Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 775.467
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Vratio na tvorničke postavke, sve radi  . Gcam ćemo sutra 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...
@speedy56
Kako podesiti gcam za najbolje slike.
Osobno mi i smeta što na dugi pritisak gumba radi uzastopne slike, a nigdje ne vidim opciju da se dugim pritiskom fokusira.

 Nisam neke posebno podašavao, stavio sam mu ovaj "min ISO", HDR na very high i jpg kvalitetu na 99% (može i 100).

HDR super high parametar mi je malo previše bildao kontrast i saturaciju pa su mi se slike činile mrvicu preumjetne, ovaj very high mi se čini kao ok odabir. Rezoluciju panorame sam si još stavio na visoku. Lens Blur jedva da opće koristim pa ne znam koja postavka je najbolja. Ima sve u screenshotovima priloženim.

 

glikoprotein 

Ovdje imaš kolekciju svih gcam verzija https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Sad vidim da mi u postavkama, O telefonu, Model piše Mi A1.
Jel to normalno, kako je kod vas?
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 17:31 (tintin).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kod mene piše redmi note 5 pro, ah što očekivati od custom roma. Ja zadovoljan romom, face unlock je odlična stvar, jedino sto treba rucno updateove instalirati, ne zeli mi automatski a u twrp ne mogu uci bez usb kabla i pc-a pa me to jos samo muci

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...
Sad vidim da mi u postavkama, O telefonu, Model piše Mi A1.
Jel to normalno, kako je kod vas?

 Piše RN5, evo skrin u prilogu

glikoprotein kaže...

Kod mene piše redmi note 5 pro, ah što očekivati od custom roma. Ja zadovoljan romom, face unlock je odlična stvar, jedino sto treba rucno updateove instalirati, ne zeli mi automatski a u twrp ne mogu uci bez usb kabla i pc-a pa me to jos samo muci

Imaš u postavkama (ono "OwlsNest) pod "hardware buttons" opciju advanced reboot. Omogućiš to i kad klikneš reboot u power meniju bude ti ponudil "reboot to recovery"

Ili si skini TWRP aplikaciju, u njoj imaš opciju "reboot to recovery"

 

Kak vama drži baterija kroz noć? Koliko % izgubi? Sad mi je i ovaj Aosip pojeo 5% tokom noći na wifiju... Razmišljam da mu neki drugi kernel stavim. 

A možda je i do uređaja, sjećam se da mi niti Miui (bez sim kartice, samo wifi) kroz noć izgubio nekoliko %).

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 12:09 (speedy56).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pozz ekipa, evo me na redmi note 5, super sam zadovoljan, ustimao postavke da miui ne koci notifikacije i sad sve radi, jedina zamjerka za sada je led lampica. Ono, valjda najjeftinija komponenta na telefonu i tu jos dodatno sparaju...

Uglavnom, moze se kako promjeniti boja navigation bara kad sam u aplikaciji u crnu ili sivu, ovak je non stop bijela?

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koji ROM da stavim? da li uopce mogu rootati ako je gore Global ROM?

0 Global dev ROM
2 EU dev ROM
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni preko noći izgubi oko 2 posto s time da iskljucim wifi a lokacija mi je uvijek "stednja baterije mod", na miui se sjecam da mi je izgubio do 5 posto. Nego, ja danas napunio mobitel s fast chargerom 3A i sa 10 posto baterije na 100 u roku od 1:30 h. Jel mi se čini ili je to jako brzo? temperatura je bila 45 stupnjeva hmm malo se osjetilo da je topao pa me zanima jel to normalno ili nije?

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Može netko potvrdit da je whyred ispravan ROM koji trebam skinut za ovu verziju

 

https://www.honorbuy.com/1389-xiaomi-redmi-note-5-4gb-ram-64gb-rom-official-global-version-smartphone-blue.html

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
marijanooo kaže...

Može netko potvrdit da je whyred ispravan ROM koji trebam skinut za ovu verziju

 

https://www.honorbuy.com/1389-xiaomi-redmi-note-5-4gb-ram-64gb-rom-official-global-version-smartphone-blue.html

 

 

 Da, to je whyred

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
XXX-Man kaže...
marijanooo kaže...

Može netko potvrdit da je whyred ispravan ROM koji trebam skinut za ovu verziju

 

https://www.honorbuy.com/1389-xiaomi-redmi-note-5-4gb-ram-64gb-rom-official-global-version-smartphone-blue.html

 

 

 Da, to je whyred

 Znači to je Redmi Note 5 Pro (iako na sajtu piše bez pro)?

14 godina
moderator
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

U Indiji se tako zove, u Kini i ostatku svijeta je samo Redmi Note 5...zakomplicirali su s imenima jako ovaj put.

 

Uglavnom, softver tražiš za whyred, maskice i stakla za Redmi Note 5 Pro i nemaš brige :)

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Htio sam unlockat bootloader da mogu rootat mob i došla mi famozna poruka da moram čekat 360 sati. Oni stvarno nisu normalni :(

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kada svi poskidate gcam ocekujem neke fotke na flickr i postove na temi kamere u smartphonima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hornet_93 kaže...
Pozz ekipa, evo me na redmi note 5, super sam zadovoljan, ustimao postavke da miui ne koci notifikacije i sad sve radi, jedina zamjerka za sada je led lampica. Ono, valjda najjeftinija komponenta na telefonu i tu jos dodatno sparaju...

Uglavnom, moze se kako promjeniti boja navigation bara kad sam u aplikaciji u crnu ili sivu, ovak je non stop bijela?

 Kako ustimati da MIUI ne koči notifikacije. Nema šta nisam probao sa raznih foruma. Sta je tebi pomoglo. U glavnom Viber i WhatsApp mi zadaju probleme... 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ocean77 kaže...

Kada svi poskidate gcam ocekujem neke fotke na flickr i postove na temi kamere u smartphonima.

 Ja bi slikao rado, ali nisam ti neki fotograf baš 

Aaliiii....jedan lik je ovdje složio usporedbu RN5 s Gcam-om i Pixela 2XL

Mislim da su ovo skroz ok rezultati za uređaj koji košta 1/3 cijene Pixela

https://www.flickr.com/photos/137560037@N04/sets/72157669430081057

 

Btw: dečki na Aosip-u - probajte Codex Kernel

S njim na Antutu dobijem preko 120 000 bodova (slika), Miui mi je bio oko 115 000...

Na drugoj slici je geekbench, ovaj lošiji rezultat je sa stock Aosip kernelom (derp kernel), a ovaj bolji s Codexom.

 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kako ide instalacija kernela i može li se backupirati ovaj koji je na mobitelu (ili taj kernel ide zajedno sa instalacijom aosipa)?
Sa aosipom nemam nikakvih problema pa me zanima što dobivam tim kernelom?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...
Kako ide instalacija kernela i može li se backupirati ovaj koji je na mobitelu (ili taj kernel ide zajedno sa instalacijom aosipa)?
Sa aosipom nemam nikakvih problema pa me zanima što dobivam tim kernelom?

Flashaš zip od kernela u recoveryu samo (piše u temi sve)

 

Možeš jedino napraviti cijeli nandroid backup (u recoveryu ideš na backup i to je to). I to je u biti dobro napraviti kad se prebaciš na neki rom i sve si posložiš. Ja kad sam se prebacio na ovaj aosip sam si složio backup za svaki slučaj da imam. Isto tak sam na starome mobitelu radio (iako sam uvijek bio na tvorničkim romovima)

 

A kaj dobivaš...dobivaš da zvijer zvana WHYRED još bolje leti 

A i 120 000+ bodova na antutu je i dokaz da bolje radi mob. Čak je možda i baterija mrvicu bolja, ali moje korištenje nije baš zahvalno za uspoređivanje toga.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Vi koji ste naručivali preko Honorbuy, koliko ste čekali na dostavu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
3 dana, DHL radi super.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jek normalno da se trosi ovoliko baterije na cell standby?

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ne. Ali ako si u području loseg signala nije čudno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Danas došlo kaljeno staklo za mobitel, ono koje ima rubove skroz okolo.
Sjeda idealno, ali na ugašenom mobu i tamnoj podlozi, a pogotovo ako onda prođem prstom po ekranu ko da se nešto prelijeva ispod stakla...jel to kakvo ljepilo?
Na nijednom mobu do sad i niti ispod jednog kaljenog stakla nisam imao sličnih problema.
Iritira me to strašno.

Imam problema sa Mi A2 kamerom.
Kod snimanja selfija stalno restarta mobitel.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 18:23 (tintin).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Možda zbog vručine se malo više otopilo nego što bi smijelo ali moguće je da nije neka kvaliteta. To bi trebalo biti neko ljepilo da drži staklo na ekranu ali da pritom ne ostane trajno već da se moze lakočom očistiti.
Ako nisi zadovoljan naruči od nekog drugog trgovca na aliexu ili ebay.

Inače probaj to dobro stisnut tj da ostane zraka tj da sve izguras van ako ga ima. Stisni na sredini la idi prema rubu, i ponavljaj više puta. Možda pomogne
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
U vezi mia2 problema najvjerojatnije ti je probleme napravio update tj zbrčkali se paketi koje koristi aplikacija. Prvo vidi ima li još nadogradnji i instaliraj ako ima pa napravi Hard reset, to bi trebalo posložit sve iznova kao na tvorničke postavke i možda pomogne.

Ako ne pomogne onda ti preostaje flashanje androida na čisto tj skidajući službeni android rom. Pitanje je dali ti to mozes sam ili bi da ti to na servisu naprave pod garancijom. Nebi im smijelo biti problem.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nešto slično sam imao i ja na Redmi 4 Note, staklo je bilo zalijepljeno za mob samo po rubovima. Radi zakrivljenosti ekrana na tim rubovima. Pošto staklo nije u fiksnom dodiru s ostalim djelom ekrana pri dodiru dolazi do tih pojava. Sada sam promijeni staklo koje na ekran naliježe čitavom površinom. Jeste da nije od ruba do ruba ali mi dodatna maska pokriva i štiti taj dio. Mislim da je to, to!

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Zato sam odustao od nilikin stakla s obrubom i uzeo ono koje se lijepi cijelim. Razlog? Osim te zakrivljenosti, lijepo se vidi kad se lijepi kako crna postane crna i logično da kvaliteta prikaza neće biti ista.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hornet_93 kaže...
Jek normalno da se trosi ovoliko baterije na cell standby?

 isto pitanje...

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

mislim da je bug u pitanju, citao sam na njihovom forumu, dosta ljudi ima ovaj problem sa zadnje 2 verzije global stable verzije...

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice