Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 453.164
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Kako instalirati kameru ovu?

Moze li postupsk? Hvala

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

MIUI 9.5.8.0 lista sto je sredjeno i ponasanje baterije, ako ste pratili moje ranije postove imao sam 10tak sati zaslona sada je to 8h..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 15:21 (Jeti).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Kakva je sada baterija? Da li vrijedi azurirati uopce?

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ima li Omni rom 8.1 hrvatski jezik?

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

Kakva je sada baterija? Da li vrijedi azurirati uopce?

 

Baterija nesto krace traje, ostale stvari ne primjecujem mozda je mrvicu fluidnije, vraceno je walpaper carousal(izmjena automatski pozadine u odredjenom intervalu)

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Ima tko visak kaljeno staklo na području Zagreba,da ne dajem siću sad neku častim pivom-kavom
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ako netko sluša glazbu na smartphonu preko bluetooth slušalica, može li mi preporučiti takve slušalice cijenom do 500 kuna.

 

NADOPUNA:
Evo, neloše BT slušalice s obzirom na cijenu, https://www.bug.hr/recenzije/audio-technica-ath-s200bt-bezicno-a-jeftino-3877

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 8:06 (Jezdimir).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ej ljudi, mob mi je zapeo na boot screenu prilikom rebootanja. Nece se upaliti vec pola sata. Sto napraviti?

Svaki sat ranjava, zadniji ubija!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Da li netko ima tutorial kako otključati dotični mobitel?

 

Vidim da kod nekih tutorijala ima problema, da nisu svi uspješni.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pozdrav svima,

namjeravam kupiti ovaj mobitel. Zanima me da li je moguće da ako ga novog nađem jeftinije u nekom internet dućanu da bi mogao doći sa greškom? Npr u Linksu i Chipoteci je oko 1330 kn dok na nekim mjestima je i 1150 kn.

Pitam jer sam čuo da je i to moguće. Uglavnom cijena varira od 1150 kn do 1400 kn. Naravno pitanje važi za sve mobitele.  Unaprijed hvala na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

J kupio nekoliko komada u Neutrinu i nema frke ni s jednim.. NIJE REKALMA.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
zdravkomali kaže...

Da li netko ima tutorial kako otključati dotični mobitel?

 

Vidim da kod nekih tutorijala ima problema, da nisu svi uspješni.

 Otključati bootloader?

http://en.miui.com/thread-200858-1-1.html

 

Evo i radi sto posto...samo moraš i uređaj vezat za MI account na kojem readiš otključavanje(u postavkama mobitela).. bez tog dijela ne radi....

16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ima li netko podatak ili neki info kada će ako uopće i bude došao Android verzije 8.0? Naravno mislim o službenoj nadogradnji!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

99% da neće 

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

miui 10 će doći, ali vjerojatno andorid 8 ni kasniji neće. možeš probati jedino custom romove tipa aosp itd.

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

miui 10 (rn4x) - nougat

 

-izgled je po meni odlican

-za prvu china closed alphu koju sam iskopao stvarno su oke sredili i nema nekih vecih bugova

-kamera je malo isprana, ne znam kako da se izjasnim, ali mislim da je bila bolja ne miui 9, no mislim da ce se to sredit

-malo je sporiji od miui 9, ali opet kazem za pocetak sasvim u redu :D

 

sve je to super, ali po meni nisu napravili neke znacajnije promjene od miui 7 pa do miui 10

android p = miui 10, tko je koga kopirao ostaje na vama da prosudite :D

 

 

https://imgur.com/a/ueYJuvP

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 10:08 (Deutsch).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Znači li to da bi u dogledno vrijeme mogli i službenu verziju desetke izbaciti? Imaš li kakav info?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

http://bigota.d.miui.com/8.6.20/miui_HMNote4XAlpha_8.6.20_7eb47903f3_7.0.zip

 

pa mogli bi uskoro,  do prve polovice sedmog ocekujem nekakvu sluzbenu verziju

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

http://bigota.d.miui.com/8.6.20/miui_HMNote4XAlpha_8.6.20_7eb47903f3_7.0.zip

 

pa mogli bi uskoro,  do prve polovice sedmog ocekujem nekakvu sluzbenu verziju

 

Iz tvojih usta u uši svevišnjeg. Koristim priliku da te pitam još nešto. Moj mob ima Snapdragon 625 a od oca MediaTek proc. Njegov je još na androidu 6. ima li šanse da i njega dignu barem na sedmicu?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Nece mediatek dobit android nadogradnju kod xiaomija ni u snovima 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

Nece mediatek dobit android nadogradnju kod xiaomija ni u snovima 

 

E ovo ne razumijem! Oba mobitela su proizvod iste firme „XIAOMI“ ali su u toj firmi ugrađeni različiti procesori. Dakle XIAOMI uzima procesore od dviju firmi koji ih proizvode ali se favorizira jedan proc. Zašto onda ugrađuju u svoje mobitele mediatek-ov procesor? Stvarno ne razumijem. Nisam u tijeku i totalno mi je nebitno ali i nerazumljivo!

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Mediatek procesori su namjenjeni za njihovo domace kinesko trziste (neznam jel Mediatek i za Indiju), a Snapdragon je namjenjen za "zapadni" svijet.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Pa nitko ih ne tjera (možda i da) da u određeni broj mobitela ugrađuju Mediatek procesore i onda blokiraju nadogradnju. Valjda je za domaće tržište dovoljan i android 6!!
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ne, to je krivnja Mediateka.

U uvjetima prodaje navedu da ne budu dali source kod od kernela i onda ovi ne mogu portati druge verzije Androida, jer bi inače kršili dogovorene stavke iz ugovora.

Mediatek oduvijek krši GPL, a nitko se ne želi natezati s njima zato jer su im SOC-ovi jako jeftini.

 

 

Kruha i igala...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

Ne, to je krivnja Mediateka.

U uvjetima prodaje navedu da ne budu dali source kod od kernela i onda ovi ne mogu portati druge verzije Androida, jer bi inače kršili dogovorene stavke iz ugovora.

Mediatek oduvijek krši GPL, a nitko se ne želi natezati s njima zato jer su im SOC-ovi jako jeftini.

 

 

 Krivnja je na proizvodjacu mobitela, rn2 je sklepao longcheer pa nije nikakvu nadogradnju dobio, tipa le ecco 1s je sklepao ne znam koji i imaju source i nadogradnju androida, a koriste isti procesor..

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Negdje sam čitao da MTK traži neku dodatnu cifru da dobiješ pravo koristit source, dok Qualcomm daje besplatno, tak da je tu i krivica Mediateka.

Mogao bi Xiaomi tak, ali bi onda mobitel bio skuplji.

 

 

Kruha i igala...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Vjerujem i ja, no evo onaj mi pad je dobio nadogradnju, mtk je, a sklepan je od strane xiaomija tako da zbog toga..

onaj meizu m2 mini ima lp mi se cini, neki lik je poslao mail tvrtki koja ga je sklepala ako mu mogu poslat kernel source i poslali su mu te je napravio oreo 8.1 

 

No malo on topica :D

stavio .22 miui 10. 

 

Primjecujem da je brzi za sada sto me smetalo kod .19 . Mogu reci da za alpha verziju (leakanu) je stvarno predobro sve slozeno i bas sve super radi :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 19:47 (Deutsch).
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ja ga od prvog dana koristim sa Pixel Experience ROMom(non treble), mobitel radi 10 puta bolje.

Fluidniji, nema zamrzavanja, SOT sa franco kernelom uredno preko 9h sa 4 mail accounta na syncu. GPS, wifi mobilni uvijek ukljuceni.

 

 

Multitasking u odnosu na MIUI bolji neopisivo, sve drži u ramu. Nekad stvari sta otvorim ujutro stoje do navečer.

 

Jedina zamjerka je losija kamera i zaje*avanje sa google camerama, al kad nadjete kombinaciju koja radi, HDR+ radi odlično. Nije extra kvaliteta slike, bolja od stock kamere svakako, ali za objavljivanje na drustvenim mrezama i vise nego dovoljno.

 

Upravo zbog zezancije sa kamerom i brzeg fingerpint otkljucavanja sam se vratio na MIUI zadnjih 3 tjedna, nije istina koliko je mobitel sporiji sa stock softverom. Instagram i dalje crasha barem dva puta dnevno, listanje po facebooku nije fluidno i tragedija je da mobitel sa 4gb rama ne može držat 5,6 aplikacija iu RAMu cak i kad se iskljuci MIUI optimizacija. Standby drain i baterija opcenito lošija na stocku.

 

Tako da topla preporuka CUSTOM romovi.

Pingu ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ja sam isto na Pixel experienceu još uvijek (non treble, verzija od 18.2.- zadnja koja valja) i stvarno fantastično radi u odnosu na MIUI.

Jedino kaj još nisam šaltao kernele, s ovim nema baš neki SOT (premda, možda mi se samo čini, jer puno surfam na 4G).

A za fingerprint se slažem, dosta sporije unlocka nego na MIUI-u, ali naviknuo sam i ne vraćam se ni pod razno.

Meni jedino fali smart cover a to ni jedan custom rom ne podržava.

Šteta, jer ionak imam flip case s magnetom pa bi bilo lijepo iskoristit.

 

 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Čitao sam da je brzina otkkjucavanja ista, medjutim da je screen on animacija spora te je to razlog dojma sporijeg otkljucavanja. Negdje na xda sam vidio da se i to ručno da ispravit, odnosno potpuno uklonit screen on animacija, ali nisam probavao.

Pingu ;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice