Xiaomi Mi Note 3

poruka: 1.127
|
čitano: 284.716
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Imao sam pola godine S7 i zena mi ga ima i sada i to je svakako dobar mob, ali Mi Note 3 je po meni bolji.
Jednako je kvalitetno napravljen, ima bolju bateriju, vecu autonomiju, osjetno veci ekran, bolju kameru, dodatnu tele kameru...ne znam, meni je 5.1 premal ekran, a 5.5 donja granica minimuma...ja nebi S7 pored ovoga.
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Ja prodao S7 radi ovog modela. Presudio je veći ekran, ipak mi je 5.5" sweet spot za smartphone.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ocean77 kaže...

Ja ga nebi otkazivao da sam na tvom mjestu.

Gledao sam nedavno taj mob, ali mi nije bio toliko interesantan dok je imao cijenu od oko 3000 Kn.

Sada je dosao na nekih 2400 i za te novce je super deal...realno jedina mana mu je klasican omjer stranica i veci bezeli, a procesor je ionako dovoljno jak za svakodnevicu...graficki procesor i igre...pa nismo djeca.

Kamera me najvise pozitivno iznenadila i to ne samo po rezultatu DxO vec i ono sto sam vidio od uzoraka na raznim mjestima...uz sve to ima i premium izradu i super dizajn...zaista ne vidim nista pametnije i novo za te novce.

Ma neću ga otkazivat, što bi ga otkazivao...

Nabavio sam si privremeno Z3 compact i poslužit će dok ne dođe Mi Note 3.

Slažem se sa svim što si rekao. 

Čekam da mi dođe pa će biti recenzija.

Sil kaže...
Problem je što se na Njuškalu već mogu naći novi zapakirani S7 za otprilike istu sumu. Mislim da je S7, Iako stariji, još uvijek bolji izbor. Osim prednosti u autonomiji, ne vidim druge prednosti kod Note 3.

Imao sam S7, S8 i iskreno jedino sam mogao kuput Note 8. Nisam ga kupio zato što je kraj 2017. god i dolaze novi top modeli. Ne daje mi se 5000-6000kn za Note 8 baš zbog toga što sam imao S8.

Nisam imao nikad kineza tako da mi se ovaj čini za tu lovu best buy. Presudio je razum i znatiželja da probam malo Xiaomi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 19:32 (R36).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Narucio sam ga i ja...isti motivi i znatizelja, dobar mob za malo novaca, vjerojatno necu na njemu puno izgubiti, a isto tako ni na S8+ koji sada imam za koji cu dobiti skoro iste novce koliko sam ga i platio...Note 3 ce biti dobar dok mi se nesto novo ne svidi.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Vidim, počela je božićna shopping groznica. Javite kakav vam je kad dođe. Ocean, očekujem recenziju kamere.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Sil kaže...
Vidim, počela je božićna shopping groznica. Javite kakav vam je kad dođe. Ocean, očekujem recenziju kamere.

 

 

Kada dodje stavit cu neke svoje uzorke, ali generalno bolji test kamere od ovoga neces naci.

Koliko god smo prigovarali DxO, a neki i sumnjali u njihov rad sada su napokon poceli objavljivati iscrpnije recenzije i sada ima znatno vise uzoraka.

Koliko vidim kamera je vrlo dobra i sa znatno manje agresivnim JPEG-om nego kod moga Galaxy S8+ sto se meni posebno svidja.

 

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-note-3-exceptional-images-bells-whistles/

 

Preskociti S8+ i napraviti rezultat kao proslogodisnji Pixeli i ovogodisnji U11 je samo po sebi senzacija...pogotovo u tom cjenovnom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 9:10 (ocean77).
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Kaze se obicno "na muci se poznaju junaci", a ovdje bi to bilo "extreme low light" kako kaze DxO...izvukao sam crop njihovog uzorka iste fotke koju oni fotkaju u laboratorijskim uvjetima na isti nacin sa svakim mobom...iskreno šokiran sam koliko je Mi Note 3 bolji od Mate 10 PRO i Galaxy Note 8 pri losem svjetlu.

Uopce me vise ne cudi sto je tako visoko na DxO testu...ispod su ti uzorci iz kojih sam uzeo crop da se bolje vise detalji...i onda neki kazu sve je to isto...je sipak sve isto.

Strasno koliko je Galaxy Note 8 los u ovom primjeru...vjerojatno isto ovo vrijedi i za moj Galaxy S8+.

 

 

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Imaju li mi note 3 i mi 6 u potpunosti identicne kamere? Znaci li to da bi i mi6 (da su ga testirali) imao isi rezultat?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Zapravo da senzor je isti i sve specifikacije kamere, osim sto je prednja bolja kod notea

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Anđeo bez falinge kaže...
R36 kaže...

Čudno mi je da nema teme o ovom mobu. Po meni jako zanimljiv i jeftin mob s odličnim specifikacijama.

 

Mi Note 3

Highlights:
- 5.5" display with reading mode
- 4 sided curved glass
- 16MP Front Camera with Adaptable AI Beautify
- Rear dual camera, 2x optical zoom with 4-axis OIS
- 6GB RAM, Snapdragon 660
- Facial recognition unlocking

 

Cijena na Honorbuy je 368 dolara (s popustom od 5 dolara) i dostavom. 2355kn s dostvom u HR.

 

Zanimljivost - trenutno najbolja ocjena kamere kod Xiaomia na DxO - tj 90 bodova. U razini U11, a bolja od npr Iphone 7., XZ Premium...

 

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-note-3-exceptional-images-bells-whistles/

 

 Procesor je KRŠ

 

Pusti priče SNežana da mu je kamera bolja od Iphone 7, LG G5 i sličnih malo kvalitetnijih modela.

 

Odi na ovaj gore link pa pogledaj usporedbu fotografija. Pa nismo to mi izmislili, nego su to rekli ljudi kojima su kamere i fotografija posao. 

12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

@ocean77 iskreno dok ne vidim uzivo kako radi fotke do tad nisam pametan.

Sad sam bas gledao u Tele 2 Note 8, U11, Mate 10 Pro. Stvarno mobiteli rade brutalne fotke. Bez obzora na DxO, ako Note 3 uspije izvuc priblizno dobre slike mislim da ce to biti veliki korak naprijed za Xiaomi...,jer onda cemo znat da znaju dobar software napravit.

Zamisli onda fotke njihovih top modela u 2018. god.  

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

A kaj sad, onda ću ga i ja naručit :) ne sviđa mi se dizajnom, ali ako je izrada dobra kao kod mi6 zažmirit ću na jedno oko, čini mi se povoljan za ono što nudi - ako je netko voljan preporučit gdje je najpovoljniji trenutno, uz kakav kupon, bio bih zahvalan

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Najpovoljnije ti je sa goldwaya i mi global store

Ja sam svoj naručio prije 15dana sa mi global store(dhl) i jos čekam da dođe vec me malo brine gdje je
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Stigao danas. Dojmovi nakon sat vremena odlični. Uređaj je stvarno brz, FPR po brzini rang OP3T, kvaliteta izrade vrhunska. Jedino ova crna boja je mamac za otiske, tu sam se možda zayebo što nisam uzeo plavi. Dolazi sa MIUI 9.1 Stable i hrvatskim jezikom
Moj PC  
0 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
TTTT kaže...

 

Odi na ovaj gore link pa pogledaj usporedbu fotografija. Pa nismo to mi izmislili, nego su to rekli ljudi kojima su kamere i fotografija posao. 

Ti isti ljudi će sutra reći da je najbolja vivax kamera ako im dobro platiš reklamu i postavit će ti fotke za usporedbu.

Nije trolanje već ne vjerujem recenzentima.  imam priliku sam isprobavati mobitele pa isto tako znam iz druge ruke kakva je situacija.

Svi oni žive od recenzija.

I ja bih nahvalio kameru toga telefona da mi plate.

U tom rangu su LG G5 i Samsung 7 neprehebivi s fotkama i videom. (nećemo o Ajfonu 6 odn..te kategorije mada je i on tu vrh )

 

Da, JA lično i osobno !
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ne trebas citati tekst, samo gledaj slike i sam budes vidio razliku. A to da je Xiaomi platio vise od Applea je u najmanju ruku smijesno. DXO radi samo recenziju kamera i to rade jako dobro. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

DxO su također i konzultantni oko fotgrafije i softwarea tako da se ne bi čudio da im je ekipa DxO pomogla oko softwarea. U svakom slučaju nisu mašili.

 

Imam frenda fotografa koji zna cijeli početak priče oko ekipe DxO-a. Laže on, lažem ja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Evo malo dojmova nakon prvog dana. Malo je reći da sam oduševljen, za cca 2200kn ovo je fenomenalan value. Nema nikakvog problema, štekanja kaj se tiče softveske strane gdje sam bio najviše skeptičan jer mi ovo prvi Xiaomi. Uređaj je spreman za out of box korištenje. Kameru još nisam proper testirao jer je ružan dan, ali ovako na prvu sasvim pristojne fotke. I za ekran sam bio skeptičan pošto nakon duljeg vremena prelazim sa AMOLED-a, ali odličan je. Kutovi vrhunski, a boje su žive. Nije bolji od 5T, ali jestod P9 ekrana kojih imam u kući za usporediti. S baterijom sam najviše iznenađen. Nakon što sam ga napunio do kraja, imam 3h SoT uz 70% ostalo. Adapter je gnjavaža, ali s pozitivne strane, kvaliteta zvuka i glasnoća je jako dobra, dosta bolja od S7 za usporedbu. Eto toliko zasad
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Moj stize u pon.Posto je bilo kao da salju poslje 19. tog, ugodno sam iznenaden da su ga poslali prije.Takoder ne ceka mi se DHL,tako da sam idem u pon po njega u centralu DHL-a cim dobijem poruku.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Kako znas?
Jesu ti poslali mail da je poslan?
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Sad vidim mail da su i moj poslali...bio sam u Sloveniji pa sam imao problema sa mobilnim internetom pa sam i neke mailove propistio...onda zanemari pitanje, vjerojatno i moj dolazi početkom tjedna.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

I meni poslali sa honorbuy-a, dobio mail a očekivao sam da će krenut tek 19.12., dolazi u ponedjeljak - gledam malo neki cover, i staklo, možda netko ima već nešto za preporuku, kakva je maskica koja dolazi u paketu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Upravo sam pogledao na DHL tracking , moj je trenutno u Trstu...krenuo iz Venecije...obicno salju iz Muggie pa mi nije bas jasna Venecija kao polazna tocka...vi dobivate u ponedjeljak, a ja utorak...ocito jos jedan dan do Osijeka. 😃
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ocean77 kaže...
Kako znas?
Jesu ti poslali mail da je poslan?

 e-mail od honorbuy-a da je danas poslan i da je 18.12 do kraja dana dan isporuke.Dobio poruku od DHL-a za 18.12 i preko DHL aplikacije izabrao da ja hocu doci po mob.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Zuper jesi isprobao kameru?
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Budem navečer uploadao nekoliko fotki kad snimim nešto u low light...

 

Update: evo fotka u linku pa procjenite. Moje mišljenje je da bi u low light mogle bit bolje, ali sveukupno dosta dobra kamera

 

https://imgur.com/a/XHcNh

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 17:21 (zuper).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
zuper kaže...

Budem navečer uploadao nekoliko fotki kad snimim nešto u low light...

 

Update: evo fotka u linku pa procjenite. Moje mišljenje je da bi u low light mogle bit bolje, ali sveukupno dosta dobra kamera

 

https://imgur.com/a/XHcNh

 Fotke uopće nisu loše...

Sutra moj stiže...

Za 2300kn su fotke vrhunske. 

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Fotke su super, ali sa gcamom bi mogle biti jos bolje u low lightu..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
zuper kaže...

Budem navečer uploadao nekoliko fotki kad snimim nešto u low light...

 

Update: evo fotka u linku pa procjenite. Moje mišljenje je da bi u low light mogle bit bolje, ali sveukupno dosta dobra kamera

 

https://imgur.com/a/XHcNh

 

 

Ovo izgleda jako dobro sto se dnevnih fotki tice, a nocne su osrednje.

Pretpostavljam da si stavio automatiku i fotkao, a na takav nacin rada jedino Samsung radi dosta dobro (iako i on ne idealno) dok se kod drugih mora vise potruditi...vidjet cu ja kada moj dodje sto se moze izvuci sa manualnim modom.

 

 

12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Za low light probaj slikati sa HHT ili HDR, ja bez toga niti ne pokušavam na svojim uređajima.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice