Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.457.229
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...

Ti TN paneli su teška katastrofa. Nisu ni za surfanje...

 Dedi se zgadio TN do maksimuma.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 12:55 (mislioc).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Almin94 kaže...

 Moze li mi neko reci kakvi su opcenito danas jeftiniji IPS a kakvi MVA paneli? Vidim da ih ima dostupnih za svaciji dzep.  Imao sam priliku vidjeti skuplje MVA i IPS TV panele koji izgledaju odlicno. Ne znam sada sta bi bilo bolje uzeti za desktop? IPS ili MVA? Koji panel ce mi dati onako malo jace boje? Na trenutnom TN monitoru sve izgleda isprano, a nakon quantum dot panela iz dnevne sobe, moj desktop TN panel izgleda kao crno bijeli... 

Citam opcenito o VA zaslonima te za iste kazu da imaju nesto losije uglove gledanja od IPS, a proizvodjaci na svojim stranicama navode da su uglovi gledanja identicni za MVA i IPS? Mozda je stvar proslosti to da IPS ima bolje uglove gledanja? Npr. dva monitora koje sam nave u poruci iznad imaju IPS i MVA panele ali iste uglove gledanja - 178/178

 

Procitao sam zadnjih nekoliko stranica ove teme, ali nisam naisao na neke pretjerano bitne informacije i objasnjenja. Ako neko moze pomoci bio bih zahvalan. Lp

 razlike su uglavnom u kalibriranim panelima(dakkle 4000+kn), losih panela nemas, valjda ne pricamo o rangu monitora od 100€, ako ti je qdot bog i batina poslje njega Va panel ima najbolji/najveci kontrast, ips je u tome do cak 5x losiji.

Sto se tice kutova gledanja malo logike i shvatit ces da pod kutem od 180 je nemoguce vidjeti ista jer bi ti oci bile poravnate s monitorom, dakle kutovi gledanja su deklarirani na 178° jer je to zadnji stupanj gdje uspjevas uopce vidjeti panel/sliku, pravi problem je sto se pod vecim kutem mijenjaju "boje", tu je ips najbolji, no Va panel zanemarivo losiji, TN je tu katastrofalan, mislim da bi u buducnosti to deklariranje kutova gledanje trebalo drugacije mjeriti jer ocigledno zbunjuje.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
VA ima losije boje, losije kuteve gledanja (iako neusporedivo sa TN-om), los response time sto uzrokuje manje ili vise, ali uvijek prisutni, ghosting i mrljavu sliku. VA je ajmo rec srednje dijete po nicem posebno, po svemu osrednje i jedino u cemu se istice je dobar kontrast.

IPS osim u kontrastu je u svemu ostalome bolji, a mana je sto je lutrija kakav primjerak po pitanju backlight bleeda ce te dopasti.
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Znaci IPS da narucim. Hvala vam

@war3_tft
Kazes da MVA ima losije boje. Na sta mislis tacno? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 13:54 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa par pitanja

Nisam koristio komp od kada sam prestao igrat bf3/4, tako da od onda nisam u korak s tehnologijom. 

Planiram si kupiti neki 4K monitor. Gledao sam neki samsung 28”, ali sada gledam da ima dosta televizora od oko 40” za iste novce. Zanima me moze li se televizor koristiti kao monitor i koje bi bile mane toga? Također dal bi trebao novu graficku posto sad imam ADM HD7850???

hbala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Bruno Matejcic kaže...

Ekipa par pitanja

Nisam koristio komp od kada sam prestao igrat bf3/4, tako da od onda nisam u korak s tehnologijom. 

Planiram si kupiti neki 4K monitor. Gledao sam neki samsung 28”, ali sada gledam da ima dosta televizora od oko 40” za iste novce. Zanima me moze li se televizor koristiti kao monitor i koje bi bile mane toga? Također dal bi trebao novu graficku posto sad imam ADM HD7850???

hbala unaprijed

 https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=155325&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

odlican 4k ips, osobno ga koristio, nista losiji od della 4k od 5500kn!

najveca razlika je u brzini panela, odaziv na tv-ima je 10x gori, tek na najboljim Tv-ima je on donekle prihvatljiv(citaj skupima)

za vrtiti 4k rezoluciju ti je neki minimum gtx 1080ti.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
VA ima losije boje, losije kuteve gledanja (iako neusporedivo sa TN-om), los response time sto uzrokuje manje ili vise, ali uvijek prisutni, ghosting i mrljavu sliku. VA je ajmo rec srednje dijete po nicem posebno, po svemu osrednje i jedino u cemu se istice je dobar kontrast.

IPS osim u kontrastu je u svemu ostalome bolji, a mana je sto je lutrija kakav primjerak po pitanju backlight bleeda ce te dopasti.

 Na zalost ovo je sve cesca pojava kod IPS-ova... cak i ultra skupi paneli dolazi s ogromnim bb-om.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...
war3_tft kaže...
VA ima losije boje, losije kuteve gledanja (iako neusporedivo sa TN-om), los response time sto uzrokuje manje ili vise, ali uvijek prisutni, ghosting i mrljavu sliku. VA je ajmo rec srednje dijete po nicem posebno, po svemu osrednje i jedino u cemu se istice je dobar kontrast.

IPS osim u kontrastu je u svemu ostalome bolji, a mana je sto je lutrija kakav primjerak po pitanju backlight bleeda ce te dopasti.

 Na zalost ovo je sve cesca pojava kod IPS-ova... cak i ultra skupi paneli dolazi s ogromnim bb-om.

 nije to cesca pojava to je konstanta kod ips panela.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Na žalost DA, iako to probijanje ja vidim na bilo kojem LCD-u ako ga tražim jer imam višegodišnje iskustvo sa plazmom gdje je to ravno na nuli.

 

LCD je falična tehnologija i na svakom panelu TN, VA, IPS ima neku manu. Onda imaš Plazmu koja je ima svoje mane i opet OLED sa svojim manama. I CRT je imao svoje mane

 

Opet savka od tih tehnologija ima svoje prednosti, koje znaju biti nebo/zemlja u odnosu na dudjednu tehnologiju.

 

I onda se opet vračamao zašto bi itko tražio savjet kakv ekran kupiti, to je kao da šitate kavu ženu da si izaberem ...proučite prednosti/mane i kupite onaj koji nudi više prednosti nego mana za vaš ukus i potrebe. Izbor je ogroman i to su slake muke. Ak se zajebete prodate, pa ispočetka

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Kupio Alienware AW3418DW ultrawide 3440x1440 120hz postam slike kad dode jedva cekam.
http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nvidia GTX 680 kaže...
Kupio Alienware AW3418DW ultrawide 3440x1440 120hz postam slike kad dode jedva cekam.

Ima da se ovaj prastari i7 rastopi od muke. 

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Almin94 kaže...

Znaci IPS da narucim. Hvala vam

@war3_tft
Kazes da MVA ima losije boje. Na sta mislis tacno? 

 va paneli obično imaju malo slabije boje, moj benq recimo je dosta neuvjerljiv po tom pitanju, no uz malo kalibracije je zadovoljavajuć

 

ako hoćeš boje u rangu boljih ips ekrana, a da ti ostane vrhunski kontrast i crna, onda ti preporučam ovaj monitor - link

boje su fantastične, crna duboka i nema opasnosti od bb i ostalih sranja koja pate ips

s druge strane black crush, koji je klasična boljka va panela, na ovom je monitoru nezamjetljiva

imao sam ga par dana i vjerojatno ću ga uzeti uskoro, jer bolji ekran još nisam vidio (osim onih profesionalnih što sam imao u firmi, no ti koštaju ohoho)

16 godina
offline
Koji monitor kupiti
Naletio na ove monitore, i ljudi ih hvale dobrano, dobro u čem je fora, kad znamo da imaju TN matricu?
Asus PG278Q-5100kn
Dell S2716DG-4400kn
Oba su GSync, 144Hz
Doduše, Asus je precijenjen bez obzira koji vrstu panela ima.

Za Dell nalazim iznimne pohvale, što od strane recenzenata što od korisnika, neki recenzenti idu tako daleko u izjavama, da usporedba sa IPSom tj razlika između kuteva gledanja je iznenađujuće dobra za TN matricu, naravno lošija od IPSa al ne u toj mjeri kolko se misli da je TN poslovično "loš".
Za Asus pak vele da je ima odlične boje i da je 8bitni panel, što mu naravno ide dodatno u prilog..
TN je lošiji od IPSa u pogledu boja i kuteva gledanja..
Očito ima više vrsti kvaliteta TN matrica, pretpostavljam da nije ista kod monitora od 1000kn i kod monitora od 4500-5tkn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Naravno da nije ista kvaliteta na svim TN matricama, isto kao niti na ostalim panelima. Samo sto ekipa misli zato sto je kupila IPS za soma kn da je dobila ne znam kakav panel, a zapravo su dobili placebo efekt. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
Almin94 kaže...

Znaci IPS da narucim. Hvala vam

@war3_tft
Kazes da MVA ima losije boje. Na sta mislis tacno? 

 va paneli obično imaju malo slabije boje, moj benq recimo je dosta neuvjerljiv po tom pitanju, no uz malo kalibracije je zadovoljavajuć

 

ako hoćeš boje u rangu boljih ips ekrana, a da ti ostane vrhunski kontrast i crna, onda ti preporučam ovaj monitor - link

boje su fantastične, crna duboka i nema opasnosti od bb i ostalih sranja koja pate ips

s druge strane black crush, koji je klasična boljka va panela, na ovom je monitoru nezamjetljiva

imao sam ga par dana i vjerojatno ću ga uzeti uskoro, jer bolji ekran još nisam vidio (osim onih profesionalnih što sam imao u firmi, no ti koštaju ohoho)

 Cekaj, koji ce mi dati more vibrant and punchy colors? Nije mi bitna preciznost boja toliko. Koji ce imati jace boje po defaultu?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...

Naravno da nije ista kvaliteta na svim TN matricama, isto kao niti na ostalim panelima. Samo sto ekipa misli zato sto je kupila IPS za soma kn da je dobila ne znam kakav panel, a zapravo su dobili placebo efekt. 

 Ma ajd za IPS znam, al najgore mi je kad iskrcaš 5tkn za IPS i onda te dočekaju sranja, BB, IPS Glow, clouding itd. (problemi više manje vezani uz tu matricu) čak daleko gore neg dok bi dal tu lovu za TN matricu.

 

Dell Gaming S2716DGR

Dell S2716DG

Ovaj Dell mnogo rastura, a gle vraga, pa to je TN

 

Jasno mi je da vlada mišljenje među pučanstvom, da se TN ne gleda ni pod razno, pa i taman da se kupi "najlošiji" IPS panel uz prisutne anomalije koje prate tu vrstu matrice, opet je daleko bolja kupnja neg najbolji TN panel.

Rekao bih ovi koji su kupili taj TN Dell da nisu normalni, al baš čitam komentare i očito sam zaglavio još u 2000toj godini, dok sam zadnji put imao monitor sa TN matricom, 19" Samsung, od onda, prelazak na IPS je bilo svjetlosnim godinama udaljen od lošeg TN monitora, al sad se ta razlika smanjila..

 

Jasno mi je da TN ima svoju publiku i ima svoje prednosti, al, da sad idem kupovat monitor IPS s podrškom za Gsync a košta 5+tkn, a ne znam kaj će me dočekat, ne znam, jako bih se zamislio nad tim da li uopće uzimat monitor za malo veće novce pogotovo IPS, ajd još do 2-2.5tkn progutao bih probleme koje nosi IPS.

Da imam love, mislim da ne bih dvojio i uzeo jedan Eizo (Eizo FS2735) 144Hz, samo taj košta prek 8tkn, al tam si siguran kaj dobiješ i nema veze s ovim IPS monitorima od 5-6tkn uglavnom, to je drugi svijet..

Mislim si, ovi IPS monitori koji se prodaju za 5-6tk su low end klasa, a tek iznad 7-8tkn su hajend klasa, isto ko i kod TN panela, za soma kn dobiješ šrot monitor, a za 4-5tkn dobiješ već nekaj kaj se opasno približio IPSu..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 10:55 (zvonac).
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti
  1. Za 6 soma bi si kupil malo pošteniji monitor...

https://www.benq.com/en/monitor/video-enjoyment/ex3501r/specifications.html

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Almin94 kaže...
picajzla0707 kaže...

 

ako hoćeš boje u rangu boljih ips ekrana, a da ti ostane vrhunski kontrast i crna, onda ti preporučam ovaj monitor - link

boje su fantastične

 Cekaj, koji ce mi dati more vibrant and punchy colors? Nije mi bitna preciznost boja toliko. Koji ce imati jace boje po defaultu?

ta iiyama je puna boja, to im je adut, zato ima u nazivu "true colors"

i bogme boje su stvarno izvrsne, kod mene su grafičari bili oduševljeni, a oni su redom picajzle po pitanju boja

također, boje nisu same za sebe - dobar kontrast itekako utječe na boje, zato sam ti i preporučio taj model

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kaj nije što veća rezolucija to manje cpu radi? Ja mislim da ce mi na tom monitoru tek 1080ti prodisati punim plućima,jel sam do sad bio na 1080p 60hz

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo još jedan usporedni test..

 

 

Acer Predator XB271HU vs Dell S2716DG

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 20:31 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipo, evo ovih dana slažem konfu i nikako se ne mogu odlučiti oko monitora pa bih molio vaše mišljenje. Jedno je sigurno, a to je da kupujem 24" 1080p monitor jer mi treba čim veći i stabilniji FPS, a fluidni 4K gaming je još uvijek "preskup sport". U početku sam gledao monitore do 2k kn, ali onda sam po stranim forumima pročitao da je zbog screen tearinga potreban G-Sync (budući da kupujem 1070ti). Među najjefitijim G-Sync monitorima koje sam našao je Acer XB241H, a on dođe cca. 3200kn s time da ima TN panel o kojem ni na ovom, a ni na stranim forumima nisam pročitao ništa predobro...a IPS G-Sync monitor dođe 4k+ kn. Sada me zanima je li bolje uzeti za 2000 kn 144Hz TN monitor, 60Hz IPS monitor ili pak platiti duplo za G-Sync tehnologiju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
FileFicho kaže...

Pozdrav ekipo, evo ovih dana slažem konfu i nikako se ne mogu odlučiti oko monitora pa bih molio vaše mišljenje. Jedno je sigurno, a to je da kupujem 24" 1080p monitor jer mi treba čim veći i stabilniji FPS, a fluidni 4K gaming je još uvijek "preskup sport". U početku sam gledao monitore do 2k kn, ali onda sam po stranim forumima pročitao da je zbog screen tearinga potreban G-Sync (budući da kupujem 1070ti). Među najjefitijim G-Sync monitorima koje sam našao je Acer XB241H, a on dođe cca. 3200kn s time da ima TN panel o kojem ni na ovom, a ni na stranim forumima nisam pročitao ništa predobro...a IPS G-Sync monitor dođe 4k+ kn. Sada me zanima je li bolje uzeti za 2000 kn 144Hz TN monitor, 60Hz IPS monitor ili pak platiti duplo za G-Sync tehnologiju?

jel sad primjecujes screen tearing ono boli glava, zivcira te i sl? ako ne onda zanemari bilo kakvu sinkronizaciju, prodavanje muda pod bubrege nista drugo em dodaje vidljivi ghosting/blur naspram ulmb-a, screen tearing je najizrazeniji kad imas drasticno manje fps-a od nativnog refresh ratea (kao i drasticno variranje fps-a od 30-100+)sve sto je prema vise je manje vidljiv u praksi doslovno zanemariv . Dakle vrati se na prvi dio komentara i budes sebi dao odgovor dali vrijedi 2000kn za g-sync. Inace za stabilan fps ti treba i brutalan cpu nadam se da nije to ovaj u potpisu jer ce ti 1070ti na 1080p rezoluciji "krepati" kao i cpu pa ces imati problema i s stutteringom. Inace ako ti treba solidan gaming monitor osobno nebi isao ispod 27";

https://www.omot.hr/acer-ed273awidpx-curved-led-monitor-free-sync/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Razmisljam o kupnji monitora.

Zahtjevi su da je 2k, 144hz 1ms...

Neka bang for buck preporuka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
FileFicho kaže...

Pozdrav ekipo, evo ovih dana slažem konfu i nikako se ne mogu odlučiti oko monitora pa bih molio vaše mišljenje. Jedno je sigurno, a to je da kupujem 24" 1080p monitor jer mi treba čim veći i stabilniji FPS, a fluidni 4K gaming je još uvijek "preskup sport". U početku sam gledao monitore do 2k kn, ali onda sam po stranim forumima pročitao da je zbog screen tearinga potreban G-Sync (budući da kupujem 1070ti). Među najjefitijim G-Sync monitorima koje sam našao je Acer XB241H, a on dođe cca. 3200kn s time da ima TN panel o kojem ni na ovom, a ni na stranim forumima nisam pročitao ništa predobro...a IPS G-Sync monitor dođe 4k+ kn. Sada me zanima je li bolje uzeti za 2000 kn 144Hz TN monitor, 60Hz IPS monitor ili pak platiti duplo za G-Sync tehnologiju?

 

Na TN-u ti boje izgledaju pomalo isprano, no da ce ces znati razliku izmedju zelene i plave, hoces....ips nudi nesto vjernije boje po rgb standardu, ovisno od modela do modela, no mozda te bude smetao njegov glow. Takodjer, ips ce ti vise zamarati oci od tn-a, i crna ce ti biti siva, jer nema kontrast poput va panela...sad sve ovisi o tebi i sto pase tvom oku i novcaniku...ja se igram na 22" tn-u, rabljenom, od 500kn i nis mi ne fali, osim radnog prostora. Netko drugi bi ovaj moj bacio u smece prvi dan...

 

I ne, za screen tearing postoji nekoliko razlicitih syncova, nvidijinijh, amdovih i zajednickih...najstariji je mislim v-sync, koji neke igre imaju ukljucen po defaultu i koji ne ovisi ni o monitoru, ni o brandu grafe, radi cak i na intel integrushi...problem je sto smanji fps za duplo kad je ukljucen, pa su poceli izmisljati toplu vodu...neki syncovi koriste chip u monitoru, koji dize cijenu u nebesa, neki su softverski poput v-synca, ali rade drugacije, nvidijin fastsync npr jednostavno racuna unaprijed frejmove i optereti grafu na maks, kao i amdov ekvivalent, ali kosta nula kuna i ne zahtijeva poseban monitor, sto ti je i moja preporuka. Kupi neki normalan monitor, nek svih deset livela bude blizu sredine, ukljucis fastsync u drajverima i miran si...

žene ga vole
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 0:51 (Gorstak79).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

koji to najbolji 4k? koristim Dellov 4k P2715Q od 6ms, i LG 27UD58-B od 5ms kakvih 8ms spominjes(mozda avg)? sta si ti od toga probao, pricas na pamet ili samo citas po bespucima interneta? sad ti odjednom 2x sporiji tj brzi input lag neutjece na izbor dvolican si do bola

@Bruno Matejcic:

sto se tice 4k tv, da mozes ti to koristiti kao monitor no to nema veze s onim sto prikazuje i najeftiniji monitor vs tv.

Tu si malo procitaj prije kupnje 4k tv-a i doticnim problemima s prikazom i bojama, neznam koliko si tv-a u zivotu spojio na racunalo no ako si bio s tim "zadovoljan" onda ovo prije sve zanemari jer ocigledno si nezahtjevan po tom pitanju.

Inace zanemari sve komentare forumasa lava1000, wartft-a, gorstak i sl. to su trenutno najveci beskorisni forumasi koji dobivaju kartone svako malo zbog konstantnog trolanja i vrijedanja ostalih forumasa kao i pisanaj ovakvih komentara.

lp

 https://pcmonitors.info/reviews/dell-p2415q/

12ms input laga izmjeri sajt specijaliziran za monitore, za ovaj LG koji spominješ je oko 9ms.... 

 

naravno da ti po svom dobrom starom običaju pojma nemaš o čemu pričaš i pišeš, glavno da se komentar broji, pa si ti najjači forumaš u celoj vasioni 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

jel sad primjecujes screen tearing ono boli glava, zivcira te i sl? ako ne onda zanemari bilo kakvu sinkronizaciju, prodavanje muda pod bubrege nista drugo em dodaje vidljivi ghosting/blur naspram ulmb-a, screen tearing je najizrazeniji kad imas drasticno manje fps-a od nativnog refresh ratea (kao i drasticno variranje fps-a od 30-100+)sve sto je prema vise je manje vidljiv u praksi doslovno zanemariv . Dakle vrati se na prvi dio komentara i budes sebi dao odgovor dali vrijedi 2000kn za g-sync. Inace za stabilan fps ti treba i brutalan cpu nadam se da nije to ovaj u potpisu jer ce ti 1070ti na 1080p rezoluciji "krepati" kao i cpu pa ces imati problema i s stutteringom. Inace ako ti treba solidan gaming monitor osobno nebi isao ispod 27";

https://www.omot.hr/acer-ed273awidpx-curved-led-monitor-free-sync/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

 Ne, apsolutna neistina je da g-sync i freesync uzrokuju blur i ghosting, a TN matrice ako nesto imaju dobro to je response time tj tranziciju grey to grey i prakticki nepostojeci ghosting. Ono gdje se ghosting najvise javlja i najjace manifestira je na VA matricama, pogotovo na onim jeftinijim, savrsen primjer je AOC Q3279VWF. Sto se ULMB-a tice to je polovicna tehnologoja koju ne koristi 2% korisnika g-sync monitora i nebitna je u cijeloj proci.

 

Isto tako druga neistina je da je tearing na visem FPS-u manje vidljiv ili zanemariv, on se javlja nebitno o FPS-u i itekako je vidljiva cak i u domeni od 100 do 144, istestirao osobno u masu igara.

 

Taj monitor je valjda najgori 144hz monitor za preporuciti, ima nepotreban curve, 1080p na 27'' je uzas, a kao slag na kraju matrica je jos VA sto ju cini najgorom za high rr gaming zbog vec spomenutog ghostinga. Uz to ovaj specificni model ima katastrofa boje za jedan VA panel, usporediv je sa TN panelima.

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

U redu, budući da smo zaključili da je G-Sync ne isplativ koji monitor do 2k kn preporučujete (24")?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Zasto bas 24"? Uzmi si onda bilo koji Dellov ips iz U serije nesto bi trebali biti bolji, ili jeftiniji iz P serije, prvi je cca 1700 drugi cca 1200, po meni Ne vrijedi te razlike u cijeni.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
FileFicho kaže...

U redu, budući da smo zaključili da je G-Sync ne isplativ koji monitor do 2k kn preporučujete (24")?

 Skup je, ali i jedini nacin da se rijesis tearinga.

 

144hz 24'' monitor za cca 2000kn LG 24GM79G-B.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
FileFicho kaže...

U redu, budući da smo zaključili da je G-Sync ne isplativ koji monitor do 2k kn preporučujete (24")?

 Skup je, ali i jedini nacin da se rijesis tearinga.

 

144hz 24'' monitor za cca 2000kn LG 24GM79G-B.

 pa nemreš mu tn-a preporucit :(

sta za te pare nema nekakav VA/IPS do 100hz?

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 11:54 (toxic).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice