Xiaomi Redmi Note 3

poruka: 5.327
|
čitano: 812.248
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
m0rph.y kaže...


Pozdrav.

 

Sestra je kupila Redmi Note 3 davnih dana preko mobiexpressa. Mob je došao sa postavkama koje možete vidjeti na slici..

 

Moje pitanje. Da ne gubim sad deset dana prelistavajući sve, kako joj staviti drugi ROM, po mogućnosti sa HR jezikom i koji? Npr. kad bi joj htio staviti stable ROM sa službene stranice http://en.miui.com/download-301.html koja bi bila procedura?

 

thnx unaprijed

 

Da, to je "kuhani" neslužbeni ROM.
HR jezik na global stable ti je od verzije 8.2 na dalje.
Tutorial za flashanje ako ti je bootloader zakljucan.
http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Dalje, mozes staviti i eu.rom, ako ne želis global stable ili Dev rom.

Za otkljucavanje bootloadera
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=712379&page=1#pid14404263

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
ako nekome treba za dijelove nek se javi..otisao mi konektor za punjenje kupio drugi i opet nista..dat cu kome treba bolje nego da ga bacim :)
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
kiki_b kaže...
m0rph.y kaže...


Pozdrav.

 

Sestra je kupila Redmi Note 3 davnih dana preko mobiexpressa. Mob je došao sa postavkama koje možete vidjeti na slici..

 

Moje pitanje. Da ne gubim sad deset dana prelistavajući sve, kako joj staviti drugi ROM, po mogućnosti sa HR jezikom i koji? Npr. kad bi joj htio staviti stable ROM sa službene stranice http://en.miui.com/download-301.html koja bi bila procedura?

 

thnx unaprijed

 

Da, to je "kuhani" neslužbeni ROM.
HR jezik na global stable ti je od verzije 8.2 na dalje.
Tutorial za flashanje ako ti je bootloader zakljucan.
http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Dalje, mozes staviti i eu.rom, ako ne želis global stable ili Dev rom.

Za otkljucavanje bootloadera
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=712379&page=1#pid14404263

 

Znači, ako sam dobro skužio, na prvom linku su intrukcije za flashanje bilo čega bez otključavanja bootloadera, a na drugom je proces otključavanja bootloadera pa onda ne moram flashat nego radim update preko updatea kroz mob?

 

Di mogu pronaći funkcionalni eu.rom ako ne želim global i koje su razlike?

 

sorry na hrpi početničkih pitanja, ali nisam se baš bavio ovime dosad...

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Xiaomi tools
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
m0rph.y kaže...

Znači, ako sam dobro skužio, na prvom linku su intrukcije za flashanje bilo čega bez otključavanja bootloadera, a na drugom je proces otključavanja bootloadera pa onda ne moram flashat nego radim update preko updatea kroz mob?

 

Di mogu pronaći funkcionalni eu.rom ako ne želim global i koje su razlike?

 

sorry na hrpi početničkih pitanja, ali nisam se baš bavio ovime dosad...

Nemoj me bas držat sve za rijec oko flashanja, ali po sjecanju, možda ti netko i potvrdi ko zna bolje.

Eu.rom ti nije "službeni", no baziran je na njemu, samo prociscen.
https://xiaomi.eu/community/

Nije baš bilo cega, tamo je opis za flashanje službenog ROMa. Otkljucavanjem bootloadera je jednostavnije stavit što god želiš. No ako ga ne zelis otkljucat i želis global stable, taj prvi tutorial slijedi.

Buduci da imas kuhani rom gore, sumnjam da ces preko updatera moc napraviti update bez obzira otkljucao bootlader ili ne. Možes probat, al mislim da ti neće proci. A i bolje ti je da napravis clean istall/flash. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Gogo222 kaže...
Xiaomi tools

 

Ovo izgleda zanimljivo baš zbog jednostavnosti. Jedino kaj me ovdje muči je da li treba otključati bootloader prije korištenja? Na službenoj stranici programa piše samo da se mora prijaviti za otključavanje ako se želi koristiti taj dio programa (službeni unlock program), a na forumima sam našao da bootloader mora biti otključan za korištenje xiaomi toolsa.

 

kiki_b kaže...
m0rph.y kaže...

Znači, ako sam dobro skužio, na prvom linku su intrukcije za flashanje bilo čega bez otključavanja bootloadera, a na drugom je proces otključavanja bootloadera pa onda ne moram flashat nego radim update preko updatea kroz mob?

 

Di mogu pronaći funkcionalni eu.rom ako ne želim global i koje su razlike?

 

sorry na hrpi početničkih pitanja, ali nisam se baš bavio ovime dosad...

Nemoj me bas držat sve za rijec oko flashanja, ali po sjecanju, možda ti netko i potvrdi ko zna bolje.

Eu.rom ti nije "službeni", no baziran je na njemu, samo prociscen.
https://xiaomi.eu/community/

Nije baš bilo cega, tamo je opis za flashanje službenog ROMa. Otkljucavanjem bootloadera je jednostavnije stavit što god želiš. No ako ga ne zelis otkljucat i želis global stable, taj prvi tutorial slijedi.

Buduci da imas kuhani rom gore, sumnjam da ces preko updatera moc napraviti update bez obzira otkljucao bootlader ili ne. Možes probat, al mislim da ti neće proci. A i bolje ti je da napravis clean istall/flash. 

 

Ok, kužim sad. Hvala ;)

 

U krajnjem slučaju nije problem otključati bootloader, samo moram uloviti sestru da se sjeti koji joj je miui account.

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

pozdrav,ako moze jedno pitanje nabrzinu...dugo nisam nista radio ni pratio oko mobitela pa me zanima kako da stavim na mob zadnji stabilni miui..

trenutno mi je na mobitelu android verzija 6.0.1 mmb29m
miui verzija MIUI 8.2 by xiaomi.eu
6.12.22 Beta

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
eyewear kaže...

pozdrav,ako moze jedno pitanje nabrzinu...dugo nisam nista radio ni pratio oko mobitela pa me zanima kako da stavim na mob zadnji stabilni miui..

trenutno mi je na mobitelu android verzija 6.0.1 mmb29m
miui verzija MIUI 8.2 by xiaomi.eu
6.12.22 Beta

 Nisam te shvatio, želis nastavit koristiti eu.rom samo update njega napraviti, ili zelis preci na sluzbeni global stable?

 

Eu.rom vjerujem da ide preko twrp, a i global stable mislim da se moze staviti na taj nacin. Znam za fastboot metodu pomoću miflash ili mitoolsa za stavljanje sluzbenog global stable ROMa. Za eu.rom neka ti potvrdi netko tko je već stavljao tako. 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

zelim ostati na eu.rom-u samo,samo me brine sto sam ja jos uvijek na verziji androida 6.01 a novi eu rom je na tko zna kojoj verziji...ima li to veze?ili da samo napravim update kroz twrp?

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Imaš uputstva na stranicama ...
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Nekidan sam pobrisao sve aplikacije jer mi telefon vec godinu dana izbacuje da nema memorije sto me izludjuje, ostavio sam samo par sto ih svakodnevno koristim. Imao sam 2gb slobodno i iduci dan je dosao update i oslobodi mi se jos prostora pa sam imao 2.9gb slobodno da bi onda opet kroz dva dana ostao na 600mb a da nista nisam mjenjao. Ima li ko slican problem i kako ga rijesiti. :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Ima li netko mobitel za dijelove, ispao mi je i otisao ekran, pa ako netko ima molio bih da se javi :)

Inace imam jako velikih problema sa punjenjem, a vidim da ih ima jos jako puno ljudi. Dali jos netko ovdje ima problema sa sporim punjenjem i kako ih je rijesio? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 23:19 (svenzy3).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
svenzy3 kaže...

Ima li netko mobitel za dijelove, ispao mi je i otisao ekran, pa ako netko ima molio bih da se javi :)

Inace imam jako velikih problema sa punjenjem, a vidim da ih ima jos jako puno ljudi. Dali jos netko ovdje ima problema sa sporim punjenjem i kako ih je rijesio? 

 https://www.gearbest.com/batteries/pp_747776.html

 

https://www.aliexpress.com/item/2017-NOHON-For-Xiaomi-BM46-Battery-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Mi-Note3-4000mAh-Original-Mobile/32809803482.html

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Meni je punio brzinom od 1800mah kad sam ga kupio a sad je oko 500 pa ga ostavljam iskljucivo preko noci da se puni a i onaj ulaz za punjenje nije najbolji jer cesto prekine punjenje ako pomjerim telefon pa ga moram bukvalno namjestiti da bi se napunio bez problema i onda ga ne dirati.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Sta je razlika izmedju International version i Englis version kad se kupuje na Gearbestu Amazfit Pace

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
korisnik888 kaže...

Meni je punio brzinom od 1800mah kad sam ga kupio a sad je oko 500 pa ga ostavljam iskljucivo preko noci da se puni a i onaj ulaz za punjenje nije najbolji jer cesto prekine punjenje ako pomjerim telefon pa ga moram bukvalno namjestiti da bi se napunio bez problema i onda ga ne dirati.

 Kupis na aliexpresu novu plocicu i promjenis.Vrlo jednostavno.JA sam kupio dvije u paketu za 5 dolara i rade.Prva mi je izdrzala 10 mjeseci prije nego je opet punjenje pocelo zezati.Sad sam na drugoj.radi savrseno

 

Nego dali ste primjetili da u zadnjih nekoliko mjeseci mobitel ne radi vise glatko kako je radio prije.Official rom update mislim da ga je usporio.Napravim factory reset i nekoliko dana radi ok  i onda po starom.Postane skoro pa neupotrebljiv

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Od nedavno nemrem više mjenjat teme, stalno javlja nekakav network error.
Ima li netko takvih problema?
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Hapyvlado kaže...
Od nedavno nemrem više mjenjat teme, stalno javlja nekakav network error.
Ima li netko takvih problema?

 Nikad nisam mijenjao teme, sad sam baš htio probati.... I nemam pojma kako!

Postojala je ikona "teme"? Nigdje je nemam...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 3
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

ja mislim da ipak ne dolazi sa nougatom

8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Pa na GSMAreni piše da dolazi. Uglavnom, piše "late March" pa ćemo vidjeti.  :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
A si pogledal source na gsmareni? http://en.miui.com/thread-2069213-1-1.html
Ja ovdje nisam naso da pise da ce doc nougat, nego samo da ce doc miui 9.5
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Pravo zboriš, na MIUI forumu se nigdje ne spominje Nougat.

No, vidjet ćemo. Kad stigne OTA javim ovdje. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 12:18 (myroman).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Longcheer je napravio, tj sklepao rn3 tako da nemoj ocekivati update

8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Upravo ide...

 

I dalje se radi o Marshmallowu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 14:08 (myroman).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Imam problem sa redmi note 3 pro da nece ucitati micro sd karticu, formatirana u fat 32 i jedno vrijeme normalno radi i nakon toga mob uvijek trazi format, probane 3 micro sd kartice i na svakoj trazi taj format nakon nekog vremena. Stavljen novi rom 9.5.1.0 preko fastboota i opet isti. Nadam se da ima netko nekakvo rjesenje. Kartice su sve ispravne i rade normalno u drugom mobu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Hapyvlado kaže...
Od nedavno nemrem više mjenjat teme, stalno javlja nekakav network error.
Ima li netko takvih problema?

 Upravo sam vidio u temi Redmi Note 4.

Probaj regiju promjeniti u USA pa onda probaj.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 19:05 (CyberDemonVZ).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Tako radi, super hvala.
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3
Koji je zadnji Android (službeni) instaliran na trojki? Čisto me zanima jer na četvorki je sedmica pa me zanima hoće li ići dalje ili će ostati na sedmici!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
gvapo kaže...
Koji je zadnji Android (službeni) instaliran na trojki? Čisto me zanima jer na četvorki je sedmica pa me zanima hoće li ići dalje ili će ostati na sedmici!

 Na trici je 6ica, note 4 će najvjerojatnije na 7ici ostati

Hearthstone: Maks0806#2960
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice