Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 774.967
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...
Nemo nemo kaže...

Meni baterija, uz uključen gps, WiFi, data, osvjetljenje na 70% daje Max 5 h sot-a na 25 - 26 sati rada! Uz ažuriranje gomile mailova, Facebooka, Vibera i ostalog! Znači, napunim ga poslije podne oko 19 sati i treći dan prije podne javlja da nema struje! I to ako sam češće na WiFi nego na data i ako se držim Zagreba! Kada idem van grada i uglavnom sam na data onda klasično svakovečerno punjenje! I tako već mjesec dana, koliko ga imam. Priznajem da sam od baterije očekivao više! Smeta me što mu senzor blizine ne prepoznaje zatvorene korice! Ekran se gasi tada prođe programirano vrijeme. A kad razgovaram, kod prinošenja licu gasi ekran!? I kad koristim radio (:)), zna mi javiti da nema slušalice i uključi zvučnik, a radio radi preko slušalica kao antene !?

Prepoznaje, kako ne?!

Ovaj mobitel ima Hall senzor!

Problem vjerujem leži u tome što moraš imati tzv. pametne tj. smart korice. Hoću reći, unutar korica je stavljen namagnetizirani limić, a na čije magnetsko polje reagira Hall senzor kada sklopiš ili otklopiš korice.

Naravno, postoji mogućnost i da je taj snezor neispravan , al' to lako provjeriš, uđeš u CIT, odeš na testiranje Hall senzora i uzmeš nenakav magnetić te ga koji put prisloniš na telefon. Ako ga registrira, to je to, ako ne .

 Gdje, kako da uđem u taj "CIT"?

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nemo nemo kaže...
fer-de-lance kaže...
Nemo nemo kaže...

1) Meni baterija, uz uključen gps, WiFi, data, osvjetljenje na 70% daje Max 5 h sot-a na 25 - 26 sati rada! Uz ažuriranje gomile mailova, Facebooka, Vibera i ostalog! Znači, napunim ga poslije podne oko 19 sati i treći dan prije podne javlja da nema struje! I to ako sam češće na WiFi nego na data i ako se držim Zagreba! Kada idem van grada i uglavnom sam na data onda klasično svakovečerno punjenje! I tako već mjesec dana, koliko ga imam. Priznajem da sam od baterije očekivao više!  2) Smeta me što mu senzor blizine ne prepoznaje zatvorene korice! 3) Ekran se gasi tada prođe programirano vrijeme. A kad razgovaram, kod prinošenja licu gasi ekran!? 4) I kad koristim radio (:)), zna mi javiti da nema slušalice i uključi zvučnik, a radio radi preko slušalica kao antene !?

 1) to je ok, sot najviše ovisi o načinu upotrebe, a brzi net (pogotovo 4G) jako cucla bateriju

2) to ti radi samo ako imaš korice s magnetom (inače se to zove smart cover). Alternativno možeš probati uključiti zaključavanje na senzor koji se koristi za zaključavanje kod razgovora (proximity senzor, ako mob ima tu opciju).

3) nariktaj si vrijeme zaključavanja koliko želiš u postavkama, meni se najboljim pokazalo 30 sekundi (mislim da ide do 30 minuta obično). Naravno, ako uključiš zaključavanje na senzor onda produži na više od 30 sekundi. A kod prinošenja licu se gasi zato da licem slučajno ne stisneš nekaj na ekranu.

4) ne znam jel bug ili može hvatati radio i preko jedne od unutarnjih antena. Jedini je problem ako ne ovisi o sluškama da onda vjerovatno ni ne gasi radio kad ištekaš sluške, kaj je inače korisna opcija.

 

 

 2) Na Zopo mi je zaključavanje radilo, a nisu bile korice sa magnetom! Treba Xiaomi naučiti neke stvari od Zopo mobitela od prije 3 godine!

3) Narihtao sam si vrijeme gašenja nakon 15 sekundi i to mi je OK!

4) Radio ne radi bez slušalica! Probao! Prijavio sam kao problem pa ga možda, u budućnosti riješe!

2) -> 2) Nekako sumnjam u to (zopo priča) jer to ne mora biti "magnet" u nekom doslovnom smislu (potkova, štapić,...), već tanka metalna folija tako da to čovjek nit ne primjeti....

4) -> 4) To je FM radio! Ergo, mora imati ANTENU, a ponajbolja antena na mobitelu je kabel od slušalica, jel tako?! Dakle, to NIJE problem, to je način rada te tehnologije (sada već zastarjele).

 

P.S.

Da, postoje mobiteli kod kojih radi FM radio bez slušalica ali je kod njih antena obićno okvir kućišta mobitela ili nešto tome slično!

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nemo nemo kaže...
Jehonan kaže...
Nemo nemo kaže...

Meni baterija, uz uključen gps, WiFi, data, osvjetljenje na 70% daje Max 5 h sot-a na 25 - 26 sati rada! Uz ažuriranje gomile mailova, Facebooka, Vibera i ostalog! Znači, napunim ga poslije podne oko 19 sati i treći dan prije podne javlja da nema struje! I to ako sam češće na WiFi nego na data i ako se držim Zagreba! Kada idem van grada i uglavnom sam na data onda klasično svakovečerno punjenje! I tako već mjesec dana, koliko ga imam. Priznajem da sam od baterije očekivao više! Smeta me što mu senzor blizine ne prepoznaje zatvorene korice! Ekran se gasi tada prođe programirano vrijeme. A kad razgovaram, kod prinošenja licu gasi ekran!? I kad koristim radio (:)), zna mi javiti da nema slušalice i uključi zvučnik, a radio radi preko slušalica kao antene !?

Prepoznaje, kako ne?!

Ovaj mobitel ima Hall senzor!

Problem vjerujem leži u tome što moraš imati tzv. pametne tj. smart korice. Hoću reći, unutar korica je stavljen namagnetizirani limić, a na čije magnetsko polje reagira Hall senzor kada sklopiš ili otklopiš korice.

Naravno, postoji mogućnost i da je taj snezor neispravan , al' to lako provjeriš, uđeš u CIT, odeš na testiranje Hall senzora i uzmeš nenakav magnetić te ga koji put prisloniš na telefon. Ako ga registrira, to je to, ako ne .

 Gdje, kako da uđem u taj "CIT"?

Odeš u Settings->About phone->Kernel version (pipneš 5-6 puta uzastopno kao kada aktiviraš Developer menu (samo kod njega "pipaš" MIUI Version).

 

Uglavnom, stalno nekog vraga moraš pipkat, čista perverzija!

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/themes/cstark27-google-camera-mod-wide-angle-t3747263

Najbolji gcam!! 13mp prednja kamera, zadnja kamera FHD 60fps (skinete onu klasičnu verziju, ova wide verzija koristi drugu kameru, 5mp, nešto šireg kuta).

Ne znam dali radi na MIUI

 

Edit:

A možda ćemo i među prvima dobiti P

https://www.xda-developers.com/android-p-beta-port-snapdragon-project-treble-devices/

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 10:49 (speedy56).
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nakon nadogradnje primijetio sam mali lag, ništa strašno. No jučer se igrao u postavkama l, prebacio regiju na Bosnu da dobijem theme, prebacio themu i mobitel postao ful fluidniji.. primjetno. Leti!
Vratio na normalan i dalje je fluidan. Nešto ga očito zajebavalo.. možda ima veze što je i nova luncher bio instaliran.
Sad mi nudi novu nadogradnju (9.5.19) no pustiti ću druge da isprobaju...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...

2) -> 2) Nekako sumnjam u to (zopo priča) jer to ne mora biti "magnet" u nekom doslovnom smislu (potkova, štapić,...), već tanka metalna folija tako da to čovjek nit ne primjeti....

 

 Ma, imao sam i ja zopo, to je bilo zaključavanje na proximity senzor.

Ima aplikacija za to na storeu, proximity screen lock ili tak nekak.

 

 

Kruha i igala...
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

S obzirom da nisam neki zahtjevan korisnik niti igram igre i slicno dali je dovoljno uzeti 3/32 u tom slucaju?

 

Mislim da 3 ili 4 gb za casual korisnika poput mene nije neka razlika ali kad mogu vec birati i nesto ustedjeti uzeo bi 3/32.

 

Sta vi mislite?

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...
Nemo nemo kaže...
Jehonan kaže...
Nemo nemo kaže...

Meni baterija, uz uključen gps, WiFi, data, osvjetljenje na 70% daje Max 5 h sot-a na 25 - 26 sati rada! Uz ažuriranje gomile mailova, Facebooka, Vibera i ostalog! Znači, napunim ga poslije podne oko 19 sati i treći dan prije podne javlja da nema struje! I to ako sam češće na WiFi nego na data i ako se držim Zagreba! Kada idem van grada i uglavnom sam na data onda klasično svakovečerno punjenje! I tako već mjesec dana, koliko ga imam. Priznajem da sam od baterije očekivao više! Smeta me što mu senzor blizine ne prepoznaje zatvorene korice! Ekran se gasi tada prođe programirano vrijeme. A kad razgovaram, kod prinošenja licu gasi ekran!? I kad koristim radio (:)), zna mi javiti da nema slušalice i uključi zvučnik, a radio radi preko slušalica kao antene !?

Prepoznaje, kako ne?!

Ovaj mobitel ima Hall senzor!

Problem vjerujem leži u tome što moraš imati tzv. pametne tj. smart korice. Hoću reći, unutar korica je stavljen namagnetizirani limić, a na čije magnetsko polje reagira Hall senzor kada sklopiš ili otklopiš korice.

Naravno, postoji mogućnost i da je taj snezor neispravan , al' to lako provjeriš, uđeš u CIT, odeš na testiranje Hall senzora i uzmeš nenakav magnetić te ga koji put prisloniš na telefon. Ako ga registrira, to je to, ako ne .

 Gdje, kako da uđem u taj "CIT"?

Odeš u Settings->About phone->Kernel version (pipneš 5-6 puta uzastopno kao kada aktiviraš Developer menu (samo kod njega "pipaš" MIUI Version).

 

Uglavnom, stalno nekog vraga moraš pipkat, čista perverzija!

 Testirao Hall senzor i ne reagira na obični magnet sa frižidera! Isprobao 3 para slušalica i sa svima isto: 1/5 puta ih na trenutak prepozna! 

Lijepo! 😪😪

Mislim da je tvornička greška!

Tražiću popravak ili zamjenu za novi!

Baš me zanima odgovor od neutrino mobile!

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Dobri ljudi iz GBa, poslali mi Redmi Note 5, crni, 4/64gb. 

 

Ugodno iznenaden ekranom, nisam ocekivao ovakav prikaz boja i svjetlinu. Pregled na suncu je odlican. Izrada takoder na visokom nivou, lijepi slick dizajn... blago zaobljen odlicno lezi u ruci. O brzini moba ne treba ni pricat. Slozio sam da su mi animacije na 0,5x, nova launcher + icon pack... sve radi ko podmazano. Gesturesi umjesto navigacijskih tipki su pun pogodak. 

 

Ono sta me dosta iznenadilo je kamera. Pogotovo onaj HHT mode za nocno snimanje. Pristojne nocne slike mobitel daje, preko dana nemam niti jednu zamjerku na sliku za mobitel ove cijene. ASUS Zenfone 5 je otiso dalje, do daljnjega se koristi Redmi Note 5. Stvarno vrhunski uredaj za nikakve novce. 

 

PS... nema notch !! 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nisam izdržao i stavio sam 9.5.19.
Full screen Navigacija radi fluidnije. Čini se i nešto brži u menijima i scrollu.

Navodno sam pokupio i antiroll back koji će od sada biti u svim romovima, no ionako sam odustao od roota i modova.

Za bateriju ćemo još vidjeti.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav!

Imam miui 10 global beta 8.7.12. na mobu, i navodno ima anti rollback protection. Sad je izašao službeni LineageOS 15.1 i ne znam mogu li to flashati?

Čitam po netu da su ljudi soft brickali mobitele zbog tog anti rollbacka pa sam malo u dilemi.

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

nemam pojma što je anti rollback

All work and no play makes Jack a dull boy.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mary Sue kaže...

nemam pojma što je anti rollback

 Novi miui (kak je kolega rekel gore) ima to "ugrađeno". Kak samo ime kaze, radi se o svojstvu da nakon kaj flashas taj noviji firmware, vise ne mozes staviti nikakav stariji firmware na mobitel, u suprotnom ćeš ga brickati.

Dakle - flashas firmware verziju (lupam) 3.2 koja ima antirollback. Znači da vise ne mozes flashati stariji 3.1 nego samo noviji 3.3.

 

Uglavnom, sranje od xiaomija i još jedan razlog za pobjeći od MIUI-ja i prebaciti se sad na LOS 

6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

tenks

sad znam neš novo :)

All work and no play makes Jack a dull boy.
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Baš, xiaomi nas sve više pokušava zatvoriti u svoj neki eko sistem (hint appple?). Zato bih ja prešao na LOS, no ne znam mogu li sad flashati twrp i LOS bez da brickam mob.

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
underdog kaže...

Baš, xiaomi nas sve više pokušava zatvoriti u svoj neki eko sistem (hint appple?). Zato bih ja prešao na LOS, no ne znam mogu li sad flashati twrp i LOS bez da brickam mob.

Pronjuškaj temu na XDA, ljudi jedno 6-7 stranica govore o tome dali mogu ili ne mogu flashati rom.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nemo nemo kaže...
Jehonan kaže...
Nemo nemo kaže...
Jehonan kaže...
Nemo nemo kaže...

Meni baterija, uz uključen gps, WiFi, data, osvjetljenje na 70% daje Max 5 h sot-a na 25 - 26 sati rada! Uz ažuriranje gomile mailova, Facebooka, Vibera i ostalog! Znači, napunim ga poslije podne oko 19 sati i treći dan prije podne javlja da nema struje! I to ako sam češće na WiFi nego na data i ako se držim Zagreba! Kada idem van grada i uglavnom sam na data onda klasično svakovečerno punjenje! I tako već mjesec dana, koliko ga imam. Priznajem da sam od baterije očekivao više! Smeta me što mu senzor blizine ne prepoznaje zatvorene korice! Ekran se gasi tada prođe programirano vrijeme. A kad razgovaram, kod prinošenja licu gasi ekran!? I kad koristim radio (:)), zna mi javiti da nema slušalice i uključi zvučnik, a radio radi preko slušalica kao antene !?

Prepoznaje, kako ne?!

Ovaj mobitel ima Hall senzor!

Problem vjerujem leži u tome što moraš imati tzv. pametne tj. smart korice. Hoću reći, unutar korica je stavljen namagnetizirani limić, a na čije magnetsko polje reagira Hall senzor kada sklopiš ili otklopiš korice.

Naravno, postoji mogućnost i da je taj snezor neispravan , al' to lako provjeriš, uđeš u CIT, odeš na testiranje Hall senzora i uzmeš nenakav magnetić te ga koji put prisloniš na telefon. Ako ga registrira, to je to, ako ne .

 Gdje, kako da uđem u taj "CIT"?

Odeš u Settings->About phone->Kernel version (pipneš 5-6 puta uzastopno kao kada aktiviraš Developer menu (samo kod njega "pipaš" MIUI Version).

 

Uglavnom, stalno nekog vraga moraš pipkat, čista perverzija!

 Testirao Hall senzor i ne reagira na obični magnet sa frižidera! Isprobao 3 para slušalica i sa svima isto: 1/5 puta ih na trenutak prepozna! 

Lijepo! 😪😪

Mislim da je tvornička greška!

Tražiću popravak ili zamjenu za novi!

Baš me zanima odgovor od neutrino mobile!

Ajooj, kud baš ja da ti budem nosilac loših vijesti?!

Opet, bolje saznati sada, dok ti je pod garancijom, nego kada prođe!

 

Eto, javi kako je prošlo!

 

P.S.

Jesi probao napravi tvornički reset ili "pregaziti" taj ROM s novijim?

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Zanima me kakva je situacija nakon otključavanja bootloadera i rootanja na Note 5....radi li sve kako treba, posebno me zanima radi li otključavanje prstom ok ?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...
Nemo nemo kaže...
Jehonan kaže...
Nemo nemo kaže...
Jehonan kaže...
Nemo nemo kaže...

Meni baterija, uz uključen gps, WiFi, data, osvjetljenje na 70% daje Max 5 h sot-a na 25 - 26 sati rada! Uz ažuriranje gomile mailova, Facebooka, Vibera i ostalog! Znači, napunim ga poslije podne oko 19 sati i treći dan prije podne javlja da nema struje! I to ako sam češće na WiFi nego na data i ako se držim Zagreba! Kada idem van grada i uglavnom sam na data onda klasično svakovečerno punjenje! I tako već mjesec dana, koliko ga imam. Priznajem da sam od baterije očekivao više! Smeta me što mu senzor blizine ne prepoznaje zatvorene korice! Ekran se gasi tada prođe programirano vrijeme. A kad razgovaram, kod prinošenja licu gasi ekran!? I kad koristim radio (:)), zna mi javiti da nema slušalice i uključi zvučnik, a radio radi preko slušalica kao antene !?

Prepoznaje, kako ne?!

Ovaj mobitel ima Hall senzor!

Problem vjerujem leži u tome što moraš imati tzv. pametne tj. smart korice. Hoću reći, unutar korica je stavljen namagnetizirani limić, a na čije magnetsko polje reagira Hall senzor kada sklopiš ili otklopiš korice.

Naravno, postoji mogućnost i da je taj snezor neispravan , al' to lako provjeriš, uđeš u CIT, odeš na testiranje Hall senzora i uzmeš nenakav magnetić te ga koji put prisloniš na telefon. Ako ga registrira, to je to, ako ne .

 Gdje, kako da uđem u taj "CIT"?

Odeš u Settings->About phone->Kernel version (pipneš 5-6 puta uzastopno kao kada aktiviraš Developer menu (samo kod njega "pipaš" MIUI Version).

 

Uglavnom, stalno nekog vraga moraš pipkat, čista perverzija!

 Testirao Hall senzor i ne reagira na obični magnet sa frižidera! Isprobao 3 para slušalica i sa svima isto: 1/5 puta ih na trenutak prepozna! 

Lijepo! 😪😪

Mislim da je tvornička greška!

Tražiću popravak ili zamjenu za novi!

Baš me zanima odgovor od neutrino mobile!

Ajooj, kud baš ja da ti budem nosilac loših vijesti?!

Opet, bolje saznati sada, dok ti je pod garancijom, nego kada prođe!

 

Eto, javi kako je prošlo!

 

P.S.

Jesi probao napravi tvornički reset ili "pregaziti" taj ROM s novijim?

 Danas ga nosim u servis pa ću vidjeti što će reći! Obzirom da "ne mogu živjeti" bez Vibera, zanima me i opcija "zamjenski uređaj" koji Neutrino spominje! Stavio sam novi MUI, 9.5.19, ali isto! 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
underdog kaže...

Baš, xiaomi nas sve više pokušava zatvoriti u svoj neki eko sistem (hint appple?). Zato bih ja prešao na LOS, no ne znam mogu li sad flashati twrp i LOS bez da brickam mob.

Koliko sam ja razumjeo pjesnika (xiaomi jel'), i da i ne!

Naime, ja to nekako ovako vidim.

 

Ergo, od trenutka uvođenja ARB zaštite ima par pretpostavki, kojima se možeš voditi:

 

1.) Nisi otključao bootloader, koristiš OTA nadogradnje kada i čim izađu, ništa te ne zanima, sve ti je dobro i to je to.

 

2.) Otključao si bootloader, koristiš OTA nadogradnje kada i čim izađu, ništa te ne zanima, sve je dobro i to je to.

 

3.) Otkljušao si bootloader, instalirao custom recovery....nastavio bootati u MIUI, E NE MOŽE, POKUŠAVAŠ "PRČKATI" PO NAŠEM MIUI-u, BRICKAT ĆEMO TI UREĐAJ!

 

4.) Otkljušao si bootloader, instalirao custom recovery, custom OS...MOŽE, BAŠ NAS BRIGA!

 

Uglavnom, vrijeme je preći s Xiaomija, jednostavno, previše zaje***cije!

 

P.S.

Dakle, kad se stavi TWRP, niti slučajno dozvoliti da se uređaj boota u MIUI, ako je prijašnji ROM ARB oplemenjen!

 

Vjerujem, ako se čovjek želi vratiti na stock MIUI, da je dovoljno ući u fastboot mode i "sideloadingom" flashati novi MIUI ROM (dakle, odmah se pregazi custom recovery, boota se sa stock recovery-a i ne bi trebalo biti problema).

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Onda ti je to to!

Ja sam supruginog i svog odmah istestirao čim su stigli, isto s nekim malim magnetićem i uredno se vidi detekcija i mislim vrijednost magnetskog toka tako da...

 

Što se tiče slušalica, to bi moralo odmah raditi, detekcija jel', bez pogovora!

Jedino, nemoj se zabuniti, da ne bi ispao blesav pred njima tj. u ovim zadnjim iteracijama ROM više nema gore ikonice slušalica već jednostavno, kada uđeš u dodatne postavke za šlušalice, tad tamo možeš odabrati hoćeš aktivirati neke efekte, koji su model i tome slično.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
Mary Sue kaže...

nemam pojma što je anti rollback

 Novi miui (kak je kolega rekel gore) ima to "ugrađeno". Kak samo ime kaze, radi se o svojstvu da nakon kaj flashas taj noviji firmware, vise ne mozes staviti nikakav stariji firmware na mobitel, u suprotnom ćeš ga brickati.

Dakle - flashas firmware verziju (lupam) 3.2 koja ima antirollback. Znači da vise ne mozes flashati stariji 3.1 nego samo noviji 3.3.

 

Uglavnom, sranje od xiaomija i još jedan razlog za pobjeći od MIUI-ja i prebaciti se sad na LOS 

 jbg, nisam dugo flashao mob jer nisamimao potrebu, naflashao sam se starog lg-a koji je bio nevjerojatno bugovit pa sam to radio svaki tjedan sa friskim romom i basebandom.

Isrpobavao sam i custom romove ali najbolji su mi bili customizirani stock rom jer je bio najstabilniji .

 

To je meni samo razlog da ništa ne stavljam tj nikakvu nadogradnju, esad pitam se utječe li update na aplikaciju za bankarstvo ??? Dali treba ponovno aplikaciju podešavati u banci ?? Trenutno je nemam jer stari mob koristim kao token ali ču morati prebaciti u novog jer mi neče puniti više :D

 

Imam pitanje za vas koji ste stavili novi MIUI 10, podržava li notifikacije na bar-u ?? tj na traci gore ?

 

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nov sam u ovome pa imam pitanje vezano uz rootanje, otključavanje bootloadera itd...(ne znam ni što je to, kako se radi, čemu služi).

 

Nisam neki "poweruser", samo želim mob koji je fluidan radi kako spada, da se ne bricka i ne gubi. Ne želim se "zezati" s mobitelom, već ga želim najnormalnije koristiti, nisam zahtjevan korisnik. Ima li uopće smisla da se ja (njubara po tom pitanju) idem s tim zayebavat? Ili realno gledajući, neće biti nekih beneficija za mene?

 

Zanima me još, pošto sam naručio globalnu verziju, ima li gore kakvog smeća koje treba odmah izbrisati ili je čisto? Te na koju verziju softvera preporučate da se updatea uređaj (da je stabilna, i radi normlano) out of the box?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
Mary Sue kaže...

nemam pojma što je anti rollback

 Novi miui (kak je kolega rekel gore) ima to "ugrađeno". Kak samo ime kaze, radi se o svojstvu da nakon kaj flashas taj noviji firmware, vise ne mozes staviti nikakav stariji firmware na mobitel, u suprotnom ćeš ga brickati.

Dakle - flashas firmware verziju (lupam) 3.2 koja ima antirollback. Znači da vise ne mozes flashati stariji 3.1 nego samo noviji 3.3.

 

Uglavnom, sranje od xiaomija i još jedan razlog za pobjeći od MIUI-ja i prebaciti se sad na LOS 

 1.) Upravo tako, točno to, uz dodatni bonus koji sam opisao tj. ako ideš i s custom recovery opcijom.

Xiaomi!

 

2.) Da, definitivno dobar put! Mene samo zanima jeli taj ROM certificiran od Google-a tj. imaš li u Google Play Store-u Certified ili Uncertified, a da ne moraš talambasat s Magiskom?!

Netko provjerio?!

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Promster kaže...

Nov sam u ovome pa imam pitanje vezano uz rootanje, otključavanje bootloadera itd...(ne znam ni što je to, kako se radi, čemu služi).

 

Nisam neki "poweruser", samo želim mob koji je fluidan radi kako spada, da se ne bricka i ne gubi. Ne želim se "zezati" s mobitelom, već ga želim najnormalnije koristiti, nisam zahtjevan korisnik. Ima li uopće smisla da se ja (njubara po tom pitanju) idem s tim zayebavat? Ili realno gledajući, neće biti nekih beneficija za mene?

 

Zanima me još, pošto sam naručio globalnu verziju, ima li gore kakvog smeća koje treba odmah izbrisati ili je čisto? Te na koju verziju softvera preporučate da se updatea uređaj (da je stabilna, i radi normlano) out of the box?

 Sve će ti se samo kazat !

 

Al' prvo definiraj tvoju definiciju smeća, što je nekom čovjeku smeće, drugome je blago!

 

Naravno, šalim se tj. vidjeti ćeš, ima hrpa budaleština i nadzora tj. krađe podataka!

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Tipa da guraju svoje neke bezvezne aplikacije i usluge, za koje je očito da su inferiornije i da ih niko neće koristiti (nekakav store, music app itd...lupam samo za primjer). Ima onda kakav link ili popis što i kako obrisati?

 

A ovo na koju verziju ažurirat mob? Što je najbolje trenutno?

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...

Onda ti je to to!

Ja sam supruginog i svog odmah istestirao čim su stigli, isto s nekim malim magnetićem i uredno se vidi detekcija i mislim vrijednost magnetskog toka tako da...

 

Što se tiče slušalica, to bi moralo odmah raditi, detekcija jel', bez pogovora!

Jedino, nemoj se zabuniti, da ne bi ispao blesav pred njima tj. u ovim zadnjim iteracijama ROM više nema gore ikonice slušalica već jednostavno, kada uđeš u dodatne postavke za šlušalice, tad tamo možeš odabrati hoćeš aktivirati neke efekte, koji su model i tome slično.

 Ispao sam blesav 😀😀!

Kad sam testirao Hall senzor, uzeo sam preslabi magnet! Sa jačim magnetom senzor radi kao vurica!

Slušalice koje sam koristio su dale svoje! Druge i treće koje sam probao (jeftine za par kuna) Xiaomi iz nekog svog razloga ne doživljava! Sa boljim (skupljim) slušalicama rradio radi! Xiaomi je fina guzica! Vivax te iste slušalice "prihvaća"!

Uglavnom, mob je OK! Ja sam za zamjenu 😂😂!

Što se tiče dečkiju u servisu, njima kapa dole 👍👍!

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Preko ADB-a se mogu maknuti aplikacije bez roota. 

Tu si pročitaj kako da previše ne filozofiram.

 

9.5.17.0. stavi. Možeš je i već lijepo skinuti sad s neta pa si flashaj kad dođe preko updater aplikacije.  Zadnja  je 9.5.19. ,ali ima antirollback pa rađe nemoj. 

U teoriji čim je novija verzija trebalo bi sve biti bolje, fludnije manje bugova i tako to...

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Promster kaže...

Tipa da guraju svoje neke bezvezne aplikacije i usluge, za koje je očito da su inferiornije i da ih niko neće koristiti (nekakav store, music app itd...lupam samo za primjer). Ima onda kakav link ili popis što i kako obrisati?

 

A ovo na koju verziju ažurirat mob? Što je najbolje trenutno?

Odeš na About phone->pipneš 5-6 puta MIUI version da bi aktivirao Developer menu->odeš u njega i aktiviraš usb debugging.

Potom, konktiraš kablom mobitel na raučunalo s instaliranim adb&fastboot, prihvatiš na mobitelu adb autorizaciju, otvroriš terminal, upišeš adb shell gdje dobiješ odziv whyred (u mobitelu si!)

Nakon toga, evo ovo ti je ono što ja uklonim, dakle neka moja lista:

 

pm uninstall --user 0 com.android.browser

pm uninstall --user 0 com.miui.analytics
pm uninstall --user 0 com.miui.msa.global

pm uninstall --user 0 com.miui.virtualsim
pm uninstall --user 0 com.miui.vsimcore

pm uninstall --user 0 com.mfashiongallery.emag
pm uninstall --user 0 com.miui.android.fashiongallery

pm uninstall --user 0 com.miui.enbbs
pm uninstall --user 0 com.xiaomi.mipicks

pm uninstall --user 0 com.duokan.phone.remotecontroller.peel.plugin

pm uninstall --user 0 com.android.fileexplorer

pm uninstall --user 0 com.google.android.inputmethod.pinyin
pm uninstall --user 0 com.google.android.apps.tachyon
pm uninstall --user 0 com.google.android.videos
pm uninstall --user 0 com.google.android.music

pm uninstall --user 0 com.miui.translation.youdao

pm uninstall --user 0 com.miui.hybrid.accessory
pm uninstall --user 0 com.miui.hybrid

 

Kada si završio, upišeš exit i "izašao" si iz mobitela.

 

Deinstlirano!

 

Ako želiš, možeš prije toga usb debugging vratiti na staro, potom odeš u settings->Installed apps, pronađeš Settings (ima ih dva) te i na jednom i drugom očistiš cache i sve postavke (default). Nakon ovoga, nemaš viđe Developer menu u opcijama, a i ne aktivira ti se uvijek usb debugging kada priključiš mobitel na računalo.

 

Eto...

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 20:07 (Jehonan).
15 godina
online
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav ekipa, malo zujam po ovoj temi i mobitel mi je zapeo za oko. trenutno na aliexpressu našao za 185$ sa poštarinom. Da li je zbilja to tako jeftino? Carine i slično dolazi ili ne? Jer za te novce definitivno best buy koliko vidim po svim review-ima i vašim komentarima 

 

Da li imaju oni još neke kupone ili slično za još neki dodatni popust? :D

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice