Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.434.314
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...
hrci24 kaže...

Pozdrav, već duže vrijeme planiram zamijeniti svoj stari monitor sa nekim novim. Imam budžet oko 3000 kuna. Želja mi je bio najmanje 27", 144hz 1440p monitor, poželjno tn panel sa 1ms. 

E sad, jedini koji sam našao a da pokriva sve to je ovaj HP 27XQ koji je 144hz Freesync 1440p TN panel odaziva 1ms koji bi sa njemačkog amazona došao oko 2800kn. Malo sam istraživao oko njega ali malo sam toga uspio naći.

Ako ga tko ima ili može pružiti nekakv savjet oko njega slobodno napišite.

 

Međutim ako ste mišljenja da on nebi bio dobra opcija našao sam nekoliko još monitora koji su mi zanimljivi ali nažalost nemaju sve gore navedene želje.

 

BENQ 32" EX3200R - https://www.instar-informatika.hr/monitor-benq-32-ex3200r-gaming-zakrivljeni-144hz-dvi-d-hdmi-mini-dp-dp-full-hd/51063/product/

 

Samsung 27" LC27FG73FQUXEN - https://www.instar-informatika.hr/monitor-samsung-27-lc27fg73fquxen-gaming-amd-freesync-144hz-full-hd/0225051/product/

 

AOC AGON AG272FCX - https://team-media.hr/racunala-i-oprema/monitori/aoc-monitori/aoc-agon-ag272fcx-68-58-cm-27-curved-gaming-monitor-freesync-eek-b.html?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

Asus ROG STRIX XG27VQ - https://www.amazon.de/Monitor-Reaktionszeit-FreeSync-DisplayPort-schwarz/dp/B0754KZF67/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1547052434&sr=1-1&keywords=Asus+ROG+STRIX+XG27VQ

 

Asus 27" VG278Q - https://www.instar-informatika.hr/monitor-asus-27-vg278q-gaming-144hz-freesync-dvi-dp-hdmi-pivot-full-hd/0222946/product/

 

AOC C27G1 - https://www.mall.hr/lcd-monitori/aoc-c27g1-c27g1

 

Ili bilo koji drugi monitor koji bi mi preporučili a koji bi ispunjavao gore navedene želje.

Grafička mi je trenutno 1070, nažalost zbog cijene gysnc ispada iz igre, no možda bude mogla raditi i sa freesyncom sa novim driverima.

 

Upravo mi je stigao Dell U2719DGF (2k, 144Hz, 1ms TN novi modeli).

Slika je brutalna za TN matricu, ono čega sam se najviše bojao ghostinga/pixel inversiona i mogu kategorički potvrditi da ga nema!
Barem ne na mom modelu.
Rev. A00 (Oct 2018.).

Malo se još poigrati s kalibrocijom i monitor je gud to go.
Iskustvo igranja je nešto nevjerojatno. Rad u windowsima, općenito iskustvo gledanja u monitor je evolucija!

 

Topla preporuka da ga razmotriš (link na nabavu. Cijena ~2.800 Hrk.)

 Potpisujen navedeno u koleginom postu, imam isti monitor i stvarnio je za preporučiti.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok, htio bih kupiti novi monitor do 2500kn, htio bi da ima 144hz, 24", rezolucija mi toliko nije bitna jer kad igram igre i slično koristim 1080p, a usput zanima me razlika između IPS, VA i TN monitora.

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Moj stari 1680x1050 Syncmaster 206BW odavno treba u mirovinu, pogotovo kad se pogleda na trenutnu konfiguraciju. Šta mirovinu... Odstrel.

 

Bio sam vrlo blizu kupovine LG 24MP59G(-P) ranije ove godine, al se na kraju odustalo, i novac je otišo na registraciju auta xD

 

Pa sad bi molio preporuku za neki 23-27in 1080p IPS monitor, po mogućnosti 75Hz, i da ima podešavanje visine i/ili tilta, između 1150 i 1400kn. 

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...
...

Upravo mi je stigao Dell U2719DGF (2k, 144Hz, 1ms TN novi modeli).

Slika je brutalna za TN matricu, ono čega sam se najviše bojao ghostinga/pixel inversiona i mogu kategorički potvrditi da ga nema!
Barem ne na mom modelu.
Rev. A00 (Oct 2018.).

Malo se još poigrati s kalibrocijom i monitor je gud to go.
Iskustvo igranja je nešto nevjerojatno. Rad u windowsima, općenito iskustvo gledanja u monitor je evolucija!

 

Topla preporuka da ga razmotriš (link na nabavu. Cijena ~2.800 Hrk.)

 Hm možda si fulao, link ti je uredu, ali u opisu spominjes dell U2719DGF koji ne postoji afaik, postoji U2717D koji je 1440p 60hz ips malo skuplje cijene.

 

 

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 1:09 (Et_Tu_Brute?).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Et_Tu_Brute? kaže...
sudy_freak kaže...
...

Upravo mi je stigao Dell U2719DGF (2k, 144Hz, 1ms TN novi modeli).

Slika je brutalna za TN matricu, ono čega sam se najviše bojao ghostinga/pixel inversiona i mogu kategorički potvrditi da ga nema!
Barem ne na mom modelu.
Rev. A00 (Oct 2018.).

Malo se još poigrati s kalibrocijom i monitor je gud to go.
Iskustvo igranja je nešto nevjerojatno. Rad u windowsima, općenito iskustvo gledanja u monitor je evolucija!

 

Topla preporuka da ga razmotriš (link na nabavu. Cijena ~2.800 Hrk.)

 Hm možda si fulao, link ti je uredu, ali u opisu spominjes dell U2719DGF koji ne postoji afaik, postoji U2717D koji je 1440p 60hz ips malo skuplje cijene.

 

 

 

Ma fulao je slovo očito ne ide U2718DGF nego S2719DGF, no opet dao je dobar link tako da no big deal :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 5:34 (BeLLicus).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Et_Tu_Brute? kaže...
sudy_freak kaže...
...

Upravo mi je stigao Dell U2719DGF (2k, 144Hz, 1ms TN novi modeli).

Slika je brutalna za TN matricu, ono čega sam se najviše bojao ghostinga/pixel inversiona i mogu kategorički potvrditi da ga nema!
Barem ne na mom modelu.
Rev. A00 (Oct 2018.).

Malo se još poigrati s kalibrocijom i monitor je gud to go.
Iskustvo igranja je nešto nevjerojatno. Rad u windowsima, općenito iskustvo gledanja u monitor je evolucija!

 

Topla preporuka da ga razmotriš (link na nabavu. Cijena ~2.800 Hrk.)

 Hm možda si fulao, link ti je uredu, ali u opisu spominjes dell U2719DGF koji ne postoji afaik, postoji U2717D koji je 1440p 60hz ips malo skuplje cijene.

BeLLicus kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
sudy_freak kaže...
...

Upravo mi je stigao Dell U2719DGF (2k, 144Hz, 1ms TN novi modeli).

Slika je brutalna za TN matricu, ono čega sam se najviše bojao ghostinga/pixel inversiona i mogu kategorički potvrditi da ga nema!
Barem ne na mom modelu.
Rev. A00 (Oct 2018.).

Malo se još poigrati s kalibrocijom i monitor je gud to go.
Iskustvo igranja je nešto nevjerojatno. Rad u windowsima, općenito iskustvo gledanja u monitor je evolucija!

 

Topla preporuka da ga razmotriš (link na nabavu. Cijena ~2.800 Hrk.)

 Hm možda si fulao, link ti je uredu, ali u opisu spominjes dell U2719DGF koji ne postoji afaik, postoji U2717D koji je 1440p 60hz ips malo skuplje cijene.

Ma fulao je slovo očito ne ide U2718DGF nego S2719DGF, no opet dao je dobar link tako da no big deal :)

My bad. Omašio sam slovo 


Riječ je o S2719DGF da.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da ne otvaram bezveze novu temu pitat ću ovde. Uzeo sam monitor Dell 27 Ultra HD 4k Monitor P2715Q

 

Već danima gejmam i koristim windowse i iako slika izgleda apsolutno prekrasno, stalno osjećam nekakv lag i blurry feel. I onda shvatim da je kretenski zaslon postavljen na 30hz i nemam uopće opciju da dignem na 60hz. 

 

Može li neka dobra duša pomoć i spasti život? Hvala unaprijed <3

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
omeyer kaže...

Da ne otvaram bezveze novu temu pitat ću ovde. Uzeo sam monitor Dell 27 Ultra HD 4k Monitor P2715Q

 

Već danima gejmam i koristim windowse i iako slika izgleda apsolutno prekrasno, stalno osjećam nekakv lag i blurry feel. I onda shvatim da je kretenski zaslon postavljen na 30hz i nemam uopće opciju da dignem na 60hz. 

 

Može li neka dobra duša pomoć i spasti život? Hvala unaprijed <3

Kako si ga spojio ? ako je HDMI možda je stariji standard pa ne može progurati više od 4K@30Hz

I da, možeš malo opisati kako izgleda slika na 1080p ? dakle potpuno proporcionalnih 1:2 piksela, ne bi smjelo biti nikakvog bluranja, samo veći pikseli.

 

 

5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mladen kaže...

Kako si ga spojio ? ako je HDMI možda je stariji standard pa ne može progurati više od 4K@30Hz

I da, možeš malo opisati kako izgleda slika na 1080p ? dakle potpuno proporcionalnih 1:2 piksela, ne bi smjelo biti nikakvog bluranja, samo veći pikseli.

 HDMI kabel, al pojma nemam koji, moguće da je stariji standard vrlo lako jer ga imam doma godinama. Idem probati drugi kabel neki.

 

Na 1080p izgleda ok, malo veći pikseli i zrnatije iskustvo, al ništa blurry. Frekvencija je i dalje 30hz kad stavim 1080p.

Divide et impera!
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
omeyer kaže...

Na 1080p izgleda ok, malo veći pikseli i zrnatije iskustvo, al ništa blurry. Frekvencija je i dalje 30hz kad stavim 1080p.

Tnx ... ma ne pitam radi sebe, imam 4K tv i meni 1080p izgleda skroz ok, ali vidio sam tu na forumu puno ljudi brine da neće imati dobru sliku odnosno da moraju imati neku high-end grafičku da bi se igrali na nativnoj rezoluciji.

Da se igram, ja bi i na 1440p monitoru radije izabrao 720p (1280x720) pa imao fluidni frame rate nego da se grafička muči sa 1440p, slika bi i dalje izgledala pristojno, bolje nego neki upscale neproporcionalnog broja piksela (npr. 1080p na 1440p).

 

 

 

5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mladen kaže...

Tnx ... ma ne pitam radi sebe, imam 4K tv i meni 1080p izgleda skroz ok, ali vidio sam tu na forumu puno ljudi brine da neće imati dobru sliku odnosno da moraju imati neku high-end grafičku da bi se igrali na nativnoj rezoluciji.

Da se igram, ja bi i na 1440p monitoru radije izabrao 720p (1280x720) pa imao fluidni frame rate nego da se grafička muči sa 1440p, slika bi i dalje izgledala pristojno, bolje nego neki upscale neproporcionalnog broja piksela (npr. 1080p na 1440p).

 Probao sam i drugi kabel na kojem oiše High Speed HDMI Cable, opet je 30hz.

 

A što se tiče gejmanja na 1080, 1440 i 720, zasad ti nemam kvalitetnog inputa jer sam igrao 1440 samo na 30hz. Kad skužim kako prebacit ovo govno na 60hz onda ti javim dojmove :D

Divide et impera!
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Probaj u windowsima por rezolucijom nastimat na vise od 30hz ili ako ti ggrafa i monitor imaju dp pribaj preko njega spojit...ja sam svoj monitor morao nastelavat u winsima na vise hz jer nije htio plug and play kak se kaze

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Probaj u windowsima por rezolucijom nastimat na vise od 30hz ili ako ti ggrafa i monitor imaju dp pribaj preko njega spojit...ja sam svoj monitor morao nastelavat u winsima na vise hz jer nije htio plug and play kak se kaze

 Čini mi se da je baš potreban DP kabel za 60hz. Ovdje bar tako raspravljaju. Svašta.

Divide et impera!
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz,

Ima li šta za preporučiti za oko 1000kn

Igralo bi se FPS vecinom

velicina mi nije nesto bitna

nvidia gyx1060 graficka

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 16:43 (Dr_Acula_Hr).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

AOC I2481FXH

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

AOC I2481FXH

 Jel od 75hz nema nista pametno za te pare

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

za 1.000kn ne

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

za 1.000kn ne

 A ovaj AOC 24V2Q

nisam nesto strucan sto se tice monitora pa gledam samo koliko ima hz i koliki je odziv

Nesto bi uzeo sto jeftinije da je ok

gledam i po njuškalu šta ima povoljno

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 19:25 (Dr_Acula_Hr).
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekips idem si sutra uzeti Display Port kabel da mogu koristiti monitor na 60hz.

 

Valja li ovo ili je bitno gledat neki skuplji bolji brend? Koji je uopce tu dobar brend?

 

https://www.instar-informatika.hr/naviatec-display-port-to-display-port-1m/NVT-DP-353/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz, razmišljam uzet neki novi monitor za povremeno igranje, filmove itd. Ulozio bi do 1500kn +-200 ako vrijedi. Dvoumim se između 24" ili 27"(freesync obavezno) - strah me da mi 27 ne bude prevelik za 1080p? Kako izgledaju pixeli na tako velikoj dijagonali?

Gledao sam po nabavi svakakve monitore, sad se ne mogu nikako odlučit pa ako može preporuka. Hvala

 

Nekako sam izvdojio ova 2:

Acer nitro 24"

Acer nitro 27"

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 13:33 (gogo17792).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Pricekaj jos tjedan - dva. 15.1 izlaze nvidia driveri koji podrzavaju gsync na freesync monitorima, tako da kad ljudi testiraju par modela, onda odaberes i imas gsync sa tom gtx 1060. 

 

 Evo mogu ti isto tako rec da pratis OVU temu sad za par dana.

 

Ako si nestrpljiv tih par dana, onda si pogledaj OVU stranicu i dole imas monitore koji su testirani i koji navodvno dobro rade na gsyncu.

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav!

 

Molim za savjet.

Nemam previše vremena za traženje monitora pa ako mi možete pomoći.

 

Trebao bih monitor do maksimalno 2000kn, da nije tn panel, veličine može biti do 24"-25", što manji odaziv i da je od 75hz pa na više ali ne mora biti 144hz...

Koristio bih ga igranje novih igara i gledanje filmova.

U kompu je rx 580 8gb grafa...

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ok, hvala pricekat cu da nvidia izbaci drivere

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa,

 

tražim monitor sa sljedećim karakteristikama:

  • 1440p
  • 27''
  • VA panel

 

Plus bi bio Freesync, no i ovako imam poteškoća pronaći BILO ŠTO. :D Ima li netko hint?

Za 32'' je odabir poprilično dobar, no bojim se da je za moje potrebe preglomazno (a i žena bi me ubila).

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
CelticFrost kaže...

Pozdrav ekipa,

 

tražim monitor sa sljedećim karakteristikama:

  • 1440p
  • 27''
  • VA panel

 

Plus bi bio Freesync, no i ovako imam poteškoća pronaći BILO ŠTO. :D Ima li netko hint?

Za 32'' je odabir poprilično dobar, no bojim se da je za moje potrebe preglomazno (a i žena bi me ubila).

 Nije prevelik, reci zeni da je problem u premalom stolu i jeftiniji je od tih prastarih i preskupih 27". best-buy monitor svemira:

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/aoc-q3279vwf-32-1440p-75hz-va-freesync/260217.aspx

Imas Ips i Va verziju biraj, 1600+kn, zena bu presretna jer nisi potrosio par hiljada

lp

Intel Core™ i7 Forever
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

https://geizhals.at/?cat=monlcd19wide&xf=11939_27%7E11955_VA%7E11963_144%7E13263_25601080

 

A cijena?

 

Trenutno najbolja kupnja su Samsung modeli JG50 (27" i 32"), ti paneli se ugradjuju i u MSI gaming modele MAG i MPG modele.

 

Na zadnjem testu u PCGH su dobili ocjenu za najbolju sliku i najbolju kupnju, tako da nisu greska kupiti. Plus sto su sad i mnogo jefitniji od MSI

modela, dok su prije par mjeseci bili 100njak € skuplji od MSI-a, sto je jos jedan razlog za kupnju.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
CelticFrost kaže...

Pozdrav ekipa,

 

tražim monitor sa sljedećim karakteristikama:

  • 1440p
  • 27''
  • VA panel

 

Plus bi bio Freesync, no i ovako imam poteškoća pronaći BILO ŠTO. :D Ima li netko hint?

Za 32'' je odabir poprilično dobar, no bojim se da je za moje potrebe preglomazno (a i žena bi me ubila).

 Nije prevelik, reci zeni da je problem u premalom stolu i jeftiniji je od tih prastarih i preskupih 27". best-buy monitor svemira:

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/aoc-q3279vwf-32-1440p-75hz-va-freesync/260217.aspx

Imas Ips i Va verziju biraj, 1600+kn, zena bu presretna jer nisi potrosio par hiljada

lp

 Pridužujem se preporuci. Inače radi se forumskom monitoru broj 1, doslovno se prodaju na lopate. Ima sve što ti tražiš, a na veličinu se privikneš vrlo brzo

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 7:59 (Paolo Maldini).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
CelticFrost kaže...

Pozdrav ekipa,

 

tražim monitor sa sljedećim karakteristikama:

  • 1440p
  • 27''
  • VA panel

 

Plus bi bio Freesync, no i ovako imam poteškoća pronaći BILO ŠTO. :D Ima li netko hint?

Za 32'' je odabir poprilično dobar, no bojim se da je za moje potrebe preglomazno (a i žena bi me ubila).

 Nije prevelik, reci zeni da je problem u premalom stolu i jeftiniji je od tih prastarih i preskupih 27". best-buy monitor svemira:

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/aoc-q3279vwf-32-1440p-75hz-va-freesync/260217.aspx

Imas Ips i Va verziju biraj, 1600+kn, zena bu presretna jer nisi potrosio par hiljada

lp

 Prije nego što sam objavio post pretražio sam malo bug.hr forum. Bez brige, odavno je ta recenzija pročitana. :D Čudi me koliko hejtera ima taj monitor. Mnogima je izgleda cijena irelevantna kad uspoređuju proizvode. I dalje se bojim da je prevelik, pošto obično sjedim maksimalno metar od zaslona. Još ću vidjeti, stoji mi svakako kao opcija. Ženu ću pridobiti kad joj pustim Witchera 3 na ultra. :P

 

Trenutno imam Samsung SM B2440. Drži se šupak i dalje, no ponajviše me nerviraju veće tamnije površine, jer nisu uniformne (i kontrats bi mogao biti nešto bolji). IPS paneli me odbijaju jer radim dosta u mraku i tamne površine izgledaju kao Betlehem. Jedini IPS s kojim imam ikakvog iskustva je od Asus VivoBook 17 Pro. Ne znam koliko je to mjerodavno. Uz navedeno htio bih i veću rezu, čisto da grafičku bolje uposlim. Ako netko iz navedenoga može primjetiti što bi mi moglo odgovarati, veselio bih se svakom feedbacku.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice