Xiaomi Mi Note 3

poruka: 1.127
|
čitano: 285.809
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Mi Note 3

@ocean77

 

Isprobao sam kameru i zadovoljan sam, pogotovo zato sto kosta 2000kn. Po meni je ovaj mob daje slike mrvicu losije od S7, ali najveca mana naspram ostalih flagshipova mu je brzina okidanja. Mislim da to nije do senzora i par softverskih zakrpa bi to rijesili.

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Raja hocu da narucim mobitel online. Iz BiH sam. Preko koga mi preporucujute da narucim? Ima li nesto na sta bih trebao obratiti pozornost? Koju masku, zastitno stako , punjac da narucim ili nesto od toga dode u paketu. Placa li se carina? Unaprijed hvala. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Strider91 kaže...

Raja hocu da narucim mobitel online. Iz BiH sam. Preko koga mi preporucujute da narucim? Ima li nesto na sta bih trebao obratiti pozornost? Koju masku, zastitno stako , punjac da narucim ili nesto od toga dode u paketu. Placa li se carina? Unaprijed hvala. :)

 Naruči ovdje:

 

https://www.honorbuy.com/

 

Fantastičan servis, brza dostava (2-3 dana). U paketu dobije sve, uključujući i ultrathin crnu silikonsku masku.

 

Zaštitno staklo:

 

https://www.honorbuy.com/1227-full-cover-protection-glass-screen-protector-for-xiaomi-mi-note-3.html

 

Budi precizan kad postavljaš tempered glass zbog capacitivnih tipka dnu.

 

 

Samomrzeći hrvat
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Strider91 kaže...

Raja hocu da narucim mobitel online. Iz BiH sam. Preko koga mi preporucujute da narucim? Ima li nesto na sta bih trebao obratiti pozornost? Koju masku, zastitno stako , punjac da narucim ili nesto od toga dode u paketu. Placa li se carina? Unaprijed hvala. :)

 

 

Ako si iz BIH koja nije u EU platit ces carinu, ali to ti bolje znas od nas.

Ako imas nekoga u Hrvatskoj preko koga mozes naruciti najbrze ti je sa Honornuy (skladiste u Italiji) i malo skuplje nego sa Aliexpress.

14 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Čovjek je iz bih tako da mislim da mu carina ionako ne gine pa je valjda onda bolje da naruci iz kine direkt jeftinije mozda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ako mu se ne zuri onda svakako bolje sa Alia...

 

Evo par fotki sa Mi Note 3.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/6J9ww9

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Uf, ima baš krasnih fotografija. Jedva čekam da dođe moj.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Naručio na Gearbestu 11.1., obična dostava s trackingom, stigao danas i to bez ikakvih dodatnih troškova. Plava verzija (6+64 GB). Ukupan trošak $300.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 15:20 (Marko_244).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ibirkic kaže...

Uf, ima baš krasnih fotografija. Jedva čekam da dođe moj.

 Sto duze ju koristim postaje mi jasnije zasto ju je DxO stavio u rang sa HTC U11.

 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Marko_244 kaže...

Naručio na Gearbestu 11.1., obična dostava s trackingom, stigao danas i to bez ikakvih dodatnih troškova. Plava verzija (6+64 GB). Ukupan trošak $300.

 Ovo je zasad rekordno nisko plaćeno. I to plavi model koji je obično malo skuplji. Šta si imao sreće da ne carine ili kako ?

13 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ocean77 kaže...

 Sto duze ju koristim postaje mi jasnije zasto ju je DxO stavio u rang sa HTC U11.

 

Meni je problem fokus. Koji je hit or miss. Na Note 8 je fokus bio prebrutalan, kao i OIS. Na N8 uspijem izvuci 0.5s brzine okidaca iz ruke, ovdje jedva 1/8. Ali dobro razlika je cijeni je vise od duplo. Kamera je za ove novce odlicna, ali po mom misljenju nije u rangu sa U11 ili Pixelom koji su dobili jednaku ocjenu. 

 

@ocean

Kakav je tebi fokus tocnije OIS na nizim brzinama okidaca? I jeli ima ovo cudo mogucnost RAW okidanja? Noise reduction je izuzetan, ali mislim da se da jos malo iz senzora izvuci

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
MARKOZD15 kaže...
ocean77 kaže...

 Sto duze ju koristim postaje mi jasnije zasto ju je DxO stavio u rang sa HTC U11.

 

Meni je problem fokus. Koji je hit or miss. Na Note 8 je fokus bio prebrutalan, kao i OIS. Na N8 uspijem izvuci 0.5s brzine okidaca iz ruke, ovdje jedva 1/8. Ali dobro razlika je cijeni je vise od duplo. Kamera je za ove novce odlicna, ali po mom misljenju nije u rangu sa U11 ili Pixelom koji su dobili jednaku ocjenu. 

 

@ocean

Kakav je tebi fokus tocnije OIS na nizim brzinama okidaca? I jeli ima ovo cudo mogucnost RAW okidanja? Noise reduction je izuzetan, ali mislim da se da jos malo iz senzora izvuci

 Nisam primjetio nikakav problem sa fokusom, cak mi se cini preosjetljiv jer ako fotkam npr. nesto kroz neko staklo i ima samo malo necistoce na njemu on fokusira na tu jedva vidljivu necistocu.

Evo ova fotka je 0,5s brzine zatvaraca iz ruke, meni se stabilizacija cini odlicna.

 

https://flic.kr/p/JgRsuD

 

Sto se tice ocjenjivanja...od U11 je losiji jedino u slabijem svjetlu, ali dnevnim nista ne zaostaje i za razliku od U11 ima i tele kameru+portret mode na kojima je dobio dodatne bodove pa je vjerojatno zato i svrstan uz bok U11...u necemu losiji od njega, ali isto tako ima nesto sto ovaj uopce nema.

 

Ove dvije su fotkane iz vlaka koji je isao 80-100 km/h...mislio sam da to nece dobro ispasti pa je i to odradio odlicno.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/8jXg76

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 17:55 (ocean77).
13 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Mi Note 3

Fotke su ti brutalne. Sve je manual mod? Mene je faks stisnuo pa ne stignem bas isprobati. Mozda ovaj vikend malo testiram

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
MARKOZD15 kaže...

Fotke su ti brutalne. Sve je manual mod? Mene je faks stisnuo pa ne stignem bas isprobati. Mozda ovaj vikend malo testiram

 

 

One dvije iz vlaka su auto mode, a u Snapseed sam samo korigirao malo boje.

Ona iz ruke 0.5s je naravno manual mode jer mi tako nesto nikada nebi ponudio na automatici.

Ostaje cinjenica da ce Samsung uvijek dati bolju fotku nekome tko se ne trudi i zato je najbolji P&S mobitel, a ovaj uz malo truda moze parirati bilo kojem Samsungu...jednostavno trazi malo vise podesavanja.

Mene najvise zivcira UI kamere i sto ne ostaje u M mode kada izadjem iz kamere i ponovo udjem u nju...i da bi dosao do M mode trebam dva klika ili skrolati po onoj uskoj traci...totalno glupo rijeseno.

13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Imaš u postavkama spremi prethodan način i ostat će ti na odabranom
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
To je to, svaka cast...nisam uopce vidio tu opciju. Hvala
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Jel koristite vi mob za išta drugo osim fotkanja ?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Prije svega hvala svima na pomoci ! Odlucio sam se ipak onda preko aliexpresa ( jeftinije :) ) . Imam par kolega koji studiraju tu u Sarajevu, a iz Hrvatske su pa ce doci u ovih mjesec dana, tako da izbjegnem plaćanje carine. Ono sto primjecujem u ponudi je velika razlika u cijeni za iste modele. Je li u necemu caka ili ? Inace, kupit cu si , inšallah , ovaj plavi. Brutalno dobro mi izgleda.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Meni na fotic na mobitelu otpada mozda 10% ukupne njegove upotrebe.
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ALVIN kaže...
Marko_244 kaže...

Naručio na Gearbestu 11.1., obična dostava s trackingom, stigao danas i to bez ikakvih dodatnih troškova. Plava verzija (6+64 GB). Ukupan trošak $300.

 Ovo je zasad rekordno nisko plaćeno. I to plavi model koji je obično malo skuplji. Šta si imao sreće da ne carine ili kako ?

 

Valjda sam imao sreće, jer mi je tracking prekjučer navečer pokazao da je paket stigao u HR, a već preksutra ujutro (danas) poštar s njime stigao na vrata. Ja očekivao pismo s carine o naplati PDV-a, kad ono Mi Note 3.  I rok isporuke me je također oduševio, jer inače robi s Gearbesta treba barem 2 tjedna da dođe (često kupujem ondje).

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Strider91 kaže...

Prije svega hvala svima na pomoci ! Odlucio sam se ipak onda preko aliexpresa ( jeftinije :) ) . Imam par kolega koji studiraju tu u Sarajevu, a iz Hrvatske su pa ce doci u ovih mjesec dana, tako da izbjegnem plaćanje carine. Ono sto primjecujem u ponudi je velika razlika u cijeni za iste modele. Je li u necemu caka ili ? Inace, kupit cu si , inšallah , ovaj plavi. Brutalno dobro mi izgleda.

 

 

Krivo si ti to shvatio. Da si naručio na svoju adresu u BiH, onda bi ti se bolje isplatilo sa aliexpressa nego sa honorbuys, ali pošto si naručio u HR (bar sam tak shvatio), platit ćeš pdv 25% i carinske troškove 60-70 kn, osim ako ćeš imat sreće ko kolega gore kojem nije završilo na carini. Trebao si s honorbuy naručit.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 14:03 (kbenzema).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Najjeftinije je sa geekbuyinga ili geekmaxi, aliexpress goldway, mistore aliexpress pa tek onda honorbuy posto su najskuplji.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
6 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Nisam ja jos nista narucio , vec planiram. U Hrvatsku cu preko kolege, ali koliko sam skontao iz prijasnjih postova ako narucim sa aliexpresa sa dhl dostavom da je to to. Ne placam nista dodatno. Neka me neko ispravi ako grijesim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ako odaberes DHL preko Aliexpress nebi trebao zavrsiti na carini jer oni salju za UK na prepakiranje pa to dok dodje do nase carine izgleda kao da je poslan iz EU...nadam se da ovo ne cita netko sa carine. 😀

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
MARKOZD15 kaže... 

Meni je problem fokus. Koji je hit or miss. Na Note 8 je fokus bio prebrutalan, kao i OIS. 

Po meni je ovaj mob daje slike mrvicu losije od S7, ali najveca mana naspram ostalih flagshipova mu je brzina okidanja.

 

Evo jedan primjer autofocusa koji je po meni preosjetljiv (sto bi znacilo dobar)...fokusirao je kapljice na šajbi i to jos po noci.

Sto se ovog drugog tice nebih se slozio jer imam u kuci bas S7 i ovaj...S7 nema ni priblizno ovako svestranu kameru...nema tele lecu, nema portret mode i bolji je samo onima koji o fotkanju ne znaju bas nista i koji ce ju upaliti i okinuti.

Ovaj mob daje neusporedivo vece mogucnosti za kreativnost...ovo drugo se slazem, brzina okidanja bi mu mogla biti bolja.

 

https://flic.kr/p/DYB2ce

 

Danas sam imao vise vremena pa sam ga koristio malo vise:

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/7VGep3

 

Mozda ce vam na nekima izgledati cudan white balance, ali neke su fotkane tik pred zalazak sunca pa su na nekima crvenkasti tonovi sto je zapravo realan prikaz.

 

Mislio sam ovaj mob imati krace vrijeme, ali mi se toliko svidja da se bojim razocaranja sa nekim sljedecim...nemam namjeru davati 5-6000 Kn za Note 8, Pixele i sl...osim kada im jednom padne cijena.

Ovdje je sve na visini zadatka, ekran, baterija, kamera i fluidnost.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 20:05 (ocean77).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Ako nekog zanima, prodajem ili mijenjam za neki drugi mobac svoj Mi Note 3 6/64 crni sa honorbuy-a. Iskreno, kupio sam ga iz znatizelje i kao mogucu zamjenu za U11, ali izgleda da je meni trenutno U11 nezamjenjiv. :D

PM.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Ako nekog zanima, prodajem ili mijenjam za neki drugi mobac svoj Mi Note 3 6/64 crni sa honorbuy-a. Iskreno, kupio sam ga iz znatizelje i kao mogucu zamjenu za U11, ali izgleda da je meni trenutno U11 nezamjenjiv. :D

PM.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Strider91 kaže...

Nisam ja jos nista narucio , vec planiram. U Hrvatsku cu preko kolege, ali koliko sam skontao iz prijasnjih postova ako narucim sa aliexpresa sa dhl dostavom da je to to. Ne placam nista dodatno. Neka me neko ispravi ako grijesim.

 Samo odredeni ducani sa aliepressa salju sa dhl bez dodatnih troskova, a to su za sada goldway i mi store. U svakom slucaju posalji im mail prije narucivanja, makar kazu da sa goldwaya idu bez carine i pdv makar im sada ne pise na stranici. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Mastakilla22 kaže...
Ako nekog zanima, prodajem ili mijenjam za neki drugi mobac svoj Mi Note 3 6/64 crni sa honorbuy-a. Iskreno, kupio sam ga iz znatizelje i kao mogucu zamjenu za U11, ali izgleda da je meni trenutno U11 nezamjenjiv. :D

PM.

 

 

Onda si veliki HTC fan ...ja zamjenio Galaxy S8+ koji je bolji mob od U11 za ovaj i nisam se ni osvrnuo niti zalim za S8+. 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Nije da sam neki ultra veliki fan HTC-a, ali od M7 mi je HTC top topova zbog zvuka. Jest da volim kvalitetnu kameru na mobu, al sam vise audiofil neg neki fotograf. Prekasno sam procitao tvoj komentar za brzinu fokusa na Mi Note 3, tak da mi realno U11 to bolje odraduje jer najvise u zadnje vrijeme slikam malca, a njegova automatika to bolje odraduje. Nisam ekspert, al bar se meni tak cini. :)

Inace cesto mijenjam mobove, malo sam si freak vec kaj se tog tice :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice