Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.433.460
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
191x7 kaže...

Koji monitori su sada dobar izbor za ove dolje navedene uvjete?

- 1440p

- 144Hz

- VA ili IPS

- 27" ili veće, manje od 34"

- FreeSync

- cijena što manja to bolje, a maksimum možda 4500 Kn s tim da bih radije ispod 3000 jer onda može jača grafička (4500 navodim zbog nekih Gigabyte Aorus monitora)

 

LG 32GK650F? Samsung LC27JG50QQUXEN (27" JG50)?

Koji su još dobar izbor?

 Aoc cq32g1, ima sve sto zelis i ispod 3000 je.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Koji monitor kupiti
2 AOC CQ32G1
5 LG 32GK650F
0 Acer XZ321QU
0 AOC AG322QC4
https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
191x7 kaže...

 S ova druga dva ne dobivaš ništa extra (pivot?) a s četvrtim dobiješ HD-aren't (bezvrijedni, nedovoljan za pravi hdr), što bih ja osobno preskočio i uštedio 100 eura.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...

 S ova druga dva ne dobivaš ništa extra (pivot?) a s četvrtim dobiješ HD-aren't (bezvrijedni, nedovoljan za pravi hdr), što bih ja osobno preskočio i uštedio 100 eura.

 Ha u biti s LG dobijem ravni ekran, to je mala prednost.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 13:59 (191x7).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
191x7 kaže...
Jakovp kaže...

 S ova druga dva ne dobivaš ništa extra (pivot?) a s četvrtim dobiješ HD-aren't (bezvrijedni, nedovoljan za pravi hdr), što bih ja osobno preskočio i uštedio 100 eura.

 Ha u biti s LG dobijem ravni ekran, to je mala prednost.

 

Da, eventualno to. Iako uzmi u obzir da za tako velik monitor puno više odgovara zakrivljeni panel, ja ga imam i svaki put kad se vratim na ravni jednostavno nema šanse (za išta veće od 24).  Najbolje ti je isprobati negdje ako nisi siguran.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...

Da, eventualno to. Iako uzmi u obzir da za tako velik monitor puno više odgovara zakrivljeni panel, ja ga imam i svaki put kad se vratim na ravni jednostavno nema šanse (za išta veće od 24).  Najbolje ti je isprobati negdje ako nisi siguran.

Na prethodnom poslu neko vrijeme sam koristio 32" 1080p LG TV kao monitor (jer sam imao glavobolje od 18.5" 1360x768 monitora pa mi je taj TV bio jedina opcija) i mogao sam ga koristiti samo što su pikseli parali oči.

Nemam gdje isprobati, primoran sam na slijepo uzeti. Smeta li zakrivljenost za CAD i slično?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
191x7 kaže...
Jakovp kaže...

 S ova druga dva ne dobivaš ništa extra (pivot?) a s četvrtim dobiješ HD-aren't (bezvrijedni, nedovoljan za pravi hdr), što bih ja osobno preskočio i uštedio 100 eura.

 Ha u biti s LG dobijem ravni ekran, to je mala prednost.

 

Sve ovisi od udaljenosti, osobno imao sam curve VA monitor i fora je ta zakrivljenost, medutim taj curv dolazi sa jednom manom, a to je sto ima clouding i vise bleeda nego ravni VA panel. dakle imao sam 2 27 inchna VA ravna monitora, io jos imam 43" VA tv, i svi su imali po meni bolji panel jer nije bilo cloudinga, ravnomjerna crna, dok je na mom bivsem curved VA panelu bilo cloudinga donjim i gornjim dijelovima monitora, na netu to pripisuju upravo toj zaobljenosti. Kod kolege takoder bivsi zaobljeni je imao cloudinga. Mozda kod vecih curved monitora nema toga, ali osobno na 2 27" sam primjetio. Iz toga razloga preporucujem ravni ekran. Curved najvise ima smisla kod primjer 21:9 ultrawide monitora, naravno primjeti se on i na 27" monitoru i kazem ok je to, samo taj clouding je mana naspram ravnog panela. E sad naravno koje su tebi preference to ti moras odluciti, ako ti ne smeta taj clouding koji se vidi samo u tamnim scenama i to ne bas jako, onda jeld. Sretno 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 14:39 (danny_2).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Meni ne predstavlja nikakav problem za cad, 3d modeliranje i sl.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Preporuka za 27 inch 144 hz monitor do nekih 2000-2300 kn... 

 

Nisan neki fan curved ekrana al s obzirom da jedino Samsung LC27JG50QQUXEN ima rezolucija veću od full hd mislim se njega...

 

Isto tako razmatram između:

 

AOC C27G1

AOC 27" 27G2U- full hd

Acer KG271C LED Monitor 144Hz FreeSync UM.HX1EE.C01.

 

Ukoliko imate neku drugu opciju slobodno pišite... Kućište naručeno eto ga još monitor i peglanje kreće

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa

Kupujem monitor i naletio na ovaj AOC 32'' https://www.futura-it.hr/aoc-led-ips-315-q3279vwfd8-qhd-hdmi-dp-freesync-ips/aoc-q3279vwfd8/product/

Vrijedi li išta? Ima li ga tko pa da podjeli iskustva? 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imaš ciju temu posvećenu tom monitoru, malo pročešljaš forum pod tim modelom i naći ćeš brzo.

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
PuXhc kaže...

Pozdrav ekipa

Kupujem monitor i naletio na ovaj AOC 32'' https://www.futura-it.hr/aoc-led-ips-315-q3279vwfd8-qhd-hdmi-dp-freesync-ips/aoc-q3279vwfd8/product/

Vrijedi li išta? Ima li ga tko pa da podjeli iskustva? 

 

Hvala

 Teeeeeeeeeeeeeeeeeeeeski best-buy medu monitorima, samo pripazi da ga narucis prek weba pa ak dobis primjerak s zaglavljenim ili skrsenim pikselom da ga mozes zamjeniti i sl.

10 godina
online
Koji monitor kupiti

U potrazi sam za WQHD (2560x1440) monitorom koji ima refresh rate veći od 60 Hz, poželjno 144 Hz, ali može i 75 Hz, budžet 2600 kn. Monitor bi upario s grafičkom MSI GTX 1660 Ti Gaming X.


Svi spominju AOC Q3279VWFD8 koji se s cijenom od 1500-1600 kn čini kao best buy. Međutim, kod tog monitora mi je problematična dijagonala od 31.5" jer PPI (pixels per inch) iznosi samo 93.24 što je gotovo isto kao Full HD (1920x1080) monitor od 24" koji ima PPI 91.79. Dijagonala od 31.5" za WQHD monitor mi se čini prevelika jer veća rezolucija (1440p) neće doći do izražaja.


Drugi monitor koji je u igri je Dell S2719DGF, 1000 kn skuplji, ali ima refresh rate od 144 Hz, OC čak i 155 Hz. Taj monitor ima dijagonalu od 27" pa PPI iznosi 108.79. što je ipak bolje nego 93.24. Čini mi se da ću stoga ipak uzeti Dell. Vidim da se u trgovinama prodaju 3 varijante tog modela:
1) DELL S2719DGF
2) DELL S2719DGF-09
3) DELL S2719DGF, 210-AQVP
Je li netko zna koja je razlika između ovih 3?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sori al' tebi do izražaja jedino dolaze brojevi.

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
veseli777 kaže...

U potrazi sam za WQHD (2560x1440) monitorom koji ima refresh rate veći od 60 Hz, poželjno 144 Hz, ali može i 75 Hz, budžet 2600 kn. Monitor bi upario s grafičkom MSI GTX 1660 Ti Gaming X.


Svi spominju AOC Q3279VWFD8 koji se s cijenom od 1500-1600 kn čini kao best buy. Međutim, kod tog monitora mi je problematična dijagonala od 31.5" jer PPI (pixels per inch) iznosi samo 93.24 što je gotovo isto kao Full HD (1920x1080) monitor od 24" koji ima PPI 91.79. Dijagonala od 31.5" za WQHD monitor mi se čini prevelika jer veća rezolucija (1440p) neće doći do izražaja.


Drugi monitor koji je u igri je Dell S2719DGF, 1000 kn skuplji, ali ima refresh rate od 144 Hz, OC čak i 155 Hz. Taj monitor ima dijagonalu od 27" pa PPI iznosi 108.79. što je ipak bolje nego 93.24. Čini mi se da ću stoga ipak uzeti Dell. Vidim da se u trgovinama prodaju 3 varijante tog modela:
1) DELL S2719DGF
2) DELL S2719DGF-09
3) DELL S2719DGF, 210-AQVP
Je li netko zna koja je razlika između ovih 3?

 Razlike ne postoje 1. je osnovni naziv modela, 2. je vjerovatno drugi dobavljac, 3. pretpostavljam dellov industrijski naziv za njihove odjele i kontrolu.

Uzmi kaj zelis, oba imaju freesync pa ljude vise niti neogranicava odabir zbog nedostatka hw za vrtiti high refresh rate monitore, upalis freesync i hebe ti se dali imas 60 ili 155fps-a slika ti nece "titrati".

Inace na 31.5" dijagonali igre zaista izgledaju ostro(kao sto si i gore primjetio isto kao i na 24/fullhd i to nije samo, to je standard koji je svima ugodan za rad), osobno jos nisam procitao da je netko ikada igdje spomenuo da mu je nazubljeno i sl nazivi.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, pitanje vezano za 27" monitore i rezoluciju istih. Je li 1080p dovoljno za svakodnevnu upotrebu, uglavnom rad u grafičkim programima? 

 

Imam GTX 1060 3gb i nemam plan podebljavat grafiku u doglednoj budućnosti, tako da mi je ugodno igranje limitrano na 1080p (iako igram malo, te starije naslove, uglavnom auto simulacije).

 

To je valjda najsivlja zona na internetu šta se tiče mišljenja korisnika, pa kontam možda se ovdje malo razbistri.

 

Sad imam Dell P2414H, htio bi veći samo zato jer je onda veći FOV u simulacijama. Tnx.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne moguce je to razbistrit jer svako ima svoje misljenje i nema generalno tocnog odgovora. Po meni je 1440p bolje na 27" za rad, a za igre/multimediju svejedno.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sektor kaže...

Pozdrav, pitanje vezano za 27" monitore i rezoluciju istih. Je li 1080p dovoljno za svakodnevnu upotrebu, uglavnom rad u grafičkim programima? 

 

Imam GTX 1060 3gb i nemam plan podebljavat grafiku u doglednoj budućnosti, tako da mi je ugodno igranje limitrano na 1080p (iako igram malo, te starije naslove, uglavnom auto simulacije).

 

To je valjda najsivlja zona na internetu šta se tiče mišljenja korisnika, pa kontam možda se ovdje malo razbistri.

 

Sad imam Dell P2414H, htio bi veći samo zato jer je onda veći FOV u simulacijama. Tnx.

 

 

Ja imam 27" 1080p i meni je slika dobra, i ja sam vjerovao u one "zrnčasto je" priče dok sam nisam probao.

Uzmes preko webshopa pa imas pravo vratiti u roku 14 dana ako ti se ne svidi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 15:11 (ibme74).
14 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Ok je, nije strašno. Naravno da nije idealno, ali sasvim upotrebljivo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Netko je nepisao za neki monitor da je 400 peak tj 450 peaka beskoristno kod HDR...

Samo cu reci da taj pojma nema.. Nije 1000 nita to je sigurno ali je razlika i vise nego vidljiva u odnosu na sadrzaj bez HDR-a

 

Imam doma sve opcije i TV od 500 nita tv od 1000 nita i monitor od 400 nita HDR

 

HDR se vidi i razlika je a implementacija istog ovisi od igre do igre ili od filma do filma...

COD Black Ops 4 je nenadhebivo bolji s HDRom nego bez..

Dadatno monitor koji ima "traljav hdr" i bez hdra taj bolji peak brightness i samim time je bolji odabir...

Nadalje pozeljno je imati na 32" curved ekren ovo isto govorim iz iskustva osim u slucajevima da ne gledate iz pm filmove onda gledajte ravni ekran i gotovo...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Bio u Linksu.. Ogroman je ..

 

Trenutno sam na 22'' fullHD i čak mislim da bi mi ovo bilo previše .. Nisam pametan..

 

Ima li kakav 2k 27'' za tu lovu ?

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
PuXhc kaže...

Bio u Linksu.. Ogroman je ..

 

Trenutno sam na 22'' fullHD i čak mislim da bi mi ovo bilo previše .. Nisam pametan..

 

Ima li kakav 2k 27'' za tu lovu ?

 https://www.nabava.net/search.php?q=272B8QJEB

odlican monitor:

https://hdtelevizija.com/2018/06/17/philips-brillance-272b8qjeb-1440p-ips-monitor-recenzija/

zz

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nema to smisla uzimati pored: https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+jg50 Jedina mana je sto nema FreeSync, nije bas za gamere kojima se neda prckat po opcijama, ali se moze namjestiti refresh rate izmedju 60-100-120-144Hz.

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Nema to smisla uzimati pored: https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+jg50 Jedina mana je sto nema FreeSync, nije bas za gamere kojima se neda prckat po opcijama, ali se moze namjestiti refresh rate izmedju 60-100-120-144Hz.

Ukoliko monitor nema addaptive sync:

 

1. Namjestanjem refresh rejta kako si ti objasnio se samo bezveze ogranicavas, a cak i kad imas lock opet dolazi do tearinga.

2. Ako ne zelis imati tearing moras upaliti v-sync koji je jos vece zlo zbog input laga koji daje. Drugi problem kod v-synca je taj sto cim ti fps padne ispod frekvencije koju si lockao (primjerice imas lock na 100, a fps padne na 95) refresh rate padne za duplo i nastane stutter.

3. Moras stalno mijenjati izmedu razlicitih refresh rejtova ovisno od igre do igre sto je iritantno.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Post je komentar na post iznad. Po meni nema smisla uzimati Phillips 272B8QJEB pored Samsunga JG50 koji je skuplji par stotina kn ili samo 100kn, ako si dovoljno strpljiv. Npr. prije par dana je bio u Centro.hr za 1900kn. Znaci dobijes 144Hz mogucnost za 100-200-300kn vise, zavisno o ducanu, a jednako dobar sRGB, jednaku rezoluciju i velicinu monitora. Phillips ima adaptive sync, znaci li to freesync valjda da. Je li na Samsungu JG50 10bitni panel ne znam.

 

Inace, fala za sync objasnjenje, nekom mozda pomogne. 144Hz je inace dobra stvar i ako nisi gamer.

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

U Extreme Digitalu je CQ32Q1 2500kn, 500 kn jeftinije nego drugdje, no nemam baš vupača naručiti od njih jer su podijeljena mišljenja o tom shopu, npr. što ako naletim na primjerak s više mrtvih piksela, dal se prihvaća povrat monitora u zamjenu za novi itd...bojim se tog dugotrajnog natezanja...

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 17:37 (Dupein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Post je komentar na post iznad. Po meni nema smisla uzimati Phillips 272B8QJEB pored Samsunga JG50 koji je skuplji par stotina kn ili samo 100kn, ako si dovoljno strpljiv. Npr. prije par dana je bio u Centro.hr za 1900kn. Znaci dobijes 144Hz mogucnost za 100-200-300kn vise, zavisno o ducanu, a jednako dobar sRGB, jednaku rezoluciju i velicinu monitora. Phillips ima adaptive sync, znaci li to freesync valjda da. Je li na Samsungu JG50 10bitni panel ne znam.

 

Inace, fala za sync objasnjenje, nekom mozda pomogne. 144Hz je inace dobra stvar i ako nisi gamer.

 Da to uopce nije lose, samo kaj oba nemaju nikakav oblik sinkronizacije sto je jako lose pogotovo ak covjek nema neku jacu konfu, ak nebude imao min 90-tak fps-a imat ce konstantan tearing slike da ne pricam o ghostingu zbog nesto sporijeg va panela.

Nek si razmisli.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pa u slucaju tearinga se lako smanji rr na 60 hz, 3 klika u osd monitora. Ali kom se neda u tom cujenovnom rangu ima 1080p 144Hz monitora sa FS.
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dupein kaže...

U Extreme Digitalu je CQ32Q1 2500kn, 500 kn jeftinije nego drugdje, no nemam baš vupača naručiti od njih jer su podijeljena mišljenja o tom shopu, npr. što ako naletim na primjerak s više mrtvih piksela, dal se prihvaća povrat monitora u zamjenu za novi itd...bojim se tog dugotrajnog natezanja...

 Mozes se samo molit, monitor mozda nit ne dodje, ako i dodje i vidis mrtav pixel... Jao se tebi

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice