Je li G-Sync vrijedan novaca?

poruka: 17
|
čitano: 4.150
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Je li G-Sync vrijedan novaca?

Pozdrav! Zelim si kupit' novi monitor pošto sam nabavio novi komp' (16 GB rama, 3.2 gHz 4 jezgre procesor, gtx 1060 6gb), a trenutačan display mi je neka random telka 720p koja već polako umire. Definitvno su mi prva opcija neki 24" 1080p 144hz 1ms response time, a zanima me, isplati li se izvadit dodatnih 1000 kn iz džepa da u tim specifikacijama još bude i G-Sync? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Je li G-Sync vrijedan novaca?

Pa ako ga AMD daje besplatno kako onda od Nvidije moze biti vrijedniji a prodaju isti drek? Naravno da ne vrijedi..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Je li G-Sync vrijedan novaca?

Tesko ces sa tom konfiguracijom vrtiti 144 fps, ako igras neke mp igre tipa ow i slicno onda ok.

 

Tehnologija kao takva je odlicna i tebi kojem bi fps dosta fluktuirao do tih 144 fps bi odlicno dosao jer ne bi imao tearinga i stutteringa. Imao sam i freesync i sad g-sync monitor i testirao sam hrpu igara sa iskljucenim syncom, cak i na visokom fps-u (120+) traring je u nekim igrama bio izrazrn vise, a negdje manje, meni neigrivo... Uz sync ugodaj igranja je skroz drugi nivo.

 

Ja sam uvjek govorio da je g-sync porez na budale jer kako je kolega rekao AMD ga daje besplatno. Problem je taj sto AMD trenutno ima dvije precjenjene kartice Vegu 56 i 64 za igranje na 144hz monitorima od kojih je ova prva u rangu sa gtx 1070, a ova druga je zesci fail jer je malo jaca, a dosta skuplja i toplija i trosi puno previse. Na kraju na isto dodes uzeo mvidiu + g-sync il amd + freesync. Skup je sport, al monitor se uzima ma duze staze pa kad ga uzmes miran si.

9 godina
neaktivan
offline
Je li G-Sync vrijedan novaca?

Dugo je na forumu bilo da nije potrebno vise od 60 fps u igrama,i ako je netko zelio vise(da mu se slozi konfa) biva popljuvan itd,onaj tko vidi razliku 60-XXX fps biva from another world. A sad se preporucuju monitori G-sync,freesync.

Ja spadam u ove from another world bar kad se radi o MP igrama. Imam tisuce sati iskustva. 

Ne razumijem foru ili "smo" se opametili ili marketing radi cuda. 

Owneru topica sorry na offtopicu. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li G-Sync vrijedan novaca?
Kaj se tearing ne javlja samo kod fpsa veceg od nativnog osvjezavanja monitora?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Je li G-Sync vrijedan novaca?
Javlja se i kad je ispod.
14 godina
protjeran
offline
Re: Je li G-Sync vrijedan novaca?
ukay1000 kaže...
Kaj se tearing ne javlja samo kod fpsa veceg od nativnog osvjezavanja monitora?

Uvijek se javlja kad su syncovi iskljuceni. Ja lockam fps na 59-60 sa riva tunerom ali i onda je tearing dosta izrazen...

15 godina
offline
Je li G-Sync vrijedan novaca?

ne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Je li G-Sync vrijedan novaca?
Kak to da ti se javlja ako lockas na rr monitora? To onda mozda kad dropa ispod 60.
14 godina
protjeran
offline
Re: Je li G-Sync vrijedan novaca?
war3_tft kaže...
Kak to da ti se javlja ako lockas na rr monitora? To onda mozda kad dropa ispod 60.

Lockat na 60fps i vsync nema veze jedno s drugim, lockam bez vsynca da izbjegnem input lag, ali tearing naravno ostaje...

14 godina
offline
Je li G-Sync vrijedan novaca?

Barba vrijedi svake lipe kad jednom provas vise nema nazad

Samsung S8+
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Je li G-Sync vrijedan novaca?

Ne spominjem v-sync uopce. Ako sa riva tunerom lockas na 60 tj frekvenciju monitora tearinga ne bi smjelo biti, znas i sam da se on javlja kad rr monitora i fps nisu uskladeni, zato mi je cudno.

14 godina
protjeran
offline
Re: Je li G-Sync vrijedan novaca?
war3_tft kaže...

Ne spominjem v-sync uopce. Ako sa riva tunerom lockas na 60 tj frekvenciju monitora tearinga ne bi smjelo biti, znas i sam da se on javlja kad rr monitora i fps nisu uskladeni, zato mi je cudno.

Ni kad lockas nisu uskladjeni, nebitno sta je framerate i refresh isti, opet nisu uskladjeni... 

 

14 godina
offline
Re: Je li G-Sync vrijedan novaca?

to ovisi dali imas 1000kn dodatno za monitor i koliko igras itd. osobno da kupujem monitor dao bih jos 1000kn za g sync posto monitor mjenjam gotovo nikad odnosno promjenim prije cijeli komp ili novi tv nego monitor onda kad vec kupujem kupim da sam zadovoljan a ne da zalim poslje trebao sam kupit nesto drugo.

 

ansha ima pravo iako se locka na 60 i monitor je 60hz opet dolazi do tearinga nije toliko izrazeno ali je tu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 11:47 (CroVandal).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Je li G-Sync vrijedan novaca?

kolko sam skuzio, tearing na tipa preko 100 FPSa je gotovo neprimjetan

15 godina
offline
Je li G-Sync vrijedan novaca?

Taj Gsync je isto zbugan rekao bih...

 

Neka netko tko ima Gsync monitor i k tome jos na komp spoji TV..

Zatim neka kaze da je TV jedini ekran preko kojeg se gleda u postavkama se moze gsync enejblad ili disablad iako je monitor sw iskljucen.. ja sam jucer igrao shadow of mordor s gamepadom preko 4k tva i nisam vidio jedan jedini ST ili bilo sta drugo... a nije da to nebih primjetio s obzirom da ipak imam 100hz Gsync monitor...

Neke stvari su jednostavno neobjasnjive..

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Je li G-Sync vrijedan novaca?
Matek27 kaže...

kolko sam skuzio, tearing na tipa preko 100 FPSa je gotovo neprimjetan

 skoro pa je tako, na 60hz monitoru bez ikakve sinkronizacije trebas imati cca 300fps-a da bi dobio skoro pa identicnu stvar kao da si upalio g-sync/freesync.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 16:29 (Stjepanj).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice