Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 775.557
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hornet_93 kaže...

ja sam zbog toga mjenjao mobitel, dosao je miui 10, pa onda 10.0.2, pa 3 i uvijek isto. m

 Gdje si uzeo mob, u koji servis si ga nosio?

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Arb 3 je na onima 9.5 ,a ove kasnije ne znam točno od koje su sve bile na Arb4 koliko pamtim. 

Samo treba provjeriti da li je moguće downgrade raditi kroz updater aplikaciju ili možda bi preko fastboota išlo...

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni se prvi put sinoć dogodilo da je mobitel "smrznuo" na početnom zaslonu. Nije mogao ni lijevo ni desno. Samo je radila multitasking tipka.
Šokirao sam se. Model je 4/64.

Restartao sam ga i poslje je sve bilo normalno.
Neznam zašto se to dogodilo, ali sam svjestan da previše šupam po settingsima. Instalirao sam milijun nekih aplikacija, većinom da isprobam, ali ih zaboravim pobrisati.
Uglavnom, poslje nije bilo nikakvih problema.

Btw, sinoc sam skinuo Pocophone Launcher i Poco Temu čisto da malo promijenim i vidim kako to izgleda.
Lijepo je i funkcionalno. Odlična estetska promjena.
Mada mi nije loša ni stock tema i launcher.
Malo ću se zabavljati sa ovim pa ću vratiti na zadano.


P.S. čekam ko ozebo sunce camera2api pa da vidim ta čudes sa Gcam.
I zna li itko kakva je razlika između RN5 i RN6 ?
Eno gledao sam recenziju RN6 na smartphonehrvatska i slike izgledaju fenomenalno. U opisu stoji da su kamere iste kao i na RN5 ali po meni ovaj novi model puno bolje slika?
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni se to dogodilo par puta. Možeš ući u settings (preko notification bara) i stopirati launcher - nakon toga se launcher sam pokrene i sve radi (brže od restarta mobitela).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Meni se prvi put sinoć dogodilo da je mobitel "smrznuo" na početnom zaslonu. Nije mogao ni lijevo ni desno. Samo je radila multitasking tipka.
Šokirao sam se. Model je 4/64.

Restartao sam ga i poslje je sve bilo normalno.
Neznam zašto se to dogodilo, ali sam svjestan da previše šupam po settingsima. Instalirao sam milijun nekih aplikacija, većinom da isprobam, ali ih zaboravim pobrisati.
Uglavnom, poslje nije bilo nikakvih problema.

Btw, sinoc sam skinuo Pocophone Launcher i Poco Temu čisto da malo promijenim i vidim kako to izgleda.
Lijepo je i funkcionalno. Odlična estetska promjena.
Mada mi nije loša ni stock tema i launcher.
Malo ću se zabavljati sa ovim pa ću vratiti na zadano.


P.S. čekam ko ozebo sunce camera2api pa da vidim ta čudes sa Gcam.
I zna li itko kakva je razlika između RN5 i RN6 ?
Eno gledao sam recenziju RN6 na smartphonehrvatska i slike izgledaju fenomenalno. U opisu stoji da su kamere iste kao i na RN5 ali po meni ovaj novi model puno bolje slika?

 

Zavisi kako firmware u rn6 utilizira hardwer, vjv puno bolje nego rn5

 

Ovaj vikend slozim how to za camera2 api

 

Al kao sto sam i prije navodija, jos dosta bugova ima

Prednja je jedva funkcionalna

Ako te samo zadnja zanima, kvaliteta je super

 

Imas na prijasnjoj strani par slika s pixel2 portom gcama

Pixel3 gcam koristi 2 puta manje prostor za malo bolju kvalitetu

 

Al morat ces unlockat bootloader i imat custom recovery

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 13:28 (Destinyg133).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Destinyg133 kaže...
 

Zavisi kako firmware u rn6 utilizira hardwer, vjv puno bolje nego rn5

 

Ovaj vikend slozim how to za camera2 api

 

Al kao sto sam i prije navodija, jos dosta bugova ima

Prednja je jedva funkcionalna

Ako te samo zadnja zanima, kvaliteta je super

 

Imas na prijasnjoj strani par slika s pixel2 portom gcama

Pixel3 gcam koristi 2 puta manje prostor za malo bolju kvalitetu

 

Al morat ces unlockat bootloader i imat custom recovery

 

 

Neznam, gledajući specifikacije, rekao bi čovjek da su Redmi Note 5 i Redmi Note 6 identični mobiteli. 
Možda mi se samo učinilo, ali mi slike sa ovim RN6 izgledaju malo bolje..  Još sam pročitao na recenzijama da Redmi Note 6 (pro) ima u manualnom režimu opciju mijenjanja duljine ekspozicije ??   ne znam jel to znači da on ima omogućen camera2api ili ne? i zašto bi to imao RN6 a RN5 nema? to mi je čudno skroz

Ma prednja kamera me ne interesira nikako, što se mene tiče mogu napraviti mobitel bez nje. 
Imam otključan bootloader, ali nemam custom recovery.
Baš sam gledao par metoda kako rade enable camera2api-ja bez instaliranja custom recoverija. Skine TWRP na kompjuter i onda ga pokrene preko kompjutera bez instalacije. Međutim meni to nešto ne uspijeva na početku. Sve bude dobro dok ne upišem adb shell , onda piše da ne prepoznaje device. 
Evo ovo sam pratio: https://www.technobuzz.net/google-pixel-3-camera-without-root/ 
Jedino mi pada na pamet to da ja nisam apsolutno ništa pritiskao na mobitelu, a možda je trebalo na samom početku TWRP-a povući onaj slajder da se dopuste modifikacije sustava..

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 14:35 (Neuk).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
MrBlc kaže...

Meni se to dogodilo par puta. Možeš ući u settings (preko notification bara) i stopirati launcher - nakon toga se launcher sam pokrene i sve radi (brže od restarta mobitela).

 Kako "stopirati" launcher? Mogu jedino promijeniti na neki drugi, primjerice stock?
btw, meni se nije smrznuo mobitel u ovom Poco launcheru nego u stock. nije reagirao ni na što, nije mogao lijevo-desno, niti je ijedna ikonica reagirala, samo su radile navigacijske tipke od kojih nije bila neka korist, i mogao se spustiti notifikacijski bar. tako da sam restartao preko tipke za paljenje i sve je onda bilo u redu

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 14:39 (Neuk).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Destinyg133 kaže...
 

Zavisi kako firmware u rn6 utilizira hardwer, vjv puno bolje nego rn5

 

Ovaj vikend slozim how to za camera2 api

 

Al kao sto sam i prije navodija, jos dosta bugova ima

Prednja je jedva funkcionalna

Ako te samo zadnja zanima, kvaliteta je super

 

Imas na prijasnjoj strani par slika s pixel2 portom gcama

Pixel3 gcam koristi 2 puta manje prostor za malo bolju kvalitetu

 

Al morat ces unlockat bootloader i imat custom recovery

 

 

Neznam, gledajući specifikacije, rekao bi čovjek da su Redmi Note 5 i Redmi Note 6 identični mobiteli. 
Možda mi se samo učinilo, ali mi slike sa ovim RN6 izgledaju malo bolje..  Još sam pročitao na recenzijama da Redmi Note 6 (pro) ima u manualnom režimu opciju mijenjanja duljine ekspozicije ??   ne znam jel to znači da on ima omogućen camera2api ili ne? i zašto bi to imao RN6 a RN5 nema? to mi je čudno skroz

Ma prednja kamera me ne interesira nikako, što se mene tiče mogu napraviti mobitel bez nje. 
Imam otključan bootloader, ali nemam custom recovery.
Baš sam gledao par metoda kako rade enable camera2api-ja bez instaliranja custom recoverija. Skine TWRP na kompjuter i onda ga pokrene preko kompjutera bez instalacije. Međutim meni to nešto ne uspijeva na početku. Sve bude dobro dok ne upišem adb shell , onda piše da ne prepoznaje device. 
Evo ovo sam pratio: https://www.technobuzz.net/google-pixel-3-camera-without-root/ 
Jedino mi pada na pamet to da ja nisam apsolutno ništa pritiskao na mobitelu, a možda je trebalo na samom početku TWRP-a povući onaj slajder da se dopuste modifikacije sustava..

 Trebat ce ti custom recovery kasnije, tako da kad ga preko adb-a pokrenes, najbolje ti je odma ga zatim preko twrp-a i instalirat twrp da ti on uvik ostane

Trebat ce ti radi samog ukljucivanja camera2api i EIS, gcam zakrpa, magisk-a itd

 

Sve sastavim ovaj vikend

Takoder ako imas ARB 4 onda ti nista nece radit u adb-u dok ne pokrenes privremeni arb removal

 

Nije proces nista kompliciran

Ja san sebi sve sredija u minut

Doduse ja sa takozvanim "drkanjem po.mobitelu" radim jos od prvih touch mobitela s javom, pa san tako sjeba mobitel prvi i zadnji put :D

 

Al to je bilo jako davno, danas sve imas servirano na pladnju s olaksanim pristupom i procesom

 

Subota, najkasnije nedilja, ide tutorial

Dal bi rade pisani ili visualni tutorial?

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@Destinyg133
Svaka ti čast!
Ako mogu birati, više bi volio vizalno vidjeti, ali ako je tebi lakše napisati korake, daj šta daš 😁

Nego, nije mi jasno to što si rekao jer je ovaj lik na stranici koju sam linkao također na RN5 i MIUI 10.0.2 uradio bez trajnog instaliranja TWRP-a niti je igdje spomenuo onemogućavanje te anti-rollback zaštite?
On pokazao nekakvu metodu sve preko kompjutera, ali meni u pola procesa zatamni ekran na mobitelu i na kompjuteru piše da ne nema uređaja...?
15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...

 Kako "stopirati" launcher?

Uđeš u instalirane aplikacije -> settings -> uključiš prikaz sistemskih ako nije već uključen -> nađeš MIUI Launcher -> uđeš u detalje -> prisilno zaustaviš

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
@Destinyg133
Svaka ti čast!
Ako mogu birati, više bi volio vizalno vidjeti, ali ako je tebi lakše napisati korake, daj šta daš 😁

Nego, nije mi jasno to što si rekao jer je ovaj lik na stranici koju sam linkao također na RN5 i MIUI 10.0.2 uradio bez trajnog instaliranja TWRP-a niti je igdje spomenuo onemogućavanje te anti-rollback zaštite?
On pokazao nekakvu metodu sve preko kompjutera, ali meni u pola procesa zatamni ekran na mobitelu i na kompjuteru piše da ne nema uređaja...?

 Naravno da mozes bez bez, al ja preporucam sa

To onemogucavanje zavisi jel imas arb 3 ili 4

Ako je 4, onda ga trebas privremeno ugasit preko skripte kad ides u fastboot

 

Bit ce video onda ^^

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Moje iskustvo nakon 6 mjeseci korištenja:
softver je užas (MUI 10) :
- video se kod snimanja smrzne na sekundu i onda nastavi snimati,
- otključavanje licem ne radi. Kada se prebaci na regiju Indija, dobije se samo gomila aplikacija za Indiju! Da, dobije se i mogućnost snimanja lica za otključavanje, ali, po podešavanju i spremanju, ne radi,
- smrzavanje softvera barem 1x tjedno! Tada radi samo gumb za gašenje! Po restart u radi barem tjedan dana do ponovnog smrzavanja!,
- sporo otvaranje galerije kada se želi pogledati što je snimljeno ili dodati slika na npr Facebook! Čeka se po par sekundi (5-6) dok se slike ne pojave!
- zaslon se ne gasi po zatvaranju flip case-a ako ono nije pametno (sa magnetom)!

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Imam Redmi Note 5 globalnu verziju kupljenu na Amazon.de

Na mobitelu je touch presto raditi, odnosno mobitel sam tipka slova. 
Kako sad s garancijom? Moram slati uređaj u Njemačku ili ima ovlašteni servis kod nas u Hr?

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Koliko mogu tražiti za redmi note 5 4-64,star dva i pol mjeseca,2-3 sitna oštećenja na maski,ekran 10-10,4-5 maski,crna boja
Prelazim na RN6 Pro pa se rjesavam
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Bog,

 

molim one koji koriste custom rom Pixel Expirience baziranom na Oreu na redmi note 5 global/Ai verziji, kakva su vam iskustva sa romom?

Da li rade sve funkcije uređaja, kakva je baterija, opči dojam rada sa romom?

Da li ste naišli na neke nedostatke?

 

LP

Pomalo, šegavo i vajka!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Truljo kaže...

Bog,

 

molim one koji koriste custom rom Pixel Expirience baziranom na Oreu na redmi note 5 global/Ai verziji, kakva su vam iskustva sa romom?

Da li rade sve funkcije uređaja, kakva je baterija, opči dojam rada sa romom?

Da li ste naišli na neke nedostatke?

 

LP

 Osobni mi je dojam da je bolji od MIUI10. Baterija uključena. Fale mi neke sitničice poput postepenog pojačavanja volumena alarma i ringtonea (to možda i postoji ali još nisam iskopala). BT radi bez problema, GPS isto.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nemo nemo kaže...

Moje iskustvo nakon 6 mjeseci korištenja:
softver je užas (MUI 10) :
- video se kod snimanja smrzne na sekundu i onda nastavi snimati,
- otključavanje licem ne radi. Kada se prebaci na regiju Indija, dobije se samo gomila aplikacija za Indiju! Da, dobije se i mogućnost snimanja lica za otključavanje, ali, po podešavanju i spremanju, ne radi,
- smrzavanje softvera barem 1x tjedno! Tada radi samo gumb za gašenje! Po restart u radi barem tjedan dana do ponovnog smrzavanja!,
- sporo otvaranje galerije kada se želi pogledati što je snimljeno ili dodati slika na npr Facebook! Čeka se po par sekundi (5-6) dok se slike ne pojave!
- zaslon se ne gasi po zatvaranju flip case-a ako ono nije pametno (sa magnetom)!

 Postoji xiaomi.eu

Pa neces imat takvih problema ^^

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Evo dođe nekakva nadogradnja.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Dali mozda zna netko, kako se stavi kalkulator u notifikacijski izbornik dok je zaslon zaključan. Često imam potrebu za kalkulatorom ali ne želim otključavati ekran i tražiti aplikaciju već, želim da bude odma dostupno.
Ako ne tamo onda kao widget ispod sata ili nest tako.
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
T700 kaže...
Dali mozda zna netko, kako se stavi kalkulator u notifikacijski izbornik dok je zaslon zaključan. Često imam potrebu za kalkulatorom ali ne želim otključavati ekran i tražiti aplikaciju već, želim da bude odma dostupno.
Ako ne tamo onda kao widget ispod sata ili nest tako.

 Swipe right na lockscreenu :)

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kakvo swajpanje udesno?
Zar jije desno prečac kamere?
Ili se može podesiti?
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Kakvo swajpanje udesno?
Zar jije desno prečac kamere?
Ili se može podesiti?

Po defaultu jeste, ali da, možeš namjestiti što želiš da bude.

Settings - lock screen - i tamo imaš za birati koju app želiš za shortcut.

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ekipa molim preporuku za kaljeno staklo za par $ sa aliexpress/ebay? Uzeo sam neko PZOZ dva komada i oba mi ostavljaju fleku rainbow na sredini ekrana,ljepilo ili sto vec. Takva stakla me ne zanimaju naravno

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@cyclone

Potraži Nillkin stakla, malo su skuplja ali poprilično kvalitetna. Za Rn5 sam platio na Ebayu 8 dolara i nisam požalio. Prije toga sam izvrtio nekoliko smeća od 2 dolara.

Također imaju i dosta dobre maske za mobitele.

Uzeo sam Nillkin staklo i za OnePlus 6 i za Xiaomi tablet.
Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 23:26 (robisierra92).
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Imam uredaj vec par mjeseci do sada bio zadovoljan. No od prije koji dan imam battery drain gdje telefon izdrzi jedva jedan dan dom je prije trajao 2 dana.

 

Po statistici nema nista da pretjerano trosi.

 

Mozda je do swa ali sad opet sve brisat brisat i prebacivat no way.

 

Uglavnom nisam zadovolja  da se takve stvari dogadaju nakon par mjeseci koristenja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...

Imam uredaj vec par mjeseci do sada bio zadovoljan. No od prije koji dan imam battery drain gdje telefon izdrzi jedva jedan dan dom je prije trajao 2 dana.

 

Po statistici nema nista da pretjerano trosi.

 

Mozda je do swa ali sad opet sve brisat brisat i prebacivat no way.

 

Uglavnom nisam zadovolja  da se takve stvari dogadaju nakon par mjeseci koristenja.

 

Najverovatnije miui stvara probleme, predpostavljam na miui 10 si 

 

S vremenom ce ga ispolirat

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja uopče nemam problema sa potrošnjom.

Pitanje za vas koji to imate, jeste li rootali svoj android?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja isto nemam problema s baterijom, sinoc u 22 ga skinuo s punjaca na 96%, upravo sada na 49, imam dva maila, fb, instagram, koristim kameru na poslu i pozive, ugl jako sam zadovoljan a trenutno koristim miui 10 zadnja verzija
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Na 10.0.2 sam imao pojačanu potrošnju.
Od neki dan kada je došao MIUI 10.0.4. baterija mi je bolja.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
T700 kaže...
Ja uopče nemam problema sa potrošnjom.

Pitanje za vas koji to imate, jeste li rootali svoj android?

 Root ti nema veze s tim

Rootanje mobitela je samo dodavanje administratorske permisije 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice