Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.433.520
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Lenovo

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Lenovo svakako, brzi i svijetliji panel.lp

Rononi2 kaže...

 To s odlicnim nema veze, najeftiniji 4k Tn panel, jeftiniji ne postoji.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 20:25 (Stjepanj).
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

iako ste mi tu ljepo govorili ne ipak sam narucia onu mrcinu od 43" jer je u međuvremenu rasprodano bilo sve ostalo ips šta je 32" i veće a da nije preskupo.

ćitam po netu sad nakon šta sam narucia da ima problema s frame skippingom jer je zapravo jako loš ips panel napravljen za tv s ubaćenom elektronikom za monitor, nadam se da nece bit primjetno.ugl kad stigne javim dojmove.



Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo, stigli su.

"4K" Ultrawide.

 

To kupiti, ako se netko pita :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dabar_solta_V2 kaže...

ćitam po netu sad nakon šta sam narucia...

 hahaha, tako sam i ja kupovao polovnu bravu, pa sam tek naknadno čitao da treba izbjegavat 1.4 motore

naravno da sam nakon dvije godine morao naručiti novi motor iz italije 

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pripazi na ovaj Lenovo jer vidim da su na linku HGShop-a napisali da ima refresh rate od 144Hz..... a naravno da nema. Official site kaže 60Hz, tako da je to greška na webshopu HG-a. Uostalom, 1440p IPS sa 144hz panelom za 2000kn možeš samo sanjati

 

 

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Luuka kaže...

Bok ekipa.

 

U fazi sam potrage za novim monitorom.

Trenutno koristim 22" Samsung SyncMaster T220, kupljen prije 10ak godina, koji je spojen na 17" Asus ROG G751JY-T7204. Praktički otkad sam kupio laptop (prije cca 3 godine) vidjela se razlika kvalitete slike između laptopa i monitora, no nisam išao na kupnju novog jer nisam baš imao mjesta na stolu, al sam neki dan kupio novi stol pa je konačno došlo vrijeme da se monitor promjeni :)

 

Kompjuter uglavnom koristim za nekakav general use (Internet, Youtube, Netflix, Office alati), manje za gaming. Uglavnom se koristi u mračnoj sobi. Vjerojatno bih i dalje koristio setup laptop+monitor, budući da mi je to već ušlo u naviku.

 

Uzeo bih monitor ne veći od 27", zakrivljeni mi isto nisu nešto sexy pa bih radije ravni.

 

Imate li kakve preporuke? 4k ili ne, IPS ili VA, gledati G-Sync (laptop to ima pa je možda kul da ima i monitor)? Možete me i linkati na pouzdane review stranice pa još i dodatno sam istražim.

 

Hvala svima.

 Ovako nešto bi bilo dobro? https://www.alzashop.com/27-dell-s2719dm-d5267064.htm?fbclid=IwAR2W0kXN2GVloOx2NLSM3yDpVvtPFB3EaWrmzppaBj1IaLqS4cpnWN-bWRc#popis

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Htio sam uzet Dell U2715H i vidio najavu za U2719D.

 

Ne znam sad da li da čekam ili da uzmem U2715H jer nigdje nisam vidio poštenu recenziju za U2719D, a i nema ga baš kod naših trgovaca. 

 

Imate kakav savjet? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

pozz, moze preporuka best buy monitora do 1000kn max,konfa je: gtx1060 3gb i r3 1200 sa 8gb...

 

trenutno koristim tv 24' sa rezom 1366x768...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav!

 

Koji monitor za opću namjenu između slijedećih biste mi preporučili?

 

- MSI Optix MAG27CQ

- Viewsonic VX 3211-2K-MHD

- Dell U2715H

- Dell S2719DM

- AOC Q3279VWFD8

- Lenovo P27H

- Lenovo L27q-10

- Benq GW2765HT

 

Unaprijed puno hvala za sve komentare!

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mulsanne kaže...

Pozdrav!

 

Koji monitor za opću namjenu između slijedećih biste mi preporučili?

 

- MSI Optix MAG27CQ

- Viewsonic VX 3211-2K-MHD

- Dell U2715H

- Dell S2719DM

- AOC Q3279VWFD8

- Lenovo P27H

- Lenovo L27q-10

- Benq GW2765HT

 

Unaprijed puno hvala za sve komentare!

 

 U novom broju Bug časopisa imaš recenziju te IPS verzije, dobio je best buy titulu u testu 32" monitora sa 1440p recenzijom. Radi se jako popularnom monitoru, imaš i jedna mega tema o njjemu tu baš na forumu. Uzmi u obzir da postoji VA verzija, recenzija tog modela imaš brdo po netu i Youtubeu, pa odluči prema osobnim prefrencijama između IPS i VA.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 11:45 (Paolo Maldini).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala!

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Svakako IPS ako ti ne smeta nepostojeca ergonomija, ovu VA verziju istoga zaobidi u sirokom luku.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 11:47 (war3_tft).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Opet ti s svojim osobnim debilanama, monitor pobrao odlicne recenzije u cijelom svijetu, na trzistu je vec 1g sve je iskristalizirano o doticnom jedino ti pucas neke svoje nuspojave o njemu, sto je najtuznije nisi ga ni probao u zivo vec se pozivas na nekakva 2 sugava videa snimanim mobitelim s youtube.lol, kani se teme wartft-u spadas u grupu najgorih forumasa na bug ljestvici znaci onu zadnju nitko te ozbiljno ne shvaca.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 19:36 (Stjepanj).
Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Postovani "hw guru", broj postova tj spam neznanjem nikoga ne cini kvalitetnim forumasem, pa tako ni tebe.

Iskljucivo pokusavam covjeku pomoci da ne napravi pogresku, svoju toksicnost ubuduce drzi pod kontrolom. Lp
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mulsanne kaže...

Hvala!

 Nema na čemu, svakako javi dojmove i okači koju sliku da te primimo u klub forumskog monitora br. 1 Također zanemari ovog šta konstantno širi laži o VA modelu, i sam vidiš da njegov post ne sadrži ništa konstruktivno, nikakve izvore niti argumente.

http://www.expertreviews.co.uk/aoc/1406536/aoc-q3279vwf-Q3279VWFD8-review-bargain-1440p-monitor

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwf/#Conclusion

https://hexus.net/tech/reviews/monitors/114512-aoc-q3279vwf/?page=6

https://www.kitguru.net/peripherals/monitors/james-morris/aoc-q3279vwf-freesync-31-5in-monitor-review/5/

https://www.amazon.co.uk/AOC-Q3279VWF-31-5-Inch-HDMI-Monitor/dp/B0777TRHPQ

https://www.bit.com.au/review/aoc-q3279vwf-review-a-big-screen-bargain-485309

 

Molim moderatora pirat da sakncionira ovakvu raspravu bez argumenata na bazi rekla-kazala koja dezinformira i namjerno krivo navodi korisnike koji ovdje dolaze po savjete.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 12:53 (Paolo Maldini).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...

 

Molim moderatora pirat da sakncionira ovakvu raspravu bez argumenata na bazi rekla-kazala koja dezinformira i namjerno krivo navodi korisnike koji ovdje dolaze po savjete.

znači preporučiti nekome bolju opciju između dvije koje koštaju jednako je dezinformiranje i krivo navođenje?

svaki dan na ovom forumu nešto novo i zanimljivo  

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Razlika je jedino u osobnim preferencijama jel ti više paše VA ili IPS. Oba su best buy u svojoj kategoriji.

VA verziju istoga zaobidi u sirokom luku

dezinformiranje u vašem stilu, bez argumenata.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 13:09 (Paolo Maldini).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...

Razlika je jedino u osobnim preferencijama jel ti više paše VA ili IPS. Oba su best buy u svojoj kategoriji.

VA verziju istoga zaobidi u sirokom luku

dezinformiranje u vašem stilu, bez argumenata.

Osobna iskustva provjerenih forumasa nisu argument, no dobro neda mi se o tome

Nego daj link na neki paralelni test vise 1440p monitora gdje je VA verzija proglasena u takvom izboru kao best buy

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kupio sam Dell U2415 u nadi da ću nadograditi postojeći monitor na nešto bolje, osnovna misao je bila ugodniji rad, uredski. Ne mogu skužiti šta točno ali nešto mi smeta. Jako mi napreže oči i kao da blješti previše. Igram se stalno s postavkama ali ne mogu naći nešto što mi odgovara. Nekakav savjet? Preporuka? Dosadašnji monitor mi je bio neznatno manji i isto IPS i jedina razlika koju sam očekivao je malo povećanje ekrana i poboljšanje slike čisto jer mi je prijašnji monitor 5 godina star pa bilo za predpostaviti da će novi biti bolji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vidim da si iz pcmonitors recenzije iskljucivo linkao "conclusion", neka covjek procita citavu recenziju pa ce saznati malo vise detalja, izmedu ostalog i video od 10 min gdje se govori o neizbjeznom ghostingu

https://m.youtube.com/watch?time_continue=2&v=iDoWm9-PaNE&ebc=ANyPxKpqt5hnSAQfiNJZIPHjyU9fI52TvKolyfGM2B8sNeBjKmcgSfpHS89Agrr6gUfX8LebkO4D7S7FuegOc6ud1rFAhA2MUw

Slobodno neka skoci na temu o navedenoj va verziji na ovom forumu, koja je zakljucana zbog bezobrazne kolicine dezinformacija u samoj "recenziji", pa nek pogleda sto kazu objektivni ljudi kroz cije ruke je proslo masu monitora.

Osim toga bug.hr je sa razlogom recenzirao IPS verziju.

Ako ista zasluzuje sankcije to je ovakvo besramno maltretiranje moderatora.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lazi, lazi i same lazi.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
lav1000 kaže...
Paolo Maldini kaže...

Razlika je jedino u osobnim preferencijama jel ti više paše VA ili IPS. Oba su best buy u svojoj kategoriji.

VA verziju istoga zaobidi u sirokom luku

dezinformiranje u vašem stilu, bez argumenata.

Osobna iskustva provjerenih forumasa nisu argument, no dobro neda mi se o tome

Nego daj link na neki paralelni test vise 1440p monitora gdje je VA verzija proglasena u takvom izboru kao best buy

 Provjerenih forumaša? Lol kao i svaki put na tvoje komentare. Imaš gore link na Amazon (uz 4-5 recenzija) ali evo i slikovnica. To je to od mene ovim putem, u nadi da će moderator pirat sankcionirati neargumentiranu raspravu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 14:14 (Paolo Maldini).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...
lav1000 kaže...
Paolo Maldini kaže...

Razlika je jedino u osobnim preferencijama jel ti više paše VA ili IPS. Oba su best buy u svojoj kategoriji.

VA verziju istoga zaobidi u sirokom luku

dezinformiranje u vašem stilu, bez argumenata.

Osobna iskustva provjerenih forumasa nisu argument, no dobro neda mi se o tome

Nego daj link na neki paralelni test vise 1440p monitora gdje je VA verzija proglasena u takvom izboru kao best buy

 Provjerenih forumaša? Lol kao i svaki put na tvoje komentare. Imaš gore link na Amazon (uz 4-5 recenzija) ali evo i slikovnica. To je to do mene ovim putem, u nadi da će moderator pirat sankcionirati neargumentiranu raspravu

ja osobno više vjerujem forumašu tipa toxic, koji je uvijek znao što valja a što ne valja, i o svemu dao iskreno i objektivno mišljenje, nego hrpetini klinaca koji su na amazonu kupili taj monitor, prešli sa 19" TN-ca iz 2008. i sad im je zamisli čuda 32" 1440p monitor vauuuuuuu

lijepo sam te pitao da staviš link nekog paralelnog testa više 1440p gdje je VA verzija proglešena kao best buy, odgovora osim trolanja i flejmanja ne vidim

 

čovjek u lijepo postavi pitanje u kojem u izbor stavi 7 IPS panela i 1 TN panel, znači svakom sa IQ>80jasno kakve preferencije ima, a ti iz rukava vadiš VA verziju, znači  nema veze s vezom o postavljenom upitu, i onda kreneš optuživati druge za trolanje, flejmanje i širenje dezinformacija, jer iznose informacije koje tebi nisu po volji

ne zna čovjek bili se smijao ili plakao, a sad se slobodno nastavi dalje uguzivati moderatorima 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 14:16 (lav1000).
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

opet spam opet ista ekipa potirat ce te pola foruma sa svojim glupostima. 

 

najjace mi je ovo kad napisu nevalja to nista a ni kako ni zasto.

 

kako bi rekli ameri extraordinary claims require extraordinary evidence,( valjda san dobro napisa lol) vi samo napisete to je tako jer san ja tako reka i gotova prica a cili internet govori drukcije.

 

ne govorin da mozda nisu svi na internetu u krivu nego samo govorin da nemate dokaze za to sta pisete.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
dabar_solta_V2 kaže...

opet spam opet ista ekipa potirat ce te pola foruma sa svojim glupostima. 

 

najjace mi je ovo kad napisu nevalja to nista a ni kako ni zasto.

 

kako bi rekli ameri extraordinary claims require extraordinary evidence,( valjda san dobro napisa lol) vi samo napisete to je tako jer san ja tako reka i gotova prica a cili internet govori drukcije.

 

ne govorin da mozda nisu svi na internetu u krivu nego samo govorin da nemate dokaze za to sta pisete.

 

 

Čovjek postavi listu 8(slovima OSAM) monitora, 7(slovima SEDAM) sa IPS panelom i 1(slovima JEDAN) sa TN panelom, a prva preporuka koju dobije je da ozbiljno razmotri monitor sa VA panelom....

sva daljnja rasprava na ovu temu nepotrebna i suvišna 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 15:03 (lav1000).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lav1000 kaže...

 

Čovjek postavi listu 8(slovima OSAM) monitora, 7(slovima SEDAM) sa IPS panelom i 1(slovima JEDAN) sa TN panelom, a prva preporuka koju dobije je da ozbiljno razmotri monitor sa VA panelom....

sva daljnja rasprava na ovu temu nepotrebna i suvišna 

 

 

 

 
Zapravo barem 1 (slovima JEDAN) monitor je VA panel. A to je MSI Optix MAG27CQ, koji je 144hz VA panel.
Za ostale ne znam, nisam provjeravao, ali za ovaj znam da je VA panel, jer sam se susreo s njim. 

Tako da si odma u startu duplo u krivu. Koliko vidim prvo mu je preporucio IPS verziju AOC monitora, a tek
onda mu rekao da ima i VA verzija, pa neka sam odluci. 

Iako nisam siguran ni da je sam covjek znao da je ovaj optix VA panel. Lp

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 15:22 (danny_2).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
lav1000 kaže...

 

Čovjek postavi listu 8(slovima OSAM) monitora, 7(slovima SEDAM) sa IPS panelom i 1(slovima JEDAN) sa TN panelom, a prva preporuka koju dobije je da ozbiljno razmotri monitor sa VA panelom....

sva daljnja rasprava na ovu temu nepotrebna i suvišna 

 

 

 

 
Zapravo barem 1 (slovima JEDAN) monitor je VA panel. A to je MSI Optix MAG27CQ, koji je 144hz VA panel.
Za ostale ne znam, nisam provjeravao, ali za ovaj znam da je VA panel, jer sam se susreo s njim. 

Tako da... 

sorry, iskreno njega sam googlao i čim izletilo 144hz i 1ms sam instinktivno pomislio TN... 

 

svejedno ne mijenja ovu priču, čovjek je stavio 8 (slovima 8) modela monitora, a među njima nije bilo onog za koji je prvo dobio preporuku, tako da sumnjam da je zaboravio nadopisati baš tog za kojeg je dobio preporuku

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice