Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.432.756
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
nhooydz kaže...

Pozdrav,

 

može preporuka za monitor, ono recimo do 3k kn ali nije se problem još malo isprsiti ako se isplati. (do sada sam na IPS-u bio, philips iz 2011).

 

1070ti, i5 4460. Igram igre pretezito i gubim rijeme na redditu, filmove itd ne gledam.

 

Vidim da se može freesync na nvidiji sada koristit što zvuci jebeno jerbo mi je onaj gsync uvijek ubi boga skup bio. :D

 

Recimo 27", 1440p, 144hz i mooozda ips da se moze ugurati u to? Nije neophodno ali kad sam već navikao strah me ispranih boja.

 

 

 Dell 2719dgf je jedino i ispravno rjesenje za tebe, 2700kn monitor ubojica, jest da je TN ali boje su sigurno bolje nego tvoj philips prema kojem si postavio standard. 

Eizo i NEC od 8k eura paneli se u misju rupu mogu sakriti pored 2719dgf 

No1 monitor u poznatom svemiru i svjetski best seller 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 10:19 (lav1000).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Baš sam i ja gledao taj :) 

 

Nije baš ni neka slika na tom philipsu pa je 100% na dellu bolja od te prastare matrice. Hvala svakako.

 

Sad me malo zanima, koliko će tu bit zajebancije sa namještanjem, ovim icc profilima, gammom i tak stvarima? Vidim dosta se priča o tome..

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 10:35 (nhooydz).
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
nhooydz kaže...

Baš sam i ja gledao taj :) 

 

Nije baš ni neka slika na tom philipsu pa je 100% na dellu bolja od te prastare matrice. Hvala svakako.

 

Sad me malo zanima, koliko će tu bit zajebancije sa namještanjem, ovim icc profilima, gammom i tak stvarima? Vidim dosta se priča o tome..

 Nista preko icc, sve se brzinski rijesi preko nvidia control panela, ja sam prek njega rijesio gamu i to ti radi bez greske

 

Kolega gore ti je preporucio isto odlican model monitora ako ti rabljeno igra ulogu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 10:44 (lav1000).
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lav1000 kaže...

 

 

 Dell 2719dgf je jedino i ispravno rjesenje za tebe, 2700kn monitor ubojica, jest da je TN ali boje su sigurno bolje nego tvoj philips prema kojem si postavio standard. 

Eizo i NEC od 8k eura paneli se u misju rupu mogu sakriti pored 2719dgf 

No1 monitor u poznatom svemiru i svjetski best seller 

iako je taj Dell vjerovatno najbolji TN monitor koji je do sada ikad napravljen, reci da se EIZO i NEC mogu sakriti u misiju rupu se moze samo u sali 

 

ti monitor se koriste za totalno druge stvari i imaju DCI P3 spektar skoro 100%, te 14-bit LUT, dok ove igracke za djecu kao sto je taj Dell, jedva dodu do 73% DCI P3, i zato stavljaju sRGB spektar jer se tu mogu pribliziti do 100%

 

bilo kako bilo, ovaj Dell monitor je trenutno stvarno nenadjebiv u tome segment 27" 1440 hrr, svaka cast za Dell (to jest LG, ili tko im vec radi panele)

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
toma20 kaže...

Link uzeti ovaj? gledam u ovoj trgovini jer mogu na rate,meni se cini ok za tu cijenu

uglavnom gledam ultra wide monitor do 4000 kn,tu i tamo igranje,filmovi i malo edit slika  

 Zna netko tko se vise kuzi, dali je ok cijena?

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
3dfx kaže...
lav1000 kaže...

 

 

 Dell 2719dgf je jedino i ispravno rjesenje za tebe, 2700kn monitor ubojica, jest da je TN ali boje su sigurno bolje nego tvoj philips prema kojem si postavio standard. 

Eizo i NEC od 8k eura paneli se u misju rupu mogu sakriti pored 2719dgf 

No1 monitor u poznatom svemiru i svjetski best seller 

iako je taj Dell vjerovatno najbolji TN monitor koji je do sada ikad napravljen, reci da se EIZO i NEC mogu sakriti u misiju rupu se moze samo u sali 

 

ti monitor se koriste za totalno druge stvari i imaju DCI P3 spektar skoro 100%, te 14-bit LUT, dok ove igracke za djecu kao sto je taj Dell, jedva dodu do 73% DCI P3, i zato stavljaju sRGB spektar jer se tu mogu pribliziti do 100%

 

bilo kako bilo, ovaj Dell monitor je trenutno stvarno nenadjebiv u tome segment 27" 1440 hrr, svaka cast za Dell (to jest LG, ili tko im vec radi panele)

 Pa normalno da to govorim u sali, vecina to i kuzi...ako lokalni gurui mogu slicne bajke u ozbiljnom tonu govoriti za neke ghosting drloge mogu i ja za ovaj monitor koji po svim bitnim parametrima spada ako ne u sam vrh, onda jako blizu vrha ponude gaming monitora

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dell naručen! Zbilja nisam dugo vidio ovakav best buy. Zanima me samo, što se tiče DP kabla, moram li na nešto posebno paziti ili mogu uzeti neki random sa lagera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
nhooydz kaže...

Dell naručen! Zbilja nisam dugo vidio ovakav best buy. Zanima me samo, što se tiče DP kabla, moram li na nešto posebno paziti ili mogu uzeti neki random sa lagera?

Ako imaš Nvidia karticu i želiš freesync moraš kupiti DP 1.2.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
nhooydz kaže...

Dell naručen! Zbilja nisam dugo vidio ovakav best buy. Zanima me samo, što se tiče DP kabla, moram li na nešto posebno paziti ili mogu uzeti neki random sa lagera?

 Ja sam imao problema sa gsync 240hz monitorom, nije htjelo raditi sa jeftinjara kabelima nego tek kad sam uzeo u linksu neki od 100injak kn proradilo na 240hz... sad ofc taj kable koristim na dellu i nema nikakvih problema

9 godina
offline
Koji monitor kupiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Mislim da je to identican kojeg sam uzeo

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Dupli

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 12:18 (lav1000).
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Gledo sam malo po neti ove DELL S2719DGF. Ima jedan lik na njuskalu trazi 2600 kn,a za 2800 kn se moze novi naruciti. 

 

https://www.moduldevet.hr/monitor-dell-s2719dgf-210-aqvp

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bongy kaže...

Gledo sam malo po neti ove DELL S2719DGF. Ima jedan lik na njuskalu trazi 2600 kn,a za 2800 kn se moze novi naruciti. 

 

https://www.moduldevet.hr/monitor-dell-s2719dgf-210-aqvp

 Ima i u mall.hr za 2716kn. Ak netko ima kupon vjerovatno bi bilo i manje.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hangar 18, 2650kn , mozes i na rate ostaje ista cijena. Bez kamata.

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Mene heb.. samo sto bi uzeo 32" jel imo sam 27, pa wide 29 pa da se sad vracam na 27 to mi je glupo. Kud cu na manje, valjda je uvijek cilji ici na vise :D a neda mi se sad dati neke bijesne pare za monitor 4-5 tk bolje bi kupio neki bijesni tv-e,a ne za monitor davati 5000 kn 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bongy kaže...

Mene heb.. samo sto bi uzeo 32" jel imo sam 27, pa wide 29 pa da se sad vracam na 27 to mi je glupo. Kud cu na manje, valjda je uvijek cilji ici na vise :D a neda mi se sad dati neke bijesne pare za monitor 4-5 tk bolje bi kupio neki bijesni tv-e,a ne za monitor davati 5000 kn 

 Pogledaj si https://www.nabava.net/monitori/aoc-cq32g1-monitor-cijena-ips-va-315-169-79503751

Ako ti ne smeta va i zakrivljeni

A imas i 75 hz ips ravni. Od aoc

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sto stariji to čoraviji, 32" must have.🤣🤣🤣lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 4 hvala 1
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok ljudi, koliko je bitno instalirati drivere od monitora?

Uzeo sam si AOC 24V2Q i s njim je došao CD s driverima  ali ja nemam DVD rom već dobrih 5-6 godina a na njihovoj stranici ne pronalazim nigdje opciju za download?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
darkborg kaže...

Bok ljudi, koliko je bitno instalirati drivere od monitora?

Uzeo sam si AOC 24V2Q i s njim je došao CD s driverima  ali ja nemam DVD rom već dobrih 5-6 godina a na njihovoj stranici ne pronalazim nigdje opciju za download?

Ne pretjerano bitno. Uglavnom kroz drajvere ti dođe ICC profil za Color management.
To možeš naći i na netu, a drajvere možeš ručno kroz Device manager apdejtat.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

https://www.njuskalo.hr/lcd-monitori/lg-34uc79g-b-144hz-ips-prodajem-oglas-28001663

 

Dali ovo šta valja ovaj model? Zar nebi trebala biti 1440 rezolucija a ne 1080?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

To ti je rastegnuti fullhd. Nakon 1440p na 27 inch tesko je gledat u fullhd na 27, a kamoli jos rastegnut.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Treba mi za shogia?..aoc c24g1  ili mladji brat popularnog della 2719dgf u 24 fhd inacici ili neato trece?

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 18:06 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima netko ovaj monitor? Ne mogu nigdje pronaći nikakvih informacija. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dobar review za CQ32 VA

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 9:02 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Fakat dobar gaming monitor kojeg te nije sram imati na stolu...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Znači nije VA mrljavac kako TN guru tvrdi?
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Naravno da nije...Za 3 soma kuna 144 Hz, VA, 1440p i 32" ...

 

Nema dalje.

 

Kad bolje promislim ovo je jedini smisleni upgrade path sa fhda.

 

Po meni.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

Naravno da nije...Za 3 soma kuna 144 Hz, VA, 1440p i 32" ...

 

Nema dalje.

 

Kad bolje promislim ovo je jedini smisleni upgrade path sa fhda.

 

Po meni.

Po tebi.

Po meni je Dell S2719DGF.



Kao što je već poznato, ako odeš s fhd 24" na 1440p 32" doslovno ništa nisi postigao što se tiče PPI-a. Ostaješ na niskih 91.79!

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice