Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.426.730
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja imam onog aoc od 32 incha i nemam nikakvih problema osim kad sunce sja zbog glossy premaza :)
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pg348q kazu najgori i nativno je 60hz

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Acer EB321HQUAwidp LED IPS WQHD - gledam bas pale su cijene za ovaj monitor. Prije tjedan dana ga skoro pa nitko nije imao na lageru, prije si ga mogao pronaci za 2600,700 kn sada se moze pronaci za 2300-400. Na Alzi je pak 2800 sto me bas cudi. Mislim da je vrlo dobra prilika, mozda ga uzmem

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Haremzg kaže...

Acer EB321HQUAwidp LED IPS WQHD - gledam bas pale su cijene za ovaj monitor. Prije tjedan dana ga skoro pa nitko nije imao na lageru, prije si ga mogao pronaci za 2600,700 kn sada se moze pronaci za 2300-400. Na Alzi je pak 2800 sto me bas cudi. Mislim da je vrlo dobra prilika, mozda ga uzmem

 

Uu ovaj se i meni svida. Samo sto nigdje ne mogu naci neki review na netu dok za ostale ima brdo reviewova

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa!

Situacija je iduca- dodem na more na sezonu i naravno nosim komp da ne umrem 2 mjeseca od dosade u slobodno vrijeme + obveze za faks i naravno prilikom nosenja stvari iz auta , monitor mi padne na pod i popuca cijela panela .

 E  sad , vec 2 dana trazim novi monitor i nemogu se odluciti izmedu ROG Swift PG258Q ili Alienware AW2518H . 

 

Posto se bas i ne kuzim u monitore , pitanje moje je buduci da su oba 240Hz te imaju G-sync , hoce li biti jaki screen tearing posto moja graficka nemoze ni blizu 240 fpsa u AAA igricama ? Trenutno imam ROG GTX 1060 grafu ali prije zime planiram uzet 1070ti . 

 

Isto tako buduci da je rijec o TN paneli ako slucajno netko od vas ima jedan od navedenih monitora pa da mi kaze kakav je za ostale stvari ( gledanje filmova, browsing , mozda tu i tamo neko editanje slika u photoshopu itd) ? 

 

Hvala unaprijed :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa, preporuku za dva monitora molim:

 

1) sebi sam mislio uzet nešto tipa AOC LED Q3279VWF kojeg svi preporučuju, razlozi:

 

-znam da je 144hz dobra stvar no ograničava izbor matrice, diže cijenu i onda češće moram kupovat jače grafičke

-dosta se igram no to su strategije /rpg ili ostale non-pucačine gdje svaki frejm nije toliko bitan

-imam doma 24" benq gw2470 sa amva+ matricom i iskreno nisam oduševljen sa ovim tipom matrice. Recimo da je to

 vrlo usporedivo (po meni i za moje potrebe) sa kvalitetnom TN matricom koju sam imao prije. U nekim stvarima jest bolji no

 boje su još uvijek dosta umjetne i drečeće, volio bi napokon uzep pošteni IPS. 

 

Kod ovog monitora (Aoc) je problem što se bojim da mi je malo prevelik. Monitor je na hirauličnom nosaču ispred mene taman

toliko da ga mogu rukom dotaknut. Prelazak sa 24 na 27 mi se čini još ajde nekako no na 32 ...? Morat će ga možda držat dalje

a onda se čovjek pita čemu trud.

 

Ima li kakav monitor usporedivih karakteristika i kvalitete a da je 27"?

ili

Ako je netko prešao sa 22-24 na 32 i misli da je to skroz OK nek me uvjeri : )

 

2) preporuku za neki bazični 24" monitor, povoljan a da nije ultrajeftino sranje. Isto gaming i multimedija, amva+ je ovdje OK.

   da ima barem bazične mogućnosti namještanja ekrana (vidio sam ove ultrajeftine sa nikakvim mogućnostima O.O) 

 

to je to, tia

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 20:36 (Thorien Kell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

taj koji mislis uzeti je losija matrica od one koju vec imas na benq-u......

 

al da ga ima, ima...

 

kolko para mislis potrosit?

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 2:40 (Gorstak79).
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

pozz evo da javim svoj dojam oko monitora i ja san imao prije 24" i uzeo sam bas taj monitor AOC LED Q3279VWF. kada mi je doša doma taj novi aoc i kada san ga otpakira cinio se ogroman prema 24" ali nakon dan il dva korištenja navikao sam se i mislin da sada nebi mogao uzet manji monitor,a što se tiče kvalitete samoga monitora i slike mislin da se ne može za te pare uzeti bolji monitor nego ovaj,naravno ni ovaj monitor nije savršen ali nije ni malo loš toplo ti ga preporučavam i ako nisi ozbiljan gamer il nešto slično nečes prijmetit ghosting na monitoru ima ga al veoma malo i ima glossy ekran al meni to osobno ne smeta jedino kada sunce direkt u njega svijetli al i to je rijetkost tako ako se misliš da uzmeš taj aoc toplo ti ga preporučavam.ja sjedim od njega oko 1m i taman mi je tako ako misliš da možda ce ti biti blizu tj oče ali prvih par dana kasnije se naviknes kao na sve.lp

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ima nas svaki dan sve više , mogli bi osnovati klub. Ovaj AOC je kod mene pola godine. Izrazito zadovoljan.

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Klub "Casper i prijatelji". 

Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo nakon malo googlenja i vaganja odlučio sam se da je 27" ips ono što tražim

 

koliko vidim ovaj monitor ima iozvrsne reviewe, dobar dellov pedigre i povoljnu cijenu:

 

Dell SE2717H 27-inch IPS FreeSync Gaming Monitor, 6ms response time

na tomshardwareu je ogroman i vrlo povoljan review ali i na raznim drugim siteovima

 

Da ga se nabavit već za 1400 kn 

 

Jel da naručujem ili ima netko bolji prijedlog u istoj kategoriji (27" ips, gaming)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 20:18 (Thorien Kell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

gaming ips kosta prek 5000kn..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

gaming ips kosta prek 5000kn..lp

 

Može koštati toliko, svakako, ili više, posebno ovi od 144 hz. 

 

No postoje i budget verzije, koje su sasvim solidne, tehnologija je ipak napredovala i cijene su pale,

ili ti pak javi dellu da je njihov sjajni i dobro prodavani i ocjenjeni monitor - krivno nazvan i kako varaju ljude : )

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Thorien Kell kaže...
Stjepanj kaže...

gaming ips kosta prek 5000kn..lp

 

Može koštati toliko, svakako, ili više, posebno ovi od 144 hz. 

 

No postoje i budget verzije, koje su sasvim solidne, tehnologija je ipak napredovala i cijene su pale,

ili ti pak javi dellu da je njihov sjajni i dobro prodavani i ocjenjeni monitor - krivno nazvan i kako varaju ljude : )

 Naziv je jedno a specifikacije drugo, tehnologija panela i nije nesto napredovala u zadnjih 10g. Ako trazis gaming monitor uzmi neki TN za 1700kn od 24" ili za 2000kn 27"(to su najeftiniji sto mozes naci)!

Ovo sto si linkao je najeftiniji Dell monitor s najeftinijim 6 bitnim smecem od IPS panela zato je i takva cijena. Dell je poznat od pamtivijeka da naplacuje minimalno 50% gore za isti taj panel kod drugog proizvodaca!

Inace ako trazis gaming monitor, sto se kakti smatra da ima minimalno 144hz nebus se nagledao fluidne slike s tom konfiguracijom iz potpisa. Odluci se prvo sto mozes i sto zapravo trazis pa javi.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Ma da Bježi od TN-a koliko te noge nose, nema većeg smeća u bilo kojoj kategoriji bez obzira na koliko hza radio i koliko koštao. Toliko nerviraju isprane boje da ga se ne isplati koristiti taman bio besplatan.

 

Drži se IPS-a svakako, a freesync podrška je sasvim dovoljan razlog da za se nazove gamerskim.

Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

@Stjepanj 

Ti si jedan od one ekipe koja pada na buzzwordove i misli da svijet nije postojao prije ajfona i appova valjda. Ne pada mi na pamet uzet TNa, zamijenio sam TNa

nedavno sa AMVA+ i gle vraga - slika bolja a igre rade odlično! I ti bi sad da odem sa konja na magarca, ma da.

 

Igram se već 30 godina a 144 hz gaming je izmišljen lani. I što onda kupim 144 hz monitor, odma moram i grafičku, a dobavljivost i cijene AMD grafičkih znamo
danas u vrijeme bitcoina. I onda umjesto da kupujem grafičku svake 3 godine moram je mijenjat svake, i to barem 3k kn, pa mora sve ić glatko. Da nebi još 4k mi savjetovao?

I još trpit sranje od TNa. I sve to da bi mi igre bile "glađe". Ma zaboravi. Kupit ću neki zakrivljeni 32" ips 144hz za dvije godine, kad dođu amoledi i ostala svemirska sranja. 

 

Sad mi treba monitor poštene dijagonale i razumne cijene, hoću ips i gotovo, kad već misliš da si toliko informiran daj reci koji to monitor nudi isti panel upola cijene, budi

malo koristan.  Btw taj isti dell "od pamtivjeka" osvaja i reviewe i editors choiceve i nagrade za masu svojih monitora i priznati je i kvalitetni proizvođač, možda ti misliš na neki drugi dell? Kineski? 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 21:27 (Thorien Kell).
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Vidim ja ti si vec odlucio kaj ces uzeti, dovidenja..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Monitor do 1,000kn.

Novi iz bilo koje online trgovine.

Za gaming bi bilo dobro, koliko moze u tom smjeru za te novce naravno. 22 do 24"

Da lijepo izgleda, bez onog gornjeg okvira bi bilo super :D

Hvala

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
el.šef kaže...

Monitor do 1,000kn.

Novi iz bilo koje online trgovine.

Za gaming bi bilo dobro, koliko moze u tom smjeru za te novce naravno. 22 do 24"

Da lijepo izgleda, bez onog gornjeg okvira bi bilo super :D

Hvala

 https://www.nabava.net/search.php?q=Monitor+AOC+23%2C8%22+I2481FXH

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 17:47 (mislioc).
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa,

 

može jedan brzi savjet:

dakle za standardne stvari te programiranje i tomu vezane stvari.

 

Ciljam na jedan od standardnih izbora (cijenom ne previše preko 2000):

-29"- LG 29UM68

-32"- AOC Q3279 

-ili možda 27": https://www.centro.hr/lenovo-monitor-l27q-10-27-qhd-silver.aspx 

 

Najprivlačniji mi je LG (filmovi u 21:9, jel :)), ali opet bilo bi mi šteta ekstra visine na 27" i 32". 

Od igara samo malo neozbiljnog CSGO-a, ali kak ga mislim kačiti na laptop, onda pretpostavljam da bi se dalo na laptopovom ekranu igrat, ako bude ghostinga na AOC-u ?

Ima ko kakvih iskustava?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 a ovaj?

Bas mi se svidja, ima li neke razlike ako njega uzmem? Samo da mi ne bude nekog ghostinga sa time sam imao problema na zanjem monitoru...

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 2:02 (el.šef).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji od ova dva monitora je bolji? 

Ovaj LG je dosta manja cijena nego u ostalim trgovinama. 

PRVI

 

DRUGI

 

Vidim da ovaj drugi ima i freesync, malo mi cudno zasto nije ni 900kn a ostali ovakvi modeli minimum 1200. A st ose tice tog freesynca ionako imam Nvidia graficku(?)

 

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 14:10 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

LG ima >= 99% sRGB, ne samo Freesync (koji ti nece raditi na Nvidiji), nego i 75Hz (kojih ti hoce raditi na Nvidiji), ali manju dijagonalu i manje pouzdan ducan (ED..).

 

Zadnji 24" LG model je ovaj: https://www.nabava.net/search.php?q=+24MP59G

 

Uglavnom, zadnjih par serija LGevih monitora je standard 75Hz i vrlo dobra kvaliteta slike, tj. tih >= 99% sRGB, a cijena skroz ok, s obzirom na konkurenciju, tako da su po meni best buy.

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

LG ima >= 99% sRGB, ne samo Freesync (koji ti nece raditi na Nvidiji), nego i 75Hz (kojih ti hoce raditi na Nvidiji), ali manju dijagonalu i manje pouzdan ducan (ED..).

 

Zadnji 24" LG model je ovaj: https://www.nabava.net/search.php?q=+24MP59G

 

Uglavnom, zadnjih par serija LGevih monitora je standard 75Hz i vrlo dobra kvaliteta slike, tj. tih >= 99% sRGB, a cijena skroz ok, s obzirom na konkurenciju, tako da su po meni best buy.

 Tvoja preporuka izmedju gore navedenog Acera i LG-a? 

 

Barcelona - Mes que un club
10 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Ne znam, mozda LG jer meni osobno i nije neka razlika izmedju 23" i 24", a Acer ako te pali tanki okvir monitora, makar nije 75Hz i makar nezz kakva je kvaliteta slike, ali ljudi na Amazonu vele da je ok: https://www.amazon.co.uk/Acer-ET241Y-23-8-inch-Monitor-ZeroFrame/dp/B073VQPFVG. Imas jos i ovaj isto za 1050kn: https://www.mall.hr/lcd-monitori/lg-ips-monitor-24mk430h 75Hz, ali nije tako dobar sRGB kao LG koje sam spominjao i koji si ti linkao te je okvir monitora dosta izrazen. U ED osobno ne bih kupovao, a nitko ti ne garantira da nece crknut ijedan od tih monitora. Meni je npr. crkla maticna na 29" LGu od 2300kn, kupljen u Futuri pa je to brzo rjeseno, a nezz kolko bih se jebavao da sam ga slucajno kupio u ED gdje je bio najjeftiniji u vrijeme moje kupnje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 14:58 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Ne znam, mozda LG jer meni osobno i nije neka razlika izmedju 23" i 24", a Acer ako te pali tanki okvir monitora, makar nije 75Hz i makar nezz kakva je kvaliteta slike, ali ljudi na Amazonu vele da je ok: https://www.amazon.co.uk/Acer-ET241Y-23-8-inch-Monitor-ZeroFrame/dp/B073VQPFVG. Imas jos i ovaj isto za 1050kn: https://www.mall.hr/lcd-monitori/lg-ips-monitor-24mk430h 75Hz, ali nije tako dobar sRGB kao LG koje sam spominjao i koji si ti linkao te je okvir monitora dosta izrazen. U ED osobno ne bih kupovao, a nitko ti ne garantira da nece crknut ijedan od tih monitora. Meni je npr. crkla maticna na 29" LGu od 2300kn, kupljen u Futuri pa je to brzo rjeseno, a nezz kolko bih se jebavao da sam ga slucajno kupio u ED gdje je bio najjeftiniji u vrijeme moje kupnje.

Acer bi uzeo samo jer je iz bolje trgovine.

A cuo sam da upce nije los ovaj novi Acer.. A nigdje ne mogu naci sRGB od ovog Acera..

Vjerovatno cu uzeti Acer.

Barcelona - Mes que un club
10 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Tesko je naci specificne podatke za jeftinije monitore, tak to ide, ali trebao bi biti oke, samo da te ne potrefi backlight bleed. Sretno pa javi dojmove.

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 19:07 (Darboux).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja stvarno ne znam koji monitor vise da uzmem vec 2 dana gledam i nista pametno nisam nasao.

Sto mi se svidjelo nema podrsku da kasnijem ogu monitor montirati na zidni stalak.

 

Evo sta sam nasao do sad :

 

LG

 

ACER 

 

AOC

 

AOC

 

 

Ako ima bolje do 1250kn s tim da je monitor bez rubova neka posalje.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

 niti jedan, ima boljih i jeftinijih, pogledaj zadnjih par stranica nije tesko za odabrati pitanja se svako malo ponavljaju kao i best-buy preporuke.lp

el.šef kaže...

Ja stvarno ne znam koji monitor vise da uzmem vec 2 dana gledam i nista pametno nisam nasao.

Sto mi se svidjelo nema podrsku da kasnijem ogu monitor montirati na zidni stalak.

 

Evo sta sam nasao do sad :

 

LG

 

ACER 

 

AOC

 

AOC

 

 

Ako ima bolje do 1250kn s tim da je monitor bez rubova neka posalje.

 svejedno ti je, speckama su svi u praksi identicni:

no zasto nebi uzeo 27" monitor nebus dugo mijenjao...

tu na bugu imas temu s popustima:

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver/66513.aspx?page=179

pa ak uhvatis koji da dobis monitor za jos manje novaca ak ti je bitna svaka kuna.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2018 0:24 (Stjepanj).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice