Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.437.879
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mr.greenx kaže...
ansha kaže...
Mr.greenx kaže...

 Bas, di si taj shop iščupao....

 

Jedan od vecih shopova u europi... Plus su odlicni pa im mozes par puta vrati monitor dok ne dobijes odlican primjerak, nasi bi te tu i te kako prcali...

 Što se tiče EU, imas na idealo popis i ides redom i vidis koji ti shop najvise odgovara, od cijene pa nadalje, slažem se da nije baš uvijek najeftiniji najbolji, no ovo je pretjerana cijena i to dobrano. U ovom slučaju je nebitno što npr imaju odličan support ako ti platiš preko tisuću kuna vise.... Ima i drugih shopova s jednakim supportom...

Nesto si krivo skuzio, sta je to preko 1000kn skuplje? Stavio sam mu primjer Alza shopa bas zato sta je monitor koji spominje tamo neusporedivo jeftiniji od shopa koji je on linkao. A i cca. 500kn jeftiniji od najkeftinijeg u hr....

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Dali moze savjet za monitor Dell U2518D cijena 2200kn, dali se isplati za tu cijenu ili bi se dalo naci nesto bolje?

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...
Mr.greenx kaže...
ansha kaže...
Mr.greenx kaže...

 Bas, di si taj shop iščupao....

 

Jedan od vecih shopova u europi... Plus su odlicni pa im mozes par puta vrati monitor dok ne dobijes odlican primjerak, nasi bi te tu i te kako prcali...

 Što se tiče EU, imas na idealo popis i ides redom i vidis koji ti shop najvise odgovara, od cijene pa nadalje, slažem se da nije baš uvijek najeftiniji najbolji, no ovo je pretjerana cijena i to dobrano. U ovom slučaju je nebitno što npr imaju odličan support ako ti platiš preko tisuću kuna vise.... Ima i drugih shopova s jednakim supportom...

Nesto si krivo skuzio, sta je to preko 1000kn skuplje? Stavio sam mu primjer Alza shopa bas zato sta je monitor koji spominje tamo neusporedivo jeftiniji od shopa koji je on linkao. A i cca. 500kn jeftiniji od najkeftinijeg u hr....

 Nisam uopće vidio tvoju poruku, prešlo je na iduću stranicu. Moj bed.

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da li da uzmem monitor od 24 ili 27 inča za programiranje (još sam njubara), ali s obzirom da nemam veliki stol (zbog udaljenosti).

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mr.greenx kaže...
ansha kaže...
toma20 kaže...

pozdrav gledam si novi monitor,uglavnom do 4500kn,ultrawide i 34 incha

ima li sta bolje od ovoga?  LINK

Monitor je srednja zalost, niska rezolucija i 75hz, za tu lovu s tog linka je teza pljacka. Na Alza shopu ti sad taj monitor izadje 2660kn...

 Bas, di si taj shop iščupao....

 

Nešto u tom stilu, tj bolji model za manje para. Čekaj i BF pala bu još(fingers crossed), ali vani kod nas truba kao i svake godine.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+34UC79G

 jer razmisljam uzeti na rate,a jedino u toj trgovini mogu na rate

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
toma20 kaže...

 jer razmisljam uzeti na rate,a jedino u toj trgovini mogu na rate

 

Mozes i u vecini drugih hrvatskih online trgovina. 

MPLAB C18
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zhUPer_C18 kaže...
toma20 kaže...

 jer razmisljam uzeti na rate,a jedino u toj trgovini mogu na rate

 

Mozes i u vecini drugih hrvatskih online trgovina. 

 sa karticom koju ja koristim ne mogu,vjerovatno cu skupit ovako pa sa alzashopa uzmem nesto

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kakva su vam mišljenja i iskustva o MSI MAG27CQ?

 

Znam da kolega Čitatelj ima navedeni monitor i da je potpuno zadovoljan.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Meni je dobar.

 

Spojen premo MiniDP-a -> DP sa laptopom.

 

Jedino nVidija ima ocito nekakav blesavi bug sa driverima, i to 8 od 10 dana zeza,

a to je, kad je laptop iskljuci "display", onda se svakih 10s na monitoru pokaze "No signal - check imput",

ne ostavi monitor u sleepu. A onda 2 od 10 dana se to ne desava. Nema pravila.

 

Probao sam razne drivere, sa nekim radi dobro 10 dana, a onda opet ista stvar. Jednostavno je do nVidijinih

drivera za Max-Q grafike, odnosno mobilne chipove. Ne valjaju i gotovo.

 

Na Pc-u sa RX560 se to ne desava.

 

Jedino je steta sto monitor nema nekakve zvucnike, za Office uporabu, al nije ni zamisljen za ured, makar je veoma dobar za rad.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
zhUPer_C18 kaže...

 Ako idete na TN onda rade uzmete ovo i ustedite podosta para klik.

 

Tih 240hz ces imat u par starijih naslova tipa CS, a kao "obicni" korisnik neces primjetiti razliku naspram ovih 144hz, tak da si razmislite.

 Vidis, moram se ispricati zbog sumnje u tvoju mudrost. Ovaj lenovo mi je toliko primamljiv da sam ga odlucio uzeti. Cijena je odlicna, reviewi su ok, kad dodje sljedeci tjedan, javim mali review. 

 

Opet, isprika i hvala :)

MPLAB C18
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nemas se kaj ispricavati, od tih 144hz tn sa freesyncom taj dosta hvale kao sto si i sam vidio.
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Nemas se kaj ispricavati, od tih 144hz tn sa freesyncom taj dosta hvale kao sto si i sam vidio.

 sad i mene zanima info o tom lenovo y25f-10, gdje ga to svi hvale, moze neki link, nemogu nac nista konkretno.

zanima me dali je to isti panel kao i kod AOC G2590PX, koji ima konkretne probleme sa okomitim tearingom, interlace paterns.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...
war3_tft kaže...
Nemas se kaj ispricavati, od tih 144hz tn sa freesyncom taj dosta hvale kao sto si i sam vidio.

 sad i mene zanima info o tom lenovo y25f-10, gdje ga to svi hvale, moze neki link, nemogu nac nista konkretno.

zanima me dali je to isti panel kao i kod AOC G2590PX, koji ima konkretne probleme sa okomitim tearingom, interlace paterns.

 Ima probleme sa frame skipping na 144hz vecinom sa geforce grafickama. Na 120hz radi super.

Navodno su izbacili novi firmware fix za to, nisam nasao na postove s problemom mlađe od 6mj ove godine. 

https://forums.lenovo.com/t5/Y-Gaming-Accessories-Curved/Lenovo-Legion-Y25F-10-Frame-Skipping/td-p/4021320/page/3

 

Ako cemo iskreno 144hz ili 120, bas mi i nece radit neku razliku, nisam cjepidlaka

MPLAB C18
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Trazim gamerski monitor sa g sync funkcijom 1080p ili 1440p

 

144hz ili 240hz

 

Ali opet kod ovih stvari mislim da je sto vise to bolje?

 

 

Budzet nekih 3000kn gore dolje

7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Do 400€ imas samo ova 3 u toj kategoriji:

https://geizhals.at/?cmp=1398749&cmp=1450044&cmp=1132957

 

Ispod 500€ nemas sa VA/IPS matricom, samo TN. Pa ako ti to pase, izaberi si jedan.

 

Nisu sve TN matrice lose, al ne znas dok ne vidis u zivo. Vidio sam od vrhunskih TN matrica, do uzasnih.

Moj PC  
1 0 hvala 2
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da li se isplati dati novce za ovaj monitor, za duze staze : https://www.instar-informatika.hr/monitor-alienware-245-gaming-aw2518hf-amd-freesync-1ms-2x-hdmi-dp-full-hd-best-buy/AW2518HF/product/

Preko te cifre i dijagonale ne bi isao.

Igram samo CSGO i radim oko webstranice.

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 12:26 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zanima me preporuka za monitor.Konfiguracija je namjenjena samo za igranje igrica i nista drugo.Sad mucim muku sa odabirom monitora.Posto je graf rtx 2070 dal uzeti monitor sa Nvidia G Sync cipom ili monitor sa AMD FreeSync tehnologijom.Na izboru su 3 monitora BenQ Zowie XL2540 240hz on ne posjeduje nista od tog,Dell AW2518H 240hz sa G Sync ili asus rog strix xg258q adaptive-sync.Dal nvidia graff radi dobro sa monitorima koji imaju amd freesync ili ne?Ako ko ima navedene monitore neka napise svoje dojmove o njima.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

napokon mi stiga philips bdm4350uc pa da napišem dojmove.
sliku nisam ništa namješta osim brightness smanjen na 66% sa 100% sve ostale postavke su tvornićke.
pre blizu mi je za na stol pa ide na nosać na zid prvom prilikom a stol još pola metra nazad.

boje nisu krićave nego su mi taman flat možda blago blago hladni tonovi ali ok.

 

-užasno loš stalak može past ako je blizu kraja stola

-pošto su boje ne naglašene možda neće pasat ovima šta gledaju filmove iako meni je ok i za filmove.

-ako ima puno svjetla u prostoriji vide se refleksije dosta!
-iritantan meni iako ima dovoljno opcija
-iritantan jojstick koji je pre daleko.
-panel iz televizije pa treba pazit na burn in a i upozorava odma na ekranu da je burn in problem..

+neutralne boje(meni je ovo plus al kako vam paše)

+oštra slika

+kome trebaju dva+ monitora radi cad ili slićno jer onda se može koristit na blizu bez skaliranja ppi je dovoljan ovako kako je.

+prikljućci vga,hdmi 2.0 i dp 1.2. audio in i headphone out. 4 port usb 3 hub.

+velićina, status led je stvarno niske svjetline pa ne bode oći

 

za testirat u igrama i 10bit boje trebam novi gpu pa nema smisla test slika.

ukratko dojam: nema neke teže mane ali oćito nije top model pa ko ne pati od top modela i ne smeta mu panel iz tv-a preporuka definitivno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 16:04 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
dabar_solta_V2 kaže...

 

Hm, ako je burn-in problem, onda ne vidim kako bi ga se moglo koristit za CAD gdje je sucelje programa konstantno tu, burn-in je neminovan i vrlo brz onda...

7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 e vidiš to je problem, nisam o tome uopće razmišlja nego samo o većoj radnoj površini da mi može sve stat.
iako mogu premještat sućelje u ovom programu osim file edit itd ali svejedno problem.


14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
dabar_solta_V2 kaže...

 e vidiš to je problem, nisam o tome uopće razmišlja nego samo o većoj radnoj površini da mi može sve stat.
iako mogu premještat sućelje u ovom programu osim file edit itd ali svejedno problem.


Dal garancija pokriva burn-in u nekom slucaju?

7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
javim ti za par mjeseci xD
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Možete li preporučiti dobar monitor do nekih 1500kn koji bi se pomalo koristio za gaming, a pomalo za rad na računalu ?

Grafa koja će mu biti potpora je GTX 1060 6GB. 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dabar_solta_V2 kaže...

napokon mi stiga philips bdm4350uc pa da napišem dojmove.

 

za testirat u igrama i 10bit boje trebam novi gpu pa nema smisla test slika.

ukratko dojam: nema neke teže mane ali oćito nije top model pa ko ne pati od top modela i ne smeta mu panel iz tv-a preporuka definitivno.

 A za tu cijenu teško da se može očekivati top model, koliko vidim konkurencija starta iznad 5000kn.

 

ansha kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

 

Hm, ako je burn-in problem, onda ne vidim kako bi ga se moglo koristit za CAD gdje je sucelje programa konstantno tu, burn-in je neminovan i vrlo brz onda...

 Ne znam, ja sam ga isto nabavio zbog CAD i uredskih alata, sad će se vidjeti ima li burn in-a ili ne kroz neko vrijeme.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Imaš u Alzi 34UM69G-B za 2650, mislim da ti je on bolji izbor, a i trgovina je bolja.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imam isti takav ali manji 29" i prezadovoljan sam, ima nešto klasičnog probijanja svjetla na crnoj podlozi...ovaj je još bolji jer je puno veči, i ako ti ne smeta 1080p reza na tokavoj dijagonali samo naprijed.

Imao sam na 27" full hd rezu i bilo mi je to super, a ovo je prošireni 27". Ako želi veču oštrinu uzmi manji od 29", dosta je i jeftiniji, s time da je to onda prošireni 23".

Kao što je rekao kolega, možda bolje iz druge trgovine. Ja sam isto uzeo u ED i isporuka je prošla kako treba. U slućaju problema nosim ga direkt u LG servis, a tek u krajnjoj nuždi prema njima.

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav momci!

Evo gledam kupiti novi monitor pa me zanimaju vaši savjeti i preporuke. Casual sam gejmer i uglavnom igram simulacije vožnje (Euro Truck Simulator, OMSI2, Dirt Rally i sl.) i tu i tamo neki FPS tipa Insurgency, a katkad i Battlefield.
E sad, pošto 90% vremena igram kamione i takve igre bitno mi je da je monitor veći. Za sad igram na nekom VIVAX 32" televizoru i slika je očajna pa si gledam uzeti nešto bolje od 32" pa na više. Trenutno razmisljam o AOC Q3279VWF monitoru, čini mi se kao best buy i sigurno bi bio upgrade od onog sto sad imam. Ili možda čak da uzmem i neki TV? 
Dao bih do 2500kn (mozda i koju kunu vise bude li trebalo)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Prte kaže...

Pozdrav momci!

Evo gledam kupiti novi monitor pa me zanimaju vaši savjeti i preporuke. Casual sam gejmer i uglavnom igram simulacije vožnje (Euro Truck Simulator, OMSI2, Dirt Rally i sl.) i tu i tamo neki FPS tipa Insurgency, a katkad i Battlefield.
E sad, pošto 90% vremena igram kamione i takve igre bitno mi je da je monitor veći. Za sad igram na nekom VIVAX 32" televizoru i slika je očajna pa si gledam uzeti nešto bolje od 32" pa na više. Trenutno razmisljam o AOC Q3279VWF monitoru, čini mi se kao best buy i sigurno bi bio upgrade od onog sto sad imam. Ili možda čak da uzmem i neki TV? 
Dao bih do 2500kn (mozda i koju kunu vise bude li trebalo)

 Pogledaj si ultrawide monitore, ako još nisi, odlični su za simulacije vožnje.

Npr 2600kn

https://www.alzashop.com/34-lg-34wk500-d5321951.htm

besplatna dostava

 

 

I naravno, forumski monitor:

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/aoc-q3279vwf-32-1440p-75hz-va-freesync/260217.aspx

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 17:49 (CyberDemonVZ).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Alienware 240HZ Gaming 25" Monitor. 2100Kn, sa $500 na $330.

Ja vec narucio svoj iz Instara za 2700 i onda vidim ovo ali dobro, nije mi zao posto je monitor bolest.

Takoder je free shipping. Top ponuda.

KLIK.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice