Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.558
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pozdrav
Zna li tko može li se produžiti vrijeme prikaza obavijesti na zaključanom zaslonu. Sada to traje svega nekoliko sekundi.
MIUI 10
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Da zaključimo priču oko terminologije kojom se ovdje barata oko qc.


Redmi note 5 ima i koristi QC2 (a možda i 3) tehnologiju. Osim ikone, voltaže se povisi, a to običan QC 1.0 5v/2A ne moze.

Znači mobitel javi da je QC2+ kompatibilan i charger opali višu voltažu.

Da li to nosi ili ne neke pomake u brzini punjenja je drugi par opanaka i tu je nešto Xiaomi zbrljao. Osim 15 min na full kako su reportirali, mene više zanima sa recimo od 20 na 50%.
Rado bi ja to istestirao ali nikako da ubijem do 20% a da nije 1 ujutro pa mi se ne da čekati.

Upravo testirao na kratko sa 70% baterije. Nakon što prikljucim na qc3 dobijem 8v i 1.6A što je 12.25W.

spojim na Xiaomi punjac dobijem 5.1 v i 8W. Vratim na qc3 i opet bude 12 i nešto W.

Sad da li zbog grijanja restriktira pa usporava nakon nekog vremena i do full samo 15 minuta brže bude treba da vidim.

Kabel j koji sam spojio je od 30 cm ankerov koji je došao s njegovim qc3 20k powerbankom.

Btw, ne mjerim sa softwareom nego USB testerom koji daje sve relevantne podatke ali zbog otpora se može desiti da je manja snaga punjenja nego direktno.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 19:06 (Alfa_R).
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma ima ovaj jedan što ne zna čitati pa lupeta svašta...naravno, glavna prednost brzog punjenja je da ti napuni mobitel u kriznoj situaciji, za pol sata do nekkiih 50%. 

 

Naravno da je nebitno dal ukupno napuni brže ili sporije, ali činjenica je (već dokazana linkovima na videe gdje su ljudi snimali punjenje, a ne netko lupetao napamet) da mobitel podržava QC 3.0 i da se s takvim punjačem brže puni.

 

I još nešto: netko je napisao da navigacijske tipke nestaju i da je to normalno. Da, normalno je, ali kolega i ja ne pričamo o tome - desi se u aplikacijama kod kojih je cijelo vrijeme vidljiv navigation bar da se rendera nav bar, ali nema tipki - onda mobitel treba relockati pa unlockati da bi se pojavile (ili povući notification shade). Bug je

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
crazy_luđak kaže...

 

 

I još nešto: netko je napisao da navigacijske tipke nestaju i da je to normalno. Da, normalno je, ali kolega i ja ne pričamo o tome - desi se u aplikacijama kod kojih je cijelo vrijeme vidljiv navigation bar da se rendera nav bar, ali nema tipki - onda mobitel treba relockati pa unlockati da bi se pojavile (ili povući notification shade). Bug je

 

 

Daj mi jedan takav primjer di ako bi trebale bit navigacijske tipke a njih nema

Jer ja pojma nemam o cemu ti pricas

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam primjetio dva 'problema' sa MIUI 10...

 

Prvi je da čitač otiska prsta više ne radi kako je radio - u mnogo slučajeva neće ni da očita prst pa moram pass kucati

 

Drugi, u mnogo slučajeva mi se ne pojavljuju notifikacije niti zvuk od Flashscore aplikacije, prije radilo sve bez problema

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Probaj obrisati otiske pa ponovo iz svih kuteva definirati.

Meni se nekad zna pojaviti kraći delay, ali radi bez greške.

A drugo, ako već nisi, probaj ukljuciti sve one dozvole, staviti no restriction na tu aplikaciju u štednji baterije i zalokaj je u memoriji u app switcheru.

 

usput da napomenem - svrbe me prstići pa ako sjednu neke pare mogao bi pasti Pokofon pa budem mogao detajnije usporediti ta dva mobitela.

Vuće me bolja kamera... uzeo bi si mi8, ali kvragu i toj anemičnoj bateriji i staklu. A tu je i amoled koji mi ne leži baš. 

Od ovog mobitela od kad ga imam me nisu oči zabolile.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 23:57 (Alfa_R).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Poz,da li RN5 ima dvostruki messager ,fb i sl ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nisam do sada primjetio nikakve probleme na MIUI 10 sa RN5.Citac otiska prsta radi bez problema, face unlock takodjer, tipkovnica isto...od ovoga sto neki spominju.

 

Uzeo sam taj mob kao neki prijelazni mob i koristio sam prije njega Pixel 2 XL, Galaxy Note 8 i sa Redmi Note 5 uopce nemam dojam da sam napravio nekakav strasan "downgrade" sto dovoljno govori koliko je mob dobar...bas sam ugodno iznenađen.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
genius_ kaže...

Poz,da li RN5 ima dvostruki messager ,fb i sl ?

 Ima da, podržava dual app mode di možeš istovremeno dva accounta koristiti :)

Stoja
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ocean77 kaže...

Nisam do sada primjetio nikakve probleme na MIUI 10 sa RN5.Citac otiska prsta radi bez problema, face unlock takodjer, tipkovnica isto...od ovoga sto neki spominju.

 

Uzeo sam taj mob kao neki prijelazni mob i koristio sam prije njega Pixel 2 XL, Galaxy Note 8 i sa Redmi Note 5 uopce nemam dojam da sam napravio nekakav strasan "downgrade" sto dovoljno govori koliko je mob dobar...bas sam ugodno iznenađen.

 

 Meni se cini da na Miui 10 kamera daje losije snimke ?!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Stoja kaže...
genius_ kaže...

Poz,da li RN5 ima dvostruki messager ,fb i sl ?

 Ima da, podržava dual app mode di možeš istovremeno dva accounta koristiti :)

 Kako se ova funkcija aktivira ? :)

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
genius_ kaže...

 Kako se ova funkcija aktivira ? :)

 Settings - Dual Apps - nađeš aplikaciju koju želiš i uključiš, na homescreen / launcheru pojaviti će se nova ikonica aplikacije (ikona ima sitni znakić nasrpam originalne da znaš razliku) i to je to.

Stoja
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Stoja kaže...
genius_ kaže...

 Kako se ova funkcija aktivira ? :)

 Settings - Dual Apps - nađeš aplikaciju koju želiš i uključiš, na homescreen / launcheru pojaviti će se nova ikonica aplikacije (ikona ima sitni znakić nasrpam originalne da znaš razliku) i to je to.

 Hvala ! Izgleda za ove pare nema boljeg tel. :)

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
genius_ kaže...

 Meni se cini da na Miui 10 kamera daje losije snimke ?!

 također, možda je subjetivno, ali mi se čini da su slike nekako zblurane, kao da fokus nije dobar. kad prebacim na komp, zoom na pola od maksimalne rezolucije slike i čini mi se da slikama fali oštrine. ne znam jel to do mene ili je fakat neki bug. tak da sve više razmišljam o unlocku bootloadera i gcamu...

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 9:57 (bruno1026).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@Destinyg133

Evo ti primjer o čemu pričam... Kada sam koristio web browser virtualne navigacijeske tipke su jednostavno nestale.. To mi se dogodilo vec par puta neovisno o aplikaciji. Znači to nisu aplikacije kojima treba full screen mod pa da privremeno sakriju navigacijske tipke. Dole ostane traka, a tipki nema.

Onda zakljucas ekran, pa otkljucas, ili povuces notifikacijski centar pa se pojave. Jednostavno - bug.

Što se tiče ovih skenera prsta i meni se čini da radi sporije, par puta mi se čak prikaže na trenutak zaključan ekran prije nego ga otključa. Prije nikad nisam gledao u zaključan ekran, čim bi naslonio prst na senzor munjevito bi se otključao.

A glede kamere... Neznam, prije dok su je svi hvalili meni je bila...meh
Sada kada govore da se pokvarila, meni je nemjerljivo bolja. Jel to neki subjektivni dojam, neznam. Ali sam uvjeren da mi kamera daje puuno bolje rezultate.

Eh da, sa notifikacijama nemam problema.

U globalu, mobitel je extra, MIUI 9 mi je bio odličan, a ovaj MIUI 10 ima potencijal da bude i bolji ako mu isprave sve ove greškice..
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
bruno1026 kaže...
genius_ kaže...

 Meni se cini da na Miui 10 kamera daje losije snimke ?!

 također, možda je subjetivno, ali mi se čini da su slike nekako zblurane, kao da fokus nije dobar. kad prebacim na komp, zoom na pola od maksimalne rezolucije slike i čini mi se da slikama fali oštrine. ne znam jel to do mene ili je fakat neki bug. tak da sve više razmišljam o unlocku bootloadera i gcamu...

 Tacno tako,nekako su snimci tamniji ,nesto im fali ?! :)

 Bez blica u kuci vuce na zuckaste tonove .

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 10:52 (genius_).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja nemam zamjerke na kameru...dobili ste kameru koja je usporediva sa 2x skupljim mobitelima za 200$...neki ocito toga nisu svjesni.😉

Kao sto iz ove moje galerije mozete vidjeti...sposobna je za sve uvjete pa cak i noć bez previse šuma.

https://flic.kr/s/aHsmrD1ypn
 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
ocean77 kaže...
Ja nemam zamjerke na kameru...dobili ste kameru koja je usporediva sa 2x skupljim mobitelima za 200$...neki ocito toga nisu svjesni.😉

Kao sto iz ove moje galerije mozete vidjeti...sposobna je za sve uvjete pa cak i noć bez previse šuma.

https://flic.kr/s/aHsmrD1ypn

Evo jedne sad uhvacene.Vidi se da je losa iz aviona !5. sprat .

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Trebam pomoć,
Danas ujutro mi je internet prestao radit. Nakon reseta mobitela javlja da je Sd kartica dala svoje. S obzirom da na isto mjesto ide sd kartica gdje i sim2 sam pomislio da zbog toga nema interneta no ni nakon vađenja sd kartice se situacija ne popravlja, unio sam i postavke za internet sa prethodne stranice i opet ništa... Ima netko nekakav prijedlog?
Miui 10 na mobu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@berzerker

Nisam siguran jesam li shvatio šta ti je problem.. samo da ti kažem da i meni na MIUI 10 svaki put pri paljenju mobitel u notifikacijama izbaci neku obavijest za SD karticu. To ne znači da je neispravna. Meni sve radi sasvim normalno. Samo kao obavještava da je umetnuta i nudi neke opcije
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poz ,ima li neki dobar app za cam. sa ps da probam ?Ne roota mi se tel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
genius_ kaže...

Evo jedne sad uhvacene.Vidi se da je losa iz aviona !5. sprat .

 Obriši staklo kamere , .

 

I pitanje jedno nevezano s ovim.

Imam Redmi note 5 ai dva tjedna i nisam prije bio na miui-u. Ako želim koristit indijske teme da li moram napraviti miui račun kao da sam indijac ili mogu napraviti da sam iz regije Hrvatska. Ili bolje ne jer bi u indijskim temama mogli biti indijski virusi i crvi ?

 

shit happens too often
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Wox kaže...
genius_ kaže...

Evo jedne sad uhvacene.Vidi se da je losa iz aviona !5. sprat .

 Obriši staklo kamere , .

 

I pitanje jedno nevezano s ovim.

Imam Redmi note 5 ai dva tjedna i nisam prije bio na miui-u. Ako želim koristit indijske teme da li moram napraviti miui račun kao da sam indijac ili mogu napraviti da sam iz regije Hrvatska. Ili bolje ne jer bi u indijskim temama mogli biti indijski virusi i crvi ?

 

 Kazu da na Kineze nece ni visusi,cim se nadju u Kinezu virusi crkavaju ! hahahahah

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 14:35 (genius_).
15 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jel još nekog iritira tipfeler kod čišćenja memorije na nedavnim aplikacijama (80 MB očišćenjo)?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kod otključavanja zastane mi na 50% i kaže "Unlock couldn't verify device", to sad trebam čekati ona 2 tjedna ili nešto krivo radim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
@berzerker

Nisam siguran jesam li shvatio šta ti je problem.. samo da ti kažem da i meni na MIUI 10 svaki put pri paljenju mobitel u notifikacijama izbaci neku obavijest za SD karticu. To ne znači da je neispravna. Meni sve radi sasvim normalno. Samo kao obavještava da je umetnuta i nudi neke opcije

 

Ma kartica i ako je otišla nije kraj svijeta. Samo kažem. Nisam imao one dvije strijelice pored signala pa tako ni interneta. Nakon što sam resetirao mobitel mi je javilo da je sd kartica riknula i za fix nudi format ( što neću napraviti dok ju ne pokušam otvoriti preko čitača kartica). Ali podatkovni promet i dalje ne radi. Pokušao sam resetirat mobitel, stavit sim u slot 2, prebacivat iz avionskog načina, ponovno unijet postavke od interneta s  prošle stranice.... I nema šanse da ga natjeram da proradi ponovno...

 

 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@berzerker
Čudno...nisam imao takvih problema...

Po mome mišljenju najbolje bi bilo zovnuti svog operatera pa vidjeti je li sve u redu sa brojem i karticom, ako su se neke postavke poremetile da posalju nove postavke...
A ako je sve u redu sa mobilnim operaterom i postavkama onda bih ja telefon reklamirao pod hitno.

P.S. jesi li probao vraćanje na tvorničke postavke (hard reset)?
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 16:32 (Neuk).
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nisam napravio hard reset jer sam upravo došao doma. Sve se to naravno moralo desit pola sata nakon što sam krenuo za Zagreb tako da me sad ostatak dana čeka isprobavanje svega. Nadam se da ga neću morat reklamirat jer je kupljen u goldwayu... No dobro i to će se riješit ukoliko bude bilo potrebe. Upravo kontaktirao bonbon da pošalju nove postavke za internet. Iz nekog trollovskog razloga imaju slanje prazne poruke na 13700 za postavke interneta a koliko vidim pola android svijeta ima problema da ne mogu poslati prazan sms... Bravo Bon Bon...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jel tko dobio kakav update MIUI 10-tke ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
berzerker kaže...
Neuk kaže...
@berzerker

Nisam siguran jesam li shvatio šta ti je problem.. samo da ti kažem da i meni na MIUI 10 svaki put pri paljenju mobitel u notifikacijama izbaci neku obavijest za SD karticu. To ne znači da je neispravna. Meni sve radi sasvim normalno. Samo kao obavještava da je umetnuta i nudi neke opcije

 

Ma kartica i ako je otišla nije kraj svijeta. Samo kažem. Nisam imao one dvije strijelice pored signala pa tako ni interneta. Nakon što sam resetirao mobitel mi je javilo da je sd kartica riknula i za fix nudi format ( što neću napraviti dok ju ne pokušam otvoriti preko čitača kartica). Ali podatkovni promet i dalje ne radi. Pokušao sam resetirat mobitel, stavit sim u slot 2, prebacivat iz avionskog načina, ponovno unijet postavke od interneta s  prošle stranice.... I nema šanse da ga natjeram da proradi ponovno...

 

 

Možda zbog toga što te postavke nisu ispravne?!

 

To bi trebalo ovako izgledati za bonbon, a koji je "spomenut" u tom postu:

 

Name: T-Mobile Internet

APN: internet.ht.hr

Proxy: Not set

Port: Not set

Username: Not set

Password: Not set

Server: Not set

MMSC: Not set

MMS proxy: Not set

MMS port: Not set

MCC: 219

MNC: 01

Authentication type: PAP

APN type: default,supl

APN protocol: IPv4/IPv6

APN enable/disable: APN enabled

Bearer: Unspecified

MVNO type: None

MVNO value: Not set

 

Name: T-Mobile MMS

APN: mms.htgprs

Proxy: Not set

Port: Not set

Username: Not set

Password: Not set

Server: Not set

MMSC: http://mms.t-mobile.hr/servlets/mms

MMS proxy: 10.12.0.4

MMS port: 8080

MCC: 219

MNC: 01

Authentication type: PAP

APN type: mms

APN roaming protocol: IPv4/IPv6

APN enable/disable: APN enabled

Bearer: Unspecified

MVNO type: None

MVNO value: Not set

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice