Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.432.906
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zdravo ljudi,

 

Trebam burazu kupit novi monitor, za video igre.

 

On bi htio 27" , ali nema konfu da igra na rezoluciji iznad 1080.

Što mislite o 1080 na 27" ili bi bilo puno bolje uzeti 24" ?

 

I može neki savjeti za 24" i 27" do 1500kn za igranje?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
tigerija kaže...

Zdravo ljudi,

 

Trebam burazu kupit novi monitor, za video igre.

 

On bi htio 27" , ali nema konfu da igra na rezoluciji iznad 1080.

Što mislite o 1080 na 27" ili bi bilo puno bolje uzeti 24" ?

 

I može neki savjeti za 24" i 27" do 1500kn za igranje?

 

Hvala!

 https://www.nabava.net/search.php?q=BENQ+27%22+EW2775ZH

Best-Buy 27" full hd na trzistu!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

 Hvala! Moguće da budem uzeo toga, ali sačekat ću još malo da vidim ako netko predloži nešto zanimljivije. Uvažavam i Alzashop ako ima nešto jeftinije tamo. Tamo onaj 31.5 AOC košta 1500kn npr. (samo što sam čuo da je taj dosta glossy i spor).

 

Kakvi su dojmovi sa 31.5 AOC oni koji su ga kupili?

 

Ima još netko neke savjete za 24" ?

I da li ima koji 1440p na 27" ?

16 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa, koji bi monitor preporučili sa sljedećim zahtjevima: IPS, 27 ili veći, 4K, do 5000kn (6 max). 

Za lightroom, gaming. Ima li smisla uopće ići na 144hz?

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima smisla kupovat 144hz freesync monitor za nvidia karticu? Gsync su skupi strašno... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
4k ekran vam u gamingu daje daleko vecu prednost nego 144hz s nekom krljavom rezolucijom, u pravilu 4k ekrani imaju dobar gamut pa se za obradu nemoze puno ni fulati, jedna i druga solucija 4k ili manja reza s vecim refresh rateom traze iznad prosjecan hardver pa treba odluciti sta je dugorocno s tim da za 4k su zahtjevi ipak dosta veci i trebat ce konstantno ulagati u najjace gpu-e ako se zeli drzsti visok framerate u igrama.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
tigerija kaže...

Zdravo ljudi,

 

Trebam burazu kupit novi monitor, za video igre.

 

On bi htio 27" , ali nema konfu da igra na rezoluciji iznad 1080.

Što mislite o 1080 na 27" ili bi bilo puno bolje uzeti 24" ?

 

I može neki savjeti za 24" i 27" do 1500kn za igranje?

 

Hvala!

 https://www.nabava.net/search.php?q=BENQ+27%22+EW2775ZH

Best-Buy 27" full hd na trzistu!LP

 Zakaj je taj Benq bestbajček, zbog čega di je tu zapravo kvaka.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=273&jumpto=5233331&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
daniel2809 kaže...

Ima smisla kupovat 144hz freesync monitor za nvidia karticu? Gsync su skupi strašno... 

 

To pitanje ja vec istrazujem tjedan dana, danas sam dobio informaciju da ce kroz mjesec-dva doci vec izbor gsync monitora na nase trziste, tako da se treba malo strpiti

. lp

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
pecoo123 kaže...
daniel2809 kaže...

Ima smisla kupovat 144hz freesync monitor za nvidia karticu? Gsync su skupi strašno... 

 

To pitanje ja vec istrazujem tjedan dana, danas sam dobio informaciju da ce kroz mjesec-dva doci vec izbor gsync monitora na nase trziste, tako da se treba malo strpiti

. lp

Pa naravno da nema smisla... Freesync radi isključivo s AMD karticama. 

 

nVidia GSync masno naplaćuje proizvođačima monitora koji ga žele implementirati, zato monitori i jesu tako skupi, dok je mislim implementacija Freesynca za proizvođače besplatna ili plaćaju neki sitniš, nisam siguran.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 18:51 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

bio kod frenda, odnio kantu i spojio se na njegov lg-29UM69G

 

znači perverzija, široka slika, čista, predivna, fludino na 75hz...ono što sam tražio, fluidnije i veće od običnog 1080p a opet da moja 1060 može vući i to sam dobio. Fps drop neznantan.

 

naručujem pa se javim sa dojmovima :)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
fila2208 kaže...

znači perverzija, široka slika, čista, predivna, fludino na 75hz...ono što sam tražio, fluidnije i veće od običnog 1080p a opet da moja 1060 može vući i to sam dobio. Fps drop neznantan.

Lijepo je za vidjeti da su ljudi zadovoljni. 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

vec san trazio preporuku monitora, pa me zanima jel ima tko AOC P270SH jer sto nisan nasao neke reviewe za taj monitor pa san malo sumljicav.

Uglavnom trazim monitor 27'', IPS , koristio bi za igranje na PS4 i gledanje filmova do nekih 1800 kn. Iskljucivo 27'' !!

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipo,

 

trebao bih pomoć u vezi novog monitora. Trenutno imam na jednom kompu Samsung T27D390 a na drugom mi je Syncmaster 940N prestao raditi pa trebam novi monitor. Za novi monitor koji mora biti 27" spreman sam izdvojiti do nekih 2.200 kn.

 

Pošto redovno igramo Pes 2018, na ovom T27 monitoru mi šteka ovaj Pes unatoč OK na specifikaciji u settingsima. Pretpostavljam da je do grafičke. E sad, volio bih da mi date savjet za novi monitor gdje mogu bez problema igrati novi Pes ( da li je ovdje dovoljan 1080p sa 144Hz ili neka druga opcija? )  kao i za grafičku karticu koja može vrtjeti ovu igricu bez problema.

 

Hvala,

 

lijep pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 21:30 (Schweinsteiger).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sto nije da od svih aktualnih grafickih kartica jedino nvidia quadro je u stanju prikazati 10bitnu boju? Cemu onda 10bitni monitori?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Schweinsteiger kaže...

Pozdrav ekipo,

 

trebao bih pomoć u vezi novog monitora. Trenutno imam na jednom kompu Samsung T27D390 a na drugom mi je Syncmaster 940N prestao raditi pa trebam novi monitor. Za novi monitor koji mora biti 27" spreman sam izdvojiti do nekih 2.200 kn.

 

Pošto redovno igramo Pes 2018, na ovom T27 monitoru mi šteka ovaj Pes unatoč OK na specifikaciji u settingsima. Pretpostavljam da je do grafičke. E sad, volio bih da mi date savjet za novi monitor gdje mogu bez problema igrati novi Pes ( da li je ovdje dovoljan 1080p sa 144Hz ili neka druga opcija? )  kao i za grafičku karticu koja može vrtjeti ovu igricu bez problema.

 

Hvala,

 

lijep pozdrav

 nvidia gtx 1060 + lg 29UM69G

 

od gola do gola ćeš imat sve na ekranu :)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
pasko kaže...

kupuj ovo

Svakako, ali za to iskoristiti kako treba trebaš i jako računalo.

ps. meni je osobno ljepši konkurentski ASUS ROG Swift PG279Q.

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa

 

Umirovio sam svoj stari monitor pa je sada vrijeme za kupnju novoga. Preferiram IPS, 24" FHD a cijenom sam dosta fleksibilan - od 1500 pa do 2500kn +/- 100ak kn ako vrijedi investicija, s time da bi u višem cjenovnom rangu cijenio veću dijagonalu i 1440p . Primarna namjena bi mu bila uobičajen rad, malo programiranja i gaming. Uglavnom igram Overwatch i screen tearing na starom monitoru me izluđivao, a nije nestajao bez uključivanja vsynca.

 

Za oko su mi zapela tri modela:

 

-dosta preporučivan LG 24MP59G

-Acer CB271 (malo skuplja opcija ali mi se čini kao solidan izbor)

-BENQ GW2765HT

 

I prije nego netko linka, isprobao sam onaj 32" AOC, ali mi nažalost nije odgovarao :D

Ako imate iskustva sa gore navedenim Acerom ili preporuke za neku alternativu u tom cjenovnom rangu bio bi jako zahvalan.

LP

 

EDIT: Ponuđen mi je je i BENQ PD2700Q preko firme tako da upada u cijenu

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 18:16 (ClearScreen).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
N!NO kaže...
Sto nije da od svih aktualnih grafickih kartica jedino nvidia quadro je u stanju prikazati 10bitnu boju? Cemu onda 10bitni monitori?

I mene zanima dali je ovo istina?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ClearScreen kaže...

 

 

I prije nego netko linka, isprobao sam onaj 32" AOC, ali mi nažalost nije odgovarao :D

Ako imate iskustva sa gore navedenim Acerom ili preporuke za neku alternativu u tom cjenovnom rangu bio bi jako zahvalan.

LP

 

 

 Što ti nije odgovaralo točno? Daj malo više info ako si ga isprobao...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
ClearScreen kaže...

 

 

I prije nego netko linka, isprobao sam onaj 32" AOC, ali mi nažalost nije odgovarao :D

Ako imate iskustva sa gore navedenim Acerom ili preporuke za neku alternativu u tom cjenovnom rangu bio bi jako zahvalan.

LP

 

 

 Što ti nije odgovaralo točno? Daj malo više info ako si ga isprobao...

Konkretno, smetalo me primjetno zamućenje prilikom rotitranja kamere u tamnijim scenama. Za moj ukus je stvarno bilo prenaglašeno, pogotovo u igrama iz trećeg lica. Witcher 3 i Warframe su možda najbolji primjeri, ali vidljivo je u većini tamnih scena, dok je Overwatch na 2K i uključenim freesyncom izgledao i radio besprijekorno. Overdrive opcija mi nije pomogla, već mi je stvorila primjetan ghosting prilikom skrolanja u menijima. Također monitor ima glossy rub i glossy ekran sa laganim mat premazom što može smetati, ovisno o osvjetljenju prostora u kojem se koristi. Skok sa 24" na 32" nije bio toliko strašan koliko sam mislio, pogotovo kad se uzme u obzir količina radnog prostora koja se dobije. Jako lako se navikne

 

Ipak treba naglasiti da se radi o odličnoj kupnji ako će se koristiti za rad i multimediju, pa čak i povremeni gaming. Ovo je bio moj prvi susret sa VA panelom nakon godina rada na IPSu i jednostavno mi je kod ovog modela ta "sporost" VA panela bila prenaglašena.

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pitanje da li mogu ovaj monitor kupiti negdje u EU za manje od 9500/10k kuna? Posto u NA dode 990$ sto je 5800kn 

 

https://www.computeruniverse.net/en/products/90714694/dell-alienware-aw3418dw.asp

 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje da li mogu ovaj monitor kupiti negdje u EU za manje od 9500/10k kuna? Posto u NA dode 990$ sto je 5800kn 

 

https://www.computeruniverse.net/en/products/90714694/dell-alienware-aw3418dw.asp

 

pa mozes ocigledno na ovom sto si linkao ?

 

Vjerovatno si htio pitati da li mozes kupiti sa dostavom u hrvatsku?

 

Caseking i Alzashop ti to naruce, pa posalji upit njima, koliko bi cekao, i koja bi ti bila cijena.

 

Ako si planiras kupnju uber monitora, radije pricekaj da izade ovo https://www.asus.com/Monitors/ROG-SWIFT-PG27UQ/  i isti takav od Acera

 

Cini mi se da je launch 3. ili 4. mjesec, nisam siguran, ali ta dva monitora ce biti najbolje sto mozes kupiti za gaming.

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Kupujem grafičku gtx 1050, e sad hoće li biti Ti zavisi od monitora. Šta preporučujete od 22'' pošto ovo što vidim je sve veće? 

Znači nešto povoljno da ne odskače puno cjenovno od ove grafičke. Najčešče igram WoT i gledam filmove.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gledam kupiti 144hz monitor, 24 incha, ne treba mi više od 1080p (osim ako bas ima neka super ponuda nečeg boljeg).

 

Ovaj dell sam kupio davnih dana kad nisam bas ni bio u gejmanju nešto puno niti sam tada imao stolno računalo, a sad me koči tih 60hz i ide mi na živce već lagano

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ja111 kaže...

Gledam kupiti 144hz monitor, 24 incha, ne treba mi više od 1080p (osim ako bas ima neka super ponuda nečeg boljeg).

 

Ovaj dell sam kupio davnih dana kad nisam bas ni bio u gejmanju nešto puno niti sam tada imao stolno računalo, a sad me koči tih 60hz i ide mi na živce već lagano

 za 1440p gledaj 27" barem, za 4K 32"+

 

edit. Vidim sad da si napisao da ti NE treba... zanemari moj post 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 17:39 (lllnuclearlll).
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, zanima me dali se isplati kupiti navedeni monitor?  ili ima neka bolja opcija sa 114hz 1ms gsync??

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-predator-24-xb241h-gaming-144hz-g-sync-full-hd/ACR-1514/product/ 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://www.mall.hr/lcd-monitori/lg-led-ips-monitor-29um69g

 

Uzeo gore navedeni monitor. U pon platio i naručio, danas došlo, prezadovoljan. Ogroman je, stvarno je ogroman, širok.

 

Gušt je stvaiti film u 21:9 kad je cijeli ekran ispunjen. Igre, više vidiš, širina slike...odaziv odličan, ghosting nepostojeći.

 

75Hz prelazak sa 60 na 75 je ogorman, osjetan, fluidan je miš, kretnje ma sve.

 

Znači prezadovljan sam. Siguran sam da ima boljih kupnji za ovu lovu, ali ja sam oduševljen. Ko gleda UW monitore, obavezuno uzeti u obzir.

 

Hvala svima na preporukama ovdje, ali eto, uzeo ovo i mislim da neću pođžalit. Dugo sam štedio, sad sam se počastio :)

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice