Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.430.381
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
omeyer kaže..

 

Što bi izabrali da uzimate sebi. Ja sam napravio extensive research i nekako odlučio da će to biti AOC G2590PX .

 

Zanimaju me vaši prijedlozi/savjeti. Ima nešto bolje do 2000?

 Copy paste s jednog foruma od lika koji recenzira monitore

 

All 144hz 1080p AUO TN panels suffer from some degree of washout or contrast, gamma and uniformity loss at 144hz.

1.) Asus VG279Q (AHVA marked as IPS)

2.) AOC C27G1 VA (c24g1)

3.) Samsung C24FG73 VA

4.) Viewsonic VX2458-mhd TN

5.) AOC G2590PX TN

6.) Viewsonic XG240R TN

7.) Acer XF240H TN

 

Sretno u odabiru

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

imas ga i jeftinije,progoglaj malo.......

 

ja sam isto gledao taj model,ustvari tu seriju jer ima isti monitor od 24" 75hz i 144hz i 27" od 144hz koji spominjes

ali sam u dilemi iz 2 razloga

1. to sto pise gore za boje a to je zato sto je to TA panel

2. zato sto ljudi govore da sve preko 24" u FHDu ne valja jer je zrnata slika i da bi za 27" trebalo uzeti 2K

(evo netko sigurno na forumu ima 27" 1080p pa nek kaze dal ako grjesim)

 

tako da sad ja trenutno pokusavam naci nesto od 24" 1080p a da je IPS sto isto ljudi govore da ne postojiIPS od 144hz  jer kao preskupi bi bili ne bi niko kupio 24"monitor za tolke pare dok sam ja iscupao neke LG modele koji navodno jesu IPS i 144hz tako da nemam pojma ko je tu lud a i za ovaj AOC na youtubu u recenzijama govore da je TN panel ali malo bolje boje nego stariji modeli

 

tako da sad gledam te 24"ips 144hz zasad sam nasao

LG 24MP59G

24MP68VQ-P

obadva su oko 1500kn

uglavnom ako te to ne muci mislim da nema bolje za te pare da je 27" i 144hz 1ms od tog AOCa koji si naveo

ili si pogledaj ovaj c24g1 on ti je isto 144hm ali zakrivljeni i do 2 soma ti je isto

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 0:22 (leoness).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
leoness kaže...

 

tako da sad gledam te 24"ips 144hz zasad sam nasao

LG 24MP59G

24MP68VQ-P

obadva su oko 1500kn

 

 To su ti 60/75 hz ekrani, nema ips 24 inch 144hz.

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

da da u pravu si,ma cijeli dan buljim u specifikacije  i recenzije sad sam i ja skuzio....

a i na AOCovoj stranici pise da je TN panel

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

dobro,a ova prica da je sve iznad 24"u fhd-u zrnato???

milsim to mi pije nekako vodu jer nije to tv koji gledas 3 metra udaljenosti vec monitor pol metra od tebe

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Izgleda da su Bug-ovci dobili najgoru verziju Aoc 32" u IPS modela u ovoj varijanti(sudeci po njihovoj recenziji a i znamo kako to ide kod IPS panela), Va rastura u svakom pogledu barem sto se tice konzistentnosti specifikacija:

, neznam sto covjek moze vise pozeljeti za 1600kn...lp

 

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 2
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

 Ja u kupe ti u špade stalno. Ili kako bi rekli na sjeveru ja herc ti žire ili kako god se zovu :D

 

Ne želim monitor veći od 25" i želim isključivo 1080 na 144hz, zato sam tipa 5 puta već pitao ima li boljih izbora sa tim speckama do 2000kn i nikad nisam dobio odgovor xD

 

Djozaa Možeš li linkat izvor pliz. Sad sam u šoku da je AOC C24G1 bolji od AOC g2590px jer sam po reviewovima i izjavama sa neta i foruma stekao obrnuti dojam. Plus još je jeftiniji 300kn.

 

Evo sad imam trilemu aktivnu: 

 

Viewsonic VX2458C

 

AOC C24G1

 

AOC G2590PX

 

Mislim da ni s jednim ne možeš pogriješit, al G2590PX mi je najbliži srcu još uvijek 

 

Divide et impera!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
omeyer kaže...
Stjepanj kaže...

 Ja u kupe ti u špade stalno. Ili kako bi rekli na sjeveru ja herc ti žire ili kako god se zovu :D

 

Ne želim monitor veći od 25" i želim isključivo 1080 na 144hz, zato sam tipa 5 puta već pitao ima li boljih izbora sa tim speckama do 2000kn i nikad nisam dobio odgovor xD

 

Djozaa Možeš li linkat izvor pliz. Sad sam u šoku da je AOC C24G1 bolji od AOC g2590px jer sam po reviewovima i izjavama sa neta i foruma stekao obrnuti dojam. Plus još je jeftiniji 300kn.

 

Evo sad imam trilemu aktivnu: 

 

Viewsonic VX2458C

 

AOC C24G1

 

AOC G2590PX

 

Mislim da ni s jednim ne možeš pogriješit, al G2590PX mi je najbliži srcu još uvijek 

 

 https://www.m-computers.hr/samsung-monitor-24-c24fg73fqu-curved-fhd-qled-gaming-24-qled-curved-va-displayport2xhdmi1xaudio1msfreesync-1920x1080144hz-pivot/LC24FG73FQUXEN/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Bolji u smislu za prosječnog korisnika kao allaround monitor,

 

Link sa foruma , ima jos sekcija za sve klase fhd, 1440p etc.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
omeyer kaže...

 

Mislim da ni s jednim ne možeš pogriješit, al G2590PX mi je najbliži srcu još uvijek 

 

 Link ti je post iznad,

Kao sta i sam kazes ni s jednin neces pogrijesit, pusti forume, tu ce ti uvijek neko sta god kupio naci razlog da ti popljuje odabir. Svaki monitor ima svije prednosti i mane, ides s onim sta ti vise pase.

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ovako ja sam prije nekih mjesec dana kupio server HP proliant ml150 i trebao bi mi neki monitor za njega a da nije preskup i da je 1080p a dobre kvalitete i da ima VESA mount

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Bok molim vas savjet oko kupovine monitora od 24 incha.Naletio sam na ovaj model Samsung LS24D330HSX 24 šta mislite o ovom modelu.Slušam i druge preporuke.

Hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Molio bih još 1 preporuku monitora oko 5k kn-a, 6k max.

Treba mi za posao, većinom Autocad i programiranje (dugorajno buljenje je zagarantirano pa je kvaliteta i stabilnost slike prioritet), ali da može potegnut i neku igru/film.

 

Neka bude oko 27", 32" max. Pogonio bih ga sa 1080ti ili 2080.

 

Molim samo iz ADM-a.

 

Npr. gledam ovaj Philips, IPS je ok, ali ima samo 60Hz... https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-philips-272p7vptkeb-27-ips-169-3840x2160-350-cdm2-5ms-vgadvihdmidpminidpdp-out-webcam-&code=89123

 

Stvarno nisam više u tome, vidim da ih ima dosta u toj cijeni pa molim vašu pomoć oko odabira.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dala kaže...

Molio bih još 1 preporuku monitora oko 5k kn-a, 6k max.

Treba mi za posao, većinom Autocad i programiranje (dugorajno buljenje je zagarantirano pa je kvaliteta i stabilnost slike prioritet), ali da može potegnut i neku igru/film.

 

Neka bude oko 27", 32" max. Pogonio bih ga sa 1080ti ili 2080.

 

Molim samo iz ADM-a.

 

Npr. gledam ovaj Philips, IPS je ok, ali ima samo 60Hz... https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-philips-272p7vptkeb-27-ips-169-3840x2160-350-cdm2-5ms-vgadvihdmidpminidpdp-out-webcam-&code=89123

 

Stvarno nisam više u tome, vidim da ih ima dosta u toj cijeni pa molim vašu pomoć oko odabira.

Hvala.

 Imas na zadnje dvije stranice mega popularni AOc u 32" 1440p verziji, za rad dusu dao, biraj oces IPS/VA verziju,

pa imas onaj Philips 27" 1440p no s obzirom na cijenu 32" varijanta je bolja kupnja dobis jednostavno vise i bolje no ako su ti bas bitne iskljucivo boje gledaj njega.

Ako ti treba 4k ovaj sto si linkao je najobicniji jeftikaner ips, precijenjeno i preskupo do bola jer imas prakticki sto se tice slike mozda i bolji LG 27ud58-b

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+ud58

lp

 

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Je li ovo dobar odabir? Treba mi monitor isključivo za rad - programiranje i photo editing. Meni se osobno čini ok za tu cijenu, ali ne pratim baš pa nisam siguran hoću li pogriješiti s tim?
Ima li što bolje za do 3000 kn? Općenito mi je bitno da je bar 27" (može i više), minimum 2k (poželjno 4k). Bilo bi super da je podesiv (što ovaj gore linkan nije) po visini i dosta mi je važno da estetski lijepo izgleda budući da mislim slagati novi setup.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Poštovanje, molim preporuku za monitor cca 1500 kn ±300 kn. Konfiguracija je 2700x sa 1060 6gb, 16 gb rama. Koristi se za gaming i gledanje filmova. Mislim da mi je 27" monitor pre velik. Od želja da ima zvučnike i eventualno VESA mount (nije neophodno). Ako vas još nešto zanima recite.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

sta ce ti 27"??

škvadra opcenito malo brije sa svim stvarima,jel bolji vw ili skoda,dizel ili benzinac,odgovor je ono sto treba sto ces koristiti i naravno za sta imas love,ostalo pusti price i pricice......

skvadra ima od 32" tv koje gleda s 3metra udaljenosti a ne monitor ispred kojeg sjedis pol metra,tako da po meni nesto od 24" je zlatni standard,rade uzet bolje kvalitetnije od 24" nego ici na 27" isto tako flat i zakrivljeni,samo stvar ukusa i potrebe

 

mada ne znam zasto ljudi uopce i gledaje te TN panele,to ti mora biti glava ravno ispred monitora pomaknes glavu 2 cm ne vidis nista,evo ima bas i video na linku od Djozaa decko snima odozdole ne vidi se nista samo crno kako mice kameru pojavljuje se slika i ne vjerujes,znaci ko na laptopima,katasrtofa,hebes ti i odziv i sve kad ne vidis nista

 

jga mene vrjeme pregazilo,ne pratim toliko tehnologiju,skoro sam kupio ovaj AOC gore sto se spominje pa odustao kad sam vidio sta je taj TN,tako da sam i sam sad u potrazi za necim od 24" FHD IDS od 5ms mislim da je to sweetspot kvalitete/performansi,jos da mi je nac popis da ne potrosim sad 3 dana trazeci di i sta,po shopovima brdo nabacin infa za sve moras direktno na stranicu proizvodaca

 

kad poludim necu kupit nista izvadit cu svoj stari Sony GDM W900 od 24" i udri,to sam kupio 98-99 bio 5 tisuca dolara monitor od 75hz cak ako se ne varam dok je svadra brijala na 17" crt monitorima,meni trebalo za grafiku ali boje ono sto vidis na ekranu tako je i uzivo

 
0 6 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz

 

Jel ima ko da je probao G-sync na  Dell S2719DGF. Kako vam to radi.

 

Kod mene s gtx 1070, u PUBG-u, svako malo trepne crno, crna slika. Ne znam jel sam propustio koju postavku ili šta. Jel do kabela?

 

 

BF3 [G] Pamark
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

ne znam,ali sam citao bas na nvidia stranicama,izbacili su sad 15.01.driver za freesync monitore ali  ono od 200 monitora koje su testirali radi na njih 12 i to onak nikad kao s g-sync monitorom,odi na njihovu stranicu pa procitaj

 

to je izgleda tak, das extra love za grafu sad pljuni extra love za g sync

 
0 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

TN   neka hvala,ne

 

 

 
0 5 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

i7 9700k i rtx 2060 sta kazete naq ovaj monitor Monitor Dell S2419HGF ? nekako se cak mislim ici na led monitor cisto zbog bolje slike sto vi kazete ?

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lndestructible kaže...

i7 9700k i rtx 2060 sta kazete naq ovaj monitor Monitor Dell S2419HGF ? nekako se cak mislim ici na led monitor cisto zbog bolje slike sto vi kazete ?

 Koliki ti je budžet i koja je max dijagonala na koju bi išao?

Kakve igre igraš, jesu ti bitna 144hz

 

7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

dijagonala max 24" ne idem preko toga nema smisla bitno mi je da je ekran FULLHD ne vise od toga sto se tice 144hz sta ja znam do sad sam igrao na 75hz :) iako mi grafa pogoni igre na max sad ne znam kakva je tu razlika al kako imam stari ekran 9god nekako bi htio mozda preci na led...a ako ipak ne predjem kakav je ovaj dell model sto sam vam poslao ?

Slovo sto ga Ante kovo
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lndestructible kaže...

dijagonala max 24" ne idem preko toga nema smisla bitno mi je da je ekran FULLHD ne vise od toga sto se tice 144hz sta ja znam do sad sam igrao na 75hz :) iako mi grafa pogoni igre na max sad ne znam kakva je tu razlika al kako imam stari ekran 9god nekako bi htio mozda preci na led...a ako ipak ne predjem kakav je ovaj dell model sto sam vam poslao ?

 Pročitaj koji review o monitoru pa ćeš najbolje znati

Uglavnom postoje tri vrste panela, ips, va i tn

Svaki od njih ima svoje prednosti i mane, po meni je tn najlošiji izbor. Sve je stvar ukusa i potreba...

Možda ovako nešto

https://www.nabava.net/monitori/aoc-c24g1-monitor-cijena-ips-va-236-24-169-70335891

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

ako bas zelis nesto 144hz taj gore sto tih balkanusrcu napisao ok jer je vn panel,to ti nesto izmedu ips i tn po kvaliteti slike ali ti je zakrivljeni,dalje ne moras ni gledat jer u toj dimenziji irezoluci koji trazis ako hoces 144hz su ti sve tn paneli imas gore video kako ti to izgleda,ja osobne tn  ikad

 

mada tvoja grafa moze vrtiti najnovije naslove i preko 75  framova,kako koju neke 75 a neke i preko 120

evo ti link od kartice tu imas tesove fsp u svim rezolucijama za neke trenutno naigranije igre pa si pogledaj

https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_RTX_2060_Founders_Edition/11.html

 

mada po meni ako nisi neki kompetetivni gejmer,nepotrebno

 

ako zelis odlicnu full hd sliku IPS panel a da nisi bas ogranicen na 60hz evo ti popis monitora koji su

IPS/1080p/75hz/5ms

 

ACER Nitro RG240Y

ACER Nitro VG240Y  ta 2 su cak kao 1ms vbr ali otom potom,mozda samo uz amd grafu i freesync i deklarirani su kao "gamer" monitori

 

AOC 24V2Q  ti je glossy i malo bezveze stalak,nema VESA

 

LG 24MP68VQ-P   meni osobo malo ruzan i nije mi bas lg neka marka

 

i svi su ti cijenon tu negdje oko soma sto kuna,drugo nema tih specifikacija,vjeruj  mi gledam vec 2 dana

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebao bih preporuku za monitor. Uglavnom bi služio za 1080p gaming i filmove/serije.

 

Budžet je oko 1000kn (+- 200kn). Volio bih IPS ili VA panel, oko 24'', 1080p, 60 ili 75Hz, odaziv nije toliko bitan (pretpostavljam da je sve do 10ms uredu) i po mogućnosti da ima Freesync. Osim toga, ne znam da li je moguće u tom cjenovnom rangu uzeti monitor da ima i zvučnik ugrađen ili je to puno skuplje (ovo je skroz opcionalno, ako može super, a ako ne isto je uredu)?

Super bi bilo da je monitor u ADM-u da ga ubacim na 24 rate zajedno s kutijom što ću uzimati, ali nije nužno ako negdje ima buno bolja opcija.

 

Ako postoji nešto takvo u budžetu svi savjeti su dobrodošli.

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sada sam tek zbunjen ne znam se sto odluciti,, volio bi da ima 75hz i da nije bas ACER ili LG nekako su mi te marke sta ja znam...zanima me ovo dali se vidi flickering ili ghosting kod 5ms na tim ips panelima jer znam igrati battlefield 1 ili V mada vecinom igram WOT ako se to ne vidi uzeti cu onda IPS panel... ?Moze neka preporuka?

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ovisi o modelu, na nekima je sitno vidljiv na nekima ne zato pogledas par recenzija.lp
Intel Core™ i7 Forever
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Moze onda preporuka do 1600kn ips 75hz modela koji su kvalivteni za te novce?

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice