Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.535
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni se ponekada tipkovnica neće maknuti kada završim sa tipkanjem i kliknem na search recimo, pa je i dalje prisutna makar ja scrollam po stranici. Ista stvar se znala događati i na MIUI 9, znači nisu popravili, ali ajde nije neki problem, ne događa se često, a i samo se sleepa mob i ponovo upali i sve štima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav, malo su me zbunile neke kontradiktorne stvari koje sam procitao na raznim mjestima, pa bih molio info iz prve ruke: jel podrzava ovaj mob Quick Charge 3.0 i ako da, kolko dugo mu treba da se napuni?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@lei
Pravo da ti kažem nemam pojma... Ovaj čipset valjda podržava dosta naprednih stvari pa tako i QC3.0. ali je bilo priče da Xiaomi to softwerski nije dopustio jer nisu kupili licencu za ovaj mobitel...
Sada neki kažu da je sa MIUI 10 i to riješeno...

Bilo kako bilo, meni se mobitel do vrha napuni za malo manje od 2 sata... A baterija mu drži preko 1 dana dobrog gnjavljenja... Ako ne visiš na igricama ne bi trebao imati problema dobiti 2 ili 3 dana...(zavisi od upotrebe)

Uglavnom ja sam oduševljen baterijom, a i po mom mišljenju se ne puni nimalo sporo kad uzmeš u obzir veličinu baterije... Ja ga punim tvorničkim punjačem, iako neki kažu da se još brže puni sa pravim QC3.0 punjačima...
Eto, nek ti kaže još tko mišljenje, moje iskustvo je za sada vrlo pozitivno
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Sada neki kažu da je sa MIUI 10 i to riješeno...

 Koji neki kažu? Daj izvor.

Ništa nije riješeno s MIUI 10 niti može biti, nema qc i gotovo, 2 sata ti treba da napuniš s bilo kakvim punjačem, 10 min. vamo tamo.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 14:54 (zalman1).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
I meni se dogodilo 3-4 puta,jednostavno nestani geste,uopće se ne zblokira niti išta,samo nestani i moram kao manijak povlačiti prema gore i vrate se nekako.
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
DujeDuje kaže...
underdog kaže...
I ja sam na bonbonu imao sličan problem. Nađi na njihovoj stranici postavke za 4g apn, postavi ručno kako piše u uputama, restartaš mob i sve će ti uredno raditi.

 Pozdrav.

Gdje ste nasli sve ove postavke koje treba namjestiti za 4G mrežu?

Našao sam ovo:

 

Bonbon postavke za mobilni internet

MMS: mms.bonbon.com.hr/servlets/mms
proxy: DA
apn: mms.htgprs
broj porta: 8080
proxy adresa: 010.012.000.004

GPRS: www.htgprs.hr
proxy adresa: 010.012.000.003
proxy: DA
broj porta: 8080

INTERNET: apn: web.htgprs

 

ali ne mogu nać na mobitelu gdje se nalaze.

Hvala unaprijed !

 

Jesul' ovo postavke za bonbon na pretplatu il' na nadoplatu?!

 

Ja, gdje god samo čitao, naletjeo na informacije, posvuda je bilo internet.ht.hr za APN, bez proxy-a!

 

Sad me zbuni!

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@zalman1
Nemam pojma pravo da ti kažem, nit me puno interesira... Negdje sam pročitao, možda čak i na ovom forumu da su neki pisali kako je Xiaomi sa MIUI10 nadogradnjom dodao softwersku podršku za QC3.0. je li to istina, neznam...

Ja znam da se meni dosta brzo puni. Istini za volju primjetio sam da se zna razlikovati... Nekada mi se čitava baterija napuni za satak (!) a nekada mu treba čak i preko 2 sata?! Kako, zašto, neznam..
Samo znam da sam zadovoljan jer i vrlo kratkim punjenjem osposobim mobitel ako je potrebno do kraja dana..
A ako ga puniš svaku večer pred apavanje, bez problema izdrži čitav sutrašnji dan.
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Po svim navodima podržava QC2.0, mjereno nabrzinu trenutno doma sa Aukey koji podržava QC2.0, napon i amperi odgovaraju standardu, na telefonu se pojavljuje gore Qualcomov znak za QC i dolje piše "brzo punjenje". Za cjelokupni vremenski test, nemam vremena, tko treba ima na YT pa nek baci oko.

 

Moj PC  
0 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Opalaa !! kaže...

Za cjelokupni vremenski test, nemam vremena, tko treba ima na YT pa nek baci oko.

 

 Bacio sam oko na YT, baci i ti, nema brzo punjenje, jednako mu treba da se napuni.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 17:48 (zalman1).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
zalman1 kaže...
Opalaa !! kaže...

Za cjelokupni vremenski test, nemam vremena, tko treba ima na YT pa nek baci oko.

 

 Bacio sam oko na YT, baci i ti, nema brzo punjenje, jednako mu treba da se napuni.

 Ima QC koji radi,valjda samo odredeni punjaci.
Eno kolega iznad ti objasnio

6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
doky01akablava kaže...

 Ima QC koji radi,valjda samo odredeni punjaci.
Eno kolega iznad ti objasnio

 Šta mi imaš ti ili kolega objašnjavat kad su ljudi to testirali i nema QC!

Ima na youtubu deseci videa, svi govore isto, vrijeme punjenja je jednako koji god punjač spojiš:

Ne znam jel treba to još nacrtati ili šta...

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 17:57 (zalman1).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kao prvo ne moraš biti bezobrazan jer iskreno boli m k jel ima ili nema,samo sam se referirao na kolegu gore koji je testirao.

A QC jer je chipset u njemu koji podržava QC i sigurno nisu strippali hardverski dio za qc nego nije softverski enablean.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Aceruser kaže...
Neuk kaže...
protest431 kaže...

Se da na desetki prebaciti s gestures na tipke pri dnu?

 
Da, sam izabereš kao i na MIUI 9.



Usput , zna li itko šta znači onaj mali lokot kada se u task manageru (pokrenute aplikacije)  dugo pritisne neka otvorena aplikacija?
Pojave se 3 ikonice, jedna je lokot, druga je dijeljenje zaslona za 2 aplikacije istovremeno a treća je postavke aplikacije.
Taj lokot mi je misterija...

Mali lokot ti sluzi za zakljucavanje app tj da app bude uvijek aktivan i da ga task ne gasi kada "cistis" ram. Tako ti je bilo i na verziji 9. 

A za sve one kojima se ne svidjaju nove ikonice lako ih vratite u podesavanjima odabirom stare teme u temama. 

Inace sam primjetio da ima par gresaka u novom updateu, npr opcija rad jednom rukom, slucajno sam je upalio i nikako nisam mogao da izadjem iz nje, uzalud tapkanje po "tamnom" dijelu ekrana.

Imam jos par primjera ali se vise nemogu ni sjetit, uglavnom imaju oni tu jos dosta posla da popeglaju ovu desetku. 

Okvirno mi se bas i nesvidja ovaj iphonovski update, veliki minus za "material design". 

 A kako stavit i maknut taj lokot sa pojedinih aplikacija?

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 18:56 (Mahjongg).
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
doky01akablava kaže...
kolegu gore koji je testirao.

 Nije on ništa testirao, okačio je skirnšut gdje se vidi qc ikona, to smo znali odavno da pokazuje ikonu, to ništa ne dokazuje što se tiče vremena punjenja.

 

doky01akablava kaže...
A QC jer je chipset u njemu koji podržava QC i sigurno nisu strippali hardverski dio za qc nego nije softverski enablean.

 Manje je bitno kako je onemogućeno, hard ili soft, bitno je da ne funkcionira i ne treba širit dezinformacije po forumu na osnovu jedne ikonice.

http://dukedantalion.weebly.com/
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Dali je netko probao ovaj Revolution? http://miui.revtechs.me/en/index.html

Radi se o tweakanom Miui 10 (maknuti oglasi, dodane neke stvari itd...)

Čak me malo kopka da probam 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Vezano za punjenje, skinite aplikaciju ampere, ona vam mjeri jakost struje punjenja, i kod mene se vidi razlika između quick charge I običnog punjenja. A i po brzini isto, jer sa normalnim punjačem punio se oko 3 i pol sata a sa quick chargerom je oko 2 sata. Punjac kupljen na eBayu za 3 dolara kompatibilan sa QC 3.0 tako da po svemu sudeći, QC na mobu radi :)

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 0:26 (Stoja).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Stoja kaže...

Vezano za punjenje, skinite aplikaciju ampere, ona vam mjeri jakost struje punjenja, i kod mene se vidi razlika između quick charge I običnog punjenja. A i po brzini isto, jer sa normalnim punjačem punio se oko 3 i pol sata a sa quick chargerom je oko 2 sata. Punjac kupljen na eBayu za 3 dolara kompatibilan sa QC 3.0 tako da po svemu sudeći, QC na mobu radi :)

 Meni sa tvorničkim punjačem puni oko 2 sata...

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mahjongg kaže...

 Meni sa tvorničkim punjačem puni oko 2 sata...

 Tvornički punjač nisam uopće ni  probao bio, jer mi bio stigao taj novi što sam naručio i probao sa starijim punjačem od sonya. Ali mi nije jasno koliko bi ljudi htjeli brže od  2 sata?? Meni se xperia Z5 compact punio oko 2 sata, a on ima oko 2500mAh, skoro duplo manje od RN5, tako da je njegova brzina punjenja u svakom slučaju dobra.

Stoja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Još jedan bug...

Dogodilo mi se vec 2-3 puta da nemam navigacijski tipki. Jednostavno nestanu i nemogu ih dobiti povlacenjem odozdo... Sve ostalo radi ali ne mogu izaci iz neke aplikacije.

Imam osjecaj da su primarno razvijali ovaj MIUI1l 10 za upravljanje onim gestama pa da su malo nešto pošundrali... Geste su dobre, ali ipak volim imati navigacijske tipke...
Sad za sad toliko.
Neznam ima li jos itko kakvih problema?

 Ovo se i meni dešava. Hotfix: povuci notification shade odozgo i vrati ga, onda se pojave navigacijske tipke

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pozdrav ,mozda nije pravo mjesto ali hajde da pitam.
Treba mi neki prost alat da popravim white balance na fotkama ?
Znaci da mogu odjednom da popravim vise fotki ?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Postoji razlika 

 oko 15min između stock i QC2.0 punjača. Razočaravajuće je što nema razlike 
između punjenja QC2.0 i QC3.0...

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 10:24 (crazy_luđak).
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
crazy_luđak kaže...

Postoji razlika

 Ta razlika je zanemariva, 15 min na 2 sata je ništa i to možeš dobiti i s nekim običnim punjačem, od 20 punjača svaki će napuniti drugačije.

Da ima QC 2.0 onda bi napunio 50% brže, ili ti misliš da tih 15 min govori da on ima QC? Smiješan si.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 12:28 (zalman1).
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kako otključat onaj lokotić da aplikacija ne radi stalno u pozadini na miui 10...konkretno radi se o Sofascore aplikaciji...stalno je pokrenuta u pozadini...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zapravo, bitno je za koliko puni 20 - 80%. Na kraju punjenja se punjenje usporava, pa ove brojke ne znače puno.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mahjongg kaže...

Kako otključat onaj lokotić da aplikacija ne radi stalno u pozadini na miui 10...konkretno radi se o Sofascore aplikaciji...stalno je pokrenuta u pozadini...

Drži stisnutu aplikaciju, pa ti se pojave dodatne ikone za lokot i settings.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ovo s ovim lamentacijama o QC punjenju tj. jel' ima, il' nema, ako ima onda je beskorisno itd. itd. mi već polako vuče na onu diskusiju o zemlji kao ravnoj ploči!

 

Ljudi Božji, što vi dobivate s tim ako dokažete da mobitel nema QC, meni zbilja nije jasno?!

 

Zar je Xiaomi toliko blentavo naivan, eto izbacili su prepoznavanje lica i teme iz EU područja jer se boje tužbi i reperkusija koje bi za sobom povukla povreda autorskih prava al' su u svoj svojoj tuposti ostavili "lažni" QC?!

 

Ma dajte me najte!!!

 

Evo, ja imam taj usrani mobitel i također od starog Mi4LTE QC3.0 punjač, original njhov, dakle Xiaomi!

 

I, što se događa priliko punjenja?!

 

Stvar radi!

 

Kako?!

 

Tako što, ako je npr. bat. na 5% il' 10%, kada priključim taj punjač, on napuni mob. do 50% za nekih 30-tak min, a ovaj ostatak puni sporije tako da je ukupno vrijeme punjenja vrlo vjerojatno kraće za svega 15-tak min.

 

Eto, nadam se da vam je logika jasna tj. nadam se da uviđate da je distribucijska krivulja punjena nelinearna funkcija!!!

 

I da, stvar funkcionira jako lijepo na onom prvom ROM-u i na ovom zadnjem tj. na 10-tki, a svi ovi između su izgleda bili tesetni što se tiče te funkcije jer je na nekima QC radio, a na nekima ne!

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
zalman1 kaže...
crazy_luđak kaže...

Postoji razlika

 Ta razlika je zanemariva, 15 min na 2 sata je ništa i to možeš dobiti i s nekim običnim punjačem, od 20 punjača svaki će napuniti drugačije.

Da ima QC 2.0 onda bi napunio 50% brže, ili ti misliš da tih 15 min govori da on ima QC? Smiješan si.

 

Bahat si i bezobrazan.
Kolege su ti već objasnile neke stvari. Ja nemam pojma funkcionira li QC2.0. ni QC3.0. čini mi se kao  ni ti... Samo lupaš i vrijeđaš sugovornike.
Naravno da pravi razliku ako od 0%-50% mobitel napuniš za pola sata ili ako ga napuniš za punih sat vremena. Koliko se puni od 0%-100% je druga stvar... 
Kao što reče Jehonan, svako brzo punjenje ima svoje fore i ne pune linearno, nego smanjuju brzinu punjenja kako se približava punoj bateriji.

Izmjeri, napiši svoje iskustvo pa pametuj

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 14:18 (Neuk).
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Samo cu rec da mi se smucilo citajuci zadnje 2 strane ovog podforuma

 

Evo da odgovorim na par stvari da rijesimo i tu dilemu

 

1. Nestajanje navigacijskih tipki dolazi zbog same aplikacije a ne firmwera u njemu. Ako aplikacija radi fullscreen normalno da nece bit navigacijskih botuna jer ocito sama aplikacija ima navigiranje

Izlazak iz takvih aplikacija se vrsi tako da se povuce prema dolje statusna crta

 

2. Tipkovnica se nece maknut je takoder problem koje/kakve tipkovnice se koristi

Ja sam na gboard, ako stisnem tipku za nazad, tipkovnica ide dolje

Problem rijesen, opet nepovezan uz firmware

 

3. I ono najbitnije

Napisat cu ponovo, a doticne necu spominjat koji se nemogu informirat malo pa zatim srat, a pojma nemaju

 

Redmi note 5 pro - "whyred", 2 kamere - samo za indijski marketing

Redmi note 5 AI dual - "whyred" 2 kamere - kineski, a kasnije je dosa i za svijetski marketing

 

Iako su to prakticki dva ista mobitela, razlikuju se

Pro verzija ima QC2.0

AI dual ima QC3.0 ako naravno imas i takav punjac

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Moj je M1803E7SG - to bi, koliko vidim po netu, trebala biti ova AI dual verzija.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Destinyg133 kaže...

Redmi note 5 pro - "whyred", 2 kamere - samo za indijski marketing

Redmi note 5 AI dual - "whyred" 2 kamere - kineski, a kasnije je dosa i za svijetski marketing

 Marketing... :rofl:

 

Destinyg133 kaže...
Iako su to prakticki dva ista mobitela, razlikuju se

Pro verzija ima QC2.0 - nema.

AI dual ima QC3.0 ako naravno imas i takav punjac - lol, nema.

 Fixed.

 

Napisao vam je čovjek u recenziji sve:

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/najbolji-jeftini-mobiteli-xiaomi-redmi-note-5/260339.aspx?page=0&jumpto=5713726&sort=asc&view=flat

 

Ne znam šta tulite više jedno te isto kad nema qc.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 16:53 (zalman1).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice