Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 775.431
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...
Koji xposed ide na Redmi Note 5?

Ja sam na Pixel Experience romu (doslovce čisti AOSP), stavio sam Magisk i onda preko njega Xposed.

 

Na Redmi trojki sam se igrao s Xposedom na MIUI-u i nisam se baš proslavio (modul amplify mi npr opće nije radil). Onda sam stavljao ovak neke https://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-xposed-miui-9-t3688486

E sad, dal bi tebi to pasalo ili ne, ne znam, možda se netko tu igrao s time pa zna.

Nisam previše prtljao po MIUI-u jer mi se ne sviđa baš.

 

Edit:

Sad vidim da je ovo s linka samo za nougat, dakle nije za RN5 (većina nas je na Oreu već). Stavio sam to samo kao primjer.

 

Najbolja solucija bi bila ovak kak sam ja, prvo staviti Magisk pa preko njega Xposed. Kakva je situcija s Magiskom i MIUI-jem isto nemam pojma, neko tu valjda ima više iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 17:07 (speedy56).
12 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Ono što sam stavio u tom postu isključiti sve. Onda još instalirati blokadu ; https://blokada.org/#download

Staviti u blokadi "start on boot" i "keep alive" na uključeno. "Notifications" ugasiti. Ne micati aplikaciju iz memorije.

 U biti ta reklame je web stranica koju dam prethodno gledao (??). Fakat čudno.

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Blokada i one postavke nisu pomogle?

 

Koji browser koristiš? Daj neke screenshote toga. Pogledaj da li se možda nešto instaliralo novo što znaš da nisi sam. 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tomislav10 kaže...
protest431 kaže...

Ono što sam stavio u tom postu isključiti sve. Onda još instalirati blokadu ; https://blokada.org/#download

Staviti u blokadi "start on boot" i "keep alive" na uključeno. "Notifications" ugasiti. Ne micati aplikaciju iz memorije.

 U biti ta reklame je web stranica koju dam prethodno gledao (??). Fakat čudno.

 Nije to reklama, nego te pitala ta stranica da im daš dozvolu da ti šalju obavjesti putem chrome i vjerojatno si pristao (ne obaziruci se što pitaju). 

 

  1. On your Android phone or tablet, open the Chrome app Chrome.
    Go to the website you don’t want to receive notifications from.
    To the right of the address bar, tap More More and then Info Information.
    Tap Site Settings and then Notifications.
    If you don’t see the setting here, this website can’t send you notifications.
    Choose Allow or Block.
12 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Blokada i one postavke nisu pomogle?

 

Koji browser koristiš? Daj neke screenshote toga. Pogledaj da li se možda nešto instaliralo novo što znaš da nisi sam. 

 Iskđjučio sam ono što si rekao. Nisam postavio splikaciju

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Evo nakon dva dana korištenja smatram da je mobitel strava. Kad pomislim da je cijena samo 1.5k kuna.

Ajmo redom...

Kamere su dobre. Po svjetlu fenomenalne, a po mraku zadovoljavajuće.

Baterija drži kao blesava nakon note 4 od Samsunga... Napokon nešto što mi može izdržati 9+ h sota...
Brzina odlična, grijanja nema... Ne igram igre...

Ekran je malo lošiji.. nema dobar kut gledanja niti stelanje saturacije i ostalih sitnica.. pwm ispod 20% koji ja naravno primjetim lagano...

Fingerprint radi kao puška. Šteta što ga nisu koristili za dodatne funkcije.

Fali mi opcija da probam softbuttone. Koristim full screen geste. Možda je samo stvar navike.

Zvuk je dobar. Dva zvučnika bi bila još bolja.

MIUI mi je dobar, ali nažalost nema bitne opcije tipa da mi ne javlja da mi je chathead layer aktivan ili da maknem Google search odsvuda. Swajpnem I izleti Google kao Kosorica iz paštete... I opcija da disejblam Google apps koje ne koristim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Probaj settings -> search "gestures" - double check for gestures -> stavi buttons. Meni je to na svim romovima bila opcija i od početka koristim "tipke".

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Crknuo mi RN3, sad silom prilika moram uzet novi, točnije ovaj.

 

S Geekmaxi mi dođe najbrže i najpovoljnije, još 10eur popusta na 4+64gb i još garancija pa se i isplati dat 100-200kn više

 

Šta mi je isto koju dostavu uzmem europe express ili UPS? Za sve je bez dodatnih davanja?

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 21:43 (megan2711).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Evo nakon dva dana korištenja smatram da je mobitel strava. Kad pomislim da je cijena samo 1.5k kuna.

Ajmo redom...

Kamere su dobre. Po svjetlu fenomenalne, a po mraku zadovoljavajuće.

Baterija drži kao blesava nakon note 4 od Samsunga... Napokon nešto što mi može izdržati 9+ h sota...
Brzina odlična, grijanja nema... Ne igram igre...

Ekran je malo lošiji.. nema dobar kut gledanja niti stelanje saturacije i ostalih sitnica.. pwm ispod 20% koji ja naravno primjetim lagano...

Fingerprint radi kao puška. Šteta što ga nisu koristili za dodatne funkcije.

Fali mi opcija da probam softbuttone. Koristim full screen geste. Možda je samo stvar navike.

Zvuk je dobar. Dva zvučnika bi bila još bolja.

MIUI mi je dobar, ali nažalost nema bitne opcije tipa da mi ne javlja da mi je chathead layer aktivan ili da maknem Google search odsvuda. Swajpnem I izleti Google kao Kosorica iz paštete... I opcija da disejblam Google apps koje ne koristim.

Chathead ti nije do MIUI-a, to je do Orea! Naime, u silnoj mudrosti, netko je odabrao da svi layer-i moraju dati takovu "obavijest" i to je to! MIUI je možda jedino u toliko kriv što nisu dodali u systemui da možeš to onemogućiti.

Google search, ha možda najednostavnoje promijeniti što ga i kako aktivira.

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Narucio sa Geekmaxi (DE):

Xiaomi Redmi Note 5 4GB 64GB (Global Version ) - Colour : Gold, storage capacity : 4GB/64GB 

cijena: €215.52 EUR

2 godine jamstva.

Razočaranje je što su mi rekli da će doći tek za 3 tjedna...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
DujeDuje kaže...

Narucio sa Geekmaxi (DE):

Xiaomi Redmi Note 5 4GB 64GB (Global Version ) - Colour : Gold, storage capacity : 4GB/64GB 

cijena: €215.52 EUR

2 godine jamstva.

Razočaranje je što su mi rekli da će doći tek za 3 tjedna...

Da i ja...Naručio sam još u petak i tad je još pisalo da imaju gold verziju, kasnije sam vidio da piše sa im dolazi 20.7. Sad vidim da su pomaknuli na 24.7., ali opet kako tri tjedna, zašto tri tjedna, što su ti rekli?

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Krajem sljedećeg tjedna im tek dolazi pošiljka.

Ovaj tip na live chatu mi je rekao da bi trebao dobit početkom kolovoza

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...
Alfa_R kaže...
Evo nakon dva dana korištenja smatram da je mobitel strava. Kad pomislim da je cijena samo 1.5k kuna.

Ajmo redom...

Kamere su dobre. Po svjetlu fenomenalne, a po mraku zadovoljavajuće.

Baterija drži kao blesava nakon note 4 od Samsunga... Napokon nešto što mi može izdržati 9+ h sota...
Brzina odlična, grijanja nema... Ne igram igre...

Ekran je malo lošiji.. nema dobar kut gledanja niti stelanje saturacije i ostalih sitnica.. pwm ispod 20% koji ja naravno primjetim lagano...

Fingerprint radi kao puška. Šteta što ga nisu koristili za dodatne funkcije.

Fali mi opcija da probam softbuttone. Koristim full screen geste. Možda je samo stvar navike.

Zvuk je dobar. Dva zvučnika bi bila još bolja.

MIUI mi je dobar, ali nažalost nema bitne opcije tipa da mi ne javlja da mi je chathead layer aktivan ili da maknem Google search odsvuda. Swajpnem I izleti Google kao Kosorica iz paštete... I opcija da disejblam Google apps koje ne koristim.

Chathead ti nije do MIUI-a, to je do Orea! Naime, u silnoj mudrosti, netko je odabrao da svi layer-i moraju dati takovu "obavijest" i to je to! MIUI je možda jedino u toliko kriv što nisu dodali u systemui da možeš to onemogućiti.

Google search, ha možda najednostavnoje promijeniti što ga i kako aktivira.

miui ne moze sakriti tu obavijest ali romovi bazirani na cistom androidu mogu, upravo provjerio.. makar nisam ni kuzio do sad to jer sustav automatski minimizira tu obavijest i prioritet prikaza je minimalan.. kod miui-a bas upada u oci

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ne znam kako vi pojedinci izvučete 9 sati SOTa. Trenutno sam na Global stabilnoj 9.5.17.0, i doduše ne gasim mobilne podatke, WiFi ni GPS i držim automatsko osvjetljenje na max i navečer jedva naguram do 5ipo do 6 sati. 

Druga stvar koja me iritira i zbog koje sam instalirao NOVA launcher (+tesla unread) je što mi notifikacije na Viber/ Whatsapp kasne ili su netočne ili ih nema nikako (ako mjutam neku grupu onda nema nikakvih obavijesti unutar ikonice dok ne uđem u app). Probao sam u postavkama to napraviti, pratio više uputstava sa neta ali ne uspijevam popraviti problem. 

Ima li još netko problema sa ovim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni baterija odlicno drzi, stim da mi gps i 4g stalno ukljucen, 2 dana koristenja, probaj napraviti hard reset
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
DujeDuje kaže...

Krajem sljedećeg tjedna im tek dolazi pošiljka.

Ovaj tip na live chatu mi je rekao da bi trebao dobit početkom kolovoza

Evo ja baš dobio mail da mi je mob poslan. Ne znam kako sad to, ali neću se buniti. Znam da je jedan kolega isto tako naručio, nije bilo i onda mu poslali kroz par dana.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Promster kaže...
DujeDuje kaže...

Krajem sljedećeg tjedna im tek dolazi pošiljka.

Ovaj tip na live chatu mi je rekao da bi trebao dobit početkom kolovoza

Evo ja baš dobio mail da mi je mob poslan. Ne znam kako sad to, ali neću se buniti. Znam da je jedan kolega isto tako naručio, nije bilo i onda mu poslali kroz par dana.

 Neko vratio mob jbg nezadovoljan da eto da ga nekog uvale nabrzinu :D

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...
Jehonan kaže...
Alfa_R kaže...

miui ne moze sakriti tu obavijest ali romovi bazirani na cistom androidu mogu, upravo provjerio.. makar nisam ni kuzio do sad to jer sustav automatski minimizira tu obavijest i prioritet prikaza je minimalan.. kod miui-a bas upada u oci

 Je! Slažem se! Zbog toga uvijek i "drobim" da bi trebali imati dvije vrste ROM-a. Baziran na "čistom" androidu te sa tom svojom salatom nazvanom MIUI. Samo, nekako pretpostavljam što bi na kraju bio izbor 80% ljudi. Osim toga, to im je i pokazala ona "mala" eskapada na twiteru, a znamo kako je "demokratski" to završilo...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
juje1 kaže...
Promster kaže...
DujeDuje kaže...

Krajem sljedećeg tjedna im tek dolazi pošiljka.

Ovaj tip na live chatu mi je rekao da bi trebao dobit početkom kolovoza

Evo ja baš dobio mail da mi je mob poslan. Ne znam kako sad to, ali neću se buniti. Znam da je jedan kolega isto tako naručio, nije bilo i onda mu poslali kroz par dana.

 Neko vratio mob jbg nezadovoljan da eto da ga nekog uvale nabrzinu :D

 

Evo i meni je poslan :D

haha, 

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
10 sati sota komotno. Browser, taaptalk, Twitter, FB i Messenger, imam Viber i whatsup. Instagram.. gps je ugašen, ostalo upaljeno non stop uključujući i bluetooth koji je na drugim mobitelima dosta trošio. Spojen je na band sa notifikacjama.
Ne igram igrice pa to ne trosi. Ne grije se nimalo.

Meni je bio poslan nakon tri dana sa geekmaxija zbog vikenda. Došao u original foliji izvan kutije :)
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni baterija, uz uključen gps, WiFi, data, osvjetljenje na 70% daje Max 5 h sot-a na 25 - 26 sati rada! Uz ažuriranje gomile mailova, Facebooka, Vibera i ostalog! Znači, napunim ga poslije podne oko 19 sati i treći dan prije podne javlja da nema struje! I to ako sam češće na WiFi nego na data i ako se držim Zagreba! Kada idem van grada i uglavnom sam na data onda klasično svakovečerno punjenje! I tako već mjesec dana, koliko ga imam. Priznajem da sam od baterije očekivao više! Smeta me što mu senzor blizine ne prepoznaje zatvorene korice! Ekran se gasi tada prođe programirano vrijeme. A kad razgovaram, kod prinošenja licu gasi ekran!? I kad koristim radio (:)), zna mi javiti da nema slušalice i uključi zvučnik, a radio radi preko slušalica kao antene !?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 19:42 (Nemo nemo).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Dobro, meni ide na punjač svaku večer kad idem spavati a ujutro ga iskopcam.

Tako da je tih 10h unutar dana, ne više.

Fast charge na Samsung qc2 punjacem radi. Dere 9 volti. Ja to ne volim zbog navika punjenja pa ću koristiti 2A 5V rađe. Možda nabavom i 1A da se sporije puni posto ima bar 6-7ch vremena da se napuni :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Evo upravo 5:30 h sot-a i 51 % baterije ostalo.. skinut sa punjača u 8 ujutro...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 22:24 (Alfa_R).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nemo nemo kaže...

1) Meni baterija, uz uključen gps, WiFi, data, osvjetljenje na 70% daje Max 5 h sot-a na 25 - 26 sati rada! Uz ažuriranje gomile mailova, Facebooka, Vibera i ostalog! Znači, napunim ga poslije podne oko 19 sati i treći dan prije podne javlja da nema struje! I to ako sam češće na WiFi nego na data i ako se držim Zagreba! Kada idem van grada i uglavnom sam na data onda klasično svakovečerno punjenje! I tako već mjesec dana, koliko ga imam. Priznajem da sam od baterije očekivao više!  2) Smeta me što mu senzor blizine ne prepoznaje zatvorene korice! 3) Ekran se gasi tada prođe programirano vrijeme. A kad razgovaram, kod prinošenja licu gasi ekran!? 4) I kad koristim radio (:)), zna mi javiti da nema slušalice i uključi zvučnik, a radio radi preko slušalica kao antene !?

 1) to je ok, sot najviše ovisi o načinu upotrebe, a brzi net (pogotovo 4G) jako cucla bateriju

2) to ti radi samo ako imaš korice s magnetom (inače se to zove smart cover). Alternativno možeš probati uključiti zaključavanje na senzor koji se koristi za zaključavanje kod razgovora (proximity senzor, ako mob ima tu opciju).

3) nariktaj si vrijeme zaključavanja koliko želiš u postavkama, meni se najboljim pokazalo 30 sekundi (mislim da ide do 30 minuta obično). Naravno, ako uključiš zaključavanje na senzor onda produži na više od 30 sekundi. A kod prinošenja licu se gasi zato da licem slučajno ne stisneš nekaj na ekranu.

4) ne znam jel bug ili može hvatati radio i preko jedne od unutarnjih antena. Jedini je problem ako ne ovisi o sluškama da onda vjerovatno ni ne gasi radio kad ištekaš sluške, kaj je inače korisna opcija.

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Konačno izašao službeni Lineage OS 15.1!

 

Vele da sve radi kako treba (senzori, kamera, wifi, bluetooth, GPS, ...) te da je po stabilnosi al pari MIUI-u!

 

Ako je tomu tako, čim uhvatim vremena što je MIUI-ao, MIUI-ao je!

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ajde tko je hrabar nek stavi pa javi dojmove. Ne stignem se ovaj tjedan zezati s tim, a jako sam znatiželjan.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...

Konačno izašao službeni Lineage OS 15.1!

 

Vele da sve radi kako treba (senzori, kamera, wifi, bluetooth, GPS, ...) te da je po stabilnosi al pari MIUI-u!

 

Ako je tomu tako, čim uhvatim vremena što je MIUI-ao, MIUI-ao je!

 Vjerujem da radi super, službeni pixel experience je već sad bugfree.

Javi dojmove, i ako imaš volje odvrti antutu na LOS, možda se prebacims PE na to :)

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Sujmam da ću imati "volje=vremena" tako da nemoj se na mene oslanjati što se toga tiče .

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nemo nemo kaže...

Meni baterija, uz uključen gps, WiFi, data, osvjetljenje na 70% daje Max 5 h sot-a na 25 - 26 sati rada! Uz ažuriranje gomile mailova, Facebooka, Vibera i ostalog! Znači, napunim ga poslije podne oko 19 sati i treći dan prije podne javlja da nema struje! I to ako sam češće na WiFi nego na data i ako se držim Zagreba! Kada idem van grada i uglavnom sam na data onda klasično svakovečerno punjenje! I tako već mjesec dana, koliko ga imam. Priznajem da sam od baterije očekivao više! Smeta me što mu senzor blizine ne prepoznaje zatvorene korice! Ekran se gasi tada prođe programirano vrijeme. A kad razgovaram, kod prinošenja licu gasi ekran!? I kad koristim radio (:)), zna mi javiti da nema slušalice i uključi zvučnik, a radio radi preko slušalica kao antene !?

Prepoznaje, kako ne?!

Ovaj mobitel ima Hall senzor!

Problem vjerujem leži u tome što moraš imati tzv. pametne tj. smart korice. Hoću reći, unutar korica je stavljen namagnetizirani limić, a na čije magnetsko polje reagira Hall senzor kada sklopiš ili otklopiš korice.

Naravno, postoji mogućnost i da je taj snezor neispravan , al' to lako provjeriš, uđeš u CIT, odeš na testiranje Hall senzora i uzmeš nenakav magnetić te ga koji put prisloniš na telefon. Ako ga registrira, to je to, ako ne .

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
fer-de-lance kaže...
Nemo nemo kaže...

1) Meni baterija, uz uključen gps, WiFi, data, osvjetljenje na 70% daje Max 5 h sot-a na 25 - 26 sati rada! Uz ažuriranje gomile mailova, Facebooka, Vibera i ostalog! Znači, napunim ga poslije podne oko 19 sati i treći dan prije podne javlja da nema struje! I to ako sam češće na WiFi nego na data i ako se držim Zagreba! Kada idem van grada i uglavnom sam na data onda klasično svakovečerno punjenje! I tako već mjesec dana, koliko ga imam. Priznajem da sam od baterije očekivao više!  2) Smeta me što mu senzor blizine ne prepoznaje zatvorene korice! 3) Ekran se gasi tada prođe programirano vrijeme. A kad razgovaram, kod prinošenja licu gasi ekran!? 4) I kad koristim radio (:)), zna mi javiti da nema slušalice i uključi zvučnik, a radio radi preko slušalica kao antene !?

 1) to je ok, sot najviše ovisi o načinu upotrebe, a brzi net (pogotovo 4G) jako cucla bateriju

2) to ti radi samo ako imaš korice s magnetom (inače se to zove smart cover). Alternativno možeš probati uključiti zaključavanje na senzor koji se koristi za zaključavanje kod razgovora (proximity senzor, ako mob ima tu opciju).

3) nariktaj si vrijeme zaključavanja koliko želiš u postavkama, meni se najboljim pokazalo 30 sekundi (mislim da ide do 30 minuta obično). Naravno, ako uključiš zaključavanje na senzor onda produži na više od 30 sekundi. A kod prinošenja licu se gasi zato da licem slučajno ne stisneš nekaj na ekranu.

4) ne znam jel bug ili može hvatati radio i preko jedne od unutarnjih antena. Jedini je problem ako ne ovisi o sluškama da onda vjerovatno ni ne gasi radio kad ištekaš sluške, kaj je inače korisna opcija.

 

 

 2) Na Zopo mi je zaključavanje radilo, a nisu bile korice sa magnetom! Treba Xiaomi naučiti neke stvari od Zopo mobitela od prije 3 godine!

3) Narihtao sam si vrijeme gašenja nakon 15 sekundi i to mi je OK!

4) Radio ne radi bez slušalica! Probao! Prijavio sam kao problem pa ga možda, u budućnosti riješe!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice