Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.259
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...

Meni neki dan prestao raditi senzor rotacije, ni reset ni nista nije pomoglo. Nakon laganog pada proradio.

 

Kolegi prestao raditi iati dan volume up gumb.

 

Znao sam da nije kvaliteta proizvodnje kao neki high end modeli, ali ipak dobro dode jamstvo :D

protest431 kaže...

Mislio sam da možda često pada kada si rekao da si ga padom popravio. 

 

Šteta za čuti, dva za koja znaš da imaju problema ne zvuči obećavajuće što se tiče hardvera. Najbolje da i ne googleam ostale i nadam se najboljem.

Rn2 je slozen bas da kao vivax, ali opet nisam imao problema sa njime (hardverskih ).. rn4 nisam otvarao..

mi 5 i 5s sam vidio da su slozeni isto lose, a 5s moram otvarat uskoro, ali ajde cuj uvijek se sa svim proizvodjacima nadje nekakav hardverski problem koji moze biti prisutan u svim modelima, u 10%... pogledaj galaxy note 7 :)

samo sta je tu problem sta garancije prakticki nema pa moramo biti sam svoj majstor :D

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
miner kaže...
amd freak kaže...

Vrijeme prije notea4 telefoni su bili jako lose slozeni. Ekvivalent danasnjem vivaxu ili quadru. 

 

 Što to znači da su bili "jako lose složeni"?

 Pa npr lose fiksirana ploca, previse praznog prostora, jeftino prelotavanje elemenata, koristenje obicnog zutog selotejpa za fiksiranje zica, lose mrezice kod zvucnika i milijun takvih stvari..o kvaliteti senzora i memorijskih cipova da ne pricam...koje kad zbrojis moraju danas sutra donijeti probleme.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Deutsch kaže...
amd freak kaže...

Meni neki dan prestao raditi senzor rotacije, ni reset ni nista nije pomoglo. Nakon laganog pada proradio.

 

Kolegi prestao raditi iati dan volume up gumb.

 

Znao sam da nije kvaliteta proizvodnje kao neki high end modeli, ali ipak dobro dode jamstvo :D

protest431 kaže...

Mislio sam da možda često pada kada si rekao da si ga padom popravio. 

 

Šteta za čuti, dva za koja znaš da imaju problema ne zvuči obećavajuće što se tiče hardvera. Najbolje da i ne googleam ostale i nadam se najboljem.

Rn2 je slozen bas da kao vivax, ali opet nisam imao problema sa njime (hardverskih ).. rn4 nisam otvarao..

mi 5 i 5s sam vidio da su slozeni isto lose, a 5s moram otvarat uskoro, ali ajde cuj uvijek se sa svim proizvodjacima nadje nekakav hardverski problem koji moze biti prisutan u svim modelima, u 10%... pogledaj galaxy note 7 :)

samo sta je tu problem sta garancije prakticki nema pa moramo biti sam svoj majstor :D

 Rn7 je iznimka...i nije rezultat jeftinoce i brzopletosti kineskih radnika vec inzinjera koji su kreirali shemu kompletnog telefona i proizvodca same baterije. No oni su toliko jaki da to nisu trebali eliminirati nego su to javno priznali i mislim da nitko nije ostao ostecen. Mislis da bi xiaomi povukao kompletni model izvan prodaje ili ponudio refund? 

 

Pa ja znam za jedan sonijev model kod kojeg su apsolutno svi telefoni imali isti problem pa se sony pravi mutav.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

bojim se da zbog ovog tipfelera rn7 ne razumijem o kojem uređaju pricas :/

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...
miner kaže...
amd freak kaže...

Vrijeme prije notea4 telefoni su bili jako lose slozeni. Ekvivalent danasnjem vivaxu ili quadru. 

 

 Što to znači da su bili "jako lose složeni"?

 Pa npr lose fiksirana ploca, previse praznog prostora, jeftino prelotavanje elemenata, koristenje obicnog zutog selotejpa za fiksiranje zica, lose mrezice kod zvucnika i milijun takvih stvari..o kvaliteti senzora i memorijskih cipova da ne pricam...koje kad zbrojis moraju danas sutra donijeti probleme.

 Šteta, a mislio sam da je upravo to Xiaomijev forte naprama ostalih kineza. Da su kod takvih stvari pedantni kao Apple... S tim na umu, moj Redmi Note 2 se još uvijek fantastično drži, pada telefon barem jednom dnevno i praktiči ga ne čuvam nimalo. Već neko vrijeme se odnosim nonšalantno prema njemu u nadi da se polomi više, ali taj se neda.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
miner kaže...
amd freak 

 Šteta, a mislio sam da je upravo to Xiaomijev forte naprama ostalih kineza. Da su kod takvih stvari pedantni kao Apple... S tim na umu, moj Redmi Note 2 se još uvijek fantastično drži, pada telefon barem jednom dnevno i praktiči ga ne čuvam nimalo. Već neko vrijeme se odnosim nonšalantno prema njemu u nadi da se polomi više, ali taj se neda.

 Ne želiš da itko bude kao Apple,ako misliš kako on kvalitetno dizajniraju i proizvode mogao bi se razočarati.
Samo pogledaj Rossmanov kanal i sve će ti biti jasno,a ni problemi s svakom generacijom nisu baš tajna.

robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nisam fan iphona, dapace nimalo mi nisu dragi...ali su od cetvorke dizajnirani skoro pa perfektno. Sve je lijepo fiksirano, ne stedi se na srafovima i slicno. Dizajn otom potom, nakon jobsa po mojem skromnom misljenju to vise nije to. 

 

Neki vidljiviji pomak ce biti uskoro kada ekrani nece imati mesa, oppo je napravio ako se ne varam 93 posto ratio ali im je ekran napravio samsung.

 

Tako da ce samsung vrlo skoro probiti barijeru.

 

 

Uglavnom mogao bi pricati danima o telefonima...ali xiaomi jos mora malo proraditi na kvaliteti u proizvodnji i jos vise uloziti u testiranje i provjere.

 

Dodano tome jos pojacati marketing i sluzbene dealere po europi i mogu bez problema pojesti huawei. Nakon toga ostaju apple i samsung. Samsung je i dalje glavni kod ekrana pa ce bit zanimljivo u buducnosti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Deutsch kaže...

bojim se da zbog ovog tipfelera rn7 ne razumijem o kojem uređaju pricas :/

 sry pricamo o predzadnjem note telefonu od samsunga koji je povucen iz prodaje.

16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

pozz, kako ukljuciti onaj feature za prepoznavanje godina prema faci, nemogu nac nigdje a znam da to ima svaki xiaomi mob od davnih dana

 

btw, sto se tice optickog zooma, ima li kakva aplikacija za to

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Optički zoom je hardverska stvar pa nisam siguran o čemu pričaš? Objektiv ima tu mogućnost ,a rijetkost je na mobitelima.

 

Ako misliš na onaj face id mislim da netko napisao tu da treba regiju promijeniti ,a sad točno na koju  ne znam. Indija najvjerojatnije. 

16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma dupla kamera inace sluzi za simuliranje 2x optickog zuma, a ovo za kameru mislim na recimo selfie kameru koja kad ti facu skenira iznad kvadrata koji prati facu pisu godine u real timeu

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Na njemu je dupla kamera za bokeh efekt.  Možda da probaš neke druge kamere s playa. 

 

Ne podržava ovo u kameri ovaj model. Možda dođe s kojim updateom... 

16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da guglao sam malo vidim da se neki i na drugim modelima kao sto je mi 6x , redmi 4 itd... zale da im je prije bio taj feature za godine pa da je nestao, cak radmi 2 je imao to, moguce xiaomi opet nesto hebe sa muiem :D

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozz,jako mi je primamljiv i zanima me misljenje kakav je takoder vidim da je covjek gore odgovorio da su prestali rafit senzori i gumb za pojacavanje :/ dal da ga uzmem za 1600kn sa 4gb rama onda?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
I najboljim se dešavaju kvarovi. Xiaomi ne proizvodi gumbiće ni senzor za rotaciju. On ih slaže sa dijelovima koje kupi od drugih kompanija koje su se specijazirale za određene stvari.
Xiaomijeva greška bi mogla biti ako te komponente nisu dobro spojene ali to bi bio najodgovornija firma koja sklapa smartphoneove evo recimo Foxconn ja govorim na pamet jer neznam tko sklapa njima smartphoneove.

No prije svega trebas vidjeti omjer kvarova i onih koji su ispravni. Ja uopče nemam prigovora i meni radi savršeno i kupio bi opet.
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...
I najboljim se dešavaju kvarovi. Xiaomi ne proizvodi gumbiće ni senzor za rotaciju. On ih slaže sa dijelovima koje kupi od drugih kompanija koje su se specijazirale za određene stvari. 

 hehe, upravo to (makar ja samsunga ne smatram najboljim, neki ga smatraju boljim od šaomija)

a moj s5 mini je najprije počeo jebat sa senzorom svjetline, pa sam malo-malo gubio mogućnost auto-osvjetljavanja ekrana i sad ga moram ručno podešavati

kratko zatim počeo je jebat i senzor blizine, pa nekad ugasi ekran dok razgovaram, nekad ne - i onda facom stišćem sve i svašta po ekranu

 

i tako... nekadašnji flagship zmazunga jebe mi živce sve u 16, a držim ga samo zato jer više nema tako manjih mobača

 

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pardon mislim na na note 5 PLUS za 1600kn dal se isplati i dal mu sve radi dal nema nekih bagova?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Daj link. Nisam čuo za taj

Ima Redmi 5 plus
Ali je lošiji, ima na poleđini jednu kameru, slabiji procesor, mislim slabiju bateriju uglavnom redmi note 5 je puno bolji.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja nisam znao da to imaju ali najblize na playu sam nasao ovohttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.halflystudios.howoldilook.prank
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja nisam znao da to imaju ali najblize na playu sam nasao ovohttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.halflystudios.howoldilook.prank
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
picajzla0707 kaže...
Markić7 kaže...
I najboljim se dešavaju kvarovi. Xiaomi ne proizvodi gumbiće ni senzor za rotaciju. On ih slaže sa dijelovima koje kupi od drugih kompanija koje su se specijazirale za određene stvari. 

 hehe, upravo to (makar ja samsunga ne smatram najboljim, neki ga smatraju boljim od šaomija)

a moj s5 mini je najprije počeo jebat sa senzorom svjetline, pa sam malo-malo gubio mogućnost auto-osvjetljavanja ekrana i sad ga moram ručno podešavati

kratko zatim počeo je jebat i senzor blizine, pa nekad ugasi ekran dok razgovaram, nekad ne - i onda facom stišćem sve i svašta po ekranu

 

i tako... nekadašnji flagship zmazunga jebe mi živce sve u 16, a držim ga samo zato jer više nema tako manjih mobača

 

 Samsung se daleko manje kvari od xiaomija, a najčešće su kvarovi povezani sa ljudskom greškom. Padovi, pritisci i slično.

 

Pa čak da se i kvare jednako kao xiaomi moraš imati na umu da ih se proda daleko više.

 

Po mojem iskustvu ima mnogo više xiaomija koja već u roku od tjedan dva pokazuju nekakav fail rate.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...

 Samsung se daleko manje kvari od xiaomija, a najčešće su kvarovi povezani sa ljudskom greškom. Padovi, pritisci i slično.

 

Pa čak da se i kvare jednako kao xiaomi moraš imati na umu da ih se proda daleko više.

 

Po mojem iskustvu ima mnogo više xiaomija koja već u roku od tjedan dva pokazuju nekakav fail rate.

 ne mogu navoditi statistike, rekao sam samo iz vlastitog iskustva da nije niti famozni zmazung i to u flagship verziji bogznašto kvalitetan

kad jebu oba senzora već nakon godinu dana pokazuje da očito nabavljaju loše senzore, a ista stvar se dogodila i mojem kolegi koji ima punokrvnu verziju s5 i to su oba počela jebavat niti godinu dana od kupnje

rušenja, smrzavanja da ne spominjem, a niti mi je pao, niti ga gnječim, dapače, nema još uvijek niti jedne crtice, a bez ikakve zaštite ga koristim već treću godinu

s druge strane moja ženica ima jeftinjaru šaomija već godinu dana i apsolutno nikakvog problema

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

S5 mini baš i nije flagship ,ali starije generacije "poznatijih" proizvođača su imale raznih problema isto ,ali mislim da se riješilo većinom s novim modelima. LG s bootlopom radi loše riješenog hlađenja npr. pa bi se s vremenom lem uništio na pojedinim čipovima, čak je i bila neka tužba od korisnika u Americi u vezi ovoga. 

 

 

Probao danas quick charge punjač, a sad dal je 2.0 ili 3.0 ne mogu baš ni saznati. Piše gore quick charging i Ampere pokazuje 2.4A koliko sam gledao.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Xiomci, da li neko ima problema sa gpsom na xiaomiju i da li svaki xiaomi koji se kupi u hrvatskim ducanima posjeduje hrvatski jezik i google apps?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Oduševljen novim mobom, nakon Redni Note 3 ovaj je za klasu bolji. Naručio u petak sa Honorbay u utorak popodne bio kod mene. 3/32 GE ukupno 217$ .
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Osobno nit na jednom Xiaomiju nisam imao problema s GPS-om.

 

Da, ako je kupljen u Hrvatskom dućanu, trebao bi biti instaliran i Global ROM, a koji naravno ima uključen Hrvatski jezik te inkorporirane Google aplikacije.

 

Eto...

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koji Xiaomi tocno koristis? :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Arci5 kaže...

Koji Xiaomi tocno koristis? :)

Ako je pitanje upućeno meni, trenutno koristim Redmi Note 5 Pro 6/64 Gb, prije toga Xiaomi Mi4 3/32 Gb, uz njega jedno vrijeme Redmi Note 4 3/32 Gb, uskoro 8-icu.

 

Mislim, jel to uredu?

 

Dovoljno dobar i reprezetativan uzorak?

 

Al' i pored svega, sutra bih im platio dodatnih 10$, a sve da daju izbor hoćeš stock Android il' MIUI kao OS.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

meni je cak na rn2 bio presuper gps, mislim ono nikakvih problema.. na rn4 isto, a za 5s moram probat..

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nisi ga kupio u hrvatskoj ne?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice