Kako koristiti dva monitora?

poruka: 29
|
čitano: 27.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti dva monitora?

Trenutno koristim 27'' AOC monitor, radi bez problema, pogotovo za igre i filmove, međutim monitor mi je prevelik za obično surfanje netom, pa bih htio nešto kompaktnije.

 

Inače, cijeli kompjuterski sustav spojen mi je na UPS napajanje, tako da imam prostora za postaviti još jedan monitor.

 

Interesira me instalacija, znači jedan kraj povežem s kompjuterom, drugi sa UPS napajanjem i što onda treba napraviti? Da li jednostavno upalim monitor i oba će istovremeno raditi, ili je potrebno napraviti nekakvu instalaciju.

 

Malo je glupo pitanje, ali nikada nisam radio na takav način, pa bih zamolio za pomoć.

 

Hvala.

Pukovnik
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti dva monitora?

Ne treba nikakva instalacija, samo uštekaj i vozi.  {#} Možeš si jedino instalirat neki program za upravljanje višemonitorskim sustavima, ako hoćeš neke stvari još podesiti.

Ja pomognem, ti stisneš hvala.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti dva monitora?

Super. Zahvaljujem na odgovoru. {#}

Pukovnik
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako koristiti dva monitora?

Pitanje slijedi. Imam dva monitora.

 

24'' LCD i 17" CRT. Da li je moguće da na LCD(primarni) igram igru, a da mi na CRT stoje programi tipa browser, teamspeak, steam. Vjerujem da je moguće ali problem je navigacija između dva monitora. Postoji li kakav program koji može switchat cursor sa jednog na drugi monitor.

twitter@antejuki || Youtube/vaporCRO || Steam: vaporCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti dva monitora?

Moreš tak to imati... ali ne treba ti ništ za prebacivanje kursora... to je sve zajednička desktop površina. Dakle, kad približiš miš desnom rubu lijevog monitora prelazi u desni monitor i obrnuto. S tim da ako odeš u drugi monitor, to ti je ko da si alt-tabal igru. Dakle kolko to dobro radi ovisi o samoj igri...

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?
Vapor kaže...

Pitanje slijedi. Imam dva monitora.

 

24'' LCD i 17" CRT. Da li je moguće da na LCD(primarni) igram igru, a da mi na CRT stoje programi tipa browser, teamspeak, steam. Vjerujem da je moguće  je navigacija između dva monitora. Postoji li kakav program koji može switchat cursor sa jednog na drugi monitor.

 Ne treba ti nikakav program (nisi napisao koja je grafa ATI, Nvidia) ali bilo koja s dva izlaza (VGA,DVI , kod svake se rijesava u opcijana,

drivera odnosno u ATI-jevom ili Nvidijnom control panelu. Trebas naci opciju displey options i tamo izaberi opciju u stilu "multi displey" ne clone, npr. ATI ili Nvidia.

Eh dobre stare Matroxice G-450!

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 19:59 (Hardwhelper!!!).
13 godina
offline
Kako koristiti dva monitora?

Da, znao sam za to. Nego je problem igra, jer recimo igram CS, kursor bi mi non-stop izlijetao screena. Mislim da sam pročitao ovdje na forumu za sličan program.

 

Evo pišući ovo sam googlao i pronašao ovo. Dakle kursor se locka na screen dok ne stisnete hotkey, onda možete ići između dva screena.

 

 

twitter@antejuki || Youtube/vaporCRO || Steam: vaporCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?
Vapor kaže...

Da, znao sam za to. Nego je problem igra, jer recimo igram CS, kursor bi mi non-stop izlijetao screena. Mislim da sam pročitao ovdje na forumu za sličan program.

 

Evo pišući ovo sam googlao i pronašao ovo. Dakle kursor se locka na screen dok ne stisnete hotkey, onda možete ići između dva screena.

 

 

 Dobro posluzi samo ne i u igri.. Jer kad ecimo nesta igram stisnem " F11" u on dozvoli da odem na drugi monitor, al cim stisnem nesta na tom drugom monitoru, odma mi spusta prozor u igri .. 

 

pa sad ne znam dali se to nekkao moze napraviti ..

Finger Up :)
16 godina
offline
Kako koristiti dva monitora?

Da ne otvaram novu temu bezveze.

 

Dakle uspio sam danas nabaviti jeftino još jedan pomoćni monitor.

 

Namješten mi je na extend. 

 

Znači kad radim s jednim monitorom, mogu prozor povući  do lijevog ili desnog ruba i onda mi se isti prozor otvori prek pola ekrana.

 

E sad kad imam extended drugi monitor s desne strane, prozor mi naravno prolazi desno, i izgubila se funkcionalnost da mogu otvarati tak na pola monitora prozore, dakle s desne strane glavnog monitora, i s lijeve strane pomoćnog više nemam tu funkciju, a volio bi ju imati.

 

Jel se može to kak osposobiti, jer iskreno neda mi se razvlačit prozore svaki put ručno.

 

OS Win8.1

Grafa Intelovača HD4000

 

edit.

 

izguglao 

 

Win + lijeva/desna strelica

Win+Shift + lijeva/desna strelica

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 0:27 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako koristiti dva monitora?

Poz imam dilemu izmedu nacina spajanja dva monitora (Samsung SyncMaster 940N) na komp. Prvi nacin je da uzmem VGA Y Splitter i spojim oba monitora na jedan vga utor a drugi nacin kupiti adapter hdmi na vga pa onda jedan monitor spojiti na vga a drugi na hdmi. Koje je bolje rjesenje ? Komp je pod moj pc i koristim intergriranu graficku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?
zagi55 kaže...

Poz imam dilemu izmedu nacina spajanja dva monitora (Samsung SyncMaster 940N) na komp. Prvi nacin je da uzmem VGA Y Splitter i spojim oba monitora na jedan vga utor a drugi nacin kupiti adapter hdmi na vga pa onda jedan monitor spojiti na vga a drugi na hdmi. Koje je bolje rjesenje ? Komp je pod moj pc i koristim intergriranu graficku.

 Ako uzmes vga splitter, na oba monitora imat ces istu sliku, sto najvjerojatnije ne želiš. Rješenje si sam naveo, kupnja HDMI to VGA adaptera. Ovaj sto sam ti linkao je meni jučer došao, i radi, također mislim spojit dva monitora, isprobao sam ga no ovom monitoru sto imam i najnormalnije radi, ali nisam u dual monior jer nemam jos jedan vga cabal. No cim sam ga na prazno spojio, pc je sam prebacio u dual monitor.

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
9 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti dva monitora?

Pozdrav,
imam pitanje vezano uz monitore. Vise-manje. Dakle, kupujem monitor da spojim ga sa laptopom te ga koristim kao veci monitor, glavni, primarni.
Jel mi bolje onda kupit fakat monitor ili da kupim LED TV pa spojim sa HDMI kablom? Ideje? Preporuke? Gdje kupiti? Koliko potrositi maximalno?
Hvala svima unaprijed i isprika ako pisem na krivi ili stari topic. :)
p.s. dobar izbor mi se cini u Mikronisu za monitore .. vama?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 13:51 (fabricije10).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti dva monitora?

Pozz. Danas sam kupio još jedan lcd vga monitor. Glavni monitor mi je spojen na gtx 1050ti, a drugi na intel hd 530 ( znači na matičnu ). I sada kada igram csgo, i želim ići u teamspeak nešt vidjeti, i kliknem na teamspeak, csgo mi se automatski prebaci na desktop na prvom dekstopu. Ili ako bi htio stremat na youtubeu, ako kliknem na kontrolnoj ploči nešt u mozilli ( na drugom ekranu), csgo mi ode na desktop. Kako to mogu riješit?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?
Pa spoji oba monitora na nevidiju

Meni je tv bio spojen na integriranu dok sam imao gtx 570, samo iz razloga jer se fermi bezrazlozno grije i trosi cim spojis dva ekrana

Otkad sam uzeo 1050ti, oboje je spojeno na nju i nikakvih problema, nit se grije dodatno nit trosi ista vise
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?

A da ali problem je da nemam vga port na grafičkoj

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?

Itko?

14 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti dva monitora?

Pooz ljudi, jedna mi stvar nije jasna, imam monitor full hd i tv isto, kad spojim tv na pc ne pokazuje mi cijeli ekran. kao da su nestale ikone. Pola starta se vidi a pola ne. Kad udrem screen shoot bude na slici cijeli ekran. Znali netko ikakvo rijesenje ili razlog zasto je to tako? Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?

Ne razumijem u potpunosti tvoje pitanje ali probaj se poigrati malo sa dual screen postavkama pa si odabereš što ti najviše odgovara (extend ili duplicate). 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?
hitmanr kaže...

Pooz ljudi, jedna mi stvar nije jasna, imam monitor full hd i tv isto, kad spojim tv na pc ne pokazuje mi cijeli ekran. kao da su nestale ikone. Pola starta se vidi a pola ne. Kad udrem screen shoot bude na slici cijeli ekran. Znali netko ikakvo rijesenje ili razlog zasto je to tako? Hvala!

 Kako misliš "kao da su nestale ikone"? Možeš uslikati mobom pa poslati... Kako su ti podešeni ekrani? Duplicate, extend? Scaling za TV u opcijama grafičke? 

14 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti dva monitora?

Prova sam namistit rezoluciju al nista. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 13:16 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?

Koristiš u isto vrijeme i monitor i TV? Možda da probaš spojiti samo TV bez monitora pa da vidiš kako će izgledati?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?

TV ti očito ima overscan... Probaj naći funkciju pod tim imenom na TV-u i isključiti je ili to korigirati scalingom u postavkama grafičke. Rađe ovo prvo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 13:20 (Mirko935).
14 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti dva monitora?

Prova sam spojit samo tv i restart, nista se nije promijenilo. provat cu ovo na tv postavkama nac. Interesantno sto bios je citav tek kad trazi odabir korisnickog racuna onda fali na ekranu. A screenshoot je isto cijeli. prije mi je isti tv radio normalno, e sad mijenjao sam grafu ima li veze ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 13:35 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?

-naravno da je screenshoot cijeli, nemaš samo dio vidljive slike prikazano na ekranu-monitoru-tvu... a to ne podešavaš u računalu nego na tvu.. (mada može i driver nuditi opcije). Pronađi auto fit ako imaš.. ili mijenjaj postavke, rezolucije, refresh dok ne primjetiš razliku ili optimum.. overscan, 1:1 pixel, 16:9/4:3... sve probaj. + na vga ulazu ako ga tv ima se nude te korekcije, na digilatnom kao dvi-hdmi ne nudi.. pa spoji i drugim kablom ako imaš mogućnosti, nije isto. TV nije monitor tj nisu tvorničke postavke kao za monitor, najbanalniji je overscan nasljeđen od analognih tv signala (rub sluke koji 'mora' biti izvan vidljivog ekrana.. (šum-smeće).

+ neki tV kod prvog detecta signala prilagodi omjer-poziciju dobivenoj rezoluciji-refreshu.. a to je kod paljenja 'dosovski' ega/niža rezolucija npr 350/640.. i tako se centrira, nakon tog OS-driver podesi-promjeni na višu rez ai tv ne mora.. pa možeš ga ugasiti ili odspojiti i ponovo spojiti, možda tad autofit odradi...

 

-ovisno o mogućnosti i ograničenjima drivera, dual, clone, single.. neke opcije u driveru su nedostupne. To ovisi o samoj vga-driveru. Probaj bez monotra, itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 13:46 (ihush).
15 godina
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?
hitmanr kaže...

Prova sam spojit samo tv i restart, nista se nije promijenilo. provat cu ovo na tv postavkama nac. Interesantno sto bios je citav tek kad trazi odabir korisnickog racuna onda fali na ekranu. A screenshoot je isto cijeli. prije mi je isti tv radio normalno, e sad mijenjao sam grafu ima li veze ne znam.

 Ja sam imao isti problem na TV-u, našao sam u postavkama TV-a opciju overscan, paljenje/gašenje te opcija rješava taj problem.

Stoja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?
hitmanr kaže...

Prova sam spojit samo tv i restart, nista se nije promijenilo. provat cu ovo na tv postavkama nac. Interesantno sto bios je citav tek kad trazi odabir korisnickog racuna onda fali na ekranu. A screenshoot je isto cijeli. prije mi je isti tv radio normalno, e sad mijenjao sam grafu ima li veze ne znam.

U BIOS-u itd. dok se ne bootaju windowsi je vjerojatno VGA rezolucija za koju TV zna da je PC rezolucija pa se ponaša kao monitor, ajmoreć. U Windowsima ti je vjerojatno FHD koja je i standardna TV rezolucija pa zabrijava da treba overscan. Možda ti je sa starom grafom bila druga rezolucija ili refresh rate pa je do toga. Tko će znat'.

 

edit: Ja isto serem gluposti... Stara grafa ti je radila scaling, tj. smanjivala sliku i dodavala crne rubove tako da kad ih TV odreže izgleda normalno. U tome je stvar sto posto.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 15:42 (Mirko935).
14 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti dva monitora?

Hvala vam na pažnji, provat ću sve što se nudi!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako koristiti dva monitora?

Spojio sam racunar sa TV-om kao sekundarni prosireni display, iskljucivo za KODI i BS playar. Ali koji god program otvorim pokrene se na primarnom monitoru

 

Mogu li natjerati te dvije aplikacije da se pokrecu na sekundarni tj TV-u? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti dva monitora?

Otkrio sam da ima u KODIU opcija na kojem displayu da se pokrece

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice