AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync zaključana tema

poruka: 445
|
čitano: 97.353
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Ti obavezno moraš napisati dojmove čim dođe.

12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
anarchyST kaže...

Stigla je IPS verzija u Linksa. Upravo narucio. Drzim fige, nadam se da ce biti bolji za gaming od VA.

 Evo ja sam danas mozgao i mozgao i na kraju ipak uzeo 27" Philips,da je taj AOC bio od 27" uzeo bih ga sigurno!

BTW jel ima mogucnost namjestanje monitora po visini??

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Nazalost nema nikakvih ergonomskih mogucnosti osim tilta.

Bio sam i ja blizu kupovine tog Philipsa ali kad sam vidio da je stigla IPS verzija ovog po skoro istoj cijeni ka VA nisam mogao ne uzeti. :)

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
anarchyST kaže...

Nazalost nema nikakvih ergonomskih mogucnosti osim tilta.

Bio sam i ja blizu kupovine tog Philipsa ali kad sam vidio da je stigla IPS verzija ovog po skoro istoj cijeni ka VA nisam mogao ne uzeti. :)

 

Javi dojmove.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Da objedinimo teme i s tim Q3279VWFD8 IPS modelom?

 

19 Da
0 Ne
2 Svejedno
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
ljubi te garfield :))))
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Silent horror1992 kaže...

 Gdje vidiš TN?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Silent horror1992 kaže...

 Silent procitaj ponovno s razumijevanjem

inace da ne blatite temu ovdje vam je odgovarajuca za odabir monitora:

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx

lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Moje iskustvo sa ovim ekranom je vrlo kratko. Nakon što mi je došao iz Protisa pokvario se u roku od 15-20 minuta korištenja. Poslali ga u servis i sada u zamjenu dobivam IPS verziju jer MVA nemaju na skladištu.

 

Dok je radio bio mi je dosta dobar, zadovoljan sam i sa kutevima gledanja i svim... Sada čekam ovaj novi.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
4 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
XXX kaže...
Silent horror1992 kaže...

 Gdje vidiš TN?

 

Bgmi ja sam stvarno ćorav. Još u naslovu stoji IPS. Na brzinu sam bacio pogled vljda sam se nešto pobrkao nakon ovih ispadanja naših iz europe. 

Ali opet, prvo se valjda nešto pročita sa razumijevanjem pa tek onda komentira.

Moj grijeh, moj grijeh, moj preveliki grijeh... 

 

12 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Jos najbolje da mu i kutovi gledanja ne valjaju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Od vas koji imate monitor, jeste li pokušavali spuštati range na 30-75? Trenutnih 48-75hz ne podržaje lfc, lfc bi se trebao sam aktivirati ako donji range x2 bude manji od gornjeg. Znači bar da je 35-75range.

Na drugim monitorima sa istim panelom su neki uspijevali sa 28-78 rangeom, sto je impresivno.

Iznenađujuće ne da se netko od vas nije uhvatio ovog, umjesto tehničkih mogućnosti jebena ergonomija se spominje 10 puta svaku stranicu i totalno nepotrebne rasprave vodu kao da sam u iOS vs android temu upao.

Monitor je jeftin, negdje se moralo štedjeti, bolje na ergonomiji nego na bitnijim stvarima, nije toliko komplicirano...

Range, gdje smo sa tim? Netko Zeli vidjeti sto monitor moze dati? Na stranim forumima sam nasao shaky info, ali ljudi uspijevaju, iako su neki zapeli na 38 i svaki daljnji pokušaj spustanja im dolazi flickering. 

Imho moram naglasiti da je donji domet puno važniji od gornjeg, 48hz je stvarno očajan limit za 1440p gdje moram imati bijesan GPU za uživat u rezoluciji i detaljima bez straha od padanja ispod 48fpsa, a to bi bio problem sa recimo rx580, 30 bi bio perfektan. I dodatni plus za lfc ako padne ispod 30... To mi je jedina stvar sta stoji da nabavim ovaj model, jebeni domet gdje je freesync aktiviran

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 23:46 (Et_Tu_Brute?).
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

jbga svi na gtx-icama...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
online
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Polako...Budu ovi sa freesyncom profitirali 2021.

 

Ostatak svijeta će tada bit na hologramima.

Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

XBO bi vec podrzava FreeSync, koji je vec dostupan na novim TV-ima.

https://www.windowscentral.com/xbox-one-freesync

 

Za razliku od prenapuhanog G-Synca, koji iskljucuje integriranu grafiku,

FreeSync je prihvacen od VESA-e kao standard, radi neovisno o integriranoj grafici

te licenciranje ne kosta gotovo nista. Makar moj laptop ima GTX 1070,

nemam G-Sync certifikat pa ga ne mogu ukljuciti.

 

Nema tu nikakve dodatne elektronike na laptopima, recimo Clevo laptopi imaju

u BIOS-u opciju da se bira G-Sync ili Optimus - dokaz da je samo do placanja licence, nista vise.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
online
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Ništa nisi rekao što već vrapci na grani ne znaju. Porez na modul, koji može bit mukte. Đubretarski potez od Nvidije - točka.

 

Drugi par cipela je taj što AMD nema konkurentan gpu u HE segmentu.

 

Uz besplatan freesync za 1440p bi trebao uzet Vegu 64 koja ja i dalje 5000-5500 tisuća kuna (hvala mineri) i sporija je od 1080-tke koju dobiš direkt od EVGA-e za 3500.

 

Slična je stvar is sa Ryzenom. Dobiješ jeftiniji proc sa više jezgri, međutim moraš colnit za brzu memoriju i uvijek nekako dođemo na isto.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 7:44 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Da, cijena Vega kartica je visoka zbog rudarenja, ali isto tako je cijena memorija prenapuhana, ocito proizvodjaci pumpaju cijene pod izgovorom "nema dosta zbog mobitela",

sto mislim da nije istina - jer da nema dosta memorija, bila bi nestasica memorija i mobitela, a ne visoka cijena. Vec godinama su manipulirali, otkriveni i bivani kaznjeni, i rade to opet jer im se isplati.

 

nVidija je prihvatila Vulcan, jer su developeri prihvatili Vulcan, a AMD ne moze prihvatiti G-Sync, jer ta "tehnologija" nije rentabilna.

Ista stvar je i sa SLI plocama - samo je do certifikata, nista drugo. Na vecinu AMD i Intel ploca, koje nemaju SLI, samo CrossFire,

uz modane drivere se mogao vrititi SLI bez problema. Porez na budale, eto sto.

 

Apple, nVidia, ne znas tko je gori. Mislim znamo da je Apple tu definitivno gori. Ali tu spadaju i Razer i jos pokoji proizvodjac

koji marketingom pumpaju cijene, da bi kupci mislili da kupuju nesto dobro, a zapravo kupuju macka u vreci.

 

No da, mene bas zanima kad moj display stigne, kako ce to raditi s obzirom da ga pogonim iz laptopa,

a grafika ce se spajati sa DisplayPorta direkt, dok kod prikaza na ekranu od laptopa ide preko Intelove,

pa mozda i performanse budu nesto bolje - makar bi trebale biti manje, jer ce grafika renderirati 1440p umjesto 1080p.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Došao D8.

 

Ghostinga baš i ne vidim (barem mi ništa ne smeta po tom pitanju), 75 Hz je isto najs. Gaming nisam još posebno probao, niti sam baš opremljen za 1440p, ali je bilo sve korektno u 30 sekundi csgo dm-a s botovima (naravno, zbog veličine je bilo prilično nespretno na cijelom ekranu igrat, ali to više manje)

 

E i da, budite sigurni da možete staviti monitor na dovoljnu udaljenost/da ste dovoljno daleko, jer ovo je VELIKO.  Ima prilično visok stalak (cca 10 cm), a Markus mi ne želi ići više pa mi je trenutna situacija malčice nespretna, al bumo vidli...

 

(23 inchna banana za skalu - ispričavam se za lošu sliku, moj stari Kinezius m2 note ne voli baš mrak)

Moj PC  
5 0 hvala 4
13 godina
online
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

 Daj još malo impresija sada nakon što si koristio monitor i isprobao. Kakav je dojam i tako to ?? Ima li mana kakvih ?? :)

12 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Također me zanima. Htio sam naručiti ga, zanima me kakav je u FPS igrama,
recimo igram Unreal Tournament 2004 puno, što znači puno mouse movementa, da li ghosting osjetljiv, pri okretanju miša lijevo desno da li se javlja screen tearing?
I nekužim ako naručim ga iz Future, moram li tražiti taj neki model o kojem se priča. I kakav je IPS naspram VA.

Znači igram FPS igre, da li je isplativa kupnja ili ne? Htio bih 1440p imati, ali opet nebih htio da mi krepa za 2 dana kao gospodinu/momku iznad?

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
To nikako nije monitor za FPS i neke brze igre, najbolje je pojasnio kolega Ico007 na prvoj stranici koji ga je isprobao. Znaci multimedija i neki casual sp gaming.
6 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Jedna recenzija na "naškom"

Dojmovi kao i ovdje, iznimno pozitivni.

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Čekamo za D8 više informacija, za ovaj postojići VA ima već sasvim dovoljno da si svatko bira paše li mu ili ne.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
itomic009 kaže...

 Daj još malo impresija sada nakon što si koristio monitor i isprobao. Kakav je dojam i tako to ?? Ima li mana kakvih ?? :)

 

Za sada vrlo zadovoljan ( i prilično impresioniran :) ), polako se navikavam na veličinu i čini mi se da je čisto oke nedje već na 1m udaljenosti. Čvrstoća/build quality je meh i rado bih imao pivot da ga malo spustim, ali opet za cijenu, dovoljno mi je da je stand dovoljno težak da ga drži u dobrom položaju. 

Ima standardno lagani BL bleed u kutovima, ali daleko od toga da bi smetalo. Ostalo nemam baš nekih zamjerki. 

 

 

Luka123 kaže...

Također me zanima. Htio sam naručiti ga, zanima me kakav je u FPS igrama,
recimo igram Unreal Tournament 2004 puno, što znači puno mouse movementa, da li ghosting osjetljiv, pri okretanju miša lijevo desno da li se javlja screen tearing?
I nekužim ako naručim ga iz Future, moram li tražiti taj neki model o kojem se priča. I kakav je IPS naspram VA.

Znači igram FPS igre, da li je isplativa kupnja ili ne? Htio bih 1440p imati, ali opet nebih htio da mi krepa za 2 dana kao gospodinu/momku iznad?

Tražiš onaj model koji završava na D8 (ako hoćeš IPS). Osim ako ih koji dućan nema na skladištu, mislim da VA verzija neće biti tak brzo dostupna sudeći po onome što kaže Microlineovo stanje stvari. (od kojeg vjerojatno svi dućani naručuju ovaj model)

Ghosting kao takav mi nije primjetan (to mi je i bio primarni razlog da pričekam na IPS model; u nadi da ga neće biti zbog nižeg kontrasta nego na VA). Odigrao sam partiju Quake Championsa i nemam nikakvih konkretnih zamjerki. (screen tearinga osobno nisam zamjetio i mislim da je općenito daje vrlo dobro iskustvo za 75Hz panel) 

Tako da se igrati može bez problema, osim naravno potencijalno nešto težeg fokusiranja zbog same veličine. Svejedno na to što kažu neki navikli na visoki refresh rate i bolje monitore. (with all due respect, ne mogu se nikako složiti s tvrdnjom da se i na ovome ne mogu ugodno igrati MP FPS-ovi )

 

Sve u svemu, za ovu cijenu preporučam! 

Ako imate kakvo drugo pitanje ili neki manje subjektivan test, rado budem odgovorio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 16:34 (Lovroman).
12 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Gluposti da se ne može igrati FPS mp

Imam monitor 4mjeseca i igram CS:GO,fornite

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
sstrmi kaže...

Gluposti da se ne može igrati FPS mp

Imam monitor 4mjeseca i igram CS:GO,fornite

istina nije to kao na 144hz niti nemre biti no pricati takve budalastine nemaju veze s mozgom, zanemariti doticne likove i njihove komentare, jer tako i onaj koji se igra na 240hz moze reci ovome za 144hz da on na tome nemre igrati da mu se povracalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Pa da.Naravno da je 140Hz puno bolji,ali kad čitaš komentare ispada kao da s ovim monitorima, i jedno 70% ostalih što ljudi imaju nebi smio igra mp igre

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
war3_tft kaže...
Nije problem u hercima nego u losem response tajmu, a dodatno k tome ovaj format je nepregledan za takav tip igara.

Nitko ne kaze da se ne moze igrati na njemu, ljudi igraju i na puno gorim monitorima pa im je to "ok", stvar je u tome da je daleko to sve skupa od nekog kvalitetnog gaming iskustva za brze igre.

Kad se uzme u obzir da je zadnja radnja za koju je ovaj monitor namjenjen gaming to nije nista neobicno niti nista lose.

1. cek velis 144hz je bog i batina, sad odjednom u bijednih 75hz nije problem?

2. daj nam objasni sta je to response time? molim te u kratkim crticama da te svi razumiju,

3. nepregledan format? covjek vidi 200°...

4. kvalitetno gaming iskustvo? moje najkvalitetnije gaming iskustvo je bilo davne 98g na 30hz crt-u igrajuci prvi puta Half-Life u jednom dahu Igrao se na Oculusu, vozio se u "home made" pro simulatorima od 5000€, igranje na 4/5k, 12k, cak smo i upogonili pomocu dsr-a "fejk" 16k, surround sistemima itd itd kao sto vidis herci s tim nemaju veze vec samo igra do dana danasnjeg to nije skinuto a igrao sam se na svemu i svacemu

5. Ide prijava za tvoje konstantno trolanje teme mislim da imas problema sam s sobom i shvacanjem sto je to zapravo gaming.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Mislim da se ovdje već duže vrijeme malko pretjeruje, jer reći da je igranje na 75hz "daleko od kvalitetnog gejmanja" spada već u lagano preseravanje. Kao da kažeš da je ručak u bilo kojem restoranu ispod esplanade daleko od kvalitetnog, a ljudi se s guštom i jako kvalitetno najedu u hrpu relativno nepoznatih i nepretencioznih restorana.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Aj malo citajte postove prije nego sto nekog napadnete. U prvoj recenici sam napisao da problem nije u hercima, a na kvalitetu gaminga sam iskljucivo mislio na brze igre zbog loseg resposne tajma, a ovo sto Stjepan prica o kutu gledanja je isto smijesno, tko god je igra neke brze igre, a posebno shootere zna da u takvim igrama ovolki monitor nema sta traziti. Da se razumijemo, ja vjerujem da je na njemu dobro igrati neke sp igre i da to lijepo izgleda sve skupa. 

Moj PC  
0 4 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice