Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.437
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kako upogoniti gcam? Instalirao sam najnoviju preporučenu verziju, enableao camera2api, ali mi se forceclosea odmah pri pokretanju. Čak sam izbrisao one datoteke u /system prema uputi

 

EDIT: uspio sa, treba enable camera2api preko magisk managera, potom isprobavati preporučene (crvene) verzije ovdje unatrag od novijih prema starijima dok ne naiđeš na neku verizju koja radi

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 22:21 (crazy_luđak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Dakle, kupio sam si 360 case jer želim nešto minimalistički i mat plastiku i naručio 5d staklo sa crnim obrubom po cijeni od 1.9 dolara (trenutno je nešto skuplje) više nego zadovoljan tom kombinacijom.

Staklo je od ruba do ruba, ima lijepilo po cijeloj dužini i nemam nijedan mjehur nakon što sam ih istjerao sa ekrana. Savršeno uđe u case I sve to pristojno izgleda.

Ne vidim uopće razliku u kvaliteti prikaza.. no još nisam bio na suncu.

Case:

Case on Xiaomi Redmi Note 5 Pro Case 360 Full Body Protection Anti-knock Fashion Matte Hard for Note5 Pro Gift Tempered Glass
http://s.aliexpress.com/7zIzeqQZ?fromSns=Copy to Clipboard

Staklo:

5D Full Protective Tempered Glass For Xiaomi Redmi 4X Note 5 5A Cover Screen Protector For Xiaomi Redmi 5 Plus 5A 4X Glass Film
http://s.aliexpress.com/VfIVNzYn?fromSns=Copy to Clipboard

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ne bi bilo loše da to malo i poslikaš

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Imam problem od nedavno sa Facebook i Messenger aplikacijom na aosipu, jednostavno mi neće raditi, dobivam check your internet connection konstantno kad se probam logirat. Ima tko sličnih problema? Probao sam sve živo

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Evo.
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Samo da prolazu javim (mozda nekome korisnu informaciju) buduci da sam ovdje dobio korisne informacije o razlici izmedju global roma i global versiona...

 

Na AliExpressu u Mi Global Storeu moze se kupiti zlatni (druge su boje malo skuplje) Xiaomi redmi note 5 3/32gb Global Version, xiaomi Bluetooth Youth version headset, staklo i Nillkin case za cca 1100kn (ukljucena DHL dostava s kojom navodno nema carine).

 

Ali (cini mi se) iskljucivo preko AliExpress aplikacije. I to nije onaj klasican bundle uz proizvod nego onaj na pocetnoj stranici (bundle 2) koji navodi uvijek neke (navodne) ustede, ali ovog je puta stvarno velika usteda. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 14:25 (uprolazusam).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Imam jedno pitanje. Dobio sam svoj primjerak Redmi Note 5. Odličan i fantastičan za novce. Međutim kamera mi je ako mogu tako reći - ispodprosječna.
Slike u globalu su dobre. Reprodukcija boja je dobra, brzina okidanja fantastična, video odličan... Međutim detalji na slikama kada malo uvećam su me razočarali. Pogotovo u uvijetima lošije osvjetljenja (po noći da ne pričam). Blago rečeno sam razočaran zrnatošću i izostankom oštrine detalja. A po meni je po noći neupotrebljiv.
Sada me zanima je li to do moga primjerka ili do softwera, ili možda nešto treba podesiti u postavkama?
Najviše me zbunilo to što su svi dosad hvalili tu kameru i uspoređivali sa puno skupljim mobitelima, a spominjao se i veliki napredak u uvijetima slabog osvjetljenja? Tako da sam sad - paf... :-(

Pitanje je, može li se to popraviti u nekim postavkama, a ako ne, onda koja je alternativa? Je li i sad najbolja aplikacija za Redmi Note 5 googleova kamera?
I ako je to na stvari, bi li netko bio ljubazan pa samo postavio neki link sa turtorialom kako to od početka do kraja namjestiti? (tražio sam svugdje po forumima, ali sam naišao na nekoliko različitih turtoriala sa različitim verzijama Gcam-a... Sad neznam šta je od toga najbolje i najjednostavnije.? :-/

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Custom rom + gcam.
AOSiP u postavkama ima opciju za cam2api.
Ne znam im li jednostavnije.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Znači sa ovim globalnim ROMom nema poboljšanja? Ja sam mislio da se to može i bez custom ROMa.. :-/
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

moze, treba root, magisk, camera 2 api modul i to je to.. isto to bi morao i na custom romu radit

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...

moze, treba root, magisk, camera 2 api modul i to je to.. isto to bi morao i na custom romu radit

 Jel se može rootati bez unlockanja bl-a? i jel unlockanje bl-a poništava jamstvo?

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

sumnjam, za root ti treba twrp a njega nemos bez unlock bl.. nezz jel ponistava al mozes ga relockat kad napravis kaj trebas 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Novije verzije global roma zbog anti rollback zaštite nije moguće rootati.
Ne bi se zezao s tim jer možeš zbrikati mob. Osim toga custom romovi su u pravilu bolji od stocka.
Ako to napraviš gubiš garanciju.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...
Novije verzije global roma zbog anti rollback zaštite nije moguće rootati.
Ne bi se zezao s tim jer možeš zbrikati mob. Osim toga custom romovi su u pravilu bolji od stocka.
Ako to napraviš gubiš garanciju.

Imam osječaj da će Xiaomi gubiti korisnike sa tim Rollback, ako bude Xiaomi uporan sa time vjerojatnost je da će idući biti neki poput Meizu, Oppo itd.

 

 

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

ne znam koji im je krc, prvo debilana sa nacekavanjem za unlock bootloadera 2 tjedna pa rollback glupost.. cemu to sve? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Izgleda da su nešto krivo napravili sa tim anti rollbackom jer navodno to google nije tako zamislio.
Ovo sa bootloaderom oni objašnjavaju zaštitom korisnika od stavljanja romova na mob od strane prodavaća jer s tim romovima ima puno problema i zbrikanih mobitela.
Ovo je nažalost točno.
E sad, po netu ima primjera da su ljudi sa starim accountima navodno mogli odmah otključati bootloader, a znači li to da ako ja sad opet kupim xiaomi da mogu odmah otključati mob stvarno ne znam.
O svemu tome bilo bi dobro pročitati teme o Redmi Note 5 Pro (whyred) na xda i puno toga biti će vam jasnije.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 9:36 (tintin).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Updejtao na 9.6.3.0
Za sada sve radi ok. Fluidnije malo.
Može se isključiti app vault.

Za bateriju ćemo vidjeti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Zanima me jel nekome radi Google assistent kako treba?
Nisam ga uspio natjerati da posluša komandu i odradi što treba, nego uvijek prikazije ono što izgovorim u svojoj tražilici.
Na aosip romu sam + nova launcher.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Updejtao na 9.6.3.0
Za sada sve radi ok. Fluidnije malo.
Može se isključiti app vault.

Za bateriju ćemo vidjeti.

 Daj molim te javi nakon par dana kako se ponaša. Još sam na 9.5.17. ,ali vidim da se s tim novim može maknuti ono lijevo od home screena za app vault pa bi stavio baš .

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...
Izgleda da su nešto krivo napravili sa tim anti rollbackom jer navodno to google nije tako zamislio.
Ovo sa bootloaderom oni objašnjavaju zaštitom korisnika od stavljanja romova na mob od strane prodavaća jer s tim romovima ima puno problema i zbrikanih mobitela.
Ovo je nažalost točno.
E sad, po netu ima primjera da su ljudi sa starim accountima navodno mogli odmah otključati bootloader, a znači li to da ako ja sad opet kupim xiaomi da mogu odmah otključati mob stvarno ne znam.
O svemu tome bilo bi dobro pročitati teme o Redmi Note 5 Pro (whyred) na xda i puno toga biti će vam jasnije.

 
Neznam.. Meni došao otključan taj bootloader. Naručio iz Kine i rekao trgovcu da ga raspakira i instalira na njega official global stable rom. 
Čovjek poslušao.
Samo što to meni ništa posebno ne znači jer neznam flashati, a i ne bih se zezao sada sa time zbog tog antirollbacka 

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ako ideš na custom rom onda ti to nema veze. Ako se misliš vratiti na miui onda ne smiješ instalirati nižu verziju od ove na kojoj si sad i to pod uvjetom da si na anti-4 miuiu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

ARB nije nikakova prepreka za ROOT i nema veze jedno s drugim!

 

Zbrikati mobitel ne možeš sve dok vodiš računa da prilikom vraćanja stock ROM-a možes vratiti ISTU ili NOVIJU verziju ROM-a, nikako stariju i to je to!

 

Uglavnom, samo moraš znati ARB vrijednost, a to saznaš ovako:

 

fastboot getvar anti

 

Ako je vrijednost 4, onda je aktivan ARB i to je to.

 

Garanciju u praksi ne možeš izgubiti jer zaključati bootloader možeš kada god želiš.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...
 
Ovo sa bootloaderom oni objašnjavaju zaštitom korisnika od stavljanja romova na mob od strane prodavaća jer s tim romovima ima puno problema i zbrikanih mobitela.
Ovo je nažalost točno.
E sad, po netu ima primjera da su ljudi sa starim accountima navodno mogli odmah otključati bootloader, a znači li to da ako ja sad opet kupim xiaomi da mogu odmah otključati mob stvarno ne znam.
O svemu tome bilo bi dobro pročitati teme o Redmi Note 5 Pro (whyred) na xda i puno toga biti će vam jasnije.

 u vezi rollback netko je spomenuo ako nadogradimo OS na noviji Miui da više nema povratka na stari Miui. Po meni je to dosta loše, ako novi Miui nebude radio kako spada onda mi je bolje raditi sa starim pogotovo ako je bolji recimo za bankastvo i slično. Vjerojatnost da će raditi ali nikad se nezna, najnoviji OS najčesto donosi toliko promjene da proizvođač aplikacija mora iznova prilagoditi aplikaciju da bi radila dobro na novijim androidom.

 

Inače se slažem sa time, da bi trebali spriječiti da trgovac petlja po tome, ali bilo je recimo situacija kada je to kupac tražio recimo da mu odma trgovac kinesku inačicu prebaci na globalni ROM.

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kako mogu promjeniti ove ikonice gore u status baru da nemaju ovaj ruzni bijeli okvir? Ne mogu kroz nova launcher iako sam tamo stavio pixel pack ikonice
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Evo na 9.6.3.0 sada imam 6h sot-a i 45% baterije... Jutros sam kad je imao 90% pokrenuo nadogradnju pa i to treba uzeti u obzir da je radio. baterija drži bez problema.
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Stavio sam i ja sad. Nekako mi se na prvu čini da su slike uz bljeskalicu lošije,ali možda se varam.

 

Jedina stvar koja me užasno nervira je da sad system UI konstantno drži notifikaciju za vpn gore (aplikacija blokada). Ako tko ima ideju kako ukloniti to bilo bi super...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Da napokon jedan update da nes valjda, meni ide na zivce sto svaki put moram ici u developer i namjestiti na bt codec sbc (da bi mogaoslusat deezer preko plavogzuba)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ovaj faking miui i battery drain zbog cell activity... U noci nestane 14% baterije, a mob miruje.

Moze netko preporuciti kakav provjereni aosp rom sa cim manje dodatnih sranja, bio bi jako zahvalan
yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
AOSiP
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jel ima netko na aosipu da je uspio dobiti da mu radi gcam prednja kamera sa uključenim hdrom?
Navodno ima neki fix za to.

Ima jedna čudna stvar, ili ne znam podesiti postavke, a to je da bez uključenog hdra slike ispadnu bolje.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 12:19 (tintin).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice