Xiaomi - zaključavanje zaslona

poruka: 7
|
čitano: 6.431
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi - zaključavanje zaslona

Poštovani,

 

molim pomoć. Ovako kolegica je pred 3 dana stavila si otključavanje mobitela na otisak prsta i sve je bilo super do jučer ujutro kad je htijela otključati piše joj da je neuspješno i da se otisak prsta mora radi sigurnosti mijenjati

svakih 3 dana (wtf...prvi put čujem). Šta sad učiniti? Može li se nekako preko email otključati? Acc je naravno gore aktivan da bi se preko gmail-a nekako otklučao mobitel ili nekakve sugestije

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi - zaključavanje zaslona
tido35 kaže...

Poštovani,

 

molim pomoć. Ovako kolegica je pred 3 dana stavila si otključavanje mobitela na otisak prsta i sve je bilo super do jučer ujutro kad je htijela otključati piše joj da je neuspješno i da se otisak prsta mora radi sigurnosti mijenjati

svakih 3 dana (wtf...prvi put čujem). Šta sad učiniti? Može li se nekako preko email otključati? Acc je naravno gore aktivan da bi se preko gmail-a nekako otklučao mobitel ili nekakve sugestije

 

Hvala.

 To da se mijenjati mora svaka 3 dana nisam nikad vidio. Koji mobitel i koji ROM?

 

Inače ti nakon nekoliko neuspješnih pokušaja otključavanja otiskom prsta javi da uneseš lozinku ili pokušaš kasnije. Također, nakon što ugasiš i upališ mobitel za prvo otključavanje moraš unijeti lozinku, otisak prsta ne prihvaća. Tako je bar kod mene na Mi 5 i global stable ROM-u.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 8:36 (display name ivo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi - zaključavanje zaslona

Pa da sad smo ga ugasili i sad nas tražo lozinku ali ne lozinku nego uzorak. Pitam kolegicu ona veli da ništa nije unijela nikakav uzorak. Neznam što više napraviti.A ovo što veliš da nakon 3 pokušaja javi na uneseš lozinku nema, nego nakon 3. pokušaja baci da probamo nakon 10 minuta ponovno da je mobitel zaključan. Neznam, hvala ti ipak na trudu. Rekla je da bude odnijela tamo gdje je kupila ako budu oni što uspijeli.

13 godina
offline
Re: Xiaomi - zaključavanje zaslona
tido35 kaže...

Pa da sad smo ga ugasili i sad nas tražo lozinku ali ne lozinku nego uzorak. Pitam kolegicu ona veli da ništa nije unijela nikakav uzorak. Neznam što više napraviti.A ovo što veliš da nakon 3 pokušaja javi na uneseš lozinku nema, nego nakon 3. pokušaja baci da probamo nakon 10 minuta ponovno da je mobitel zaključan. Neznam, hvala ti ipak na trudu. Rekla je da bude odnijela tamo gdje je kupila ako budu oni što uspijeli.

Ako te traži uzorak morala ga je unijeti prilikom postavljanja otključavanja otiskom prsta. To je kao plan B ako otisak prsta iz nekog razloga ne prihvaća.

 

Inače, zaključavanje služi baš za to, da ne može svatko ući u mobitel. Mislim da će ti jedino preostati pregaziti software novim... znači sve iz početka, eventualno ti mogu ostati podaci poput slika ako se prilikom flahanja software-a odabere zadržavanje podataka.

13 godina
offline
Xiaomi - zaključavanje zaslona

Evo igram se sad s tim i vidim da ima opcija kad netočno uneseš i lozinku nekoliko puta... Nudi ti brisanje svih korisničkih podataka. Predpostavljam da bi ti to zbrisalo sve s mobitela: slike, kontakte i aplikacije, ali bi uklonilo i tu lozinku za zaključavanje. U biti kao da novi mobitel imaš, sve iz početka. Što je i logično,  jer te lozinke i služe da nitko ne dobije pristup korisnikovim podacima, nije cilj da se onemogući korištenje mobitela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi - zaključavanje zaslona

Pozdrav,

 

a nije mi bilo druge nego staviti sve na tvorničke postavke. Tipka power+volume+ factory reset. Nakon ponovno uključenja odmah me pitalo za gmail jer je pisalo da je uređaj zaključan.

Unio sam gmail račun sve je povuklo i sad je sve super. Naravno obrisalo je sve što nije bilo na kartici ali hvala bogu bar smo uspijeli riještii moba. Evo ako bude se neko zezao sa tim.

 

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi - zaključavanje zaslona
display name ivo kaže...
tido35 kaže...

Poštovani,

 

molim pomoć. Ovako kolegica je pred 3 dana stavila si otključavanje mobitela na otisak prsta i sve je bilo super do jučer ujutro kad je htijela otključati piše joj da je neuspješno i da se otisak prsta mora radi sigurnosti mijenjati

svakih 3 dana (wtf...prvi put čujem). Šta sad učiniti? Može li se nekako preko email otključati? Acc je naravno gore aktivan da bi se preko gmail-a nekako otklučao mobitel ili nekakve sugestije

 

Hvala.

 To da se mijenjati mora svaka 3 dana nisam nikad vidio. Koji mobitel i koji ROM?

 

 Ne mijenjati nego otključati mob šifrom/uzorkom, isto ima i huawei.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice