Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.293
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Jbg.treba imat agregat graficki za gonit 4k. Trenutno mi se nedaje za 3000+ kn za grafiku i 6000 kn za monitor za 2h koristenja. Za sad mi je dovoljno ovo 🤗👍

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 19:02 (bongy).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa. Koji monitor je best buy do nekih 1500 kn?

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Namjena, dijagonala, rezolucija... ?
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BalkanUSrcu kaže...
Namjena, dijagonala, rezolucija... ?

 Vise mi treba za posao, ali koristio bi ga nekad i za koju partiju Bf-a. 

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vuk15 kaže...
BalkanUSrcu kaže...
Namjena, dijagonala, rezolucija... ?

 Vise mi treba za posao, ali koristio bi ga nekad i za koju partiju Bf-a. 

Jos odg na ova 2 pitanja i imas preporuku.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vuk15 kaže...

Pozdrav ekipa. Koji monitor je best buy do nekih 1500 kn?

https://www.nabava.net/monitori/aoc-q3279vwf-monitor-cijena-ips-mva-va-315-32-169-56714371

 

Ako je za posao, nema boljeg od ovog jer je dobra rezolucija i imaš hrpu radnog prostora... A i za povremeni gaming je OK jer ima Freesync i 75Hz...

 

Imaš VA i IPS verziju... Vidi si sam što ti više odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 12:19 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...
Vuk15 kaže...
BalkanUSrcu kaže...
Namjena, dijagonala, rezolucija... ?

 Vise mi treba za posao, ali koristio bi ga nekad i za koju partiju Bf-a. 

Jos odg na ova 2 pitanja i imas preporuku.

 24-27 incha, rezolucija  1920x1080.

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vidi isplati li ti se protegnuti na 1850kn jer se za dijagonalu iznad 24,25" preporucuje 1440p:

27" 1440p: Philips 272B8QJEB, AOC Q27P1 

ili mozda 29" 2560x1080: LG 29WK600

 

Kaj se tice 1920x1080 po meni bolje 24" za posao pa je onda odabir ogroman i ne znam koji bi bio best buy, mozda LG 24MP59G-P

A za 27" 1920x1080 cisto da ne bude da nisam nist preporucio: Dell SE2717H

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kako je kolega rekao Dell SE2717H je poprilično dobar izbor za svoju cijenu.
Ips, 27" 1080p i freesync 75hz za 1100kn

Ukoliko ti ips nije pretjerano bitan baci oko na 144hz
https://www.nabava.net/monitori/dell-s2419hgf-monitor-cijena-ips-tn-238-24-169-68890911
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, uzimao bih si za posao novi setup od 2 monitora (trenutno imam neke stare 24" samsunge 16:10 1920x1200). Htio bih da su zakrivljeni i da su minimalno 24". Ne bih htio dati vise od 3000kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 16:02 (PrototypeBlack).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ljudi frend trazi monitor

 

Trenutna konfa 

I7 6700

Gtx 1080

16gb ram

 

Koju velicinu, dali ici na 144hz ili na 4K?

IPS ili VA?

 

https://www.nabava.net/monitori/asus-mg279q-monitor-cijena-ips-27-169-12966771

 

Jel ovaj dobar, msm ipak daje 5 soma kuna za monitor da se poslije ne zajebe

 

Hitno plz

Nema monitor pa danas il sutra ide kupovat

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 17:50 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Philips 272B8QJEB ili AOC 31,5 incni forumski best buy?? Za malo igranja, većinom net i filmovi i rad. Čini mi se da je Philips nešto bolji za rad ali volio bih da je 32 inča. Ima li netko da ih je direktno uspoređivao? Ili možda neki treći? LP
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
markoveliki kaže...
Philips 272B8QJEB ili AOC 31,5 incni forumski best buy?? Za malo igranja, većinom net i filmovi i rad. Čini mi se da je Philips nešto bolji za rad ali volio bih da je 32 inča. Ima li netko da ih je direktno uspoređivao? Ili možda neki treći? LP

 AOC 31,5 VA verzija je provjeren izbor  No ovaj Philips ima VESA mount pa ako ti je to jako bitno idi na njega

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 9:18 (Paolo Maldini).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Na ovoj dretvi svali drugi monitor najbolji i best buy.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pola foruma ima AOCa. Nitko se ne žali, di ćeš bolje recenzije.
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
VA ili IPS? Koliko čitam po forumu svi govore da je IPS bolji?
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
markoveliki kaže...
VA ili IPS? Koliko čitam po forumu svi govore da je IPS bolji?

 Za filmove je VA bolji zbog osjetno boljeg prikaza crne boje. Ovo što malo surfaš i igraš nećeš primjetiti prednosti IPSa a bolju crnu boju hoćeš.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...
markoveliki kaže...
VA ili IPS? Koliko čitam po forumu svi govore da je IPS bolji?

 Za filmove je VA bolji zbog osjetno boljeg prikaza crne boje. Ovo što malo surfaš i igraš nećeš primjetiti prednosti IPSa a bolju crnu boju hoćeš.

 Sad bi ti ja mogao reci svasta jer imam jedan od top VA modela...

 

BLB je kod VA modela prisutan kao i kod IPS-a (a zbog doticnog se navodno IPS izbjega) mogu ti slikati svoj pa vidi o cem ti govorim.. Onda crna, imam svoj IPS Acer Predator x34 i crna uopce nije losa da pace skoro pa neprimjetno golim okom u odnosu na VA pogotovo ako se igras s bojama i radis to na preporuku sajtova poput TFT centrala.

Rekao bih da je IPS kako god okrenes uvijek bolja solucija.. A da ne govorim o kutu gledanost, preciznost boja itd... Jedino mi mozes reci da je zaista bolje je kontrast kod VA penal ostalo je meh... i nije bolje...

 

Takoder mogu reci za ljude koji govore da FS radi kako treba na GS kartici nis uprobali nikada pravi GS jer sve to stvara dodatan blur pa si pazite kod izbora monitora ako Vam je FS ili GS bitan...

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam isto već bio skoro odlučio da je VA prihvatljiva solucija ali su me opet uvjerili da je IPS ipak bolja stvar. I dalje se mučim, ne znam što bih. Sadašnji LG 23LA63 bi zamjenio nečim malo većim ali očekujem bolju sliku jer ovaj je ipak jedno 6-7 godina star. Lomim se između 24" i 27" gdje je koliko toliko neki izbor... udaljenost od monitora 80cm. Za uredske aplikacijie i surfanje najviše, tu i tamo neki film. 24" 1080p ili 27" 1440p, flicker free, vesa mount... to su neke stvari koje za sada znam da bih volio. AOC mi ima super dizajn ali ne pronalazim model koji bi nudio dovoljno da bi mi bio onak: to je to!

 

I onda nađem nešto između, AOC Q2577PWQ, ali me frka te rezolucije na 25", da nije presitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
display name ivo kaže...

 

 

I onda nađem nešto između, AOC Q2577PWQ, ali me frka te rezolucije na 25", da nije presitno.

 imao sam dell u2515h 25" 1440p monitor vrhunski ppi... Za rada je malo nategnuto ali je i dalje super..

Tako da sto se tice moje preporuka imas je za 25" 1440p monitor.

Sada imam 32" 1440p monitor i super mi je.

Na kraju sve je to stvar navike

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Podrzav ljudi, oprostite što vas prekidam.

Dakle, tražim najbolji 144hz monitor po pitanju performansi (brzina, etc., slika nije bitna).

Uzeo bih ViewSonic XG2402 te me čitajući brojne recenzije skoro i uvjerio da je tako.

Ima li netko od vas taj monitor, koje su njegove mane?

Ako se odlučim za njega, preko čega da ga uzmem? Nešto u Hrvatskoj ili u EU? Prema nabava.net samo ga jedan prodavač u Hrvatskoj prodaje, TeamMedia. Nisu previše poznati, ali po recenzijama nisu loši. Doduše monitor kod njih košta 2300kn, a u EU oko 2000, mislite li da je precijenjen? Postoji li neki jeftiniji monitor? Nemojte mi spominjati Alienware AW2518HF, od 2600kn, koji je 240hz, jer navodno ima pretjeran ghosting.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel ima netko ovaj monitor Q2790PQU/BT? Nekako sužvam izbor na njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Juksi kaže...

Podrzav ljudi, oprostite što vas prekidam.

Dakle, tražim najbolji 144hz monitor po pitanju performansi (brzina, etc., slika nije bitna).

Uzeo bih ViewSonic XG2402 te me čitajući brojne recenzije skoro i uvjerio da je tako.

Ima li netko od vas taj monitor, koje su njegove mane?

Ako se odlučim za njega, preko čega da ga uzmem? Nešto u Hrvatskoj ili u EU? Prema nabava.net samo ga jedan prodavač u Hrvatskoj prodaje, TeamMedia. Nisu previše poznati, ali po recenzijama nisu loši. Doduše monitor kod njih košta 2300kn, a u EU oko 2000, mislite li da je precijenjen? Postoji li neki jeftiniji monitor? Nemojte mi spominjati Alienware AW2518HF, od 2600kn, koji je 240hz, jer navodno ima pretjeran ghosting.

 Previse novca za 24 144hz tn, pa to su paneli iz 2015g, nedavno se na oglasu benq 144 prodavo za 800kn tako da je ovih 2300kn smijesno. 

Ako ti je overkill 27 1440p 155hz od della, za oko 2600kn onda mozda njegov 24 fullhd brat, mislim da je oko 1600kn.

Ugl ukratko, 2300kn ne vrijedi xg2402. Maximalno 1600kn.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...
markoveliki kaže...
Philips 272B8QJEB ili AOC 31,5 incni forumski best buy?? Za malo igranja, većinom net i filmovi i rad. Čini mi se da je Philips nešto bolji za rad ali volio bih da je 32 inča. Ima li netko da ih je direktno uspoređivao? Ili možda neki treći? LP

 AOC 31,5 VA verzija je provjeren izbor  No ovaj Philips ima VESA mount pa ako ti je to jako bitno idi na njega

 

A koliko čitam reviewe napominju da postoji primjetan ghosting na AOC?

 

Planiram isto kupiti monitor za programiranje i povremeno igranje :/

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Prožvakano je to vezano za ghosthing ovdje na forumu 1000 puta, pročačkaj preko tražilice
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Juksi kaže...

Podrzav ljudi, oprostite što vas prekidam.

Dakle, tražim najbolji 144hz monitor po pitanju performansi (brzina, etc., slika nije bitna).

Uzeo bih ViewSonic XG2402 te me čitajući brojne recenzije skoro i uvjerio da je tako.

Ima li netko od vas taj monitor, koje su njegove mane?

Ako se odlučim za njega, preko čega da ga uzmem? Nešto u Hrvatskoj ili u EU? Prema nabava.net samo ga jedan prodavač u Hrvatskoj prodaje, TeamMedia. Nisu previše poznati, ali po recenzijama nisu loši. Doduše monitor kod njih košta 2300kn, a u EU oko 2000, mislite li da je precijenjen? Postoji li neki jeftiniji monitor? Nemojte mi spominjati Alienware AW2518HF, od 2600kn, koji je 240hz, jer navodno ima pretjeran ghosting.

 https://www.nabava.net/search.php?q=LG+24GM79G

 Možeš još malo pričekat i uzet si ovaj najnoviji model LG 24GL600F 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 10:14 (mislioc).
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz

Moze li neka preporuka monitora 1080p 24-27" do 2000kn za filmove i nesto malo igre.

Trenutno imam Samsung T220 pa bi htio nesto malo veci ekran.

Gledam, trazim ali iskreno ne znam sta bi odabrao pa svaka pomoc dobro dode.

Hvala! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Za filmove ti je definitivno najbolji UW monitor, ali NE i za serije. Ako su filmovi prioritet onda

 

https://edigital.hr/monitor/lg-29wk500-p-fullhd-ips-led-monitor-p577955

 

Dodaj za ostatk novaca neke solidne zvučnike ako ih nemaš i uživaj.

 

Ako gledaš i serije onda AOC 32"

 

KLIK

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Osim onog 155Hz 27" Della imas jos i 27" 1440p 144Hz VA Samsung JG50 od 2300kn. Taj nema FreeSync, ali mu se u OSD menu moze namjestiti RR 120 ili 100 ili 60Hz s obzirom na mogucnosti grafe. Svi jeftiniji UW btw. imaju 75Hz, ako ti je to dosta, npr. 29" LG 29WK600 koji ako se ne varam, jedini od spomenutih ima HDR..

 To sto ima mogucnost namjestanja rr-a u osd-u ne znaci nista. Osim sto svakom high rr monitoru mozes namjestiti razlicite rr u windowsima ne postignes nista sto ne bi postigao sa limitiranjem FPS-a u riva tuneru jer ces i sa limitiranjem FPS-a na rr monitora opet imati tearing (ne tako cesto doduse). Doduse promjena rr-a je jedino korisna u slucaju da se zeli koristiti v-sync, ali on je 5 puta vece zlo od tearinga.

 

U danasnje vrijeme kad g-sync radi na freesync monitorima stvarno nema smisla uzimati monitor bez adaptive synca.

 

Paolo Maldini kaže...

 AOC 31,5 VA verzija je provjeren izbor  No ovaj Philips ima VESA mount pa ako ti je to jako bitno idi na njega

 Odavno zaboravljen monitor nakon izlaska IPS verzije. Jjedino sto ima je provjereni ghosting i jedini u temi o freesync monitorima koji ima probleme sa g-syncom tj moras ga paliti i gasiti da bi g-sync proradio. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice