Xiaomi Pocophone F1

poruka: 1.535
|
čitano: 382.525
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

U  neutrino mobile je cijena 2.689,00 kn za gotovinu i dobije se 2 godine garancije :-)

 

U Honorbuy je s dostavom $365.99 što ispada oko 2.438 kn tak da je pitanje jel se onda isplati naručiti iz honorbuy za tih 251kn razlike :-)

 

to je za model 6/64.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Naravno da ne, ima smisla kada se radi o vecoj razlici sto 250 Kn svakako nije.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Prvo što sam primijetio su problemi s tipkanjem na rubovima, obavijesti nisu prikazane u notif baru (dok se ne povuče) i užasna kamera u malo slabijem svjetlu (sobno svjetlo) ako pokušaš uslikati nešto što nije potpuno statično (svaka je mutna).
Ostalo je dobro, ali evo, za početak nisam toliko oduševljen. Iako, za cijenu uređaja, nema smisla žaliti se.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
thebatman kaže...

 Srock camera - preko dana se moze mjerit s bilo kime. ...

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
ivanlotz kaže...
thebatman kaže...

 Srock camera - preko dana se moze mjerit s bilo kime. ...

 

 De reci di je baza?

5 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Za 2500 se uzme mi8

8 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Cordas kaže...

Prvo što sam primijetio su problemi s tipkanjem na rubovima, obavijesti nisu prikazane u notif baru (dok se ne povuče) i užasna kamera u malo slabijem svjetlu (sobno svjetlo) ako pokušaš uslikati nešto što nije potpuno statično (svaka je mutna).
Ostalo je dobro, ali evo, za početak nisam toliko oduševljen. Iako, za cijenu uređaja, nema smisla žaliti se.

 

užasna kamera? za 2100 kn baš je "užasna"... 

 

Meni je sasvim zadovoljavajuća....

 

Sve se gleda kroz price ratio, ali očito zbog marketinga uspoređuje se poco sa flagshipima....

 

 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Alfa_R kaže...

 

užasna kamera? za 2100 kn baš je "užasna"... 

 

Meni je sasvim zadovoljavajuća....

 

Sve se gleda kroz price ratio, ali očito zbog marketinga uspoređuje se poco sa flagshipima....

 

Doslovno sam to i napisao - s obzirom na cijenu nema se smisla žaliti. Međutim, Pocophone nosi etiketu "flagship killer" pa prema tome logično je da ću ga usporediti s flagshipima.

Prvo što sam primijetio na mobitelu su problemi, a to mi se još nikad nije dogodilo. Za sada sam zadovoljan osim tih stvari koje sam naveo. Kamera je prolazna, ali u low light uvjetima je meni osobno loša. Ovo tipkanje po rubovima je zabrinjavajući problem i to ako ne riješe uskoro vjerojatno ću prodat mobitel jer da je ne znam koliko jeftin mobitel, ne smije imati takav problem u 2018. godini. 

13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Tako je kolega Cordas,mobitel se naziva flagship killerom prema tome imamo pravo usporedjivat ga sa top uredjajima tipa mate20,s9 itd.

Kod nas poco kosta oko 2700-3000 hiljade kuna a za 3 hiljsde kuna bi se moglo naci s8+ na njusci ili g7 koji su kudikamo bolji uredjaji.I jos jedna bitna stavka je koliko ce taj poco trajat dok ne pocnu problemi.Dal ce nakon godinu ili dvije uopce radit.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
DuMe kaže...

Tako je kolega Cordas,mobitel se naziva flagship killerom prema tome imamo pravo usporedjivat ga sa top uredjajima tipa mate20,s9 itd.

Kod nas poco kosta oko 2700-3000 hiljade kuna a za 3 hiljsde kuna bi se moglo naci s8+ na njusci ili g7 koji su kudikamo bolji uredjaji.I jos jedna bitna stavka je koliko ce taj poco trajat dok ne pocnu problemi.Dal ce nakon godinu ili dvije uopce radit.

 O jbt, sad nije više samo da ga uspoređujete sa flagshipom od 8000+ kuna, nego se uspoređuje polovno sa njuške vs. novo iz dućana. Svašta.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

 3300kn. Mobitel koji je izašao prije skoro 2 godine i ima lošiji chipset. Upitno je i koliko dugo će biti podržan jer će uskoro već biti dvije generacije star. Ima bolji ekran i to je to. 

Poco s druge strane ima poprilično bolju bateriju. Frend ima S8 i ne dobiva ni približno SOT-a koliko ja mogu sa Pocom.  

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Poco ima ssmo noviji chipset a to neces bas toliko primjetit i ima bolju bateriju.

S8plus je kvalitetnije izradjen,ljepsi je,bolji ekran,bolja kamera,bolji softwer.

 

Moj PC  
0 6 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

16.11. sam na aliexpresu narucio pocophone za brata. Još uvjek nije poslan i imam opciju za prekinuti naruđbu. Ako prekinem, onda mi se normalno refunda sav novac?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Opet ti sa tim "ljepši je".

To je subjektivno. Jel shvaćaš da nešto ne može biti činjenično "ljepše". Može biti bolja izrada, al ne možeš ni navoditi da je mobitel koji se tebi osobno više sviđa "ljepši" od nekog drugog kao činjenicu.

 

Naginješ na jednu stranu non stop i nisi realan. Prednosti koje ima Poco kao "nećemo ni osjetiti". Nećemo osjetiti to da Poco kotisti najbolji chispet trenutno na tržištu? Koristio sam frendov S8, znam što pričam. Poco radi fluidnije. Bilo mi je dovoljno 10 minuta sa S8 da to primjetim.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Osa kaže...

16.11. sam na aliexpresu narucio pocophone za brata. Još uvjek nije poslan i imam opciju za prekinuti naruđbu. Ako prekinem, onda mi se normalno refunda sav novac?

 Ako je iz Mi Zealer, teško ćeš naći negdje jeftinije, a ako otkažeš (kaže mi kolega koji je naručio Poco 11.11.) da ćeš vjerojatno čekati par tjedana na povrat novca - opet ti dođe na isto.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
DuMe kaže...

Poco ima ssmo noviji chipset a to neces bas toliko primjetit i ima bolju bateriju.

S8plus je kvalitetnije izradjen,ljepsi je,bolji ekran,bolja kamera,bolji softwer.

 

 Trkeljaš u pm... Nećeš primjetiti? Poco leti kroz sve, S8 je hroma stara baba sa "BOLJIM" softverom. Glupim bixbyjem, štekavim samsung UI-jem, baterija koja mi da 3h SoT, a Poco nekih 7 u prosjeku... Apsolutno sve primjetiš do te mjere da S8 nikako ne bih mogao koristiti baš zbog softvera koji guši performanse, koji izgleda nakon EMUI-ja najdječje i estetski neugodno. 

Kamera je preko dana bolja na Poco htio ti to ili ne. Po noći je lošija. 

Sveukupno gledano, S8 je naspram poca kao žena koja će izgledati dobro, oblačiti se lijepo, seksi figura i sve, ali je glupa, loša u krevetu i ostaviti ćeš ju za tjedan dana. Poco je žena koja ne izgleda najbolje, ali ćeš se s njom zabaviti, neće te ostaviti bez love u jednom posjetu šoping centru, koja će ti kuhati, prati, i zadovoljiti te u isto vrijeme jer to može bez da opadne sa svojih štikli, te će nakon jedne runde tražiti još jer ima dobar "KAPACITET BATERIJE".

 

Poco makes things done where it matters, S8 ispod dizajna i izgleda ima sve krnje naspram njega, zato se na kraju vratim njemu. Prati što radim, nema posebnih realnih kompromisa, ne čekam da išta obavi i to na bateriji za koju se napokon ne moram brinuti što ću pogasiti, koliko brightnessa moram dozirati itd. 

Hearthstone: Maks0806#2960
16 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
maks0806 kaže...

Sveukupno gledano, S8 je naspram poca kao žena koja će izgledati dobro, oblačiti se lijepo, seksi figura i sve, ali je glupa, loša u krevetu i ostaviti ćeš ju za tjedan dana. Poco je žena koja ne izgleda najbolje, ali ćeš se s njom zabaviti, neće te ostaviti bez love u jednom posjetu šoping centru, koja će ti kuhati, prati, i zadovoljiti te u isto vrijeme jer to može bez da opadne sa svojih štikli, te će nakon jedne runde tražiti još jer ima dobar "KAPACITET BATERIJE".

 Ajde kad si tako maštovit, kakva je žena OnePlus 6? De baš me zanima tako neka usporedba...

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Joj ej... To je duplo sluplji mob od Poca, meni i dalje nije ništa posebno, mada je bolji, ali duplo bolji nije. 

Negdje između Samsunaga i Poca je. Ajmo reći da će ti uzeti iz novčanika 100kn za frizuru, ali će te probuditi pušenjem prije nego to uradi

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
maks0806 kaže...

Došao mi napokon global stable MIUI 10.0 OTA

Sada je to druga stvar. Osjetno brži, estetičniji, pouzdaniji i kamera je bolja. 

Nego bio sam na putu kroz Budimpeštu/Makedoniju ovih dana imam dosta slika sa Gcam-om

Ako želite na flickr upload bacim. 

 E da, tek se sad sjetih ovog

 

https://www.flickr.com/photos/140708678@N05/albums/72157702354838641

 

Evo, meni su slike super, mogu naravno bolje, ali sam zadovoljan

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
maks0806 kaže...
maks0806 kaže...

Došao mi napokon global stable MIUI 10.0 OTA

Sada je to druga stvar. Osjetno brži, estetičniji, pouzdaniji i kamera je bolja. 

Nego bio sam na putu kroz Budimpeštu/Makedoniju ovih dana imam dosta slika sa Gcam-om

Ako želite na flickr upload bacim. 

 E da, tek se sad sjetih ovog

 

https://www.flickr.com/photos/140708678@N05/albums/72157702354838641

 

Evo, meni su slike super, mogu naravno bolje, ali sam zadovoljan

 Kao što rekoh, po danu se poco kamerom može mjereti s bilo kojim drugim telefonom.

 

Evo i moj album:

 

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/albums/72157701066681305

14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Jel ovo stock kamera ili kakav port? 

I meni je u dolasku crveni... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
dalja46 kaže...

Jel ovo stock kamera ili kakav port? 

I meni je u dolasku crveni... 

 ili su stock ili je obicni gcam instaliran bez roota ili icega.

14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Gcam ide bez roota? Ima kakav postupak posebni ili jednostavni install? Evo jedva cekam da stigne, malo promjene, a note 8 na njuskalo. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Svi su mobiteli tu negdje po danu. Prava razlika se (uvijek) vidi u uvjetima slabijeg svjetla. Tu je poco podbacio, a jedino to je i važno.
Ali ajde, meni nije presudno, samo ne treba zavaravati potencijalne korisnike i govoriti da je kamera super kad nije.

Iako i u low lightu je solidan u slučaju statičnih objekata na slici.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1
Sa gcam je osjetno bolja kamera u low light uvjetima. I ne treba ni root ni ništa drugo, samo instalirati apk.

Mislim, ovdje u ovoj temi općenito se za druge mobitele govori da se lošiji chipset ne osjeti u radu itd. A za Poco se uzima u obzir svaka sitnica da bi se popljuvalo. A situacija sa kamerom se osjetno popravi običnom instalacijom apk file-a.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
thebatman kaže...
ivanlotz kaže...
thebatman kaže...

 Srock camera - preko dana se moze mjerit s bilo kime. ...

 

 De reci di je baza?

u toj tvojoj izjavi, pa necemo se lagati

nego... vrlo dobar mobitel, ali ono sto mi se na prvi pogled nikako ne svida, a bome i na dugi, je ova bradurina

mogli su je barem koliko-toliko opravdati tako da su smjestili citac otiska prsta ispred, ali to ocito nisu napravili, tako da se jasno vidi da je kinez, buduci da su stedili tamo gdje mozda nisu trebali

ali izuzev toga, mobitel je solidan

15 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
ivanlotz kaže...
thebatman kaže...
ivanlotz kaže...
thebatman kaže...

 Srock camera - preko dana se moze mjerit s bilo kime. ...

 

 De reci di je baza?

u toj tvojoj izjavi, pa necemo se lagati

nego... vrlo dobar mobitel, ali ono sto mi se na prvi pogled nikako ne svida, a bome i na dugi, je ova bradurina

mogli su je barem koliko-toliko opravdati tako da su smjestili citac otiska prsta ispred, ali to ocito nisu napravili, tako da se jasno vidi da je kinez, buduci da su stedili tamo gdje mozda nisu trebali

ali izuzev toga, mobitel je solidan

 Mobitel je dobar za gamere, meni presudan nije hardver nego mi je bitniji ekran, kamera koja je puno bolja u nocnim uvjetima, ima OIS, veliku ledicu i podržava NFC, a baterija se ionako brzo napuni. U tome sve s kvalitetom izrade pobjeđuje s8, ovisi kome je šta bitno.

8 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Pero kaže...
ivanlotz kaže...
thebatman kaže...
ivanlotz kaže...
thebatman kaže...

 Srock camera - preko dana se moze mjerit s bilo kime. ...

 

 De reci di je baza?

u toj tvojoj izjavi, pa necemo se lagati

nego... vrlo dobar mobitel, ali ono sto mi se na prvi pogled nikako ne svida, a bome i na dugi, je ova bradurina

mogli su je barem koliko-toliko opravdati tako da su smjestili citac otiska prsta ispred, ali to ocito nisu napravili, tako da se jasno vidi da je kinez, buduci da su stedili tamo gdje mozda nisu trebali

ali izuzev toga, mobitel je solidan

 Mobitel je dobar za gamere, meni presudan nije hardver nego mi je bitniji ekran, kamera koja je puno bolja u nocnim uvjetima, ima OIS, veliku ledicu i podržava NFC, a baterija se ionako brzo napuni. U tome sve s kvalitetom izrade pobjeđuje s8, ovisi kome je šta bitno.

definitivno je s8 pobjednik sto se toga tice, ali zaboravio si glavni faktor - cijenu

ako gledas bang for the buck, onda se pocophone tu istice kao logican izbor

13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1
Poco koristi trenutno najbolji chipset - "to je ionalo nebitno, ne osjeti se"
Ima osjetno bolju bateriju - "nebitno, ionako se brzo napuni"

O svašta. Sve ono što je ekstra na mobitelu se podcjenjuje a svaka mana se poduplava jer je eto "kinez" a ne Samsung brand.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice