Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 775.090
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
"Pa ne možeš staviti Gcam bez camera2api, a da bito omogućio treba root.
Nikakav MIUI 10 neće omogućiti instalaciju Gcama bez roota."

Za rn5 postoje tutorial kako ukljuciti c2api bez roota (potreban unlock), ima link u temi, a na miui 10 bi to trebalo raditi - netko je pitao za izvor informacije; ima par tema o tome na
xda. Osobno nisam probao, samo prenosim info.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 0:34 (mcf).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mcf kaže...
"Pa ne možeš staviti Gcam bez camera2api, a da bito omogućio treba root.
Nikakav MIUI 10 neće omogućiti instalaciju Gcama bez roota."

Za rn5 postoje tutorial kako ukljuciti c2api bez roota (potreban unlock), ima link u temi, a na miui 10 bi to trebalo raditi - netko je pitao za izvor informacije; ima par tema o tome na
xda. Osobno nisam probao, samo prenosim info.

A u principu nije ni bitno treba li root ili ne ako si već otključao Bl i flashao twrp...root je nakon toga najmanji dio posla

 

Nadao sam se da postoji način bez otključavanja BL-a pošto je netko spominjao da je već enableano na drugim uređajima

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 10:48 (crazy_luđak).
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Poz,kupio sam redmi note 5 i nema face unlock?! ,samo finger print! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Doci?! Ce!? uskoro?!?!

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Na aosipu radi
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ima li Redmi Note 5 face unlock ili ne ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 6:58 (goust78).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Oboje je vjerojatno isto, ali kad ja kupujem uvjek odaberem taj koji ima PRO u imenu jer sam sigurniji.

Da pojasnim kako je to počelo sa zbrkom u imenima. Prvo su Indiji počeli raditi na dva midela redmi note 5 pro i redmi note 5 koji je zapravo redmi 5 plus . A nešto kasnije se počeo praviti u Kini nešto dorađeni Redmi note 5 PRO ali oni su odbacili ime PRO samo jednostavno redmi note 5 i onda dolazi do zbrke kad kupujemo maskice ili nadograđujemo ROM. Ja uvjek kad kupujem maskicu gledam da u imenu ima PRO jer je manji rizik da trgovac pogrijesi i pošalje masku za redmi 5 plus
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pouzdanije je gledati opis, selleri su često svjesni nastale zbrke pa u opis proizvoda stave na koji model misle s kojim imenom. Ak nema toga, traži dalje ili kontaktiraj sellera

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ima face unlock, Ali ne na području EU. Prebaci region na Indiju.

Baš sam se malo igrao sa note 9 od Samsunga. Ne kužim, zašto ljudi koriste face unlock. Totalno bezveze stvar, gimmick teški - sporiji od fingerprinta...

A kad imaš fingerprint I iza i naprijed ne vidim koja je uopće prednost istog.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kada prebacis na Indiju onda mob i vrijeme prebaci na indijsko?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ocean77 kaže...
Kada prebacis na Indiju onda mob i vrijeme prebaci na indijsko?

 Ne, vrijeme od operatera uzima.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Sranje tel.,trebao sam uzeti j7 pro ili a6.  Nema boljeg ekrana od amoleda.

Jebo me antutu...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 12:58 (goust78).
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Ima face unlock, Ali ne na području EU. Prebaci region na Indiju.

Baš sam se malo igrao sa note 9 od Samsunga. Ne kužim, zašto ljudi koriste face unlock. Totalno bezveze stvar, gimmick teški - sporiji od fingerprinta...

A kad imaš fingerprint I iza i naprijed ne vidim koja je uopće prednost istog.

 Ne znam za Note 9 (nisam imao prilike probati tak loše mobitele ), ali face unlock u Smart locku (od Googlea, stock Android) radi prva liga. 80% puta mi se mobitel otključa na vrijeme, po meni ništa sporije nego da sam išao stavljati prst na čitač otiska.

Da, kad bi sad išao mjeriti štopericom, fingerprint reader bi bio nešto brži, ali u svakodnevnom korištenju (tipa vadim mobitel iz džepa, mobitel je odložen na stol itd...) face unlock je definitivno praktičniji. Shanje je jedino po noći.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
T700 kaže...
Oboje je vjerojatno isto, ali kad ja kupujem uvjek odaberem taj koji ima PRO u imenu jer sam sigurniji.

Da pojasnim kako je to počelo sa zbrkom u imenima. Prvo su Indiji počeli raditi na dva midela redmi note 5 pro i redmi note 5 koji je zapravo redmi 5 plus . A nešto kasnije se počeo praviti u Kini nešto dorađeni Redmi note 5 PRO ali oni su odbacili ime PRO samo jednostavno redmi note 5 i onda dolazi do zbrke kad kupujemo maskice ili nadograđujemo ROM. Ja uvjek kad kupujem maskicu gledam da u imenu ima PRO jer je manji rizik da trgovac pogrijesi i pošalje masku za redmi 5 plus

 Osim sto taj kineski redmi note 5 je zapravo redmi note 5 AI dual i kojem je kamera poboljsana naspram indijske pro verzije, plus jos neke stvari

 

Al oba mobitela koriste isti firmware "whyred"

Tako da kod stavljanja ROM-a nemos pogrijesit jer redmi note 5 i redmi note 5 plus su "vince" i imaju jednu kameru

 

Tako da ni ti ovdje bas nisi rijesija zbrku

 

Ukratko

Redmi note 5 pro - "whyred", 2 kamere - samo za indijski marketing

Redmi note 5 AI dual - "whyred" 2 kamere - kineski, a kasnije je dosa i za svijetski marketing

10 godina
online
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ovaj 1080p video u 60fps koji dođe s miui10 je skroz dobar, a cak je i stabiliziran. wow

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

koju verziju roma koristiti?

uvijek zadnju global official ili?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

na koju foru dobijete po 8-9 sati sot-a?

evo meni je na 35% i imam 3sata i 55 min sot-a, uporaba uređaja je normalna,, sat - sati pol poziva preko mreže, uključen wifi 70% vremena, igrice 10 min na dan... onaj cell standby je na 15-16%, zbog toga sam već mjenjao mobitel u onih prvih 7 dana od kupovine, mislio sam da je defektan primjerak, al ista stvar je i ovdje.

 

os je global verzija, updateana na zadnju verziju. napravio hard reset, ništa nije pomoglo, jel bi pomogao flash sistema ponovno na global stable?

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

 A u kojem razdoblju su ta 4 sata SOT-a? Pretpostavljam kroz dva puna dana?

 

Oni koji imaju SOT 8-9 sati, radi se o SOT-u napravljenom u jednom danu i 90% vremena ili više na wifiju.

 

SOT je stavka s kojom se uopće nije potrebno zamarati, zapravo, u pokazatelju baterije sasvim nevažna stavka. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

u manje od 24 sata, od posljednjeg punjenja prošlo 23 sata.

mislim koristio sam redmi note 4x u istim uvijetima i držao je bez problema 8 sati i to nakon godinu i pol korištenja. nije valjda ovaj SD636 toliko veći potrošać od SD625?

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nešto ti guta bateriju. Pogledaj po potrošnji što troši najviše.

 

Ako si na 9.6.4 tada se svako malo pojavi povećana potrošnja baterije, dosta ljudi je prijavilo da to. Najčešće Media drži awake pa zato. Reset pomogne u tome pa se tad normalizira potrošnja.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni bude 10+ sota na 4g većinom ali sa dobrim signalom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Bude svima kad ostave upaljen ekran i odu radit nešto drugo 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Evo dolazi MIUI 10 na Note 5 global. Dobio sam notifikaciju pa je nestala. Da li je odgođeno ili serveri preopterećeni, vidjeti ćemo, no uskoro će biti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

onda necu flashat nis, cekat cu desetku, al na njihovoj stranici jos uvijek stoji 9.6 verzija

 

edit: al dobro, osim baterije i tog ocitog draina, nemam pribjedbe na mobitel u globalu. u odnosu na 4x daje puno bolje fotke, posebno low light, sve radi brže i uglađenije, brzo učitava već upogonjene programe. za 1800 koliko me izašao (tj. 1000 kn nadoplate nakon prodaje 4x) jako sam zadovoljan.

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 11:49 (Hornet_93).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hornet_93 kaže...

na koju foru dobijete po 8-9 sati sot-a?

evo meni je na 35% i imam 3sata i 55 min sot-a, uporaba uređaja je normalna,, sat - sati pol poziva preko mreže, uključen wifi 70% vremena, igrice 10 min na dan... onaj cell standby je na 15-16%, zbog toga sam već mjenjao mobitel u onih prvih 7 dana od kupovine, mislio sam da je defektan primjerak, al ista stvar je i ovdje.

 

os je global verzija, updateana na zadnju verziju. napravio hard reset, ništa nije pomoglo, jel bi pomogao flash sistema ponovno na global stable?

 

Ma SOT je meni parcijalan podatak koji ne govori baš sve o potrošnji. [Uz njega bi po mom mišljenju trebali stajati i dijagram potrošnje da se vidi je li nadopunjavana baterija, i isto tako potrošnja po aplikacijama da se vidi na što je najviše trošeno].  Već sam prije pisao da se lako može i lažirati jer sam primjetio da se nakon kraćeg nadopunjavanja baterije uopće ne resetira taj brojač SOT-a.  Jednom meni tako nakon 2-3 nadopunjavanja od po 5-10 min sve skupa pokazalo preko 16 h SOT-a... a moglo je i više.

Što se regularnog SOT-a tiče meni se kreće od 6 do 12 h... Nekad izvuče lagano dva dana korištenja sa preko 11h SOT-a , a nekad pokaže 6-7h.
Sve zavisi šta radiš i šta je sve popaljeno na mobitelu. Kada se igraju igrice, tada najmanje izvuče, ali mi je isto tako znalo malo izvući i sa surfanjem... Sa druge strane najviše sam znao dobiti sa laganim korištenjem browsanjem, glazba, video, dopisivanje...

Meni isto varira, a SOT mi je samo za pokazivanje drugima. Ništa to posebno ne znači. Ako si ti zadovoljan sa svojim mobitelom i baterijom onda je to to. Ja sam osobno prezadovoljan sa baterijom na Redmi Note 5 AI , i osjećam se preporođeno kada ne moram gledati koliko mi je ostalo i gdje ću ga nadopuniti kada znam da će u svakom slučaju izgurati jedan radni dan 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 14:18 (Neuk).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ma ne sekiram se ja zbog sela, nego mi je 4x osjetno vise trajao, baterija je ovim tempom mogla izgurat dan i pol, ak malo pripazin i 2 dana. Ovako mi izdrzi jedan puni dan, s obzirom na istu velicinu batke i nije nest za pohvalit se
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Zašto bi itko lažirao sot? :)

Nego, 10 nosi novost - snimanje videa full hd u 60 fpsa. Ali nema 4k.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Zašto bi itko lažirao sot? :)

Nego, 10 nosi novost - snimanje videa full hd u 60 fpsa. Ali nema 4k.

 Postoji workaround - s Open Camera se može

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@Alfa_R
Ah zašto... Neznam, ali znam da se vrlo lako može, pa tako ne treba vjerovati na svačije izjave...

I ja bi volio da još više drži, ali sam i ovim zadovoljan ;-)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice