Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.283
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Maska ko maska...
Mene zanima ima li kupiti masku da se izdiže malo iznad prednjeg stakla?
Svaku dosad koju sam probao bude skoro u ravnini sa zaštitnim staklom, pa je pucanje neminovno čim padne na displej pa taman to bila i ravna površina..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ova moja spigen je odignuta milimetar, od visine kaljenog stakla koje sam isto stavio, znaci ako ga ne stavis, bice ti odignuto za miliipo..
cak ima i odpozadi na kamerama odignuce da se ne izgrebe staklo..
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kako na aosipu isključiti blinkanje ledice između npr. 22-06h ?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
hprodigy kaže...
Ova moja spigen je odignuta milimetar, od visine kaljenog stakla koje sam isto stavio, znaci ako ga ne stavis, bice ti odignuto za miliipo..
cak ima i odpozadi na kamerama odignuce da se ne izgrebe staklo..

 a jel se taj spigen dovoljno čvrsto drži da pri udarcu mob malo ne iskoči iz njega i opet bubne staklom

možda pitam gluposti, no isto sam u potrazi za maskicom za ženin redmi note 5 pa da joj bude i to opcija uz one preklopne maske

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 9:02 (picajzla0707).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ova maska je također podignuta od prednjeg stakla, vrlo vrlo je čvrsta, straga hrapava pa je izvrstan grip. Bilo bi dobro da je i oko kamere malo podignuta.

Uzeo sam također i njihovo zaštitno staklo, koštalo je 5 dolara ali je izvrsno, nažalost nije u potpunosti od ruba do ruba.

Mačka je srušila telefon, pao je s oko metar i pol visine, niti crtice nema na njemu

https://www.ebay.com/itm/For-XIAOMI-RedMi-Note-5-Pro-NILLKIN-Frosted-Shield-Hard-Plastic-Back-Cover-Case/153146145874?hash=item23a838bc52:m:m5u0eakh6O1PIAUBpB7R23A
Tempus fugit
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
nezz sa sigurnoscu,jer mi je mob pao samo jedan put dosad na rub sa metra na asvalt, maska se nije odvojila niti je staklo kaljeno puklo.. tako da..
A sta se tice marke spigen, uz nillkin cini mi se najbolja marka zastitnih mska.
Lgg2 mi je u njoj prezivio zadnjih 5 godina, nikad nista, padao milijon puta, mjenjao zastitna stakla cini mi se 7 puta..
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ne znam kako vama traje ta baterija tak dugo, meni ispadne 4 sata sot-a 100-15%, a hrpu toga ode na cell standby...

Ne kuzim, jel stvar da imam falšnu antenu ili kaj? Kad je spojen na wifi onda potrošnja ide skroz minimalno, prek noći ode 1-2%, kad je na data prometu ode i 6-7%, a kad surfam ili gledam yt onda to ide puno brže...
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni je cuclao bat vise nego sto sam ocekivao, pa sam probao u settingsima iskljucit sto vise stvari, tj vecinu sam iskljucio.. Prvi put se koristim miui sistemom pa pola stvari nisam prije na adroidu (lgg2) ni vidio..
Iskljucio sam sve gesture, sve sto ima veze sa senzorima, cak i duble tap, ostavio sam fingerprint.
Zajeb je u tome sto nema boljih objasnjenja opcija u settingsima, nerazumijem sto sto znaci, bar ja..
Prije dok nisam to pogasio cuclao mi je sigurno od 100 do 20 pri normalnom koristenju ono fb.viber.malo soundcloud po ure,web, par poziva...1 dan.
Sad nakon sto sam sve ovo iskljucio traje mi evo 2 dana.
Znaci napunio ga nacer u ponoca, upaljen preko noci bez wifia bez mobil data proguto 1%, cijeli dan znaci navecer bilo 46%, nisam ga punio preko noci, i evo danas sad u 6 popodne je na 9%....
Sveskupa od kad sam ga kupio 14.10. punio sam ga 3 ili 4 puta..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

je tko probao staviti čisti android na note 5. Ovaj miui me izluđuje i žalim za androidom.

Sada nikako da nađem neki tutorial na netu ili Rom koji 100% funcionira.

Za 2 dana ću oključati bootloader pa sada razmišljam o android one

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja sam na svog lgg2 bio metnio ovaj lingerie Os, bio mi je bolji od stocka na njemu..
Vidim da imani za note5 isto lingerie..
Evo linka, ako nes toga, potrazi u istoj temi develop roms,kernels... neki drugi da je android one base..
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/development/18-jul-lineageos-15-1-t3817814
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Koje stvari te na miui izluđuje?

Meni je jedino smetalo to sto su dolje virtualne tipke drugačije posložene negobuobičajeno na androidu. Trebalo je par dana i navikao sam se.
Pa mi je čudno sto vam to smeta na Miui ?
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
T700 kaže...
Koje stvari te na miui izluđuje?

Meni je jedino smetalo to sto su dolje virtualne tipke drugačije posložene negobuobičajeno na androidu. Trebalo je par dana i navikao sam se.
Pa mi je čudno sto vam to smeta na Miui ?

 ove push notifikacije koje ne prolaze. sve sam poštelao po tutorijalu. užas

želim se vratiti na stock android

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
T700 kaže...
Koje stvari te na miui izluđuje?

Meni je jedino smetalo to sto su dolje virtualne tipke drugačije posložene negobuobičajeno na androidu. Trebalo je par dana i navikao sam se.
Pa mi je čudno sto vam to smeta na Miui ?

 to se moze promijeniti na miui10, procackaj malo...
znam sigurno jer sam ih ja zamijenio

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
koje tocno push notifikacije ti ne prolaze?
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

ne prolazi mi outlook i rezultati i cijela paleta aplikacija u rangu rezultata jedino mi prolazi sofascore

6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
dar01 kaže...

želim se vratiti na stock android

 Onda prodaj Note 5 i kupi si Mi A2 (Lite), nema nikakvog smisla gurati stock android na ovaj telefon kao ni na bilo koji drugi jer to neće raditi kako je zamišljeno.

http://dukedantalion.weebly.com/
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
zalman1 kaže...
dar01 kaže...

želim se vratiti na stock android

 Onda prodaj Note 5 i kupi si Mi A2 (Lite), nema nikakvog smisla gurati stock android na ovaj telefon kao ni na bilo koji drugi jer to neće raditi kako je zamišljeno.

Ma bez daljnjega ja sam zavolio Xiaomi nakon skupih Samsunga koji ti nude kvalitetu 50% lošiju za 50% višu cijenu.

Recimo otključavanje Galaxy j7 (2017) je horror naspram Xiaomia. 

Na note 5 otljučava se djelićima sekunde to je samo primjer, ali ovaj MIUI mi ne leži i teme su dobre ali notifikacije me izbace totalno.

Mislio sam si baš da će slijedeći mobitel biti A3. Baš me zanima

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@T700
Imaš opciju zamjene redoslijeda navigacijskih tipki.
Settings - Full screen display - Mirror buttons.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hvala, ali se navikao pa ne mjenjam više ništa :) opet bude sigurno Xiaomi. Iako planiram ovaj imat 2 god vec razmisljam da u idućeg uložim više i kupim mix model koji bude tada aktualan.

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Živcira me ovo cuclanje baterije u pozadini i tražim postupke kako napraviti roll back na MIUI9 dok ovog ne srede (ako ga uopće srede). 

1. je li uopće moguće vratiti na stariju verziju softvera? 
  -našao sam ove upute, može li mi netko potvrditi hoće li to funkcionirati? U pitanju je redmi note 5 global 
2. Ako sam dobro izguglao, prošla verzija je bila V9.5.13.0.OEIMIFA.
  -Jesam li u pravu? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 9:36 (majstorSZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Stigao mi RM Note 5, sa V9.5.13.0 MIUI-om, pa me zanima kratko i jasno isplatili se updateat na V10.0.1.0 ? Imaju li na njemu svi problem s cuclanjem baterije ili samo pojedinci ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Da mi je napovrat ja ne bi instalirao MIUI10. Imam osjećaj kao da je korak nazad u određenim stvarima
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Po meni je devetka bila bolja. Ja cekam update i bug fix desetke jer mi se trenutacno ne svidja par stvari koje sam vec nabrojao u ranijim postovima. 

Neznam ima li kakav update u planu za ovaj uredjaj, nepratim bas xiaomi forum i slicno pa nisam u tijeku sa dogadjajima i planovima.

Sto se tice pusha i ostalih obavijesti, nikad nikakvih problema nisam imao, sve dolazi u sekundu.

Moj savjet je da iskljucite stednju baterije jer moze biti da ona blokira push. Najbolje je otici u postavke - baterija - stednja i vidjeti na sto su tocno postavljene postavke pojedine app s kojom imate problema. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 14:20 (Aceruser).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
majstorSZ kaže...

Živcira me ovo cuclanje baterije u pozadini i tražim postupke kako napraviti roll back na MIUI9 dok ovog ne srede (ako ga uopće srede). 

1. je li uopće moguće vratiti na stariju verziju softvera? 
  -našao sam ove upute, može li mi netko potvrditi hoće li to funkcionirati? U pitanju je redmi note 5 global 
2. Ako sam dobro izguglao, prošla verzija je bila V9.5.13.0.OEIMIFA.
  -Jesam li u pravu? 

 Skini od ovdje Link , odaberi neki od ovih 3, 9.6.4, 9.6.3, 9.5.19 recovery. Pazi da skineš Global Stable. Pošto si update na MIUI 10, automatski ti je instaliran anti rollback v4 koji ti dozvoljava downgrade najniže na 9.5.19. Dalje prati sve po linku koji si stavio, morat češ factory reset poslje downgrade jer če ti crashat aplikacije.

 

-----------------

 Ovdje imaš sve o ARB-u, Link. Najbolje bi ti bilo da provjeriš koji ARB ti je na telefonu, pa skines sistem prema tome. Koliko sam shvatio, ako ažuriraš telefon na verziju 9.5.19 i novije, automatski ti se instalira ARB V4.

 

 

Neka me netko ispravi, ako sam nešto pogrešno rekao. Uglavnom, ja sam tako downgrade napravio s MIUI 10 na 9.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 15:12 (WalterWolf).
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ima netko tu da se igrao s Pie romovima?

Listam malo po xda i Havoc os me malo zaintrigrirao, ali ne znam koliko su ok još ti Pie za svakodnevno korištenje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Stigao mi je s HonorBuya RN5, potegnuo update na 10.0.1.0 i za sad nemam puno zamjerki na sam rad/potrosnju baterije.

No prilikom prebavicanja konakta sam skužio jedan problem. Mobitel uredno detektira SIM karticu, mogu obavljat pozive/poruke, no ne kuži/detektira kontakte spremljene na samoj SIM kartici. Pod Contacts/Settings sam probao pronaći opciju show sim contacts il kak se već zove al je nema, kad odem na View SIM card space pokazuje 0 total | 1006 used (na starom Redmi Note 3 normalno pokazuje 200-tinjak kontakta kolko ih i ima na kartici). Probao sam i s drugom SIM karticom, ista priča. Kad pokušavam dodati novi kontakt, ne nudi opciju spremanja na SIM karticu već samo dve opcije: local (Device-only, unsynced) i Google.

E sad, surfajući nisam nigdje našao na sličan problem, običnoi su problemi gdje ljudi neznaju da postoji opcija za prikazivanje sim kontakta koju treba uključit. Al meni mob ne nudi tu opciju jer ne kuži/detektira da su kontakti na sim kartici.

 

Jel možda netko imao sličan problem pa uspio riješit, il je mob spreman za reklamaciju?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Tko prvi, njegova djevojka. Tko zadnji, njegova žena.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jel imaš stvarno 1000 kontakata na SIMu? Stavi SIM u drugi mobitel da vidiš jesu li tamo vidljivi kontakti

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
thucydides kaže...

(na starom Redmi Note 3 normalno pokazuje 200-tinjak kontakta kolko ih i ima na kartici).

 Kartica ima kapaciteta za max 250 kontakta, ovo na RN5 krivo pokazuje i u tome negdje je problem.

Tko prvi, njegova djevojka. Tko zadnji, njegova žena.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Skužio u čemu je problem, pa da napišem ukoliko još nekome zatreba.

Problem je u jednoj od Xiaomievih appova, Yellow pages. Kad sam micao permissione nebitnim appovima, među ostalim sam i tim žutimstranicama maknuo permissione za sms, kontakte i phone jer ne kužim čemu, koji kuki toj aplikaciji to uopće treba (izbrisao bih ju odmah da je moguće, al zasad ne planiram rootati mob). Čim sam vratio postavke tim žutim stranicama, kontakti su bili normalno prikazani, i sim card space normalno pokazuje broj kontakata.

Eto.

Tko prvi, njegova djevojka. Tko zadnji, njegova žena.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
dar01 kaže...

je tko probao staviti čisti android na note 5. Ovaj miui me izluđuje i žalim za androidom.

Sada nikako da nađem neki tutorial na netu ili Rom koji 100% funcionira.

Za 2 dana ću oključati bootloader pa sada razmišljam o android one

 Onda ako ne zelis miui sa xiaomi.eu

Preporucam lineageOS, pixel experience ili masik

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice