Asus pg248q overclock pitanje

poruka: 16
|
čitano: 2.294
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Overclockanje monitora

Pozdrav, ispričavam se ako otvaram topic u krivoj temi.

Želim si kupit ovaj monitor: https://www.mall.hr/lcd-monitori/asus-lcd-led-monitor-rog-pg248q-61cm-24?tab=parameters

Nije mi jasna jedna stvar. Pise da ima 144 hz (overclockable do 180 hz)

Što znači da je "overclock" do 180 hz, zasto nije nativno 180 hz, otpada li garancija ako se overclocka?

Unaprijed hvala na pomoći

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclockanje monitora

Nikakvu garanciju ne gubis overclockom tako da za taj dio price ne moras brinuti.

 

Ja sam isto razmisljao o kupnji tog monitora, ali nakon istrazivanja shvatio da je Acer Predator XB241H bolja kupnja. Gdje god su se usporedivala ta dva monitora preporucivao se Acer najvise iz razloga sto ima dosta bolje boje, a sve ostale specifikacije su im jednake.

 

Ako se mozes protegnuti jos dvjestotinjak kuna idi na Acera.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Overclockanje monitora
war3_tft kaže...

Nikakvu garanciju ne gubis overclockom tako da za taj dio price ne moras brinuti.

 

Ja sam isto razmisljao o kupnji tog monitora, ali nakon istrazivanja shvatio da je Acer Predator XB241H bolja kupnja. Gdje god su se usporedivala ta dva monitora preporucivao se Acer najvise iz razloga sto ima dosta bolje boje, a sve ostale specifikacije su im jednake.

 

Ako se mozes protegnuti jos dvjestotinjak kuna idi na Acera.

 Ma nikakve me boje ne zanimaju, vec valjda pet godina igram na nekom 10 godina starom HD televizoru od 32 incha, tak da ce mi ovo biti ogromni upgrade, a tih 200 kn se uvijek negdje nađe, hihi

 

A ovaj, ako overclockam do punih 180 hz, hoće li se smanjiti lifespan monitora ili nešto slično?

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclockanje monitora

Kak hoces, monitor bas i nije komad koji se cesto mijenja pa ti je bolje uloziti tih 200kn.

 

Nece se smanjiti vijek, kod ovog Acera npr dode do laganog "gama shifta" pa onda gamu moras postelati drugacije na 180hz nego recimo na ovim nizim frekvencijama.

 

Ak mogu pitati kakvu karticu imas?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Overclockanje monitora
war3_tft kaže...

 

Ak mogu pitati kakvu karticu imas?

 Imam Gtx 1060 6gb, 16 gb rama i i5 @ 3.25 gHz 4 jezgre

P

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclockanje monitora

Sve ovisi kakve igre igras, nesto tipa CS ces moci vrtiti na tako visokom FPS-u, ali za malo modernije igre ce ti i CPU i GPU biti pre slabi pa pripazi i na taj dio price.

12 godina
offline
Re: Overclockanje monitora
Matek27 kaže...

Pozdrav, ispričavam se ako otvaram topic u krivoj temi.

Želim si kupit ovaj monitor: https://www.mall.hr/lcd-monitori/asus-lcd-led-monitor-rog-pg248q-61cm-24?tab=parameters

Nije mi jasna jedna stvar. Pise da ima 144 hz (overclockable do 180 hz)

Što znači da je "overclock" do 180 hz, zasto nije nativno 180 hz, otpada li garancija ako se overclocka?

Unaprijed hvala na pomoći

 Ne otpada.

Edit: Ja imam V verziju. Pa nije bitno ostalo, drzi ga na 144 i nemas problema. 

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 19:36 (Luka123).
12 godina
protjeran
offline
Re: Asus pg248q overclock pitanje
Opet te peru nuspojave od ghostinga? Samo ti "uzivaj" na svom nezgrapnom multimedijskom komadu plasticetine i nemoj trolati ljude ;)
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Asus pg248q overclock pitanje

Vidim sad smo dosli do toga da se gleda koji TN-ac ima bolje boje pa svaku kunu treba uloziti u to

bjezi od tog TN sivila, uzmi si neki posten ips/va 144hz za gaming ako vec dajes 3000kn..samo prelazak s 32" na 24"? lol...cuo sam da ljudi idu s manjeg na veceg no obrnuto bas i nelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Asus pg248q overclock pitanje
Paolo Maldini kaže...

 Pobjegao si s one teme podvijenog repa da na drugima dezinformiraš ljude. Lame 

 Sta da radim u toj bijednoj temi gdje se svaka istina o tom monitoru prijavljuje, eno kolega lav je opalio nekoliko cinjenica pa je post bio pobrisan u par sati. Znam ja da je tebi jedini cilj mene uhvatiti za karton, ali te jeftine fore ti jedino mogu proci kod armade. 

 

Osim toga netko tko se barem malo razumije u hw i monitore kad procita dio iz "recenzije"

 

Stjepanj kaže...

 

Uglavnom Imate sve preporuke za ovaj monitor s odlicnim i brzim panelom i za kompetetivno igranje

 

 

 

 zna na kakvom nivou je ta tema. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 22:03 (war3_tft).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Asus pg248q overclock pitanje

je onda mora i da su moderatori neki hw čudaci, ili nerazumiju napisano pa su brisali onak bezveze? doticna je osoba pretjerala s trolanjem iznad svih granica kulture, a i ti ides tim putem bez brige sve se prijavljuje sto je nepodobno za bilo koju temu kao sto ti sad opet radis.lp

edit.

Matek27 za te pare imas hrpu 144hz monitora s vecom dijagonalom(zasto 24"?), boljim kutevima i bojama, sto se  tice 180hz svakako je bolje manje za trajnost monitora kako i za tvoj setup posto ti za 180hz treba poprilicna mrcina od racunala da da bi to radilo kako spada,  inace taj Asus i gore navedeni XB241H su dva najeftinija g-sync monitora(sto u tvom slucaju slabe konfe nebi bilo ni lose da koristis g-sync), malo jos prouci nazive, tn, ips, va 144+hz, g-sync/free-sync pa se vrati u odgovarajucu temu za preporuku monitora jer u to ces buljiti svaki dan pa vjeruj mi trebas si izabrati najbolji za svoje potrebe i mogucnosti kad vec kupujes

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx

lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 22:27 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Asus pg248q overclock pitanje
Stjepanj kaže...

je onda mora i da su moderatori neki hw čudaci, ili nerazumiju napisano pa su brisali onak bezveze? doticna je osoba pretjerala s trolanjem iznad svih granica kulture, a i ti ides tim putem bez brige sve se prijavljuje sto je nepodobno za bilo koju temu kao sto ti sad opet radis.lp

edit.

 

 

pa normalno da su obrisali kad su dobili prijave od tebe i 5-6 tvojih uguza sa te "teme", a o tebi dovoljno govori način na koji si reagirao, Luci je za tebe princ Albert od Monaka, što kulture ophođenja tiče 

 

pretjerao si ti sa 20 dnevnim uređivanjem te "recenzije" pa su odjednom nestale bajke o usporedbi s pg278q 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 22:34 (lav1000).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Asus pg248q overclock pitanje
Stjepanj kaže...

je onda mora i da su moderatori neki hw čudaci, ili nerazumiju napisano pa su brisali onak bezveze? doticna je osoba pretjerala s trolanjem iznad svih granica kulture, a i ti ides tim putem bez brige sve se prijavljuje sto je nepodobno za bilo koju temu kao sto ti sad opet radis.lp

edit.

Matek27 za te pare imas hrpu 144hz monitora s vecom dijagonalom(zasto 24"?), boljim kutevima i bojama, sto se  tice 180hz svakako je bolje manje za trajnost monitora kako i za tvoj setup posto ti za 180hz treba poprilicna mrcina od racunala da da bi to radilo kako spada,  inace taj Asus i gore navedeni XB241H su dva najeftinija g-sync monitora(sto u tvom slucaju slabe konfe nebi bilo ni lose da koristis g-sync), malo jos prouci nazive, tn, ips, va 144+hz, g-sync/free-sync pa se vrati u odgovarajucu temu za preporuku monitora jer u to ces buljiti svaki dan pa vjeruj mi trebas si izabrati najbolji za svoje potrebe i mogucnosti kad vec kupujes

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx

lp

 

 nabavil PG248Q, sasvim zadovoljan. Kutevi nisu najbolji, al boli me dzon, u monitor gledam  ravno,  a ne  iz kuta. Isao sam  na 24 inch monitor  jer sam potpuno mjenjao setup, na starom  sam  bio udaljen  od  telke  1-2 metra,  a  tu sam  valjda 30 cm. Velicina odlicna, 180hz  se osjeti  posto u  nekim competitive  igrama  mogu to potpuno iskoristiti,  GSync odlicno dela, nema tearinga uopce. 

Nisam profesionalac  u  photoshopu, tamo sam  samo kad mi je dosadno pa radim neke gluposti, radje bi uzeo tih 1 ms nego  bollji panel.

Ja sam presretan sa svojom  kupovinom, lp 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 16:10 (Matek27).
12 godina
offline
Re: Asus pg248q overclock pitanje
war3_tft kaže...
Opet te peru nuspojave od ghostinga? Samo ti "uzivaj" na svom nezgrapnom multimedijskom komadu plasticetine i nemoj trolati ljude ;)

 Jesi ti glup ili sto majke mi, treba ti crveni uvalit i Cao.

Gledaj. JA I TI, IMAMO ISTI MODEL PANELA. Ako nevjerujes malo Google i napisi panel model svog i mog monitora. Prednost tvog monitora je sto ima g-sync matricu. Nista drugo....ja nju nemam. 

Ja mogu svog clokati na 180Hz bez problema. Ovo sto je on kupio PG248q je revizija moga monitora sa g-sync matricom i to je to.

Tako da njegov monitor je isti tvom.

Savjetovao sam da ga drži na 144Hz jer je sasvim dovoljno. Meni je pubg zakucan na 144Hz sto je rijetkost i nemam nikakav tearing dok se drugi bune na dropove i onda pale g-sync matrice. Do 2012 sam imao CRT ekran, da CRT 1024x768 85Hz, tako da reci mi da li mi je trebala matrica g sync na CRT-u??? I jeli bilo tearinga. Nema opce veze o cemu pricas niti kako rade paneli. Na 180 ces sigurno palit g sync ali cemu razlog da ti kazem zasto? Kad sam ti dao link PANELA u AOC temi... A nema veze sto citas niti sto gledas.

Mislis da sam napamet kupio 144Hz VG model? Pored Acer predator i sranja sa free i g sync? Malo se educiraj pa se vrati na forum dotad sugestije moderator ima da te amire crvenim a ti sebe normabelima. 

everyday i'm shuffling...
12 godina
protjeran
offline
Re: Asus pg248q overclock pitanje

Za pocetak ovo sto si citirao nije bilo namjenjeno tebi vec toksicnom kolegi ciji je komentar izbrisan, nauci se koristiti forumom.

 

Te price kako bez g-synca nema tearinga mozes prodati tamo preko u AOC temi. Sto se panela tice prouci malo sta se pise za asus iz teme i acer kojeg ja imam pa ces vidjeti da je prva stvar koja se spominje razlika bojama koja ide u korist aceru.

 

Covjeku kako je rekao ta razlika u bojama ne igra nikakvu ulogu i vazno da je on zadovoljan. 

 

 

i da, isao si na taj VG jer nemas pojma...

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 10:52 (war3_tft).
12 godina
offline
Re: Asus pg248q overclock pitanje

Imamo isti panel jeli ti kuzis??? Ili sto. 

m240hw01 v8 au optronics napisi u Google i stavi svoj model monitora i onda moj.. 

 

Citas recenzije iz 2012, jeli kuzis da su promijenili pwm sa 360Hz na ~840Hz panel... Imam model iz "May" 2018. Jer su imali problema s prijašnjim modelima, a PG je isti monitor samo ima g-sync matricu.

Moj model je isti Benq modelima imas i clanak o tome...

 

https://display-corner.epfl.ch/index.php/ASUS_VG248QE

 

Pozz.. 

Naporan si Inace. 

everyday i'm shuffling...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice