Xiaomi Mi Note 3

poruka: 1.127
|
čitano: 284.839
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Nece se lako ogrebati, moj i dalje bez crtice.
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Deutsch kaže...
Marko_244 kaže...
ivan262 kaže...

 

Ne trebaš drugi ROM jer nema potrebe. Eventualno ako želiš eksperimentirati s EU ROM ili nekim trećim, a za takve akcije moraš imati otključan bootloader. Komplicirano.

 Rekao bih da malo pretjerujes, bootloader nije tako tesko otkljucati, doslovno se prijavis na njihovoj str, navedes nekakav razlog ( i am developer and want to develope and install roms), u postavkama na mobu spojis racun i omogucis otkljucavanje, skines program na kompu i lagano se prijavis i stavis u fastboot mode te otkljucas. Nije nimalo komplicirano.

Paolo Maldini kaže...

Na koji način Xiaomi pusti update na novu verziju Androida - preko svoje Updater aplikacije ili je potrebno maunalno skidati od nekud?

E da, zna netko kako se ispravno Xiaomi čita na hrvatskom - Šiaomi?

 Preko updater aplikacije, šaomi

 

Pod "komplicirano" podrazumijevam, recimo, ono obavezno čekanje od 72 sata. Ja sam ga otključavao pred tjedan-dva dana i satro se s pokušaj-pogreška, jer sam prošao sve tutoriale i imao tu sreću da mi se pokazao bug kojeg još nitko nije imao. Računajući i famozna 3 dana čekanja na otključavanje, ukupno sam potrošio gotovo cijeli tjedan na to. Riješio sve pomoću ekipe s Mi službenog foruma, evo i ovdje im zahvaljujem.

 

Generalno si u pravu ako sve ide baš kako je opisano u tutorialima. Meni nije bilo. :)

 

I sad malo da skrenem s teme: zašto uopće svi kukaju za čestim updateovima? Što to znači? Većina korisnika smartfona (uključujući i one koji čitaju ovaj forum) doslovno koristi mob za pozive, fejsanje i whatsapp/viber/povremeno igranje.

 

Kukanje na Xiaomi koji zbilja redovno ažurira svoj OS baš mi nema smisla.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Xiaomi i preredovito azurira, svaki tjedan za developer romove je previse po meni jer ne donosi nista novo i revolucionarno, cak znaju i zbugat rom do jaja tako da nikad ne znas sa time. Radije bi da jedanput mjesecno azuriraju sa sigurnosnim zakrpama i da nema nijednog buga :)

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ljudi, jedno pitanje, ima li Note 3 brzo biranje? Ako ima gdje je? Stiskanje na brojeve, ali ništa. Unaprijed hvala!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Deutsch kaže...

Xiaomi i preredovito azurira, svaki tjedan za developer romove je previse po meni jer ne donosi nista novo i revolucionarno, cak znaju i zbugat rom do jaja tako da nikad ne znas sa time. Radije bi da jedanput mjesecno azuriraju sa sigurnosnim zakrpama i da nema nijednog buga :)

 kad smo kod azuriranja, spominje se global 9.5 za mi note 3 sredinom 4. mjeseca

 

http://en.miui.com/thread-2069213-1-1.html

 

ako to i stigne kako najavljuju to ce mi biti ujedno i prvo azuriranje otkako je stigao krajem 1. mj sa honorbuya (9.1.4.0)

 

 

nadam se samo da nece biti mi assistant kojeg ne mozes ukloniti, onemoguciti, sakriti ili kako god, kao sto je slucaj na RN4 na zadnjem azuriranju 

 

osobno bi zelio da napok on srede rotaciju u sms aplikaciji

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Puno ocekujes :D

Oni su poznati da ovakve male bugove puste

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Naručen danas na Honorbuy, Mi Note 3, crni 64 gb, prema pbz trenutnom tečaju 2210 kn ispalo.

Naručio za curu, S7 se prodaje pošto je baterija loša, a i treba dual sim zbog odlaska iz HR.

Btw ako sam danas naručio, mogu očekivati u utorak otprilike da bi stigao?
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 22:38 (robert993).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Imam prilike kupiti Xiaomi mi 5 za malo novaca. Kupljen je u Kini. Da li mogu ikako postaviti HR izbornik, ritanjem ili bilo cime? Hvala na odgovoru!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Instaliras eu rom ili global rom. Pitanje je koliko je to povoljno?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

900kn me košta taj mi 5

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

u kojem to shopu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Čovjek kupio dva u Kini, ali mu žena neće i on mi spustio na 900kn. Isplati li se? Zato sam mislio to svojoj ženi, ali ona ne zna Engleski pa sam ga mislio prebaciti na HR izbornik ako je moguće.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
@Ivšan uzmi to, odlična je cijena, možeš ga "vrlo lako" (ovisno kolilo znaš kopat i flešat, ali i za najveće tupsone postoji korak po korak tutorijal) postaviti na hrvatski.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Mi 5 je odlična pila sa SD 820, 4 axis OIS, UFS 2.0 i bla... kupuj
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Hvala prijatelji! Svakako ću otići po njega. Bitno je da znam da ga se može postaviti s HR izbornikom. Hvala na savjetima!!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Poštovani forumaši,

 

zamolio bih vas za pomoć, svježe pristigli mi note 3 ima problema sa spajanjem na 4g mrežu, preciznije, sim 1 je Ht, sim 2 tele 2, postavim na LTE kao preferiran spoj ali mi za obe mreže signalizira 3G. Nadalje, opcija tipologija mreže je dostupna samo za sim 1 ali ne za sim 2.

Dali je netko imao sličan problem, savjeti, sugestije?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Sto se tice ht kartice vjerojatno ma tvojoj lokaciji 4g ide na 800 MHz a tu frekvenciju mi note ne podrzava . tele 2 bi morao raditi jer on ide samo na 1800 MHz. Mozda na tvojoj lokaciji nema 4g signala od tele 2 ili je problem ovo drugo sto si naveo da imas izbor preferirane mreze samo na sim 1 ( tu ti je ht kartica pa sam ti vec objasnio sta bi mogao biti razlog )
Ono sto trebas napraviti je u postavkama mob tamo gdje su postavke za sim na dnu stranice gdje pise koja kartica ti je za internet prebaciti tu na tele 2 jer ti je sad na ht i onda ces imati mogucnost skeniranja 4g mreze na sim 2 a sim 1 ce ti biti 2 ili 3g ( ne mozes u isto vrijeme imati 4g signal na obe kartice
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Dali je to uobičajeno da se ne može imati 4g na obje kartice? To je tako i kod drugih dual sim uređaja ili nešto svojstveno samo

mi note 3?

12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Samo najnoviji uređaji podržavaju dual SIM 4G + VoLTE, ako se ne varam za sada samo Redmi Note 5 plus.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Rijetki su uredjaji koji podrzavaju aktivna oba sim utora ( to je dosta skuplje i mora mobitel imati duple antene da bi obe kartice bile aktivne u isto vrijeme ( svi dual sim koje sam imao su bili takvi da kad recimo pricas na ht karticu onda ti je druga kartica ( u tvom slucaju tele 2 ) neaktivna tj.ako bi te neko pokusao nazvati dobija signal da si nedostupan .
Sto se tice da mogu obe kartice u isto vrijeme imati 4g signal i za to mislim da rijetko koji mob to podrzava .
Najlakse ti je kad ti treba promjena samo u postavkama promijenis koju karticu zelis za internet i mob automstski prebaci preferirani 4g na karticu koju si izabrao
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

e sad si mi bas lijepi :)

mamurluk i dosadnjikava subota su ucinili svoje :P

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 19:22 (16OR).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Kako si postavio da imaš 5x6 ikona, meni je na 4x6, I nigdje ne mogu naći postavu da to promjenim?

Kako mogu izbrisati YouTube aplikaciju sa mobitela, kada je pokušam izbrisati izbrišu se samo ažurirana a ne i sama aplikacija😐?
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Yt app na global romu ne mozes izbrisati bez roota, predinstalirana je kao i sve ostale google aplikacije, a i kao kalkulator, kalendar itd. A i kad bi rootal i izbrisal aplikacije, vratile bi se svakim updateom.
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ivan262 kaže...
Kako si postavio da imaš 5x6 ikona, meni je na 4x6, I nigdje ne mogu naći postavu da to promjenim?

 

ni nemas mogucnost podesavanja

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=485252&highlight=icon%2Bgrid

 

ili direktan link za 5x6

https://drive.google.com/file/d/0BxFhDh0kgJvNdlZCN1FybFprdGs/view

 

preuzmi to

 

e sad kako navodno miui 9 ne moze povuci teme s drugih lokacija, javlja neku gresku 402 bla bla, moras instalirati miui theme editor sa google playa, tamo odaberes tu .mtz datoteku i aktiviras kako bi se pojavila u temama

zatim na svoju postojucu temu, koju imas i koju koristis, odes u postavke - pozadinska slika -skrolas dole na pronađi vise - zatim klik na desno dole kao smajlic bez ociju -zatim na prilagodi temu - pocetni zaslon i odaberes 5x6

 

to je postupak od 2 min, ako treba mogu i poslikat nije problem

 

inace defoltna postava icona 4x5 je i jedino sto mi se nikako nije sviđalo na miui, velik ekran a samo 4 reda ogromnih ikona mi izgleda neozbiljno, ovako je mnogo bolje, vidim neki stavljaju 6x6 il 6x7 a to je ipak tu mač za 5,5 inca ekran

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 14:06 (16OR).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Hvala na objašnjenju, ako možeš da postavi slike pošto tako nsjlakše skužim. Hvala 😀
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

mozes i bez slika al ajd

 

slikat inst apk s google playa ne mislim :P

 

nadam se da si skinio ovo s google drive i instalirao miui theme editor

 

otvori editor i redom idi na browse, nađi taj .mtz fajl i na start itd u slicicama kak sam i stavio

zatim postavke i samo redom

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 18:53 (16OR).
 
1 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Imaš i jednostavniji način ako ti je ovo od kolege komplicirano, u tražilicu (teme) ukucaj s8 i naći ćeš par tema sa 5x6 gridom, meni su ok

Ako se hoćeš dodatno igrat, nakon što skineš s8 temu, nastaviš prema ovim gore uputama i prilagodiš svoju temu koju koristiš (prilagodi temu_početni zaslon_povuci s8)

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 19:44 (braingym).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
braingym kaže...

Imaš i jednostavniji način ako ti je ovo od kolege komplicirano, u tražilicu (teme) ukucaj s8 i naći ćeš par tema sa 5x6 gridom, meni su ok

Ako se hoćeš dodatno igrat, nakon što skineš s8 temu, nastaviš prema ovim gore uputama i prilagodiš svoju temu koju koristiš (prilagodi temu_početni zaslon_povuci s8)

naletio sam jucer i na dvije s8 teme i na jos neke, al niti jednu nisam nasao da je 6x5, sve su bile 5x5 pa tako i te s8 teme

 

a bas sam htio 6x5, cak ne znam da li kod jedne od tih s8 ili druge, nije mi dobro widgete pozicionirao il cak nije cijelu htio prikazat, znam da je nesto bilo pa sam zanemario tu ideju

 

ugl da, ima jednostavnije kom je komplicirano ovo :)

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Hvala na slikama.

Samo ja sam zapeo na 10 sliki, nemam dolje na dnu "pronađu više".

A ne želi da mi uđe u program teme piše "themes aren't supported in your region".😐🤔
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ivan262 kaže...
Hvala na slikama.

Samo ja sam zapeo na 10 sliki, nemam dolje na dnu "pronađu više".

A ne želi da mi uđe u program teme piše "themes aren't supported in your region".😐🤔

Promjeni regiju. Stavi ameriku tj SAD (ili kina, indija) trebao bi vidjeti apk teme 

Ne znam zasto neki imaju neki ne, ovisi gdje si kupio mob i koja je verzija softa valjda

 

Ja na hrv regiji imam, npr cura na RN4 nakon zadnjeg azuriranja nema, pa kad promjenis regiju sve sljaka, pa eto probaj i ti :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 22:14 (16OR).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice