Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.434.579
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
3dfx kaže...
bruslii kaže...
ibme74 kaže...

 Men se tolko mota po glavi dal da uzmem ASUS ROG SWIFT PG279Q, al me yebe što ne mogu otić do radnje da provjerim dal je pixeli čisti backlight bleed, da li znaš ijednu radnju u hr da bi to provjerili bez mog prisustva pa ak je ok da pošalju? Jedino me to yebe da ako kupim oćel bit ded pixela i blb. :(

pa to ti je najbolji 27" gaming monitor koji mozes kupit. nemas sta razmisljat

 

svi LED-backlit paneli imaju "bleed" jer je to takva tehnologija

 

VA ga ima izrazeno puno puno manje od IPS zato sto ima puno puno veci kontrast, pa je taj bleed skoro pa neprimjetan

 

bez obzira na to, cak i isti paneli, istog modela, od istog proizvodaca mogu imati vidne razlike u bleedu, zavisi kak te potrefi

 

kod IPS-a ces bleed primjetiti kada ti je u kutovima ili okvirima monitora potpuno crno, jer onda dolazi do izrazaja, zbog IPS prikaza crne, koja vise vuce na sivo nego sto je to slucaj kod VA panela

 

medutim to neces niti vidjeti niti primjetiti u svakodnevnom koristenju, pogotovo u igrama, webu i slicno, osim naravno ako ces biti bas fiksiran da to trazis non stop 

 

evo ti pa primjer bleed kod mog IPS monitor:

 

 

 

 

 Hvala ti drug sve ja to kontam, ali bilo bi fer od prodavača da provjeri barem pixele da li su svi na mjestu. Nije meni problem pare problem mi je ako platim a ne dobijem ono kako želim a to je ono osnovno što sam naveo da su pixeli u redu i da je blb pristojan, tj da nije nešto pretjerano izražen.

Be Water My Friend
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bruslii kaže...

 Hvala ti drug sve ja to kontam

Tebi je pametnije čim brže prodati toga FXa i prijeći na polovan Ryzen 1600 sa 16 GB RAMa i nekom jeftinom pločom,

uzeti npr. polovnu GTX 1070 sa oglasa kad opadnu cijene, onda se možeš pošteno igrati.

Za iskoristiti kako treba takav ekran ti treba cca. 10 000 kn min. odmah u startu.

Čak i kolega koji ima Acera 34" sa GTX 1070 Ti ne može iskoristiti kako treba svoj ekran, ali kod njega postoji dobra podloga ako ništa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 16:33 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Valentin17 kaže...
bruslii kaže...

 Hvala ti drug sve ja to kontam

Tebi je pametnije čim brže prodati toga FXa i prijeći na polovan Ryzen 1600 sa 16 GB RAMa i nekom jeftinom pločom,

uzeti npr. polovnu GTX 1070 sa oglasa kad opadnu cijene, onda se možeš pošteno igrati.

Za iskoristiti kako treba takav ekran ti treba cca. 10 000 kn min. odmah u startu.

Čak i kolega koji ima Acera 34" sa GTX 1070 Ti ne može iskoristiti kako treba svoj ekran, ali kod njega postoji dobra podloga ako ništa.

 Haha zaboravio sam promjeniti ovo "moj pc" već godinu dana imam i7 7700, ddr4 itd, 

Be Water My Friend
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bruslii kaže...

 Haha zaboravio sam promjeniti ovo "moj pc" već godinu dana imam i7 7700, ddr4 itd, 

Ako nije K model, opet nije dovoljan za takav ekran, i7 7700k sa barem 3200 MHz memorijom mora ići na 5.0 GHz i onda uz 1080 Ti možeš imati 

165 FPSa otprilike, a čak i tu već pada i ispod 144 FPSa, a ako moraš rezati detalje, opet to nije to.

 

Za tako nešto trebaš I7 8700k delidat, hladit ga barem sa AC Liquid Freezer 240, potjerati i preko 5.0 GHz uz 16 GB memorije na 3600 MHz,

uzeti GTX 1080 Ti, staviti, vodeno hlađenje na nju, OCati je maksimalno koliko ide, tek tada takav monitor bude bio dobro ulaganje,

sve ispod toga je kujac na batini, kome krivo, kome pravo. ;D

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

bok, zanima me postoji li monitor 1440p sa 100+ Hz do 2000kn ?

ako da, mozete li preporuciti neki ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
nxn_cho kaže...

bok, zanima me postoji li monitor 1440p sa 100+ Hz do 2000kn ?

ako da, mozete li preporuciti neki ?

 

Ne postoji.

Imaš 1440p AOC od 32 incha sa 75hz što nije uopće loše, a vjerojatno ga se da još nešo malo overklokirat, košta 1800kn kod nas ili u alzashop oko 1500kn.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
3dfx kaže...

 

svi LED-backlit paneli imaju "bleed" jer je to takva tehnologija

 

VA ga ima izrazeno puno puno manje od IPS zato sto ima puno puno veci kontrast, pa je taj bleed skoro pa neprimjetan 

 
Po ovom sto si napisao ispada da VA ima manji backlight bleed zbog toga sto ima veci kontrast, sto je pogresno. 

Razlog zasto IPS ima veci bleed od VA panela je zbog nesto drugacije tehnologije panela, zbog iste te tehnologije panela
IPS ima bolje kuteve gledanja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 23:14 (danny_2).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Čini mi se da mi je crko LG 29UM68 :( Ne prepoznaje ga komp, ni na DP ni HDMI. Adapter je oke, daje 19V DC. Ima jamstvo doduše.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 0:49 (The_Fichek).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Čini mi se da mi je crko LG 29UM68 :( Ne prepoznaje ga komp, ni na DP ni HDMI. Adapter je oke, daje 19V DC. Ima jamstvo doduše.

 

da nije do drajvera? ja dok sam bio na amd apu makini, cim bi windowsi povukli drajver s neta bih ostao bez slike...ako su ti windoze nedavno radile apdejt....

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 0:51 (Gorstak79).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Probat cu, skroz zaboravio, fala.

 

Makar sumnjam jer više ne gori LED lampica niti se čuje zvuk kad palim monitor, al ajde.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 1:08 (The_Fichek).
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

ako nemas slike ni za vrijeme POST-a, onda je to to, rikno...provaj ga prodat za 500kn na njusci, ali obavezno napisi da je "manji kvar u pitanju"...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 1:18 (Gorstak79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ima jamstvo u Futuri, budem im sutra ujutro poslo mejl pa mozda vec popodne odnesem monitor.

 

Dzabe instalirat drajvere kad ce ih stavit na ovaj zamjenski monitor s kojeg pisem, uopce vise ne prepoznaje LG.

 

Dam se kladit da je crko neki kondenzator, al nek se oni zajebavaju s time.

 

Zanimljivo bome kako je samo tako odapeo, nemam ga ni god dana, mozda ga je strefilo sto sam nakon dugo vremena istekao adapter iz njega, ko ce ga znat.

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

o, imas jamstvo, onda nemas brige, vjerojatno je zamjenski vec sutra, preksutra kod tebe, s obzirom da si uzo u futuri...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

o, imas jamstvo, onda nemas brige, vjerojatno je zamjenski vec sutra, preksutra kod tebe, s obzirom da si uzo u futuri...

Prvo pokušaj popravka postojećeg, ako se ne isplati popravljati, onda drugi ekran.

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
3dfx kaže...

 

svi LED-backlit paneli imaju "bleed" jer je to takva tehnologija

 

VA ga ima izrazeno puno puno manje od IPS zato sto ima puno puno veci kontrast, pa je taj bleed skoro pa neprimjetan 

 
Po ovom sto si napisao ispada da VA ima manji backlight bleed zbog toga sto ima veci kontrast, sto je pogresno. 

Razlog zasto IPS ima veci bleed od VA panela je zbog nesto drugacije tehnologije panela, zbog iste te tehnologije panela
IPS ima bolje kuteve gledanja.

i da i ne

 

oboje koriste LED-backlit tehnologiju, tu nema razlike

 

razlika je u propustanju svjetlosti kristala

 

IPS kristali su postavljeni horizontalno uvijek

 

VA kristali su postavljeni vertikalno, pa se rotiraju horizontalno pri propustanju svjetla, kada ne propustaju svjetlo ostaju vertikalno sto im omogucuje visetruko bolji prikaz vjerno crne boje u odnosu na ips, dakle kontrast im je vrh, a samim time i skoro nepostojci bleed

 

 

 

 

 

IPS IPS
VA VA
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 9:01 (3dfx).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Silent horror1992 kaže...
nxn_cho kaže...

bok, zanima me postoji li monitor 1440p sa 100+ Hz do 2000kn ?

ako da, mozete li preporuciti neki ?

 

Ne postoji.

Imaš 1440p AOC od 32 incha sa 75hz što nije uopće loše, a vjerojatno ga se da još nešo malo overklokirat, košta 1800kn kod nas ili u alzashop oko 1500kn.

Poskupio je u Alzi, proso voz...

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...
Silent horror1992 kaže...
nxn_cho kaže...

bok, zanima me postoji li monitor 1440p sa 100+ Hz do 2000kn ?

ako da, mozete li preporuciti neki ?

 

Ne postoji.

Imaš 1440p AOC od 32 incha sa 75hz što nije uopće loše, a vjerojatno ga se da još nešo malo overklokirat, košta 1800kn kod nas ili u alzashop oko 1500kn.

Poskupio je u Alzi, proso voz...

 Nije poskupio, sad je jeftiniji 7 eura nego u 1. mjesecu (bez PDVa)...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 10:40 (Paolo Maldini).
14 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ja gledao sinoc, bio je 238€...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...

Ja gledao sinoc, bio je 238€...

 

Ja sam gledo prije koji dan i čini mi se da je ispalo sve skup par kuna preko 1500kn.

Sad je okruglo 1583kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 12:15 (Silent horror1992).
7 godina
neaktivan
offline
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Predajem se.

 

Previše modela i proizvođača, a svaki cigo fali svoje kljuse.

 

Molio bi preporuku za 1080p monitor, a veličina od 24'' do 27'' i bilo bi poželjno da ima Display Port.

 

Namjena je igranje.

 

Grafička je Nvidia.

 

Raspoloživo novaca do 2500 kn.

 

Fala

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 20:07 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Koja nvidia?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
3dfx kaže...

i da i ne

 

oboje koriste LED-backlit tehnologiju, tu nema razlike

 

razlika je u propustanju svjetlosti kristala

 

IPS kristali su postavljeni horizontalno uvijek

 

VA kristali su postavljeni vertikalno, pa se rotiraju horizontalno pri propustanju svjetla, kada ne propustaju svjetlo ostaju vertikalno sto im omogucuje visetruko bolji prikaz vjerno crne boje u odnosu na ips, dakle kontrast im je vrh, a samim time i skoro nepostojci bleed

 

 

 

 

 

 
Pa upravo si dokazao moju tvrdnju. Razlog zasto Ips ima vise bleeda naspram VA je razlicita tehnologija panela. 
Razlika u tehnologiji panela daje VA veci kontrast i manje bleeda,a IPSu vece kuteve vidljivosti.. Po tvome prvom postu bi se moglo zakljucitm da kada bi IPS 
povecao kontrast, da bi smanjio bleed. Sto je opet netocno. Ako bi smanjili bleed to bi ucinili unapredenjem tehnologije panela, a ne nekim povecanjem kontrasta.
Tehnologija panela je zasluzna za kuteve gledanja, za kontrast za bleed i slicno. 

I jos jednu stvar, ne mozemo reci da je kontrast na VA vrh. Sta bi onda kontrast na amoledu bio?? VA takoder ima bolju crnu, ali ne bas
vjernu crnu boju. Va ima bolji kontrast od IPS-a, ali ne bas toliko da je vrh. Daleko je to jos od vrha. Vjerne crne boje mozemo reci za olede, nikako za VA,
a isto je i sa kontrastom. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 21:19 (danny_2).
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

 


I jos jednu stvar, ne mozemo reci da je kontrast na VA vrh. Sta bi onda kontrast na amoledu bio?? VA takoder ima bolju crnu, ali ne bas
vjernu crnu boju. Va ima bolji kontrast od IPS-a, ali ne bas toliko da je vrh. Daleko je to jos od vrha. Vjerne crne boje mozemo reci za olede, nikako za VA,
a isto je i sa kontrastom. 

neda mi se vise o bleedu, nebitno

 

sto se tice kontrasta pricamo o LCD panelima, i tu je VA vrh, naravno da OLED je bolji

 

LCD je samo neka prelazna faza, izmedu plazme i oleda, koja nikako da zavrsi vise, i da OLED pojeftini na normalne razine za siroke mase i dode na monitore

 

ionako odlazimo u offtopic, pa prestajem 

 

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
U planu je gtx 1050.
You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
memulica kaže...
U planu je gtx 1050.

Uzmes ovo klik a ostatak love od tih 2.500kn koliko si planirao utuci u monitor dodaj na lovu za gtx1050 pa radje uzmi gtx1060 koja je puno jaca. 

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ovo je neka zahebanciji ili .... !?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

?

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ne znam. Možda sam nešto krivo shvatio ili pročitao.

 

Dakle predlažeš bi mi bolju gr.karticu i loš monitor?

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

LOL? Odakle ti zakljucak da je los?

Ne isplati se pljuvat za 1080p monitore po 2.000 kuna.

Za te pare se uzima 2k ili neki 1080p sa 120/144hz i slicno a to ti svakako nema smisla ako nemas neku jacu karticu da dobijes toliko fps-a ili da mozes igrati na visokim detaljima u 2K a gtx1050 je daleko od jake kartice.

Uzmes fino ovaj 27" monitor i gtx1060 i igras se ko covjek.

Koji cpu imas?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 20:15 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice