga metalni remen djelovao je kao poluga na štiftove. Štiftovi su jednostavno probili plastiku na kukicama i izašli van.

Pisao sam onom liku na facebooku, ali je on odmah rekao da je to nastalo zbog metalnog remena. (ja mu nisam rekao da sam imao metalni remen). Nakon posjeta urarima saznao sam da kad su te kukice plastične da se onda ne preporučuje metalni remen nego samo plastični i kožni. Upravo zbog toga jer metalni stvaraju taj princip poluge i mali pomak remena stvara veliki pritisak na kukice sata.

Već prije sam kontaktirao tog lika s facebooka jer su mi ispali nastavci s tih kukica. Isto se vidi na drugoj slici kako sat nema 2 nastavka na kukicama. S nastavcima je sve prošlo super i odmah je poslao nastavke bez ikakvog natezanja. Isto me bez natezanja ovaj put odbio iz prve

 

Nakon toga otišao sam kod 1. urara. Taj mi je rekao da to nije nikakav problem jer ima još "mesa" u tim kukicama, ali mora fiksirati štift, tako da neću moći imati one štiftove što se lako stavljaju gore-dole. Imao je gužvu pa mu nisam ostavio sat taj dan. Dolazim za dva dana i bila je druga djelatnica unutra. Nije htjela ni razgovarati. Rekla mi je neka mi to popravi onaj kod kog sam "to" kupio. Poslije sam 3-4 puta išao kod tog urara i nikad nisam naišao na onog prvog, uvijek samo na gospođu koja ne voli smartwatche, a još manje voli nas koji naručujemo direktno iz kine.
Otišao sam kod 2. urara - isti stav kao i gospođa prije + kad sam joj objasnio što točno trebam, jer sam znao što mi je onaj prvi urar rekao, ljubazno mi je ponudila da se poslužim njenom opremom ali da mi ona to neće raditi jer će ona biti kriva kao nešto pođe po zlu, a to je proizvod iz kine koji sigurno nije kvalitetan.
Otišao sam kod 3. urara - dogovorili se sve za 2 minute + prodao mi je kožni remen. Ne preporučuje metalni remen za svakodnevnu upotrebu, ali kaže da za posebne prilike on meni besplatno stavi metalni remen i opet promjeni u kožni.

 

Eto i kod fizičkih oštećenja ima spasa kod nas ali je put malo složen 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 13:23 (papinijanus).
 
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Pozdrav zanima me..gdje je ovlasteni servis za amazfit pace kupljen preko ebaya znaci gdje mu vrijedi garancija?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Pozdrav,

vidim da je sat najjeftiniji sa honorbuy ili geekbuying. Mene zanima kakvi su oni po pitanju reklamacija? Sat bi trebao imati jamstvo 12mj?

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Amazfit

imam Pace, već godinu dana, orignal remen na njemu, prezadovoljan, jedna od boljih kupnji!

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Takodjer i ja...Pace Amazfit imam vec godinu i pol bez ikakvih problema.
Baterija i dalje 5 dana traje, na satu niti jedan trag koristenja i bas se pitam kakvo je to staklo gore obzirom da nema cak niti mikrotragove upotrebe.
 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Amazfit bip imam pola godine i dalje sam oduševljen sa uređajem, ima sve a najviše me oduševio ekran (koji je, koliko god čudno zvučalo, sto je sunce jače, bolje se vidi) i baterijom (traje mi skoro 2 mjeseca).
Uopće ga ne pazim i stalno ga nosim (spavanje, voda, cak i slana, samo ga nakon toga isperem u slatkoj).
Ekran sam par put dobro udario u štok i imam par ogrebotina. Nakon toga sam stavio nano premaz i od tada nema novih ogrebotina...
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Xiaomi Amazfit Stratos imam 6 mjeseci i smatram da je to odličan sportski pametan sat.  Baterija je trajala 5 dana kad sam imao podešeno da mi šalje samo SMS i pozive. Nakon što sam podesio da mi prikazuje sve moguće poruke (facebook, viber, whatsapp, telegram) i sve obavijesti s xiaomi smarthome sustava baterija mi drži 3 puna dana. 

Nosim ga 24 sata dnevno i apsolutno sve radim s njim na ruci. 14 dana kupanja u morskoj vodi (svaki put sam ga isprao u običnoj vodi kod tuširanja). 
Ekran nema ni jedne ogrebotine te izgleda kao i prvog dana. Nemam nikakvu zaštitu gore i ne pazim na ekran. 
Dogodovštine s kukicama na satu opisao sam u prethodnom postu. 

Mjerenja kod sportskih aktivnosti su identična kao na Garmin Forerunner 230.

 

ZAKLJUČAK: Kad bi danas opet kupovao i imao neograničena financijska sredstva, opet bi kupio taj sat.

 
7 0 hvala 3
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Kako namjestis da ti dolaze obavijesti saml za poruke i pozive a za whatsap ne?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Amazfit

u aplikaciji odabereš koje obavijesti želiš primati na sat

MIUI HR TRANSLATOR
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

U aplikaciji odaberes:

 

 

Mi - settings - notification settings - app notification settings

 

I tu oznacis koje notifikacije zelis, a koje ne

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit

Aj nek netko stavi link ako naleti na dobru ponudu sada za BF.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Ja sam kupio na aliju za 580 kn pace model kada je bila akcija neka i jos sam imao neke kupone..nadam se da nece biti carine
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Kupio sam novi mob, do sad sam bio na IOS-u a sad sam na androidu. Opet sam upario sat ali imam jedan problem. Kad me netko zove pise unknown. Kako to rijesit? Whatsapp poruke i messenger mi pisu normalno imena? Jel imao tko takav problem?

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Stigao mi pace model u hrvatsku i kolko vidim po trackingu da nema problema sa carinom...placen 83 dolara sa kuponima i sa 11.11 popustom alixpressa...pogodak kao metak
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Evo macana..prosao bez carine 💪
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Amazfit

da li mi se cini ili je design remena malo promijenjen?...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice