Xiaomi Redmi Note 2

poruka: 4.472
|
čitano: 703.293
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Hey.. znate li kako otključati b20 band na RN2. Vidim da mi na 4g (tele2) ne prelazi 8mbit dok na 3g ide do 18...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Speedtest u uredu iza nosivog zida...
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

To ti je do providera odnosno teleta jer tele 2 uopće i ne koristi B20.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
GuardianOTB kaže...
Hey.. znate li kako otključati b20 band na RN2. Vidim da mi na 4g (tele2) ne prelazi 8mbit dok na 3g ide do 18...

 iako tele 2 ne koristi, nista te ne spriječava da stavis karticu od neke druge mreže ali opet se pitam, dali je moguće uopče otključati b20 band ???? Koliko ja znam nije, vjerojatno imas kinesku verziju koja nema b20 a da podržava b20 trebao si kupiti global verziju.

Možda imas global verziju e onda samo moras staviti karticu za drugu mrežu t-com itd.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Koliko se ja sićan RN2 nije ni imao B20.
Zaboravi ovo ili kupi drugi mob.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ma nema veze... Za ono šta mi triba, 3g s 15 do 18mbit meni dovoljno. S novom baterijom ne razmišljam o autonomiji.. RN2 meni dobar. 2.5god u mene. :)
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

dakle...stari mi je donio svoj note 2,ne puni se,nista ne blica,kad ga uštekam u komp ništa se ne dogada...ima li nade?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

kad se ukljui na punjac svijetli samo plavi led

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

preko fastboota stavi twrp i flashaj neki xiaomi.eu rom

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Oh moj ljubimac je polako poceo da izdise. Nakon sto sam promjenila lcd otisao je zvucnik.

Slabo me se cuje a i ja cujem nekako robotski glas.

Uglavnom ne odustajem od njega! Molim pomoc za nekog sellera i sta tocno da narucim od mikrofona. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
BezNika kaže...

Oh moj ljubimac je polako poceo da izdise. Nakon sto sam promjenila lcd otisao je zvucnik.

Slabo me se cuje a i ja cujem nekako robotski glas.

Uglavnom ne odustajem od njega! Molim pomoc za nekog sellera i sta tocno da narucim od mikrofona. 

 https://www.aliexpress.com/item/YuXi-1PCS-Microphone-Module-USB-Charging-Port-Board-Flex-Cable-Connector-Parts-For-Xiaomi-Redmi-1/32841539682.html?spm=2114.search0104.3.2.390e2bc5E3pe4M&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10152_10151_10065_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10696_10084_10083_10618_10307_10820_10821_10301_10303_10059_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_1,ppcSwitch_5&algo_expid=cd8f3ca1-43db-445a-bcac-b5c13eb5591a-0&algo_pvid=cd8f3ca1-43db-445a-bcac-b5c13eb5591a&priceBeautifyAB=0 ako ti je otišao mikrofon,trebalo bi možda zamijeniti ovakav modul. jeftino i dosta lako se zamijeni.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Ljudi u priremi je custom rom los 13, dosta stvari rade pa evo da malo ozivne tema :D

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Vidim da ima još korisnika u dilemi da li nastaviti koristiti ili uzeti novi mob.

 

Ovo mi je drugi čajniz, prvi je bio cubot 99 ili tako nekako se zvao. Kod oba nakon cca 2 godine je došlo do neke degradacije koja zahtjeva servis. cubotu je požmarila plastika poklopca kamere pa su slike bile neupotrebljive i naravno, kapacitet baterije se srozao. Na kraju su postale vidljive neke crte od touch screena, pa sam odustao.

 

rn2 je zvučnik na izdisaju, baterija slaba. Otkad je bio nov je problem da me ljudi slabo čuju, pa počistim cache loadanjem u nekakvu aplikaciju umjesto u sistem, pa se sredi na par tjedana. Zadnje vrijeme puno više griješim kod tipkanja, mislim da touch odlazi, a i počele se nazirati te crte ko na cubotu...

 

Razmišljam promjeniti zvučnik i uzeti novu bateriju, zvučnik ima za par dolara, ali su vremena dostave preko mjesec dana, ne da mi se čekati... dok dođe ću zaboraviti što sam naručio.

 

Da li ima u rijeci neki servis koji bi promjenio zvučnik za 100-150kn i prodao bateriju, da se ne gombam sa kinom i dostavama?

 

Dao bih mu još šansu jer je načelno ok za moje potrebe.

 

Za novi ne bih dao više nego što sam ovog platio, oko 1200kn, koliko sam vidio, za te novce nije značajan napredak u odnosu na rn2.

 

Ono s čim sam izrazito zadovoljan je činjenica da nije pukao, a padao je... vidio sam iskustva prijatelja da im rikavaju ekrani na flagšipovima, a u međuvremenu sam i sam slomio službeni lumia950, a bio benigan pad...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ha, meni je baterija dosla za 15ak dana(nohon). Zvucnik bi kao sto kazes dosao za 20ak dana minimalno iako moze i prije i kasnije.. nije ti tesko zamijenit nista pa mozes i sam.. sestra sada koristi rn2 sa tom baterijim koja je sada stara godinu dana te koristi sporo punjenje i ima barem 4h sota tako da je cisto okej.. znam da je frendici konektor za punjenje dosao u hrv za 15ak dana
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

U nedjelju naručio zvučnik i bateriju, a danas me mob odlučio pokolebati... Napali ga gremlini. Ujutro podemonio, grije se, lagira, neće se spojit na internet, srče bateriju ko blesav, valjda je neki proces poludio. Kad se malo sabrao, u galeriji mi nestalo zadnjih mjesec dana slika!? Valjda nije mogao očitati karticu. Palio ga, gasio, vadim kartice, sad je došao k sebi, ali ne znsm do kada... zao mobitel

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Moj XRN2 se za sada drži, ima mu oko dve i po godine. Zamenio sam bateriju, bili su mu oksidisali kontakti na volume dugmetu (rešeno u servisu za 2 minuta, čak nije hteo ni da mi naplati) i nakon što sam ga n-ti put ispustio, izgubio je osetljivost tik uz desni rub ekrana (uzan pojas, ne smeta pri tipkanju). Poslednjih 8-9 meseci ga koristi mama, ona je super zadovoljna: pozivi, poruke, fotkanje, Viber, internet, igrice tipa Candy Crush... nema zamerki s njene strane.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Hrvoj kaže...

U nedjelju naručio zvučnik i bateriju, a danas me mob odlučio pokolebati... Napali ga gremlini. Ujutro podemonio, grije se, lagira, neće se spojit na internet, srče bateriju ko blesav, valjda je neki proces poludio. Kad se malo sabrao, u galeriji mi nestalo zadnjih mjesec dana slika!? Valjda nije mogao očitati karticu. Palio ga, gasio, vadim kartice, sad je došao k sebi, ali ne znsm do kada... zao mobitel

 Haha evo i meni od jucer ista stvar skoro. Spor je uzasno skoro nista ne mozes radit normalno na njemu, vruc je cijelo vrijeme, puni se 5 sati, isprazni se u 3...

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
kiselikupus kaže...
Hrvoj kaže...

U nedjelju naručio zvučnik i bateriju, a danas me mob odlučio pokolebati... Napali ga gremlini. Ujutro podemonio, grije se, lagira, neće se spojit na internet, srče bateriju ko blesav, valjda je neki proces poludio. Kad se malo sabrao, u galeriji mi nestalo zadnjih mjesec dana slika!? Valjda nije mogao očitati karticu. Palio ga, gasio, vadim kartice, sad je došao k sebi, ali ne znsm do kada... zao mobitel

 Haha evo i meni od jucer ista stvar skoro. Spor je uzasno skoro nista ne mozes radit normalno na njemu, vruc je cijelo vrijeme, puni se 5 sati, isprazni se u 3...

 Stavio novi rom i radi normalno

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ivan(4) kaže...

Moj XRN2 se za sada drži, ima mu oko dve i po godine. Zamenio sam bateriju, bili su mu oksidisali kontakti na volume dugmetu (rešeno u servisu za 2 minuta, čak nije hteo ni da mi naplati) i nakon što sam ga n-ti put ispustio, izgubio je osetljivost tik uz desni rub ekrana (uzan pojas, ne smeta pri tipkanju). Poslednjih 8-9 meseci ga koristi mama, ona je super zadovoljna: pozivi, poruke, fotkanje, Viber, internet, igrice tipa Candy Crush... nema zamerki s njene strane.

 Urekao sam ga! Pad na pločice, direktno na jedan od uglova. Ekran napukao na tom mestu (iako izgleda ne mnogo, ali nisam ga još video), uređaj se jako zagreva, slabo reaguje na input (tj izgleda kao da ne registruje dodire, a onda odradi odjednom sve što je u međuvremenu ispritiskano). Večeras ću probati da vidim ima li mu pomoći. 

 

EDIT: Ovaj XRN2 je za sada i dalje živ. Pukotine kreću od donjeg desnog ugla i nisu duže od 1-1,5cm, tako da ne zahvataju ekran niti utiču na funkcionalnost (a nisu čak ni strašno upadljive). Vezano za probleme u ponašanju, oni su nastali oko dva dana nakon pada i izgleda kao da je Google sync poludeo. Nije pomoglo ni to što je uređaj bio spojen na WiFi, ni isključivanje sinhronizacije praćeno restartom, on bi se ponovo pokrenuo i telefon se jako zagrevao i štekao, uz rapidno pražnjenje baterije, no izgleda da je Factory reset završio posao.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 23:46 (Ivan(4)).
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Da google sync je i meni bio poludio, ali se sam sabrao kroz nekoliko sati, resetova....

 

Zvučnik stigao za 12 dana, batwrija još nije :-)

 

Zvučnik montirao bez ikakvih problema, radi!  Napokon opet čujem kad mi zvoni mobitel. Čak je prvi dojam da me se sad bolje čuje u razgovoru, što mi nema logike, kako vanjski zvučnik može na to utjecati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Je li netko ima problema s tipkom za paljenje?

Meni teže radi, ponekad moram skroz jako pritisnuti a ponekad čak i više puta da npr pualim ekran.

Kako rješiti problem?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

1. Uključi opciju da ti volume dugme wejka ekran

2. ili promjeni power flex kabel sa dugmetom

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Upravo mi došlo ažuriranje teško 186 mb

O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Meni se automatski ažurirao tijekom noći. Slučajno se probudio kad mob u twrp ušao i sam automatski instalira. Mislio sam da se nešto shebalo jer dosad sam ručno instalirao nove verzije.

Nisam primjetio neke greške dosad, sve radi ok.

 

Svaka čast xiaomiju pa na ovaj način ipak brine za korisnike ovog sada već starog mobitela

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 8:57 (mmmnnn).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

kako vam se cini azuriranje?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

zadovonjan sam, nisam primjetio nikakav problem a i baterija drži

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Ako netko ima viska mob ili prelazi na nesto drugo moze pm? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Trebao bih popraviti tj. zamijeniti razbijeni display na RN2.

Prošle godine kada sam se raspitivao po servisima mi je bilo rečeno 500+ kn,

pod izgovorom da ne mogu donijeti svoj display nego moram uzeti njihov.

 

Šta da radim?

Da naručim iz kine ili da nosim u servis?

Ima li koji povoljan i brz servis u ZGu?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

koji rom koristis?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice