Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.437.373
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

U Witcheru 3 imam sve na High, osim hairworksa, od 65 do 70 slicica - neca valjda biti problem za 144Hz?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ok, više mi je pun hebeni Q monitora.

Nakon 2 defektna Della, stigne mi Philips. Nisam sve sastavljao, da vidim prvo nema li mrtvih pixela. NEMA, sve super, spojim. Gotovo nikakav light bleed, odličan kontrast za IPS. Boje out of the box super (stepenicu ispod U2715H, ali jako dobre; koliko para-toliko muzike). I onda f****n pištanje kad je zaslon bijeli ili pretežito bijeli, bez obzira na brightness postavke (recimo sad kad sam na BOL-u). 
Ne znam dal da vratim ili bacim kroz prozor... 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ma vracaj, ako ti je sad iritantno, kako ce ti biti za 6 mjeseci - ili ces se priviknuti, ili poluditi.

 

Usput, on ima ugradjene zvucnike - pogledaj da su namjesteni na 0, tj. "mute", mozda pomogne.

Nekad zvucnici piste bezveze, desavalo se i na HP monitorima koji su 3x skuplji od tog Philipsa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 17:31 (Čitatelj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jesam, al na žalost ne pomaže. Probao i kable prespajati, ali isto. Nemam više volje/snage se natezati i nadati se da će 4. monitor biti ok. Baš nesreća.

EDIT: Zvao trgovinu, rekli da ako se to bude dešavalo i nakon dan-dva, pošaljem natrag. Stari Benq ftw.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 17:40 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ajde ti dodaj jos 100 eurica i kupi MSI-a :)
Malo Sranje od Informatike do sada je uvjek koristilo dobre displaye.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lovac kaže...

Ok, više mi je pun hebeni Q monitora.

Nakon 2 defektna Della, stigne mi Philips. Nisam sve sastavljao, da vidim prvo nema li mrtvih pixela. NEMA, sve super, spojim. Gotovo nikakav light bleed, odličan kontrast za IPS. Boje out of the box super (stepenicu ispod U2715H, ali jako dobre; koliko para-toliko muzike). I onda f****n pištanje kad je zaslon bijeli ili pretežito bijeli, bez obzira na brightness postavke (recimo sad kad sam na BOL-u). 
Ne znam dal da vratim ili bacim kroz prozor... 

 

Lovac kaže...

Jesam, al na žalost ne pomaže. Probao i kable prespajati, ali isto. Nemam više volje/snage se natezati i nadati se da će 4. monitor biti ok. Baš nesreća.

EDIT: Zvao trgovinu, rekli da ako se to bude dešavalo i nakon dan-dva, pošaljem natrag. Stari Benq ftw.

 Kakvo pistanje,kakve veze ima zvuk sa slikom??Jesi uzeo Philips kao i ja ili?

Philips 272B8QJEB monitor, IPS, 27"

AUDIOFIL
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nedavno sam kupio bf1 i tek sad sam primijetio problem na monitoru kojeg vec imam 2mj- Samsung CFG73. Kad pogledam u nebo koje je jako bijelo javlja se roza boja na tamnijim objektima. Jel ovakve stvari idu pod garanciju? Monitor je kupljen u futuri baš zbog garancije, jer sam pročitao da je qc sreća s ovim monitorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
volegradele kaže...
Lovac kaže...

 Kakvo pistanje,kakve veze ima zvuk sa slikom??Jesi uzeo Philips kao i ja ili?

Philips 272B8QJEB monitor, IPS, 27"

Naravno... Jesi kad čuo onaj white noise/coil whine mix na starim TV-ima? Tako se čuje. Osim kad je slika tamna. Googlao sam malo, ali uglavnom jeftine komponente i potrefio sam gofno. Sad to slati u Zg i natezati se.
Ko da sam proklet s tim monitorima, najradije bih odustao od kupnje ili kupio par mjeseci star, ali provjereni.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hebote koji si pehist,nadam se da necu bit tvoje (ne)srece!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
volegradele kaže...
Lovac kaže...

Nakon 2 defektna Della, stigne mi Philips. ... I onda f****n pištanje kad je zaslon bijeli ili pretežito bijeli, bez obzira na brightness postavke (recimo sad kad sam na BOL-u). 
Ne znam dal da vratim ili bacim kroz prozor... 

 Kakvo pistanje,kakve veze ima zvuk sa slikom??Jesi uzeo Philips kao i ja ili?

Philips 272B8QJEB monitor, IPS, 27"

Lovac kaže...

Googlao sam malo, ali uglavnom jeftine komponente i potrefio sam gofno....

 

garfield1 kaže...

Opet lažeš. Pa stavio sam ja samo za tebe ploču napajanja Philips modela gdje se lepo vidi, da imaju kvalitetne komponente:)) Ali pošto ni neznaš o čemu se ide, nisi ništa napisao več si samo čutao.. I još jednom ču ti napisat i dobro zapamti..! Danas više nema nikakvih velikih problema sa matičnim i pločama napajanja kao što je to bilo još prije godina nazad..

Danas ima dosta više problema sa kvarovima pozadinskog osvetljenja i samim pixlima na panelima.. To je danas problem a ne ploče napajanja itd..

blablabla

 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
volegradele kaže...
Hebote koji si pehist,nadam se da necu bit tvoje (ne)srece!

Budi bez brige, tebe bude dopalo nešto drugo. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 21:19 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hahahahhahahah,hebem ti škrtocu,a sta je tek onda a bagatelnim AOCom?
Jel moguce da je on lisen kvaraova unatoc jeftinoci?!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kupio prije X godina AOC F22+ za 800kn; TN, 1080p. I danas kod čovjeka ko novi radi. Prije dobre tri godine kupio isto jeftinjaru; Benq HS2760HS. I danas nema 1 mrtvi pixel, nema baš nikakvih problema. A sad 3 in a row. Bojim se više bilo što kupiti. Valjda da kupim kantu vode, zapalila bi se.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

E pozdrav 

 

Nakon skoro punih 11 godina, ovo cudo od monitora pocelo davati znakove umiranja... Nakon sto sam ga danas prebriso, ukljucim kad... Ovo se vec jednom desavalo i nekim cudom samo od sebe doslo sebi (ima sigurno 5 godina, ako ne i više)...

 

E sad ganjam da uzmem nešto drugo, siguran sam da bilo što odaberem da je bolje od ovoga X puta.

Pa sam od jeftinijih modela našao ovaj > https://eu.aoc.com/en/products/e2270swhn/specs , nekih 90€. Je li neko imao ovako nešto, i kakav je AOC sa kvalitetom? 

 

Mogu neke preporuke drugih monitora, koji su u nekoj budget kategoriji... Ja sam iz BiH, pa bi najbolje bilo to gledati u > http://imtec.ba. 

 

 https://image.ibb.co/dr6cVz/fr_28.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 23:25 (micr0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa, treba mi par preporuka za izabrat monitor. Sastavljam novu konfiguraciju koja bi izgledala otprilike kako sam naveo pod moj PC. Love imam oko 1800kn, možda bi se protegao do 2100kn ako će donet nešto ekstra. Komp bi koristio za svašta po malo: casual gaming (ništa natjecateljski) većinom single player RTS i RPG (Witcher i slično), rad u CATI-a i Auto CAD, surfanje i itd. Više preferiram 27" i 1440p ali nisam siguran kako će funkcionirati sa konfiguracijom? Možda ipak uzet 1080p  i 24" sa većim frame rateom? Ugl. sve preporuke su dobro došle i puno hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
dustY kaže...

Nedavno sam kupio bf1 i tek sad sam primijetio problem na monitoru kojeg vec imam 2mj- Samsung CFG73. Kad pogledam u nebo koje je jako bijelo javlja se roza boja na tamnijim objektima. Jel ovakve stvari idu pod garanciju? Monitor je kupljen u futuri baš zbog garancije, jer sam pročitao da je qc sreća s ovim monitorima.

 

Hm mislim da samsung ne smatra to kvarom ili defektom. Imas na netu dosta o tome,

purple issue. Problem je bio dosta izrazen u CFG70 modelu monitora, pa su navodno sa

novijim verzijama smanjili to, ali jos je prisutan. Neki kazu da ga na CFG nema vise, ali

cini se da tvoj ima. Ukoliko je rijec o tome. 

(where black text on light backgrounds is common. It is less noticeable in games, as that type of transition isn't as common, but once you learn to spot the pink / purple hue of an overdrive artifact, you'll immediately notice it in games, and likely start tuning the overdrive setting lower and lower).

Mislim da je bi taj problem mogao bitipovezan sa quantum dot, jer svi ostali VA monitori sa 144hz od Acera, MSi-a, AOC-a, 
nemaju taj problem. Zanimljivo da neki od njih koriste samsungove MVA panele. Medutim oni ne koriste quantum dot,

pa se cini da je problem do samsunga, te implementacije quantum dot. Nesto su smrdali. Takoder svi monitori imaju freesync raspon od 48-144,

jedino samsungovi quantum dot VA 144 hz monitori imaju od 70-144 hz freesync raspon.

Ako ti to toliko bas smeta, kontaktiraj Futuru, ali koliko vidim samsung ne priznaje to pod kvar ili gresku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 3:14 (danny_2).
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji bi onda bio najbolji QHD 27' monitor do 3000kn za gledanje serija, youtube, programiranje, čitanje?

 

Jel BenQ GW2765HT dobar izbor? Ima dosta dobre ocjene na recenzijama i sad je na alzi za oko 2100kn.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Monitor dosao u jednom komadu danas,radi za sad ,nego jel se prek HDMI kabela ne moze vise od 1080x1920?Nego zasto mi jos uvik pise da imam Dell monitor??WTF??

Sve 5,nakon restarta sve radi ko po spagi,nativna rezolucija je 2560x1440

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 18:02 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Priznavali su za stare modele (CFG70) i čak radili update firmwarea koji su nekad riješili problem, a nekad ništa, samo tko zna kakvo je stanje u Hrvatskoj.

7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Stigao MSI MAG27CQ - slika je savrsena, nema losih piksela, radi lijepo, zamijenio je starog BenQ-a.

 

Jedino se moram priviknuti na ovu zakrivljenost.

 
 
 

 

Na stolu je dakle MSI GS73VR 7RG laptop, monitor, Logitech G610 i G403 (na tipkovnici sam danas stavio Sharkoon O-Ringe),

veliko crno platno koje sluzi da mi se stol ne grebe. Ono sto sam maknuo sa stola je Display Dock za Microsoft Continuum od Lumie 950XL,

dok ne rijesim kablovanje do ovog Displaya.

 

Slusalice su Sennheiser HD 4.50 Special Edition (sto god im to bilo specijalno), a stolac je Topstar Open Art 2010:

https://www.amazon.de/gp/product/B003L5BZDW

 

Ako koga zanima, stvari su u linkovima:

https://www.amazon.de/gp/product/B073NY56FW

https://www.amazon.de/gp/product/B01FFFSORA

https://www.amazon.de/gp/product/B07B65L5B3

 

Slika se cini iskrivljena, ne znam koliko ce mi trebati da se priviknem.

A iz daljine se skoro ne primjeti zakrivljenosti, sto je VEOMA pozitivno za mene, jer cesto gledam tako Youtube sa 3-4m udaljenosti.

Preporuka za kupnju, hvatati na akciji.

Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Razmislit ću još o reklamaciji ako to bude moguće. Samo u bf1 sam primijetio taj problem i to na valjda 2 mape, najizraženije je na onoj sa puno snijega. Ako me bude previše smetalo onda možda pošaljem upit futuri pa ću vidjeti šta dalje. Jbt, nemoguće je kupiti monitor bez nekih mušica.

EDIT: Problem je riješen kad je monitor spojen preko hdmi-a, odnosno onda radi na 120hz-a. Na 144hz i preko dp se može javiti taj problem sa roznom, ali dosta rijetko. Preko hdmi je freesync range 62-120.

144+DP 144+DP
120+HDMI 120+HDMI
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 20:38 (dustY).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav

 

Ovako zanima me koji monitor kupiti do 1500kn max 1800nedam vise koji je trenutno brend najjaci i koji daje ok preformanse za ulozen novac igram WOT nekad pucacine itd.. molim prijedloge :)

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lndestructible kaže...

Pozdrav

 

Ovako zanima me koji monitor kupiti do 1500kn max 1800nedam vise koji je trenutno brend najjaci i koji daje ok preformanse za ulozen novac igram WOT nekad pucacine itd.. molim prijedloge :)

 Neki na temi su kunu u ovaj:

https://www.nabava.net/search.php?q=3279vwf

 

P.S. nisi rekao velčinu. Ovo je prilično velik monitor!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 21:41 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
lndestructible kaže...

Pozdrav

 

Ovako zanima me koji monitor kupiti do 1500kn max 1800nedam vise koji je trenutno brend najjaci i koji daje ok preformanse za ulozen novac igram WOT nekad pucacine itd.. molim prijedloge :)

 Neki na temi su kunu u ovaj:

https://www.nabava.net/search.php?q=3279vwf

 

P.S. nisi rekao velčinu. Ovo je prilično velik monitor!

 

A nije napisao ni koju konfu ima, ovo je ipak 2k monitor i treba imat "pristojnu" grafu da gura igre na visokim detaljima

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

 

A nije napisao ni koju konfu ima, ovo je ipak 2k monitor i treba imat "pristojnu" grafu da gura igre na visokim detaljima

 tocnije 2.5 inace i gtx980/1060 6gb ovo vrti pristojno u vecini naslova.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 22:24 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
luckyluke kaže...

Može preporuka nekog Dell monitora 24" za oko soma kn u adm-u ? Bitno mi je da ima dobru sliku, HDMI i mogućnost nagiba. Vidim da u tom rangu ima dosta monitora pa nisam ni sam siguran šta bih uzeo.

 

https://www.adm.hr/subcategory.asp?subcate=monitori-pc&cate=monitori&id=1698&cond=1211:{dell}

 Netko ?

7 godina
offline
Koji monitor kupiti

sorry malo sam info dao treba mi FULL HD monitor ne zelim ove jace imam i5 i 960gtx dakle samo full hd 27 incuna al da je kvalitetan i durabilan ako moze molim vas preporuka :)

 

ps: 32incuna mi je tu maČ!

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Benq gw2760hs iznimno kvalitetno đubre(kod mene 5g radio proslo prek njega 300 ljudi nema ogrebotine), mozda da si pogledas i neki ips od Dell-a u tom cijenovnom rangu posto su nekaj spustili cijene?!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ima OVDJE dobrih 27" modela na akciji

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

moze preporuka monitora 27 ili 28 incha 2k do 1800kn?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice