4K TV vs 4K monitor

poruka: 5
|
čitano: 1.967
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
4K TV vs 4K monitor

Pozdrav svima.

Gledam jedan 4K monitor cijena mu je oko 450 eur (27 inča).

I onda dođem do zaključka da za taj novac mogu uzeti 43 inča 4K TV.

Znam da nije i neće biti ista kvaliteta slike,ali evo neka mi neko obrazloži zašto bismo uzimali 4k monitor kad imamo puno viče inča za više novca?

Sem što je razlika u kvalitetu slike (u korist monitora) zašto bi ga onda uzimali?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: 4K TV vs 4K monitor

response time , input lag ,refresh rate  od najbitnijih 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
15 godina
offline
4K TV vs 4K monitor

Aha.

A te parametre ne znam za TV pretpostavljam jer se oni deklarišu po drugim parametrima?

Dobro svu noviji televizori daju najmanje 200 Hz,a za ostalo ne znam.

Evo sad sam pročitao šta je input lag a šta je response time?

Kako ću znati koji TV onda odabrati za gejming kad te parametre ne navode?

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4K TV vs 4K monitor
Zadnjih...u srpnju će biti 9 godina da sam kupio lcd Panasonic...koristim ga ka monitor za pc i zadnjih 5 miseci i za ps4pro...input lag mu je 30ms...svih ovih 9 godina ja to nisam primjetio:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: 4K TV vs 4K monitor

Zasto bi uopce uzeo 4k na 27'' monitoru, jedino sto mi pada na pamet je veci prostor na desktopu.
Vecina TV-a radi u stvari na 60 hz ili 100 hz u boljem i rjedjem slucaju, onih 200 hz dobijaju fejkanjem, tj dupliranjem postojecih frame-ova i stvara se prividno ugladjeni pokreti na ekranu i to na videu izgleda ok, spoji komp i neces moci staviti na vise od 60 hz na tv
Tv da bi dobio na kvaliteti slike i tu ugladjenost ima jako puno postprocesa koji stvaraju taj lag, uglavnom ako igras na PlayStation ili Xbox u vecini slucajeva neces primjetiti nista, pokreti misa su nesto drugo pa ako to nisi primjetio prije, nece ti smetati malo laga.
Uglavnom skoro pa svi moderniji TV-i imaju postavku slike za gaming koji iskljucuje sve sto moze od postprocesa da bi se smanjio taj lag.
dal 27'' ili vise to ovisi o izboru covjeka
Ja osobno bih prije uzeo 27'' ili cak do 32'' monitor koji je sposoban prikazati nativnih 144 hz na 1440p rezi ako je za komp.
Ako su konzole u pitanju 4k hdr bilo koji je dobar izbor

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 18:51 (boomstick77).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice