Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 775.222
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ma ugladiti će to, tek je prva verzija. Navodno štucanje kad ideš na home nije bilo u beta Romu.

Ali trajanje baterije je manje. Nesto sitno ispod 10 h. Ili mi baterija već degradira :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koliko smo svi zajedno optereceni tim telefonima,pa to je cudo vise . Hahahahah

Katastrofa ...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

U pravu si... previše smo opterećeni telefonima.. Ali godinama nas bombardiraju i maltretiraju informacijama, lupaju astronomske cijene, podvaljuju šugave specifikacije za visoku cijenu, projektiraju zastarijevanje mobitela...itd 
Tako da je čovjek manje-više primoran "biti opterećen" ako ne želi biti namagarčen...
Npr, nitko mi ne može reći da jedan mobitel koji je pažen i očuvan ne može sasvim normalno raditi nakon 2 godine laganog korištenja... Ako si imao npr 2gb Rama i 16gb memorije, mobitel bi mogao sasvim normalno raditi kod nezahtjevnog korisnika... Međutim, nakrcavaju ga nepotrebnim updateima , bloatwareom, i taj mobitel se nemože maknut s mjesta dok ne uradiš hard reset... nakon silnih updatea opet ista stvar...  Pa te tjera da kupiš novi uređaj od 500 eura da bi imao koliko toliko funkcionalan uređaj... 
Slažem se, sve je ovo već pomalo prevršilo mjeru... Ali tko može ne razmišljati pretjerano o tome, trebao bi biti sretan ako mu ne uvale govno.
Moj radni kolega je platio duplo više nov mobitel (neki samsung J serije) od mog RN5.. Nakon samo par mjeseci taj mobitel je toliko zapeo da je neupotrebljiv... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 12:08 (Neuk).
 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Ma ugladiti će to, tek je prva verzija. Navodno štucanje kad ideš na home nije bilo u beta Romu.

Ali trajanje baterije je manje. Nesto sitno ispod 10 h. Ili mi baterija već degradira :)

 

Nadam se i vjerujem da će to Šjaomi riješiti... dosad nisu iznevjerili u tom pogledu. 
Ali sam mislio da je stabilna verzija već očišćena od ti bugova..
Meni isto zna zapinjati kada se vraća na home screen.

Baterija mi ne djeluje nimalo lošije, ako ne čak i malo bolja... Vrlo kratko je na desetci pa nemogu još znati..
Ostalo sve OK

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...


Moj radni kolega je platio duplo više nov mobitel (neki samsung J serije) od mog RN5.. Nakon samo par mjeseci taj mobitel je toliko zapeo da je neupotrebljiv... 

 Pojavio se izgleda update MIUI 10 .0. 2. 0 ,455 MB ,sta li je to sad ? :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 13:23 (genius_).
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Se da na desetki prebaciti s gestures na tipke pri dnu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Se da na desetki prebaciti s gestures na tipke pri dnu?

 
Da, sam izabereš kao i na MIUI 9.



Usput , zna li itko šta znači onaj mali lokot kada se u task manageru (pokrenute aplikacije)  dugo pritisne neka otvorena aplikacija?
Pojave se 3 ikonice, jedna je lokot, druga je dijeljenje zaslona za 2 aplikacije istovremeno a treća je postavke aplikacije.
Taj lokot mi je misterija...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 14:48 (Neuk).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
genius_ kaže...
Neuk kaže...


Moj radni kolega je platio duplo više nov mobitel (neki samsung J serije) od mog RN5.. Nakon samo par mjeseci taj mobitel je toliko zapeo da je neupotrebljiv... 

 Pojavio se izgleda update MIUI 10 .0. 2. 0 ,455 MB ,sta li je to sad ? :)

Ček, jel' to za Redmi Note 5 / Plus ili za Redmi Note 5 /AI/Pro?

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
protest431 kaže...

Se da na desetki prebaciti s gestures na tipke pri dnu?

 
Da, sam izabereš kao i na MIUI 9.



Usput , zna li itko šta znači onaj mali lokot kada se u task manageru (pokrenute aplikacije)  dugo pritisne neka otvorena aplikacija?
Pojave se 3 ikonice, jedna je lokot, druga je dijeljenje zaslona za 2 aplikacije istovremeno a treća je postavke aplikacije.
Taj lokot mi je misterija...

Mali lokot ti sluzi za zakljucavanje app tj da app bude uvijek aktivan i da ga task ne gasi kada "cistis" ram. Tako ti je bilo i na verziji 9. 

A za sve one kojima se ne svidjaju nove ikonice lako ih vratite u podesavanjima odabirom stare teme u temama. 

Inace sam primjetio da ima par gresaka u novom updateu, npr opcija rad jednom rukom, slucajno sam je upalio i nikako nisam mogao da izadjem iz nje, uzalud tapkanje po "tamnom" dijelu ekrana.

Imam jos par primjera ali se vise nemogu ni sjetit, uglavnom imaju oni tu jos dosta posla da popeglaju ovu desetku. 

Okvirno mi se bas i nesvidja ovaj iphonovski update, veliki minus za "material design". 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 15:43 (Aceruser).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Aceruser kaže...
Neuk kaže...
protest431 kaže...

Se da na desetki prebaciti s gestures na tipke pri dnu?

 
Da, sam izabereš kao i na MIUI 9.



Usput , zna li itko šta znači onaj mali lokot kada se u task manageru (pokrenute aplikacije)  dugo pritisne neka otvorena aplikacija?
Pojave se 3 ikonice, jedna je lokot, druga je dijeljenje zaslona za 2 aplikacije istovremeno a treća je postavke aplikacije.
Taj lokot mi je misterija...

Mali lokot ti sluzi za zakljucavanje app tj da app bude uvijek aktivan i da ga task ne gasi kada "cistis" ram. Tako ti je bilo i na verziji 9. 

A za sve one kojima se ne svidjaju nove ikonice lako ih vratite u podesavanjima odabirom stare teme u temama. 

Inace sam primjetio da ima par gresaka u novom updateu, npr opcija rad jednom rukom, slucajno sam je upalio i nikako nisam mogao da izadjem iz nje, uzalud tapkanje po "tamnom" dijelu ekrana.

Imam jos par primjera ali se vise nemogu ni sjetit, uglavnom imaju oni tu jos dosta posla da popeglaju ovu desetku. 

Okvirno mi se bas i nesvidja ovaj iphonovski update, veliki minus za "material design". 

Za Boga miloga, ta to je kamen temeljac MIUI-a tj. Xiaomi-a!

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Tek sad Sam skužio da kad povučen gestu za back ali preko pola ekrana ustvari switcham na prošlu aplikaciju. Zgodno za prebacivanje između dvije aplikacije...
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
genius_ kaže...

Prosto ne mogu da vjerujem kako su dobre slike na RM 5,kao da su slikane sa dslr aparatom !

Mogu da zamislim kakve su fotke sa p 20 ili s9 ?! :)

 i ja isto bio izmenađen :)

kažu da je sa google camera još bolje pa budem to uradio po tutorialu koji je netko stavio, Bilo bi dobro ako je netko tu modrator da na početnu ove teme linka upute kako

 

ROOTATI naš note

 

kako otključati bootloader

 

kako instalirati gcam

 

takoder gdje  se kupuje sve tj gdje je povoljnije.

 

Razlika između Indijske verzije i Kineske

 

Ja bi mogao napisati dio teksta, ima li dobrovoljaca za sve ostalo ? Mislim da sve bude na Hrvatskome . Ako se pojavi netko novi da ga samo možemo usmjeriti na početni post.

 

 

 

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Tek sad Sam skužio da kad povučen gestu za back ali preko pola ekrana ustvari switcham na prošlu aplikaciju. Zgodno za prebacivanje između dvije aplikacije...

 Nisam znal, zakon. Al treba držati par milisekundi prst na mjestu, pa se na rubu pojavi ikonica aplikacije u koju ćeš se prebaciti :) 

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ne treba baš držati, ali delay je stavljen vjerojatno da ako svajpas brzo pa pređes pola ekrana da ne switcha...

A što se tiče slika. Da dobre su. Ali fali dinamičkog rangea. Dosta.

Jedna zamjerka na galeriju.. čemu tako mali zum? Ima 8x digitalni na kameri a u galeriji ništa....
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neznam za vas. Ja na bateriju i kameru nemam prigovora.
Imam prigovor na kašljucanje i problem sa slanjem preko whatsappa. To mi se dosad nikad nije događalo.
Od sinoc svako malo trzne između aplikacija i whatsapp zeza jer nece da salje poruke. Pa se javljaju nekakve whatsappove notifikacije "provjeravam ima li novih poruka".
Nemam pojma sta bi mu to trebalo znaciti
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo stigao i meni RN5 sa geekmaxi-ja. Za dva dana (UPS za 5 eur).

Do sad odradio upgrade na MIUI 10 i ažuriranje aplikacija.

I shvatio da mi treba nano SIM dok mi je u dosadašnjem RN3 bio micro sim.

I tako sutra moram u HT da mi zamijene karticu.

 

Odmah, na prvu, dvije zamjerke.

1. Brightnes mi je na AUTO ali mi je svjetlina nekako preslaba, slabija nego na RN3 na AUTO. Ima neki trik za to?

2. Puni mi se prilično sporo na originalnom punjaču (onaj klasični bijeli koji dođe u paketu). Jel trebam kupiti quick charge 3 punjač? Koji preporučujete?

 

Eto toliko za danas... Kasno je...  :-)

Sve u svemu, odlično leži u ruci, lijepa plava boja, navlaka je dobro došla, jedino mi fali staklo, mogli su ga baš i staviti u paket.  :-)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ima trik za brightnes. Samo ti povlači slider u notifikaciji koliko ti treba u raznim situacijama i naučiti će.

Kod updatea će se nažalost sve vratiti na staro i onda opet štelanje. Nije mi jasno ćemu toliko panično nizak brightnes. Pa niej da su stavili 2800 bateriju unutra pa da treba toliko.. mobitel ima 10+ sati sota....

 

Kad si spomenuo - danas sam slučajno u updateru iz zantiželje u opcijama download update i nema cancel, on skinuo i nije mi dao da maknem dok nisam stisnuo reboot i updejtao na istu verziju... Updejtao sa iste na istu :P

Ništa se nije promjenilo osim brightnes što se resetirao.

 

 

Možeš kupiti charger i biti će nešto brži. Ako ti je baš hitno. Ako puniš po noći ja se ne bi zamarao tj namjerno bi koristio sporji. Šteta što nemam apple 1A charge :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 22:34 (Alfa_R).
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Mobitel podržava QC3.0, ali ga ne podržava stock punjač, morat ćeš ga kupit

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Probao quick charge u trgovini,zamolio dečka da izvadi punjač da testiram i puni ga normalno,qc punjač od 100-tinjak kn i kabal Samsung originalni,zašto neće ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

možda u samom kernelu nije omogućeno brzo punjenje iako ga sd636 podržava.

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...

Ima trik za brightnes. Samo ti povlači slider u notifikaciji koliko ti treba u raznim situacijama i naučiti će.

Kod updatea će se nažalost sve vratiti na staro i onda opet štelanje. Nije mi jasno ćemu toliko panično nizak brightnes. Pa niej da su stavili 2800 bateriju unutra pa da treba toliko.. mobitel ima 10+ sati sota....

 

Kad si spomenuo - danas sam slučajno u updateru iz zantiželje u opcijama download update i nema cancel, on skinuo i nije mi dao da maknem dok nisam stisnuo reboot i updejtao na istu verziju... Updejtao sa iste na istu :P

Ništa se nije promjenilo osim brightnes što se resetirao.

 

 

Možeš kupiti charger i biti će nešto brži. Ako ti je baš hitno. Ako puniš po noći ja se ne bi zamarao tj namjerno bi koristio sporji. Šteta što nemam apple 1A charge :)

 

 

To riješiš tako da odeš u File Manager, aktiviraš opciju pokazivanja skrivenih datoteka i tamo ti se ukaže direktorij "downloaded_rom" ili nešto tomu sličnu, e u taj direktorij ti se skine update ROM-a. Dakle, ako taj direktorij obrišeš, aplikacija za update više "ne vidi" taj update ROM-s koji se skinuo. Ergo, istom logikom možeš napraviti i update ROM-a tj. kreiraš sam tak direktorij (dakle istog imena) te u njega staviš update ROM-s koji si "ručno" skinuo i možeš naoraviti update putem te sistemske aplikacije za update ROM-a.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
doky01akablava kaže...
Probao quick charge u trgovini,zamolio dečka da izvadi punjač da testiram i puni ga normalno,qc punjač od 100-tinjak kn i kabal Samsung originalni,zašto neće ?

Može biti dva razloga!

 

1. Nekompatibilnost (najvjerojatnije)

 

2. Verzija ROM-a u kojoj to nje omogućeno (niste rekli koji je ROM instaliran)

 

Osobno imam "stari" Xiaomi Quick Charge 3 punjač i na njemu odmah počne punjenje u quickcharge modu, bez obzira na kabel. Jedina je razlika u kablu to što ako se stavi neki tanji kabel, zagrije se i kabel i sami konektori!!!

10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Vrlo vjerovatno nekompatibilnost, zato jer RN5AI koristi li-poly bateriju, pa takav "punjac i treba bit, poseban" to ti je kao kao krv u tijelu, 0 pozitiv moze davat krv svima ali samo istu krv on sam moze primat. Punjac za li-poly baterije ide na sve baterije, al li-poly radi na nacin da tijekom punjenja temperatura se masovno dize i na taj naćin čelije u bateriji je ponovno pune

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
underdog kaže...
I ja sam na bonbonu imao sličan problem. Nađi na njihovoj stranici postavke za 4g apn, postavi ručno kako piše u uputama, restartaš mob i sve će ti uredno raditi.

 Pozdrav.

Gdje ste nasli sve ove postavke koje treba namjestiti za 4G mrežu?

Našao sam ovo:

 

Bonbon postavke za mobilni internet

MMS: mms.bonbon.com.hr/servlets/mms
proxy: DA
apn: mms.htgprs
broj porta: 8080
proxy adresa: 010.012.000.004

GPRS: www.htgprs.hr
proxy adresa: 010.012.000.003
proxy: DA
broj porta: 8080

INTERNET: apn: web.htgprs

 

ali ne mogu nać na mobitelu gdje se nalaze.

Hvala unaprijed !

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 21:46 (DujeDuje).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Vidim da sa Miui10 ima sitnih razlika pa je možda teže nači. Evo upute

1 - kartice i mobilne mreže

2 - Na vrhu piše postavke Sim kartice i kraj toga sličica Sim kartice i ime mreze( klikni na to)

3 - Nazivi pristupnih točaka

4 - Pa su ponudena dva, Opčenito i za MMS
Klikni sa strane strelicu desno da podesis detaljnije.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hvala ti, samo sam trebao promjeniti tj. upisat u proxy : DA (bilo je prazno) i "apn: mms.htgprs"
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

i kolike su vam brzine na bonbonu? 

Meni ne niskih 20 na 4g....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

MIUI 10 izgleda odlicno, konacno znacajniji facelifting UI-a, a ne samo sitni kozmeticki zahvati.

Usudio bih se reci da mi je MIUI 10 mozda i najljepsa varijanta sucelja nekog Androida.

Jedino mi se ikone ne svidjaju, ali srecom lako ih se promjeni...sve ostalo sam ostavio po defaultu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@Alfa_R
Ja na tcomu nemam ni toliko.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 8:42 (tintin).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Još jedan bug...

Dogodilo mi se vec 2-3 puta da nemam navigacijski tipki. Jednostavno nestanu i nemogu ih dobiti povlacenjem odozdo... Sve ostalo radi ali ne mogu izaci iz neke aplikacije.

Imam osjecaj da su primarno razvijali ovaj MIUI1l 10 za upravljanje onim gestama pa da su malo nešto pošundrali... Geste su dobre, ali ipak volim imati navigacijske tipke...
Sad za sad toliko.
Neznam ima li jos itko kakvih problema?
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice