Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 774.715
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

mi 6x nema 3,5 mm utor, ima manju bateriju od 3000 mah i bas me zanima koliko sot-a daje, iza kamera viri jos vise prema van a mob je tanji znaci uzas, skuplji je dosta a ne dobijes cak ni bolji ekran nego isti tiamma.. precijenjen je i dobijes type c koji ti samo probleme stvara jer ga i dalje skoro niko nema, di god dodes 90% neces moc napunit kod nekog ako si zaboravio adapter a hvala bogu imas 3000 mah na 6" ekran.. cak i da kosta isto kao redmi note 5 opet ga ne bi uzeo, ova cijena mi samo daje jos razloga da ga ne uzmem.. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ocean77 kaže...
Ma kakav crni S7...2 godine star mob sa preko 500 ciklusa punjenja baterije,malim ekranom i zastarjelim dizajnom nebi uzeo nikada prije ovoga...jos uvijek imam i S7 uz Pixel 2XL pa znam sto govorim.

 Tko je rekao da pričam o telefonu koji je bio rabljen 2 godine ? 

Za 2000 kn se može naći pod još godinu i nešto pod garancijom ,a ako ti se posreći za nešto više se može naći novi ili ako znaš nekoga da si uzima pretplatu...

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
dtdtdt kaže...

 to i mene interesira,čini mi se da xiaomi ima previše sličnih modela pa se teško odlučiti. ali to je s jedne strane ok,jer ako se nekome ne sviđa nešto kod nekoga modela može se odlučiti za drugi slični model. kad smo već kod ovog cijenovnog ranga tu još ulazi i mi note 3 koji ima isti procesor kao i 6x,ako se ne varam kamera je bolja ali je ekran 5.5 sa debljim okvirom gore i dole pa izgleda zastarijelo za 2018 i baterijom između note 5 pro i 6x(3500mAh). 

 

Mi Note 3 je super mob, imao sam ga nekih 4-5 mjeseci i jedini "nedostatak" mu je 4:3 ekran sa dosta debelim rubovima.

Mi 6X ima nesto manju bateriju i sasvim OK autonomiju jer je taj procesor ultra stedljiv.

Mi Note 3 je sa nesto vecom baterijom meni najnormalnije znao imati 6-7 sati SOT, a ovaj ako ima 5 sati to je i dalje super.

U odnosu na Note 5 PRO ima kvalitetnije kuciste koje nije iz tri dijela kao na svim najjeftinijim Xiaomi mobitelima koje bas zato sto je iz jednog komada izgleda puno bolje.

Ima bolju kameru sa vecim otvorom blende, sa Open Camerom snima vrhunski stabiliziran 4K video...gledajuci neke uzorke video je stabilan kao na Pixelu 2 XL koji koristim.

USB-C je nekome nebitan, ali ja sam se lagano vec presaltao na takve punjace i kabele i nebi se vracao na stariji standard.

Kome je plafon 1500 Kn slazem se da je Note 5 PRO najbolji izbor, ali tko moze dodati jos malo po meni je Mi 6X bolji izbor.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...

mi 6x nema 3,5 mm utor, ima manju bateriju od 3000 mah i bas me zanima koliko sot-a daje, iza kamera viri jos vise prema van a mob je tanji znaci uzas, skuplji je dosta a ne dobijes cak ni bolji ekran nego isti tiamma.. precijenjen je i dobijes type c koji ti samo probleme stvara jer ga i dalje skoro niko nema, di god dodes 90% neces moc napunit kod nekog ako si zaboravio adapter a hvala bogu imas 3000 mah na 6" ekran.. cak i da kosta isto kao redmi note 5 opet ga ne bi uzeo, ova cijena mi samo daje jos razloga da ga ne uzmem.. 

 

Svaki mob na kraju ionako zavrsi u nekoj maskici pa kada ga smjestis u ovakvu Nillkin onda ta kamera vise ne strsi.

 

Sto se ostalog tice...imao sam taj procesor u Mi Note 3 i taj procesor je cudo pa me nebi ni brinula baterija od 3000 mah...

 

Ekran sam gledao na par YT testova i izgleda sasvim OK za takav tip ekrana...naravno da ne ocekujem ekran u rangu mobitela od 5000 Kn.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 18:46 (ocean77).
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

ima prednost s kamerom ali ima i vise mana.. redmi note 5 je najbolji all rounder ako se uzme i obzir cijena i sve to sta se dobije..ovaj mi ne vrijedi tih novaca, makar da su bolji ekran stavili a ne isti kao i redmiju da bar malo opravda cijena.. i sta nije sd 660 isti k kao i sd 636 samo malo visi taktovi? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ocean77 kaže...

Svaki mob na kraju ionako zavrsi u nekoj maskici pa kada ga smjestis u ovakvu Nillkin onda ta kamera vise ne strsi.

ocean77 kaže...

 ...kuciste koje nije iz tri dijela kao na svim najjeftinijim Xiaomi mobitelima koje bas zato sto je iz jednog komada izgleda puno bolje.

eh, s jedne strane maskica pokriva izbočenje kamere pa ti je to ok, a s druge strane ti smeta trodjelno kućište koje maskica isto tako prekrije

i ne bi da to trodijelno kućište klapa i klepeće zbog loših spojeva, pa je neki problem

 

jbga, treba shvatiti da svatko ima svoje prohtjeve i ne čudit se ko pile glisti zašto netko ima drukčije kriterije od tebe 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...

mi 6x nema 3,5 mm utor, ima manju bateriju od 3000 mah i bas me zanima koliko sot-a daje, iza kamera viri jos vise prema van a mob je tanji znaci uzas, skuplji je dosta a ne dobijes cak ni bolji ekran nego isti tiamma.. precijenjen je i dobijes type c koji ti samo probleme stvara jer ga i dalje skoro niko nema, di god dodes 90% neces moc napunit kod nekog ako si zaboravio adapter a hvala bogu imas 3000 mah na 6" ekran.. cak i da kosta isto kao redmi note 5 opet ga ne bi uzeo, ova cijena mi samo daje jos razloga da ga ne uzmem.. 

Ja mislim da bi xiaomi napravio pun pogodak da je samo ponudio redmi note 5 kao mi seriju dakle samo staviti typec + qc 4.0 (plus stedliviji procesor ako je moguče) a sve ostalo ostaviti isto.

U vezi type c - ja ga punim doma ili u autu i kabel je dostupan. a kratki kabel od 30 centimetara možes kupiti jeftino i nositi ga uz sebe ako imas potrebu kod nekog drugog puniti.

 

Po meni je 6x promašaj jer su ga isli stanjivati i smanjivati bateriju

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Slažem se da su samo stavili još 4000 mah bateriju na 6x bio bi savršen izbor , ovako ću uvijek izabrati jaču bateriju naspram malo bolje kamere i nezamjetno jačeg procesora i to još za manju cijenu.... type C mislim da većini ljudi ne igra ulogu... 

Cvky
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Type c je zamišljen kao naslijednik microusb-a. I naravno kao konkurencija lightning konektoru.
Po meni je žalosno, type c je dugo u prodaji a još guraju microusb. Znam da će micro usb biti duze u prodaji jer je jeftin i zato jer je dostupna velika količine zalihe njega.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...

 

Po meni je 6x promašaj jer su ga isli stanjivati i smanjivati bateriju

 

Po meni je Redmi Note 5 PRO promasaj jer su napravili previse kompromisa da bi ga ucinili sto jeftinijim.

Ako je manjak love glavni kriterij onda ima smisla iako je puno toga na njemu lose.

Procesor je losiji (mozda i manje stedljiv), guranje micro usb u 2018 kao standarda kojega svi napustaju, ruzniji dizajn sa trodjelnim kucistem, puno nejasnoca oko verzija, imena, ugradjenih kamera sto mnoge kupce zbunjuje, kamera nema 4K video, nema pravi manual mode (fale funkcije) i jedina utjeha ostaje velika baterija koja vjerojatno napaja manje stedljiv procesor.

 

S druge strane imamo nesto malo skuplji Mi 6X sa fenomenalnim S660 procesorom, odlicnim kamerama, 4K videom, pravim manualnim modom, bez nejasnoca o verzijama (kineska-indijska), vrhunskim jednodjelnim kucistem koje je ujedno i ljepse dizajnirano, brzim punjenjem, type-C prikljuckom...

 

Meni je Redmi Note 5 PRO kao "blast from the past" u puno toga i sve sto sam nabrojao bi mi bio dealbreaker.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 0:32 (ocean77).
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ok sve ostalo, ali zašto je micro USB nedostatak? U redu ako je to tebi bolje ali kakav je to argument "micro USB u 2018?". U čemu je C konkretno bolji?
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ako sada jos nije uskoro ce kod vecine usb-c postati standard i micro usb ce biti rijetkost, a tko uzima za naredne dvije godine mob suocit ce se s tim prije ili poslije...druga stvar je prakticnost... mozes usb-c obostrano ukopcati...opet ponavljam,taj Note 5 PRO je super kao low budget phone, ali na svakom svom dijelu jasno daje do znanja da je kod njegovog nastanka štednja bila osnovni prioritet.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ocean77 kaže...
Markić7 kaže...

 

Po meni je 6x promašaj jer su ga isli stanjivati i smanjivati bateriju

 

Po meni je Redmi Note 5 PRO promasaj jer su napravili previse kompromisa da bi ga ucinili sto jeftinijim.

Ako je manjak love glavni kriterij onda ima smisla iako je puno toga na njemu lose.

Procesor je losiji (mozda i manje stedljiv), guranje micro usb u 2018 kao standarda kojega svi napustaju, ruzniji dizajn sa trodjelnim kucistem, puno nejasnoca oko verzija, imena, ugradjenih kamera sto mnoge kupce zbunjuje, kamera nema 4K video, nema pravi manual mode (fale funkcije) i jedina utjeha ostaje velika baterija koja vjerojatno napaja manje stedljiv procesor.

 

S druge strane imamo nesto malo skuplji Mi 6X sa fenomenalnim S660 procesorom, odlicnim kamerama, 4K videom, pravim manualnim modom, bez nejasnoca o verzijama (kineska-indijska), vrhunskim jednodjelnim kucistem koje je ujedno i ljepse dizajnirano, brzim punjenjem, type-C prikljuckom...

 

Meni je Redmi Note 5 PRO kao "blast from the past" u puno toga i sve sto sam nabrojao bi mi bio dealbreaker.

 Govoris o sd 636 kao da je ne znam kako slabiji a ne ta nijansa koju neces ni osjetit, pricas o stedljivosti procesora pa reci mi kog boli k kolko trosi sd 636 kad imas 4000 mah? taj mob ce imat 10h sot a na mi 6x mozes samo sanjat o tome.. stvarno nema smisla minimalno tanji uredaj i 1000 mah baterija manja zbog toga kojeg su jos i ujebali s vecim izbocenjem kamere ali naravno to si zanemario jer "ionako ce bit u maskici pa se nece primjetit" al zato redmi note 5 pro nece bit u maskici pa se trodjelno kuciste bude primjetilo? zanimljivo kako si to izostavio jer navijas za 6x ocito..

ovo s nejasnocama o verzijama, kakva je to faking mana mobitela, logika je da treba uzet global verziju sa b20 frekvencijom za 4g koju btw mi 6x nema, automatski se zna i kakva kamera ide u globalnoj verziji a kome sta nije jasno ima forum pa pita i lako mu objasnimo a i na gsm areni su ti lijepo odvojene varijante china, india, global..

video na 4k ionako neces snimati, prvo zato sto ti ne radi nikakva stabilizacija na toj rezoluciji a i zvuk je katastrofa ako to nisu vec rijesili, to je bio bug na svakom xiaomiju.. ja imam 4k snimanje na svom mobu al cemu, uvijek snimam u full hd..

imas brzo punjenje al ne 3.0 no opet s takvom baterijom zar ti treba bolje od qc 2.0?

type c, velim odkad ga imam vise sam si zakomplicirao nego olaksao zivot, jedina prednost je sto ulazi na obje strane a sve ostalo npr nac adapter za otg koji radi, ostat negdje bez baterije a niko jebeno nema mob s type c utorom da mi moze posudit punjac.. evo u zadnje 2 god sam kod jednog jedinog covjeka bio koji je imao type c.. prije 2 godine se govorilo kako ce za 2 god to svi imat, to ce postat standard.. evo te 2 god su prosle pa skoro niko nema i dalje.. 

 

Bateriju su ubacili losiju, ekran ostao isti a nije neki iskreno od boje do kontrasta, pravi Mi mora imat osjetno bolji ekran od redmija da bi opravdao cijenu.. ajde kamera ima full manual mode to jedino no uz malo igranja sa softwerom imat ces ga i na redmiju.. za tu cijenu da ima bateriju iz redmija onda ok, pomirio bi se s tianma ekranom ali ovako radije bih mi note 3 za te novce, jedina mana mu je sto nema moderan dizajn

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

"video na 4k ionako neces snimati, prvo zato sto ti ne radi nikakva stabilizacija na toj rezoluciji a i zvuk je katastrofa ako to nisu vec rijesili, to je bio bug na svakom xiaomiju.. ja imam 4k snimanje na svom mobu al cemu, uvijek snimam u full hd.."

 

samo za nekakav info, imas na youtubeu sampleve 4k sa eis-om, znaci predobro izgleda, nac cu ti :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 10:27 (Deutsch).
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja 4K koristim jos od Galaxy Note 3 koji sam imao davno i svaki novi mob koji kupim stavim na 4K.

Ovaj lik iz videa koji je Deutch stavio je testirao i Mi 6X i pokazao je kako izgleda 4K video snimljen sa Mi 6X kada se koristi app Open Camera koja omogucava stabilizaciju 4K videa.

4K video je stabilan kao na mojem Pixelu 2 XL, a Pixel ima fakat stabilan 4K video.

 

Toliko pisanja i opravdavanja losijeg mobitela...pa jel nije lakse reci jeftin je i da zato ima toliko ozbiljnih nedostataka...kome 500 Kn ne igra ulogu ne znam zasto nebi gledao 6X koji je u puno toga bolji mob.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 11:07 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma kakav 4k...full hd i 60 fpsa je top.

 

Nije los taj 6x...ali 3000mah baterija i 500kn veca cijena je fail.

 

Razlika u procesoru i kamera u postotku je kakva? Ni blizu tolika da se isplati 25% slabija baterija.

 

To je moje misljenje. A ako je tebi 500kn vise nista, imaj na umu da prelazis 2 soma kuna i da ima i drugih telefona u tom rangu.

 

Ruku na srce redmi note 4 i 4x su najprodavaniji xiaomi telefoni ikad. Logicno je da ce i 5 biti top u prodaji. I normalno da cijena mora biti slicna kakvu je imao note 4.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 11:27 (amd freak).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Deutsch kaže...

"video na 4k ionako neces snimati, prvo zato sto ti ne radi nikakva stabilizacija na toj rezoluciji a i zvuk je katastrofa ako to nisu vec rijesili, to je bio bug na svakom xiaomiju.. ja imam 4k snimanje na svom mobu al cemu, uvijek snimam u full hd.."

 

samo za nekakav info, imas na youtubeu sampleve 4k sa eis-om, znaci predobro izgleda, nac cu ti :)

 

 

 pogledaj od tog istog recezenta review od mi 6x, na 4k rezoluciji mu trese nenormalno i znam da je zvuk na 4k rezoluciji prelos bio na svakom xiaomiju a kad smanjis kvalitetu na full hd onda je i zvuk ok i eis proradi..sad se ne sjecam jel i na redmi note 5 taj problem sa eis-om prisutan osim ako ne koristis open camera app 

ocean77 kaže...

Ja 4K koristim jos od Galaxy Note 3 koji sam imao davno i svaki novi mob koji kupim stavim na 4K.

Ovaj lik iz videa koji je Deutch stavio je testirao i Mi 6X i pokazao je kako izgleda 4K video snimljen sa Mi 6X kada se koristi app Open Camera koja omogucava stabilizaciju 4K videa.

4K video je stabilan kao na mojem Pixelu 2 XL, a Pixel ima fakat stabilan 4K video.

 

Toliko pisanja i opravdavanja losijeg mobitela...pa jel nije lakse reci jeftin je i da zato ima toliko ozbiljnih nedostataka...kome 500 Kn ne igra ulogu ne znam zasto nebi gledao 6X koji je u puno toga bolji mob.

 u tome i je stvar, znaci ne radi kako treba dok ne skines neki tamo open camera app.. koja je onda svrha tog sto na papiru pise da moze snimat na 4k ako to na xiaomi aplikaciji za kameru ne radi kako treba? po tome ako vec treba skidat open camera app onda mozes i na redmi note 5 snimat u 4k rezoluciji tako da to ti je jos jedna prednost manje za mi 6x.. taj mobitel ima par stvari bolje ali isto tako i losije nego redmi note 5 i to bitnih stvari kao baterija i b20 4g.. po meni ne opravdava 500 kn vecu cijenu nikako, trebao bi kostati isto jer kolko je bolji tolko je i losiji

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...

Ma kakav 4k...full hd i 60 fpsa je top.

 

Nije los taj 6x...ali 3000mah baterija i 500kn veca cijena je fail.

 

Razlika u procesoru i kamera u postotku je kakva? Ni blizu tolika da se isplati 25% slabija baterija.

 

To je moje misljenje. A ako je tebi 500kn vise nista, imaj na umu da prelazis 2 soma kuna i da ima i drugih telefona u tom rangu.

 

Ruku na srce redmi note 4 i 4x su najprodavaniji xiaomi telefoni ikad. Logicno je da ce i 5 biti top u prodaji. I normalno da cijena mora biti slicna kakvu je imao note 4.

 

 

Vas koliko vidim zbunjuje to sto su ta dva moba slicnog dizajna i imaju isti solidan ekran, ali po mnogocemu to nisu isti mobiteli i cijenom je jedan opravdano skuplji.

Nisu svi hard core useri pa da im treba dnevno 6 sati SOT, a ovaj ce 4 sata izvuci svakako sa 3000 mah baterijom i ultra stedljivim S660.

Meni je to kao da mi tvrdite da je Samsung A5 2018 bolji od Galaxy S8...imaju podosta slicnosti, ali jasno je da su u S8 bolje komponente...tako je i ovdje, bolja kamera, bolji procesor, bolji materijali, izrada, najnoviji usb-c i ocekivano malo visa cijena.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 12:19 (ocean77).
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Slažem se napola sa svima
Uglavnom, Mi 6x pros: Ekran, kamera, izrada, usb-c, čipset
cons: Baterija, nema 3,5mm jack, cijena

Rn5 pros: Baterija, cijena, 3,5,, jack
cons: Ekran koji je kvalitetom isti od Rn3, micro usb, budžetno orijentirana izvedba.

Imao sam prilike otvarati i kopati po rn3 i 4 modelima, te konkretno imam sada na stolu rn4 helio, rn4 s625 i rn3 pro sd 650, te Mi5. Kolikogod bili dobri telefoni za tu lovu, jedino Note 4 helio X20 liči na nešto izradom. Em je stražnja strana metalna, i ima zakovičice s kojima se povezuje na ostatak mobitela, što znači da ne bi trebao puknuti na pola ako sjedneš s njim u džepu. Izrada Rn3 pro je jadna, kod tipaka se metal odvaja malo od tijela, a noktom možeš skinuti zadnju stranu koja eto samo stoji iza ničim pričvršćena. Slično i na Rn4 sa sd625. A komponente unutra, i način na koji su spojene su ajmo reći "zastarjele" Na Mi modelima je modernije, urednije i pouzdanije riješeno, mada dok ovako funkcionira, nemam problema s time. To samo govorim moja iskustva sa prethodnim predstavnicima redmi note serije, ne znači da je Rn5 na istu foru jer još nisam imao njega.

U svakom slučaju mislim da je 6x bolji mob, ali 500kn je 500kn, i nije ista publika za note 5 i 6x. Opet, radije bih uzeo Mi note 3, a ne 6x za istu lovu baš zbog baterije. A s636 i nije toliko slabiji od s660 da bi se uzimalo za preveliki nedostatak.
Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja ne znam nikoga ko ima telefon sa usb-c, i nekako mi bezveze na listu pluseva i minusa stavljati usb-c zajedno sa, recimo, ekranom i baterijom. Meni je, eto, usb-c minus i ako nema objektivne prednosti nad micro usb, ne moze biti neki faktor kod poređenja. I, da, to da ide kako god ga okrenes i nije neka prednost, ne sjecam se kada sam pogresno pokusao uključiti micro usb, pod prstima osjetim one male kukice i znam kako ide.

Ako taj Mi6 daje 4 sata SOT-a, to je smiješno. Ne kazem, nekome je mozda dovoljno ali objektivno, kao usb-c mu je plus a SOT nije neki minus, dajte nemojte zezati.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Minus je baterija, naravno, ali generalno je usb-c plus. Sve više i više telefona u svim cjenovnim segmentima preuzimaju taj standard. Čak i laptopi. Konektor je reversible, i mobiteli sa usb-c imaju brže punjenje i brži transfer podataka. zasad nije toliki minus, ali svakako je nešto što uzimam u obzir pri kupovini.
Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Sve je u redu ako TI, prilikom kupovine, uzimas to u obzir, ali objektivno to nije tolika prednost, ili ja zivim u nekoj drugoj dimenziji jer oko mene je sve micro usb, malo kome treba prenos podataka preko usb. Iskreno, ne znam kako stoje sa punjenjem jedan i drugi ali ako porediš usb-c i 4 h SOT i micro-usb i 8 h SOT, i kazes da usb-c brze puni, ovaj drugi ce reci da njemu puni dovoljno brzo jer puni rjeđe, dakle opet subjektivna stvar.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
LunKraljPonoci kaže...
Sve je u redu ako TI, prilikom kupovine, uzimas to u obzir, ali objektivno to nije tolika prednost, ili ja zivim u nekoj drugoj dimenziji jer oko mene je sve micro usb, malo kome treba prenos podataka preko usb. Iskreno, ne znam kako stoje sa punjenjem jedan i drugi ali ako porediš usb-c i 4 h SOT i micro-usb i 8 h SOT, i kazes da usb-c brze puni, ovaj drugi ce reci da njemu puni dovoljno brzo jer puni rjeđe, dakle opet subjektivna stvar.

 

 

 

Ne moras ti biti u drugoj dimenziji da bi vidio neke poprilicne razlike.

Ja zivim u gradu koji je kompletno pokriven 4G LTE mrezom za velikim brzinama, a imas ljudi koji zive par km dalje u nekim mjestima pored gdje je pokrivenost losija...nitko od njih nece reci da zivi u nekoj drugoj dimenziji...tako i ti, koristis micro usb kao i ekipa oko tebe...kod mene nije tako i vec dosta ljudi koje znam je na usb-c jer su nedavno mijenjali mobitele pa su silom prilika i oni na tom novom standardu.

Ja sam cak prije godinu dana kupio adaptere (3 komada za 2$) da lakse premostim taj prijelaz...jedan od ta tri adaptera sam imao uvijek u novcaniku jer je manji od kovanice pa nije nikakav teret.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ako je 4 h sota kad je nov, za godinu , godinu i pol se to osjetno smanji i eto sranja... K tome se baterija više ciklusa puni i ako nisu ugradili nešto kvalitetnije prije i ode.
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ocean77 kaže...

 Toliko pisanja i opravdavanja losijeg mobitela...pa jel nije lakse reci jeftin je i da zato ima toliko ozbiljnih nedostataka...kome 500 Kn ne igra ulogu ne znam zasto nebi gledao 6X koji je u puno toga bolji mob....

 imaš li ti život uopće?

ili ti je najveća zanimacija trolati na svakoj od specijaliziranih tema za pojedini mobitel

pa jebote, nema teme o nekom od mobitela gdje ti ne turpijaš na desetke stranica s tvojim osobnim kriterijima i razlozima zašto nećeš kupiti taj i taj mobitel

 

najprije si nas masirao s kamerama, onu temu o lg g6 si doslovce uništio neprestanim ponavljanjem kako kamera ne valja i zato mobitel ne valja 

istu stvar i za temu huawei mate 10, i tako za svaki mobitel osim onog kojeg si ti odabrao sebi

dok nisi naletio na xiaomi mi 3, onda si odjednom postao zagovornik jeftinih mobitela s dobrim kamerama

 

sad ćeš ovdje mrljaviti danima kako je mi 6x bolji odabir jer je tebi trodjelno kućište no-no, jer je usb c must have u 2018., jer je 500 kuna nebitno... bla, bla, bla

ok više, skužili smo koji je tebi mob dobar, ovaj ti ne valja i valjda bi bilo normalno da se prebaciš na temu mi 6x ili otvoriš takvu ako je nema

ne vidim razloga da turpijaš jedno te isto po ovoj temi idućih 100 stranica ako ti je mob nezanimljiv

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Ako je 4 h sota kad je nov, za godinu , godinu i pol se to osjetno smanji i eto sranja... K tome se baterija više ciklusa puni i ako nisu ugradili nešto kvalitetnije prije i ode.

 

 

4h SOT meni nije nista lose ni tragicno...pa 4-5 sati SOT je i na Pixelu 2XL koji ja koristim, nista bolji nema ni S9...uz danasnje brzo punjenje to nije nikakav problem.

Obzirom da sam imao svojevremeno Mi Note 3 sa istim tim S660 procesorom koji je sa svega 490mah vise kod mene imao oko 6-7 sati SOT nebi me cudilo da je na Mi 6X SOT mozda i 5 sati jer baterija i nije tako drasticno manja od one u Mi Note 3.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
picajzla0707 kaže...
ocean77 kaže...

 Toliko pisanja i opravdavanja losijeg mobitela...pa jel nije lakse reci jeftin je i da zato ima toliko ozbiljnih nedostataka...kome 500 Kn ne igra ulogu ne znam zasto nebi gledao 6X koji je u puno toga bolji mob....

 imaš li ti život uopće?

ili ti je najveća zanimacija trolati na svakoj od specijaliziranih tema za pojedini mobitel

pa jebote, nema teme o nekom od mobitela gdje ti ne turpijaš na desetke stranica s tvojim osobnim kriterijima i razlozima zašto nećeš kupiti taj i taj mobitel

 

najprije si nas masirao s kamerama, onu temu o lg g6 si doslovce uništio neprestanim ponavljanjem kako kamera ne valja i zato mobitel ne valja 

istu stvar i za temu huawei mate 10, i tako za svaki mobitel osim onog kojeg si ti odabrao sebi

dok nisi naletio na xiaomi mi 3, onda si odjednom postao zagovornik jeftinih mobitela s dobrim kamerama

 

sad ćeš ovdje mrljaviti danima kako je mi 6x bolji odabir jer je tebi trodjelno kućište no-no, jer je usb c must have u 2018., jer je 500 kuna nebitno... bla, bla, bla

ok više, skužili smo koji je tebi mob dobar, ovaj ti ne valja i valjda bi bilo normalno da se prebaciš na temu mi 6x ili otvoriš takvu ako je nema

ne vidim razloga da turpijaš jedno te isto po ovoj temi idućih 100 stranica ako ti je mob nezanimljiv

 

Tebi ocito nitko nije objasnio sto je forum.

Iskreno, da sada kupujem neki mob ili opcenito neki proizvod volio bih naletiti na temu o odredjenom proizvodu gdje se vodila konstruktivna rasprava za proizvod koji trazim umjesto da citam par postova ljudi koji pisu iskljucivo o tome da odredjeni proizvod planiraju kupiti...tvoj post je ovdje jedini ne konstruktivan i nekome tko cita iz tvog posta bas nista nece saznati ili nauciti pa se zapitaj tko trola ovdje.

Ja bar ne pisem napamet, imao sam hrpu mobova (samo zadnjih godinu dana S8+, Mi Note 3, Huawei P20 PRO, Pixel 2 XL) i pridonjeo sam raspravama u kojima sam smatrao da mogu napisati nesto korisno...samo jebiga, uvijek se nadje neki pametnjakovic poput tebe koji je u stanju sve postrati...jednostavno gubljenje vremena...ne znam zasto ti uopce i odgovaram.

 

EDIT:

 

Sto se tice G6...pa pogledaj koliko se vlasnika, znaci ljudi koji imaju taj mob javilo i napisalo da je kamera smece.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 14:38 (ocean77).
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

vidis meni 6x je totalno bezveze i nije vrijedan razlike u parama

jedini razlog zasto bi netko uzeo 6x je zbog malo bolje kamere, ali i veliko ali, ona grbetina od kamere sta su napravili je stvarno preruzno i usere cijelu estetiku mobitela, koji k ce ti tanki mobitel kad ima tumor na ledjima
4k snimanje i manualni mod ce vjerojatno doc sa sw updateom, ako ne tu je uvijek root

 

sd 660 nevjerujem da je ista stedljiviji od 636, dapace 636 je downclockovana verzija 660 tako da 636 bi u teoriji trebao biti stedljiviji. sto se tice performansa sumnjam da se to moze osjetiti na dnevnoj bazi

headphone jack je jos uvijek jako potreban, jednostavno nema jos dobrih usb-c slusalica a o donglevima necu pricati to je teska glupost
usb-c koliko bi god ja volio, jednostavno nije jos standard, hrpa uređaja od mobitela do ostalih elektronickih uređaja je na micro usb-u tako da dok god eu ne lupi zakon neki da svi novi uređaji moraju biti usb-c, micro usb ce biti vodeci u skoroj buducnosti

baterija su boljke svih smartphhona, vece je uvijek bolje tako da prica da svakome ne treba 7h+ SOTA ne drzi vodu, pogotovo ako nema razloga jer je razlika u debljini uređaja nezamjetna.

eto mojih 2 lipe

TL;DR 6x nemoze biti bolji jer osim kamere mu je u sustini sve ostalo losije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 14:38 (BlackEagle).
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ocean77 kaže...

Iskreno, da sada kupujem neki mob ili opcenito neki proizvod volio bih naletiti na temu o odredjenom proizvodu gdje se vodila konstruktivna rasprava za proizvod koji trazim umjesto da citam par postova ljudi koji pisu iskljucivo o tome da odredjeni proizvod planiraju kupiti...tvoj post je ovdje jedini ne konstruktivan i nekome tko cita iz tvog posta bas nista nece saznati ili nauciti pa se zapitaj tko trola ovdje.

Ja bar ne pisem napamet, imao sam hrpu mobova (samo zadnjih godinu dana S8+, Mi Note 3, Huawei P20 PRO, Pixel 2 XL) i pridonjeo sam raspravama u kojima sam smatrao da mogu napisati nesto korisno...samo jebiga, uvijek se nadje neki pametnjakovic poput tebe koji je u stanju sve postrati...jednostavno gubljenje vremena...ne znam zasto ti uopce i odgovaram.

 

tvoja konstruktivna rasprava se svodi na jedan do dva tebi bitna razloga za i protiv, a onda na to dodaješ navodne razloge koje preuveličavaš i redovito ignoriraš tuđe argumente

ovo opravdavanje kamere-grbe s maskicom bi još imalo smisla, da istovremeno ne upireš ko sivonja u trodjelno kućište, koje - vidi gle - ista ta maskica u potpunosti prekriva

opravdavanje slabašne baterije na mi 6x da ne spominjem

 

i uopće ne doprinosiš niti si koristan, još manje konstruktivan, jer uvijek navučeš nekoliko naivnih ljudi koji ti pokušavaju objasniti da usb c nije tolika drama, da trodjelno kućište nije drama itd. itd. itd.

potom se tema o nekom mobitelu pretvori u nekoliko desetaka stranica natezanja oko tvojih gluposti, odnosno uništiš je i zgadiš ljudima koje taj mobitel zanima za razliku od tebe

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni je u pravo stigao wsken magnetni kabel koji budem stavio na novog xiaomija. Želim da izbjegnem da mi se u konektor puni prašina jer često provodim u prirodi na opg.  Nije stvar u tome da mi padne u blato nego stvar je u tome što prašina u zraku i vlaga u zraku rade probleme konektoru lijepi se iznutra i onda jos problemi kada ga često ukopčavas .

Nabrzinu sam isprobao wsken i impresioniran sam jer se on neda ukopčati u obrnuti položaj tj magnet jednostavno neda da sjedne kako treba već dopušta samo u ispravni položaj. Inače bilo je i manje poznatih marki magnetskih kablova koji reklamiraju kao reverzibilni tj da se može ukopčati u bilokojem položaju ali sam odustao od toga jer su večina rekli da wsken najbolje puni, da na njemu radi brzo punjenje a na manje poznatim markama ne radi jer su lošije kvalitete :) Moram još isprobati koliko jako puni sa klasičnim kablom i koliko preko toga da vidim razliku.

 

Mob još uvjek ćekam, piše na netu da je krenula dostava znači unutar sata ili više bi trebao stići :)

 

spomenuli ste EU, meni nije jasno, kako je Apple uspio to izbjeći ???? Zašto Eu ne kazni apple jer se nije držao standarda ??? 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice