Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 453.612
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Novi zvukovi unlock/locka ekrana kao i chargin on/off,e i novi sat koliko sam primijetio ;D
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Za Snapdragon meni stigao update danas .
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Zadnja dva updatea MIUI 9ke preporodile mobitel sto se tice baterije i brzine. MIUI 10 cu cu pričekat da dodje stable, izgubia sam volju minjat non stop.

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

A mogao bi i gazda Baksa, četvorka MTK ga živcira, a Bug ima sad puno video produkcije i dosta piskara po sajtu, pa je sigurno i dobra pinka pala 😁

Ima se, može se.... 

Što mi se danas dogodilo... Otkazao akcelerometar dok sam gledao YouTube. Pokušao učitati Play Store da skinem neki test - nije se htio učitati. Restartam mobitel, pokrenem onu kuglicu (Labyrinth Lite) da vidim hoće li se kotrljati, kad li - ne kotrlja se! Krenuo onda u onaj CIT izbornik pa Accelerator pa Start Calibrate - ništa. Skinuo sam onda nekoliko aplikacija koje se tiču akcelerometra s Play Storea, vidio da se nešto giba, opet otišao u CIT izbornik pa ponovno pokrenuo akceleraciju i sad radi...

 

Eto, mislio sam da ću možda morati prijeći na noviji mobitel zbog akcelerometra (mada to i nije tako strašni kvar), ali se skockalo... Sad se možda pitam da mu punjač za mobitel nije naškodio - uštekao sam ga u ovaj šit s Gearbesta... Jer je dosad sve bilo savršeno, prije ga nisam uštekavao u taj punjač, i sad nakon prvog uštekavanja - problemi. Možda se samo tako slučajno poklopilo... A možda su u šumi.  Možda samo neka softverska greška? Tko bi ga znao...

 

Ajd dobro, da se i pokvario... Baš sam pogledao kad sam ga kupio - krajem siječnja 2017. Znači, dobrih godinu i pol ugodnog druženja. Prvi kineski mobitel koji sam koristio koji je kako treba, dva prije (prvo jedan Cubot, potom Dakele) su me užasno maltretirala.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 15:56 (mbaksa).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Lako moguće da he do šrot punjača.

Meni je tak Xperiu P zajebalo kad sam punio neki šrot punjačem s ebaya, digitizer je poblesavio.

Čim sam ištekao punjač, sve ok.

Par puta sam tak, pa je počela i blicati slika na displayu.

Tad sam bacio taj u smeće i dalje bilo sve ok.

Inače, kad smo kod toga, vidio sam da je Big Clive jednom raskapao adapter za pumpicu za riblji akvarij, kinezi unutra ubacili obični kapacitivni dropper (izlaz ima direktbi spoj s fazom), par ljudi kupilo, uštekali i upale pumpicu, a u jutro kad dođu do akvarija sve ribice mrtve.

Bilo malo na gradele 😂

 

 

Kruha i igala...
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

Meni je tak Xperiu P zajebalo kad sam punio neki šrot punjačem s ebaya, digitizer je poblesavio.

Čim sam ištekao punjač, sve ok.

Prilično sam siguran da je to zbog ripplea. Meni je tako bilo s "original" Cubotovim punjačem koji je došao s mobitelom! 

 

Kod ovog s Gearbesta napon je viši od očekivanog (iako nazivno u granicama normale) - 5,22 V, sa zapravo relativno slabom strujom. To mobitelu ne bi trebalo naštetiti, ali nikad ne znaš. Tim više što je to QC punjač - ne znam je li moguće da i na te obične izlaze greškom šibne 9 ili 12 V... Kad uhvatim vremena usporedit ću s Blitzwolfovim (ovog s Geargesta inače ni ne koristim, ali sam radio neke testove pa mi je bio pri ruci).

 

fer-de-lance kaže...

Inače, kad smo kod toga, vidio sam da je Big Clive jednom raskapao adapter za pumpicu za riblji akvarij, kinezi unutra ubacili obični kapacitivni dropper (izlaz ima direktbi spoj s fazom), par ljudi kupilo, uštekali i upale pumpicu, a u jutro kad dođu do akvarija sve ribice mrtve.

Bilo malo na gradele 😂

Ajme! Grozno. Mislim da nisam gleado taj njegov video.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mbaksa kaže...

Prilično sam siguran da je to zbog ripplea. Meni je tako bilo s "original" Cubotovim punjačem koji je došao s mobitelom! 

 

Kod ovog s Gearbesta napon je viši od očekivanog (iako nazivno u granicama normale) - 5,22 V, sa zapravo relativno slabom strujom. To mobitelu ne bi trebalo naštetiti, ali nikad ne znaš. Tim više što je to QC punjač - ne znam je li moguće da i na te obične izlaze greškom šibne 9 ili 12 V... Kad uhvatim vremena usporedit ću s Blitzwolfovim (ovog s Geargesta inače ni ne koristim, ali sam radio neke testove pa mi je bio pri ruci).

 

 Da, ripple, i još to kaj svaka nepravilnost u izlaznom signalu generira sinusne harmonike (obično neparne, to se utvrdi Fourierovim rastavom i delta impulsima, nastaju i zbog nelinearnosti dioda) i onda ti harmonici smetaju svim izmjeničnim signalima u mobitelu (najčešće generatorima takta, i zato uvijek prvo smetaju stvarima koje rade na nižoj frekvenciji, npr. digitizer, display driver, itd.).

 

E da, video je ovaj (nije pumpica, nego ledice za akvarij:

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 16:54 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mbaksa kaže...

 

Eto, mislio sam da ću možda morati prijeći na noviji mobitel zbog akcelerometra (mada to i nije tako strašni kvar), ali se skockalo... Sad se možda pitam da mu punjač za mobitel nije naškodio - uštekao sam ga u ovaj šit s Gearbesta... Jer je dosad sve bilo savršeno, prije ga nisam uštekavao u taj punjač, i sad nakon prvog uštekavanja - problemi. Možda se samo tako slučajno poklopilo... A možda su u šumi.  Možda samo neka softverska greška? Tko bi ga znao...

 Probaj ponovo, pa nam javi.

Tako se rade prava istraživanja 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
CyberDemonVZ kaže...
mbaksa kaže...

Eto, mislio sam da ću možda morati prijeći na noviji mobitel zbog akcelerometra (mada to i nije tako strašni kvar), ali se skockalo... Sad se možda pitam da mu punjač za mobitel nije naškodio - uštekao sam ga u ovaj šit s Gearbesta... Jer je dosad sve bilo savršeno, prije ga nisam uštekavao u taj punjač, i sad nakon prvog uštekavanja - problemi. Možda se samo tako slučajno poklopilo... A možda su u šumi.  Možda samo neka softverska greška? Tko bi ga znao...

 Probaj ponovo, pa nam javi.

Tako se rade prava istraživanja 

Dat ću ja tebi probaj ponovo!  Tako sam si spalio fotić! Prvi put mi je bilo nešto čudno, a da sam odmah išao provjeravat, umjesto da sam probao ponovno, moj fotić bi još uvijek bio živ!

12 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Planiram kupit Redmi 5 Plus te se prebaciti na Android s Windows 10 Mobilea. Zanima me dali postoji neka aplikacija koja sinkronizira muziku s OneDrive servisa kao što to radi Groove? Vidim da Groove prestaje s radom, a sinkronizacija muzike mi je jako važna.

Također me ista stvar zanima i za fotografije, dali postoji aplikacija za fotografije(kao na Windowsu 10) koja sinkronizira fotografije s OneDriveom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Dex.pwn kaže...

Planiram kupit Redmi 5 Plus te se prebaciti na Android s Windows 10 Mobilea. Zanima me dali postoji neka aplikacija koja sinkronizira muziku s OneDrive servisa kao što to radi Groove? Vidim da Groove prestaje s radom, a sinkronizacija muzike mi je jako važna.

Također me ista stvar zanima i za fotografije, dali postoji aplikacija za fotografije(kao na Windowsu 10) koja sinkronizira fotografije s OneDriveom?

 sumnjam da šta postoji za OneDrive, i meni je to valjalo dok sam davno bio na WP8.

Jedina ti je solucija da prebacis na Google Drive, i da koristi Google Play Music, odnosno da se prebacis na Googleov ekosistem.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Drug moj,ja sam koristio lumie a sad sam na handroidu.
Imaš aplikaciju Onedrive skineš je i u njoj ima opcija auto back up i ožeži.
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Povlačim za MIUI, radilo dan dva i opet usporavanja aplikacija, force closeovi instagrama.i facebooka.

Pingu ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pozz svima,

imam jedan problem, mobitel mi je ispao (Xiaomi Redmi Note 4) i pao je tako da je stradalo staklo zadnje kamere (aplikacija kamere radi, mogu slikati slike, ali su dosta mutne).

Eh sad, da li se nekom to dešavalo, šta da radim, koliko bi iznosio popravak, neki savjet?

 

I koji je sluzbeni servis za Xiaomi u BiH i ako ima broj napišite.

 

Hvaalaaa unaprijed!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Jel mi možeš objasniti šta je MIUI? Jel to kao neki launcher ili? Planiram odmah staviti MS-ov launcher... Malo mi je nejasno to kod Androida.

16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Dex.pwn kaže...

Jel mi možeš objasniti šta je MIUI? Jel to kao neki launcher ili?

Ne. MIUI je Xiaomijeva verzija (modifikacija) Androida. Dakle, operacijski sustav izveden iz Androida.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
A ako uklonim MIUI, tj. onda bi imao čisti Android. Ako stavim MSov Launcher, imao bi samo izgled od launchera, a funkcionalnost?
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

evo momci android p treble se da stavit na ovaj mobitel :D

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Dex.pwn kaže...
A ako uklonim MIUI, tj. onda bi imao čisti Android.

Ne čitaš. MIUI je verzija Androida. Ako "ukloniš" MIUI, onda na mobitelu nemaš ništa.

 

MIUI si možeš zamisliti kao distribuciju Linuxa u Linux svijetu, npr. kao Linux Mint. Jasno mi je otkud pomutnja dolazi - od toga što je MIUI kratica za MI User Interface, do toga da ga mnogi nazivaju sučeljem ili korisničkim sučeljem, a recimo na Wikipediji pišu da je to firmware, ROM i suzdržavaju se napisati "operating system". Poanta MIUI-a jest da to bude alternativno sučelje, no MIUI sam po sebi je operacijski sustav - modificirani Android.

 

Dex.pwn kaže...
Ako stavim MSov Launcher, imao bi samo izgled od launchera, a funkcionalnost?

Staviš, probaš. Funkcionalnost koju dodaje ili mijenja launcher imaš od lauchnera, ostalo imaš od MIUI-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 13:16 (mbaksa).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ma znam da je MIUI dista Androida(jer si mi rekao tako). Krivo sam se izrazio. Mislio sam da ako umjesto MIUIa stavim vanilla Android, šta sve gubim time od funkcionalnosti?

Mobitel, tj. OS mi treba bit što stabilniji, a vidim da netko piše kako ima nekih problema MIUI sa stabilnosti

16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Dex.pwn kaže...

Ma znam da je MIUI dista Androida(jer si mi rekao tako). Krivo sam se izrazio. Mislio sam da ako umjesto MIUIa stavim vanilla Android, šta sve gubim time od funkcionalnosti?

Što je "vanilla Android"? Za razliku od Windowsa ili Linuxa, koji dolaze s driverima za brojne uređaje, operacijski sustavi za smartfone dolaze specijalno prilagođeni za određeni model.

 

Ako te zanima koji konkretni ROM za konkretni uređaj, pogledaj što piše za njegove karakteristike, pogledaj videe u kojima se demonstrira i usporedi s MIUI-em.

 

Neki forumaši koji su instalirali alternativne ROM-ove ti mogu što reći o onima koje su probali ili možeš potražiti starije poruke. Ja nisam proučavao alternativne ROM-ove.

 

Dex.pwn kaže...

Mobitel, tj. OS mi treba bit što stabilniji, a vidim da netko piše kako ima nekih problema MIUI sa stabilnosti

Nisam stekao takav dojam.

 

Ako se toga bojiš, onda radije odaberi neki drugi model. Ne znam koliko ti je pametno instalirati alternativne ROM-ove na Note - ljudi često imaju više problema s njima nego s MIUI-em.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Vapor kaže...

Povlačim za MIUI, radilo dan dva i opet usporavanja aplikacija, force closeovi instagrama.i facebooka.

 

mbaksa kaže...
Dex.pwn kaže...

Ma znam da je MIUI dista Androida(jer si mi rekao tako). Krivo sam se izrazio. Mislio sam da ako umjesto MIUIa stavim vanilla Android, šta sve gubim time od funkcionalnosti?

Što je "vanilla Android"? Za razliku od Windowsa ili Linuxa, koji dolaze s driverima za brojne uređaje, operacijski sustavi za smartfone dolaze specijalno prilagođeni za određeni model.

 

Ako te zanima koji konkretni ROM za konkretni uređaj, pogledaj što piše za njegove karakteristike, pogledaj videe u kojima se demonstrira i usporedi s MIUI-em.

 

Neki forumaši koji su instalirali alternativne ROM-ove ti mogu što reći o onima koje su probali ili možeš potražiti starije poruke. Ja nisam proučavao alternativne ROM-ove.

 

Dex.pwn kaže...

Mobitel, tj. OS mi treba bit što stabilniji, a vidim da netko piše kako ima nekih problema MIUI sa stabilnosti

Nisam stekao takav dojam.

 

Ako se toga bojiš, onda radije odaberi neki drugi model. Ne znam koliko ti je pametno instalirati alternativne ROM-ove na Note - ljudi često imaju više problema s njima nego s MIUI-em.

 

 

Evo ti gore poruka, mada planiram uzeti 5 Plus..

Pa Vanilla bi bio baš čisti Android koliko kužim

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Može link za neki Redmi Note 4 neznam vise koji bi model bio najbolje uzeti....para oko 1000kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
dasan kaže...

Može link za neki Redmi Note 4 neznam vise koji bi model bio najbolje uzeti....para oko 1000kn

Dodaš 150-200 kuna i uzmeš Note 4/4X sa Snapdragonom u domaćem dućanu, recimo Neutrino Mobileu. Parsto kuna skuplje, no stiže dok kažeš keks i radi reklamacije ne moraš uređaj slati u Kinu i eventualno si komplicirati život s carinjenjem.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

 

note 4/4x više ne vrijedi tih para, to nije dobra kupovina.

Ako iole drži do kamere nek zaobiđe note 4 jer je kamere jako loša bez da otključaš mob, rootaš i staviš gcam.

Treba ići na note 5 za 1200-1300kn sa europskih skladišta ne iz Kine.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
dasan kaže...

 

To ti nije redmi note 5 nego redmi 5 plus.

Note 5 prepoznaš po Snapdragon 636 i dual 12 MP + 5 MP kameri.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Silent horror1992 kaže...
dasan kaže...

 

To ti nije redmi note 5 nego redmi 5 plus.

Note 5 prepoznaš po Snapdragon 636 i dual 12 MP + 5 MP kameri.

 

 Da da sad razumijem ...RN 5 je u neutrinu oko 1500kn a njemu je bud oko 1000...

Znaci ne RN4...5 nemoze onda naci neki obicni koji nije kineski D:

10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ekipa, ima netko mozda RN4 3/32gb model, snapdragon? Kakve su vam slike po danu uz dovoljno svjetla (na 100% veličine)? Sestra ima RN4 3/32 SD, slike su sve nekak mutne, tj ko da je sve puno šuma. Mislim da je gore stable rom. Telefon se predstavlja kao Note 4. Moj RN4 4/64 SD isto, predstavlja se kao Note 4X, ali koristim xiaomi.eu weekly. Jel moguće da su fakat različiti senzori u pitanju? Jer moje slike su naspram njenih ko nokia 3310 i iphone X :D

 

PS Oba modela su s goldwaya, oba global version.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 10:50 (srcipesak).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice