Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.436.949
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
To se podrazumijeva, al ce sa tim ryzenom imati tezi bottleneck, jako slabe minimume i opcenito average fps daleko od 144 tj monitor ce biti neiskoristen.

Najbolja opcija nek ide do 75hz i 1440p jer ima gtx 1080.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
intelduo1 kaže...

 

Mene zanima, ako ti nije problem da vidiš kako se vrti Asphalt 8 na tom monitoru.

 

Sutra ću bocnuti monitor i to mi je jedino pitanje :D

 

Ja igram Asphalt 8, a malac neke svoje igrice koje mislim da nisu prezahtijevne koje još uvijek može vrtiti GTX 1050

 

To će biti nadograđeno kada dođe vrijeme . . .

 

 

 Evo, Asphalt 8 sam isprobao. Meni izgleda odlično, a ghosting nisam primijetio. Boje su odlične i vjerujem da ćeš biti zadovoljan kupnjom ako se odlučiš za njega.

 

 

 

 

Super. Hvala. Već sam u petak naručio monitor, jučer je stigao u trgovinu, ali sam ja došao prekasno pa nisu mogli kreirati račun, tako da ga danas podižem.

 

Mislim da će biti dobra upgrade nakon samsunga Syncmaster 226BW starog 11 godina :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 8:04 (get).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, planiram kupiti ovaj monitor https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-gaming-24-xf240hbmjdpr-umfx0ee001-gaming-freesync-dvi-d-hdmi-dp-full-hd-akcija/ACR-1477/product/, dosta je povoljan premda je 144hz i ima freesync, trenutno koristim http://www.samsung.com/uk/monitors/led-sf350/LS24F350FHUXEN/ premda je ovaj samsungov monitor u 60hz, a ja u gotovo svakoj igri koju igram multiplayer imam preko 120fpsa PUBG,Battlefield,CSGO, i sad me zanima dali će se tu osjetit velika razlika u gameplayu. Još nikad nisam iskusio 144hz ni vidio kako to izgleda kod nekoga. Premda imam RX 580 8GB imat ću freesync. Naravno ovaj monitor koji bih kupio mana mu je TN panel tj dosta ruznije i ne zivlje boje, imao sam prije ovog samsunga jedan acerov sa tn panelom 60hz i dosta je to ruzno izgledalo, bljedunjavo... Ovaj samsungov ima PLS i dosta to lijepo izgleda na singleplayer igrama, AC:Origins,FC 5, Witcheru i slično, no mene zanima što fluidniji gameplay premda većinom sam u multiplayer igrama. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus 

 Nije bas taj monitor neka sreca, evo nedavno tu na forumu neki je vracen nakon par dana pronjuskaj malo po temama

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lav1000 kaže...
BeLLicus 

 Nije bas taj monitor neka sreca, evo nedavno tu na forumu neki je vracen nakon par dana pronjuskaj malo po temama

 Možda je čovjek jednostavno imao bad luck sa kupnjom.

12 godina
online
Koji monitor kupiti

https://edigital.hr/monitor/lg-24gm79g-24-gamer-led-monitor-p501647 za tog acera ovaj monitor je klasu iznad po svemu

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nije monitor bio pod greskom, za taj model znam da je vise forumasa pojasnilo da je daleko najgori izbor ovih budzet 144hz freesync.

Kao sto ti je kolega rekao pretrazi temu malo i naci ces konkretno razloge zasto taj model treba izbjegavati.
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...

https://edigital.hr/monitor/lg-24gm79g-24-gamer-led-monitor-p501647 za tog acera ovaj monitor je klasu iznad po svemu

 Ne razumijem kako misliš po svemu, i jedan i drugi imaju 144hz, i jedan i drugi imaju 1080p rezoluciju, i jedan i drugi su iste veličine, i jedan i drugi imaju tn panel i odaziv od 1ms, isti kontrast,svjetlina... Stvarno ne razumijem...

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Nije monitor bio pod greskom, za taj model znam da je vise forumasa pojasnilo da je daleko najgori izbor ovih budzet 144hz freesync.

Kao sto ti je kolega rekao pretrazi temu malo i naci ces konkretno razloge zasto taj model treba izbjegavati.

 

Pogledao sam i vidio sam da imaju ljudi određene probleme. Mislim zato sam i tu da pitam. Jer mene zanima da 144hz da je cijena tu oko 2000 kn gore dolje 200kn nebitno, da ima freesync, i 24 veličina... Ovaj sam našao kao najeftiniji svagdje ali očito je sa razlogom najeftiniji... Vidim pisao si da ryzen 1600 nije baš za 144hz, U battlefieldu 1 mi proc radi na 35% imam vodeno hlađenje i OC je na 3.8 stavljen, u Pubgu također ne prelazi 30% procesor, a u prosjeku i u jednoj i drugoj igri je fps 120 što je daleko bolje nego ovo sad sa 60hz monitorom...

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 16:42 (BeLLicus).
12 godina
online
Koji monitor kupiti

Ma uzmi ti Acera pa će ti bit jasnije. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus kaže...
 Vidim pisao si da ryzen 1600 nije baš za 144hz, U battlefieldu 1 mi proc radi na 35% imam vodeno hlađenje i OC je na 3.8 stavljen, u Pubgu također ne prelazi 30% procesor, a u prosjeku i u jednoj i drugoj igri je fps 120 što je daleko bolje 

 Ti nama zelis reci da je r5 1600 idealan za 144hz? Pa nema sanse da vidis 144hz osim u menijima dok ne udjes u igru 

Ali ok imao bi bez gresku vecinu vremena u rasponu 100-120fps i to je ok dozivljaj uz freesync monitor

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus kaže...

 

Pogledao sam i vidio sam da imaju ljudi određene probleme. Mislim zato sam i tu da pitam. Jer mene zanima da 144hz da je cijena tu oko 2000 kn gore dolje 200kn nebitno, da ima freesync, i 24 veličina... Ovaj sam našao kao najeftiniji svagdje ali očito je sa razlogom najeftiniji... Vidim pisao si da ryzen 1600 nije baš za 144hz, U battlefieldu 1 mi proc radi na 35% imam vodeno hlađenje i OC je na 3.8 stavljen, u Pubgu također ne prelazi 30% procesor, a u prosjeku i u jednoj i drugoj igri je fps 120 što je daleko bolje nego ovo sad sa 60hz monitorom...

 U tom cjenovnom rangu imas par komada koji su svi bolji od tog acera:

 

 

- freesync range mu je po defaultu 35-120, mozes ga namjestiti do 144, ali tada je od 59-144

 

 

- imam ga ja, iako je stariji jedan je od boljih modela u toj cijenovnom rangu

 

 

- noviji model tj nasljednik od ovog iznad, nesto bolje boje, ali se javlja blur akad se overdrive stavi na maximum, na sljedecoj postavki ispod tj na medium je blur minimalan

 

 

- bolji od svih navedenih u svim segmentima

 

 

- u rangu ovog LG-a iznad, bilo ga je jedno vrijeme za nabaviti na alzashopu

 

 

To sto ti ryzen ne prelazi 30-35% nema apsolutno nikakve veze sa icime, za bf1 ok, tu ces imati nekih 100-120 average, ali u PUBG-u nema teorije. 

 

Za 144fps se ne preporucuje ryzen jer u vecini igara ce na toj frekvenciji stvarati bottleneck tj ogranicavat ce ti karticu i to ne malo, platis tih 144hz, a na kraju mozes iskoristiti 2/3.

 

Neke igre ces moci vrtiti na vecem fps-u i sa ryzenom i ukoliko igras samo te igre onda kupovina takvog monitora ima smisla, osim toga monitor se kupuje na duze staze pa danas sutra kad uzmes neki novi procesor ces gledati da iskoristis taj monitor kako spada.

 

Sto se high rr gaminga tice opcenito sa moje strane samo preporuke jer fluidnost svaku igru ucini jos boljom, to ce ti potvrditi manje vise svatko tko je probao ili presao na high rr monitor.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 19:45 (war3_tft).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

justbob   Ne da je od pregrijavanja nego kad se zagrije radi normalno uz gašenje ponekad na trenutak. Počelo je sa gašenjem, kao nestankom konekcije na trenutak pa sve češće i na kraju da skoro sat palim/gasim.

Btw iako nisam našao račun, a 3 godišnja garancija ističe u 11 mjesecu uzeli su ga u Hgspotu (očitali podatke o kupovini skeniranjem koda) na servis tako da palac gore za njih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 23:08 (Azazriel).
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus kaže...

Pozdrav, planiram kupiti ovaj monitor https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-gaming-24-xf240hbmjdpr-umfx0ee001-gaming-freesync-dvi-d-hdmi-dp-full-hd-akcija/ACR-1477/product/, dosta je povoljan premda je 144hz i ima freesync, trenutno koristim http://www.samsung.com/uk/monitors/led-sf350/LS24F350FHUXEN/ premda je ovaj samsungov monitor u 60hz, a ja u gotovo svakoj igri koju igram multiplayer imam preko 120fpsa PUBG,Battlefield,CSGO, i sad me zanima dali će se tu osjetit velika razlika u gameplayu. Još nikad nisam iskusio 144hz ni vidio kako to izgleda kod nekoga. Premda imam RX 580 8GB imat ću freesync. Naravno ovaj monitor koji bih kupio mana mu je TN panel tj dosta ruznije i ne zivlje boje, imao sam prije ovog samsunga jedan acerov sa tn panelom 60hz i dosta je to ruzno izgledalo, bljedunjavo... Ovaj samsungov ima PLS i dosta to lijepo izgleda na singleplayer igrama, AC:Origins,FC 5, Witcheru i slično, no mene zanima što fluidniji gameplay premda većinom sam u multiplayer igrama. 

 ACER je ok  monitor samo je malo brightness prevelik

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 2:07 (Mr.Natural).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Svijetline na monitoru nikad dosta, sto vise to bolje tako da ti taj argument ne stoji bas..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Svijetline na monitoru nikad dosta, sto vise to bolje tako da ti taj argument ne stoji bas..lp

 

Baš, ko hebe oči, uvijek možeš kupit druge 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Smanjiti svijetlinu mozes uvijek, povecati ne..300 cd/m2 je nekakav minimum, sve ispod toga nebus se bas nagledao bijele boje i finih kontrasta!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 21:09 (Stjepanj).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja nemam kes neki da ulozim u dobar monitor a hocu da igram na 4K rezoluciji.

Mislim imam nesto ali nemam da placam GSync i nemam hardware da podrzi 120fps bez dropa u 3840x2160.

Zato sam mislio ovaj novi LG 32UD99-W, IPS, 3840x2160 60Hz HDR10 Support, ima kao Free Sync ali ja ne koristim Radeon tako da mi ne znaci.

 

Imam problem da nadjem televizor na trzistu Istocne Evrope i Balkana koji je 43-49" 4K HDR i da podrzava ovaj kako to vec zovu Samsung i LG drugacije TrueMotion 120 4:4:4, tacnije da podrzava 60fps na 4K.

Nikako da ne mogu da nadjem model a da nije zakrivljeni, ultra skup, Q LED i gluposti. Pa ako neko zna neka kaze. Na zapadnom ima neki od 700$ LG zaboravio sam mu naziv sa 4K 60fps i redukcijom laga koji bez problema koriste kao Monitor za PC bez laga.

Ako bi to nasao uzeo bi mozda i veci TV a ne Monitor.

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav

 

Ima li netko od vas iskustva s Dell SE2416H monitorom?

Trebam neki monitor za rad (programiranje) i povremeno casual igranje (stvarno mi nisu bitne performanse monitora s te strane).

Ovaj mi praktički u kunu ulazi u budget i ne vidim neku alternativu za tu cijenu, barem ne u Linksu.

 

Mislite da se isplati uzeti?

7 DA
1 NE
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

https://edigital.hr/monitor/lg-32ud59-315-uhd-led-monitor-p510082

 

IMHO, bar uduplo nizha cijena nego sto bi trebao kostati...ovakvi monitori idu iznad 5tkn

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 2:42 (Gorstak79).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Daj dosadan si vise s tim edigitalom.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Razmišljam kupiti monitor u malo daljoj budućnosti. Htio bi ultrawide sa g syncom. Tražeći po internetu našao sam dva koji su skoro isti po cijeni ali dosta različiti po specifikacijama. Interesira me što bi mi neki znalci o toj temi preporučili. Radi se o monitorima:

 

1. AOC AG352UCG - 35", 3440x1440, 100Hz, gsync, VA panel- 6000kn

2. LG 34UC89G - 34", 2560x1080, 144Hz (165Hz overclocked), gsync, IPS panel - 5700 kn

 

Što se tiće ultrawide monitora sa gsync-om to su dva najjeftinija koja sam našao. Razlika je u rezoluciji, refresh rate-u i panelu. Monitor bi koristio za casual (nekompetitivni gaming) i povremeni rad. Koji od ta dva ima bolju kvalitetu slike?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

ekipa sta mislite o ovome monitoru? https://www.nabava.net/monitori/lg-34uc79g-monitor-cijena-ips-led-34-31309111

Prelazim sa DELL- 2717h, nekako me vuce velika dijagonala, 144hz i ultrawide. Malo gejminga, malo surfanja, malo word i exell.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
cow3000 kaže...

Razmišljam kupiti monitor u malo daljoj budućnosti. Htio bi ultrawide sa g syncom. Tražeći po internetu našao sam dva koji su skoro isti po cijeni ali dosta različiti po specifikacijama. Interesira me što bi mi neki znalci o toj temi preporučili. Radi se o monitorima:

 

1. AOC AG352UCG - 35", 3440x1440, 100Hz, gsync, VA panel- 6000kn

2. LG 34UC89G - 34", 2560x1080, 144Hz (165Hz overclocked), gsync, IPS panel - 5700 kn

 

Što se tiće ultrawide monitora sa gsync-om to su dva najjeftinija koja sam našao. Razlika je u rezoluciji, refresh rate-u i panelu. Monitor bi koristio za casual (nekompetitivni gaming) i povremeni rad. Koji od ta dva ima bolju kvalitetu slike?

 ak imas minimalno gtx 1080 uzmi 35"(procesor ti je tu prakticki beskoristan na tim rezolucijama), inace ovaj drugi ak imas slabiji gpu, po recenzijama puno bolji panel nego ovaj LG!lp

Pero2085 kaže...

ekipa sta mislite o ovome monitoru? https://www.nabava.net/monitori/lg-34uc79g-monitor-cijena-ips-led-34-31309111

Prelazim sa DELL- 2717h, nekako me vuce velika dijagonala, 144hz i ultrawide. Malo gejminga, malo surfanja, malo word i exell.

 premala rezolucija za tu dijagonalu! 1440p ti je neki minimum za to!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa.

 

Trenutno imam malu dilemu oko nabavke monitora. Razmišljam između Ultrawide 34"(ne Curved) i Dual setupa 24" ili 25". Ne bih Curved jer je primarna namjena dizajn, grafička obrada, video editing te casual gaming s vremena na vrijeme. Vesa mount obavezan te thin bezel po mogućnosti.

 

Neki okviran budžet je 4000kn u koji mogu uklopiti npr dva komada Dell U2518D ili 34" npr LG 34UM68-P. Uglavnom, nisam toliki stručnjak za monitore pa bih molio neke vaše preporuke, mišljenja itd. Hvala unaprijed 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
cow3000 kaže...

Razmišljam kupiti monitor u malo daljoj budućnosti. Htio bi ultrawide sa g syncom. Tražeći po internetu našao sam dva koji su skoro isti po cijeni ali dosta različiti po specifikacijama. Interesira me što bi mi neki znalci o toj temi preporučili. Radi se o monitorima:

 

1. AOC AG352UCG - 35", 3440x1440, 100Hz, gsync, VA panel- 6000kn

2. LG 34UC89G - 34", 2560x1080, 144Hz (165Hz overclocked), gsync, IPS panel - 5700 kn

 

Što se tiće ultrawide monitora sa gsync-om to su dva najjeftinija koja sam našao. Razlika je u rezoluciji, refresh rate-u i panelu. Monitor bi koristio za casual (nekompetitivni gaming) i povremeni rad. Koji od ta dva ima bolju kvalitetu slike?

 

Na prvome je slika daleko ostrija i bolja crna te vjerojatno neces dobit losh primjerak po pitanju izbijanja lampe...

Drugi je vise za gaming, brzi, nesto bolje boje

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gman kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Trenutno imam malu dilemu oko nabavke monitora. Razmišljam između Ultrawide 34"(ne Curved) i Dual setupa 24" ili 25". Ne bih Curved jer je primarna namjena dizajn, grafička obrada, video editing te casual gaming s vremena na vrijeme. Vesa mount obavezan te thin bezel po mogućnosti.

 

Neki okviran budžet je 4000kn u koji mogu uklopiti npr dva komada Dell U2518D ili 34" npr LG 34UM68-P. Uglavnom, nisam toliki stručnjak za monitore pa bih molio neke vaše preporuke, mišljenja itd. Hvala unaprijed 

 

Ja bih na tvom mistu nabavija dva sa pivotom od 22" fullhd....najmanji pritisak na novcanik, jednostavnije je streamati igre, a za graficku obradu je po meni pivot krucijalan. S druge strane, potreban je i 4k monitor i ultra wide monitor da bi podesio SVE, i u tom slucaju samo okrenes oba vertikalno i stavis jedan pored drugog sa slikom razvucenom na oba...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gorstak daje, iako po meni tesko, gore preporuke nego ih ja sam dajem...

Kovačić
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

ekipa ne vidim prikladnije teme od ove....

 

 

koji DP kabel uzeti, treba minimalno 2m dužine, a da će raditi 100% na 144+Hz sa gsyncom

 

imam ovaj https://www.futura-it.hr/katalog/ostalo/kablovi-konektori-i-alat/audiovideo-kablovi/18554 i ne radi, koristim original od monitora koji mi je prekratak za standardni raspored koji imam

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
lav1000 kaže...

ekipa ne vidim prikladnije teme od ove....

 

 

koji DP kabel uzeti, treba minimalno 2m dužine, a da će raditi 100% na 144+Hz sa gsyncom

 

imam ovaj https://www.futura-it.hr/katalog/ostalo/kablovi-konektori-i-alat/audiovideo-kablovi/18554 i ne radi, koristim original od monitora koji mi je prekratak za standardni raspored koji imam

 pa "morao" bi raditi po ovome ak je 1.2v no kako znamo iz iskustva nije sve samo u kablu:

https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#Resolution_and_refresh_frequency_limits

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 0:04 (Stjepanj).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice