Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.437.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pa u  biti da, najvise filmovi, serije i surfanje, ponekad WoT... Jedino mozda da nije prevelik, a iiyama ima pivot i recimo velicinu na koju sam navikao.

Thx ekipa

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Azazriel kaže...

Pa u  biti da, najvise filmovi, serije i surfanje, ponekad WoT... Jedino mozda da nije prevelik, a iiyama ima pivot i recimo velicinu na koju sam navikao.

Thx ekipa

 

Da kupujem sebi sad monitor, uzeo bih ovaj

 

Usb hub na njemu je zgodna stvar, kao i zvucnici, a ne radi se o starom va panelu, nego najnaprednijem trenutno, amva+...vjerujem da se na ovaj ne bi ima ko zhaliti...skroz pristojan, i cak jeftiniji od dva navedena. Ovdje se ne ide u ekstrem tipa velicina ekrana ili osvjezavanje ili brza matrica nego je vise monitor za profice, sve pomalo, ali napravljeno da dura godinama...ako ti nije primarna svrha monitora, tipa igrice ili filmovi, nego zelis biti zadovoljan vidjenim na monitoru, toeto...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 22:18 (Gorstak79).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

ako ti cilj nije competetive MP, ne vidim zasto ne...1600kn sad kosta tih 32 cola sa pristojnom rezom, pristojnim osvjezavanjem i odlicnim kontrastom....za gledanje filmova i serija i poneku casual igru dushu dao...

 Samo naprijed, dok ne vidis uzivo tu tromost ne mozes pricat. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...
Gorstak79 kaže...

ako ti cilj nije competetive MP, ne vidim zasto ne...1600kn sad kosta tih 32 cola sa pristojnom rezom, pristojnim osvjezavanjem i odlicnim kontrastom....za gledanje filmova i serija i poneku casual igru dushu dao...

 Samo naprijed, dok ne vidis uzivo tu tromost ne mozes pricat. 

 

gledao sam review-e, priznajem da ga nisam vidio uzivo, ali prije bih rekao da si picajzla ili da monitor ne znas podesit...cisto sumnjam da ce bilo koji proizvodjac izbaciti u 2018-oj neki ekstra trom monitor....ghosting je boljka te stare mva matrice, zato sam i napisao da nije za competetive MP, ali ne vjerujem da je bash trom...na ovom AMVA+ koji sam spomenuo da bih uzeo sebi mislim da je sve popeglano, makar nema ni incha, ni osvjezavanje, ni access time, ni rezoluciju nesto ekstra...em jeftiniji, em naj matrica....

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 22:37 (Gorstak79).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...
Gorstak79 kaže...

ako ti cilj nije competetive MP, ne vidim zasto ne...1600kn sad kosta tih 32 cola sa pristojnom rezom, pristojnim osvjezavanjem i odlicnim kontrastom....za gledanje filmova i serija i poneku casual igru dushu dao...

 Samo naprijed, dok ne vidis uzivo tu tromost ne mozes pricat. 

 Pričaš gluposti.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...
 Pričaš gluposti.

 

Eto, coek koji doticni monitor ima...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...
roby27 kaže...
Gorstak79 kaže...

ako ti cilj nije competetive MP, ne vidim zasto ne...1600kn sad kosta tih 32 cola sa pristojnom rezom, pristojnim osvjezavanjem i odlicnim kontrastom....za gledanje filmova i serija i poneku casual igru dushu dao...

 Samo naprijed, dok ne vidis uzivo tu tromost ne mozes pricat. 

 Pričaš gluposti.

Zasto bi pricao gluposti, znam sto sam vidio a sad druga stvar sto neki od vas padaju na velicinu tva i kontrast pa ih nije briga za ostalo. Mislim da je cak netko ovdje i vracao taj monitor. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Azazriel kaže...

Molim prijedlog koji monitor bi bio jednako dobar/bolji od BenQ EW2750Z do 2000 kn +/- 200 kn, bolje minus.

Počeo mi se gasiti sve češće dok se ne zagrije pa gledam čime ga zamijeniti (ne mogu naći račun ccc ;()

 

I moj se svako toliko samo zacrni, pa mi nije bilo jasno do čega je i neki su krivili kartice, a negdje sam čak pročitao da znali optuživati uređaje iz obližnjih stanova koji rade intereferencije.

Kod mene komp radi cca. 14 sati na dan, nerijetko bezprekidno i to se gašenje pojavljuje sporadično, nekad ga nema mjesecima, a nekad se zna zaredati po par puta unutar 15 minuta; nekad traje sekundu-dvije, a nekad po par sekundi (u tim trenucima se čini kao čitava vječnost).

 

Kako si zaključio da je to do pregrijavanja a ne nečeg drugoga i kako to riješiti/spriječiti (a da ipak ne držim monitor tik ispod klime ispred ventilatora) ili kako to reklamirati (s obzirom da je (meni barem) dosta teško reproducirati taj problem....

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Inače, normalno je da se ekran zacrni kad se minja drajver od grafe....ako ti je to podeseno na automatiku, moguce da ti je monitor skroz ispravan a soft je napravio upgrade u datom trenutku..

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Svako toliko provjerim Radeon Settings da vidim ima li novih drivera, pa ako ima ja pokrećem instalaciju i onda mi je normalno da se prilikom instalacije zacrni, ali nisam baš siguran da se driveri bez ikakvog upozorenja ažuriraju sami od sebe, pa makar bio i neki mali update. Ili sam u zabludi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 7:23 (justbob).
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

meni se obavezno zacrni ekran otprilike minut nakon svjeze instalacije windowsa i spajanja na net, jer windowsi povuku azuriranje drajvera za grafu...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...
roby27 kaže...
Gorstak79 kaže...

ako ti cilj nije competetive MP, ne vidim zasto ne...1600kn sad kosta tih 32 cola sa pristojnom rezom, pristojnim osvjezavanjem i odlicnim kontrastom....za gledanje filmova i serija i poneku casual igru dushu dao...

 Samo naprijed, dok ne vidis uzivo tu tromost ne mozes pricat. 

 

gledao sam review-e, priznajem da ga nisam vidio uzivo, ali prije bih rekao da si picajzla ili da monitor ne znas podesit...cisto sumnjam da ce bilo koji proizvodjac izbaciti u 2018-oj neki ekstra trom monitor....ghosting je boljka te stare mva matrice, zato sam i napisao da nije za competetive MP, ali ne vjerujem da je bash trom...na ovom AMVA+ koji sam spomenuo da bih uzeo sebi mislim da je sve popeglano, makar nema ni incha, ni osvjezavanje, ni access time, ni rezoluciju nesto ekstra...em jeftiniji, em naj matrica....

 Ja imam tog AOC-a Q3279VWF i nisam nigdje primijetio ghosting u toj mjeri da bi me smetao. Ne vjerujem da ga nema, ali ja ga ne vidim. Po meni je taj monitor trenutno best buy u globalu i must have za taj novac. Realno, nedostatci se mogu pronaći bilo kojem monitoru, sad je samo pitanje jesu li njegove prednosti, pozitivne stvari ispred negativnih, a mislim da svakako jesu. Svatko ima drugačije zahtjeve, potrebe, očekivanja. Meni bi osobno odgovaralo da je mrvicu svjetliji panel te da ima pivot, sve drugo mi je i više nego zadoovljavajuće, u globalu jako, jako solidno. Koga zanimaju neke konkretne stvari, slobodno mi se javi, pokušati ću odgovoriti na pitanja.

 

Setup sam napravio prema uputama s ovoga linka u svrhu umanjenja ghostinga i općeg podizanja kvalitete prikaza: https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwf/

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 10:28 (intelduo1).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Za 1700kn koliko je trenutno u našim dućanima dobiješ monitor sa VA panelom 2560x1440 freesync 32 incha i 75hz. Svakako je za tu lovu predobar a sad tko baš traži dlaku u jajetu naći će je i na dosta skupljim modelima.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 10:29 (mislioc).
 
5 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
intelduo1 kaže...
Gorstak79 kaže...
roby27 kaže...
Gorstak79 kaže...

ako ti cilj nije competetive MP, ne vidim zasto ne...1600kn sad kosta tih 32 cola sa pristojnom rezom, pristojnim osvjezavanjem i odlicnim kontrastom....za gledanje filmova i serija i poneku casual igru dushu dao...

 Samo naprijed, dok ne vidis uzivo tu tromost ne mozes pricat. 

 

gledao sam review-e, priznajem da ga nisam vidio uzivo, ali prije bih rekao da si picajzla ili da monitor ne znas podesit...cisto sumnjam da ce bilo koji proizvodjac izbaciti u 2018-oj neki ekstra trom monitor....ghosting je boljka te stare mva matrice, zato sam i napisao da nije za competetive MP, ali ne vjerujem da je bash trom...na ovom AMVA+ koji sam spomenuo da bih uzeo sebi mislim da je sve popeglano, makar nema ni incha, ni osvjezavanje, ni access time, ni rezoluciju nesto ekstra...em jeftiniji, em naj matrica....

 Ja imam tog AOC-a Q3279VWF i nisam nigdje primijetio ghosting u toj mjeri da bi me smetao. Ne vjerujem da ga nema, ali ja ga ne vidim. Po meni je taj monitor trenutno best buy u globalu i must have za taj novac. Realno, nedostatci se mogu pronaći bilo kojem monitoru, sad je samo pitanje jesu li njegove prednosti, pozitivne stvari ispred negativnih, a mislim da svakako jesu. Svatko ima drugačije zahtjeve, potrebe, očekivanja. Meni bi osobno odgovaralo da je mrvicu svjetliji panel te da ima pivot, sve drugo mi je i više nego zadoovljavajuće, u globalu jako, jako solidno. Koga zanimaju neke konkretne stvari, slobodno mi se javi, pokušati ću odgovoriti na pitanja.

 

Setup sam napravio prema uputama s ovoga linka u svrhu umanjenja ghostinga i općeg podizanja kvalitete prikaza: https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwf/

 

Mene zanima, ako ti nije problem da vidiš kako se vrti Asphalt 8 na tom monitoru.

 

Sutra ću bocnuti monitor i to mi je jedino pitanje :D

 

Ja igram Asphalt 8, a malac neke svoje igrice koje mislim da nisu prezahtijevne koje još uvijek može vrtiti GTX 1050

 

To će biti nadograđeno kada dođe vrijeme . . .

 

 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

treba mi monitor da spojim svoji laptop asus x751lkb-t4140d i da gledam serije/filmove, obavim koji poso s montažom i ponekada neka igrica, cijena do 2000kn, min 24" max do 32", može biti i monitor i tv u jednom.

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pero1998 kaže...

Pozdrav,

 

treba mi monitor da spojim svoji laptop asus x751lkb-t4140d i da gledam serije/filmove, obavim koji poso s montažom i ponekada neka igrica, cijena do 2000kn, min 24" max do 32", može biti i monitor i tv u jednom.

 Opet preporuka AOC Q3279VWF. Idealan za filmove, serije, a 31.5 dijagonale.

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo sam acer xf240h 1800kn
pa ako netko ima neke bolje postavke, bio bih mu zahvalan (dobre su mi i ove sad, al uvijek moze bolje :P)

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 17:06 (Mr.Natural).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 

Mene zanima, ako ti nije problem da vidiš kako se vrti Asphalt 8 na tom monitoru.

 

Sutra ću bocnuti monitor i to mi je jedino pitanje :D

 

Ja igram Asphalt 8, a malac neke svoje igrice koje mislim da nisu prezahtijevne koje još uvijek može vrtiti GTX 1050

 

To će biti nadograđeno kada dođe vrijeme . . .

 

 

 Evo, Asphalt 8 sam isprobao. Meni izgleda odlično, a ghosting nisam primijetio. Boje su odlične i vjerujem da ćeš biti zadovoljan kupnjom ako se odlučiš za njega.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mr.Natural kaže...

Uzeo sam acer xf240h 1800kn
pa ako netko ima neke bolje postavke, bio bih mu zahvalan (dobre su mi i ove sad, al uvijek moze bolje :P)

 Probaj s ovim:

 

http://thegeekfix.com/acer-xf240h-optimal-monitor-settings/

 

Tvorničke su kifla kao i inače.

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok!

 

Moze preporuka gaming monitora izmedu 3-4k kn? Nemam neke preference osim da nije preveliki (24'' ili 27'') i da nije zaobljen (mislim da ih u tom price rangeu niti nema (previse)).

 

Sto se konfe tice - Ryzen 1600 i GTX 1080 pa mi se cini da to nece utjecati da odabir :)

 

Hvala!

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Prvo pitanje je pod sta razumijevas "gaming" monitor, ja pretpostavljam da pucas na neki 144hz monitor. U tom slucaju ce ti procesor biti zesci bottleneck pa bi ti najpametnije bilo uzeti neki 60-75hz 1440p monitor, kolege ce znati bolje koji tocno model.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

144Hz je nice-to-have ako je moguce, ali nije dealbreaker 

12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zašto je Iiyama X2783HSU-B3 koja se ovdje preporučuje tako jeftina? Čini mi se previše jeftino za te specifikacije...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...

Prvo pitanje je pod sta razumijevas "gaming" monitor, ja pretpostavljam da pucas na neki 144hz monitor. U tom slucaju ce ti procesor biti zesci bottleneck pa bi ti najpametnije bilo uzeti neki 60-75hz 1440p monitor, kolege ce znati bolje koji tocno model.

 
Covjek se mora prvo odlucitista uistinu zeli, koju velicinu, koju rezoluciju o naravno koliko hz.
Sto se tice kupovanja 144hz, ako mu nije uvjet ok, te dok ne saznamo sta uistinu zeli, 
ne mozemo reci da jue pametnije ili ne uzeti 60-75 hz monitor i slicno. Sta znas, sutra mozda uzme neki proc
koji ce 144hz  tjerati bez problema, monitor ipak uzima na dulje razdoblje. 
Uostalom taj proc i ta grafa ce mu tjerati igre okio 100 fps-a, nmozda ne sve, ali vecinu. A 100 je opet bolje od 60.
U svakom slucaju treba prvo malo vise informacija napisati sto preferira ili zeli.
Naravno da i 1440p sa 75 hz nije los odabir, sto vise, dosta dobro.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sa tim kombom bi ja prije isao na vecu rezu nego na 144Hz monitor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Slazem se da je covjek mogao dati koji info vise, ali iz onoga sto je napisao ja sam mogao dati preporuku jedino na temelju trenutnih komponenata.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

evo gsync posto imas gtx 1080 i 144hz TN panel

 

http://prntscr.com/jkdyaq

 

3250 kn sa postarinom

 

http://prntscr.com/jke1ui

 

2560x1440    2850 kn IPS

 

i vjerovatno najbolji izbor ... oko 3600 kn sa dostavom

 

http://prntscr.com/jke3en

 

144hz  2560x1440   27"  i IPS

vjerovatno najjeftiniji "gaming" monitor koji sam vidio

 

 

zapravo 4000 kn jer amazon ti ga nece htjet slat u HR http://prntscr.com/jke7or

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 23:28 (Giopriest).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ovaj prvi ima i kod nas za istu cijenu klik.

 

Al kao sto rekoh ici na 144hz monitor sa ryzenom 1600 je suludo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 23:50 (war3_tft).
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

ne bas sa gsyncom refresh monitora ce uvijek biti jednak fpsovima

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice