Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.434.454
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav, htio bih kupiti novi monitor. bitno mi je da ima preko 24" , da ima DP i da nije pre skup

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Dobar video, tko kupuje monitor nek svakako pogleda:

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok društvo

 

Evo kupio bih momnitor koji bi bio spojen na  DELL laptop inspiron 15 7000gaming.

 

1.Zanima me dali ima ikakve veze u kvaliteti slike/opcenito rada ako uzmem monitor isto od della ili to nije bitno?

 

2. Neznam dali ovaj moj laptop može podrzavati monitore od 144hz, mislin hoce li iskoristiti maksimum iz takvih monitora ili da uzmem manje ?

 

3. Monitor bi iskljucivo bio namjenjen za gaming

 

evo samo da pokazem sto mi je za sad palo u oko :)

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-dell-flat-panel-27-s2718hn-ips-gaming-75hz-amd-freesync-vga-hdmi-full-hd/S2718HN/product/

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-aoc-27-c27g1-gaming-amd-freesync-144hz-vga-dp-2xhdmi-curved-full-hd-best-buy/aoc-c27g1/product/

 

Zahvaljujem se unaprijed na savjetima

 

pozz:)

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
DonOscar kaže...
Prvi je VA panel, prednost mu je jako dobar kontrast, mana je slabi response time.

Drugi je IPS panel, ima slabiji kontrast, ali bolje bojen i bolji redponse time, mana kod ipsa je sto nikad ne znas kaliki ce te ips glow pogoditi.

Posto se radi o prakticki istome monitoru po svemu ostalome bolji izbor bi ti bio ovaj drugi.

 Hvala, po mojim preferencijama VA mi se čini bolji izbor, i jeftiniji je 

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Eto znaci win-win. 

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Monitor mi je počeo raditi ko printer. Koji bi bio solidan za gtx 1060, a da mi služi za igranje (ne hardcore ) , multimediju i  bzvz.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok, ljudi. Planiram uzeti novi monitor, a već par godina ne pratim tržište pa bih molio savjet. Rikava mi stara grafička pa za Black Friday planiram uzeti 5700XT ili 2070 Super, ovisno o cijenama, a zajedno s grafom uzeo bih i monitor.

 

Najveća mi je dvojba između 32-inčnih 1440p 16:9 (ili 31,5) i 34-inčnog 1440p UW monitora. U obzir ulaze i 32-inčni 4K monitori, znam da ove grafe to ne mogu najbolje vrtjeti 4K, ali također znam da se te stvari mogu srediti s malo tweakanja postavki, pa ako netko ima iskustva, molio bih feedback jer nijedan review ne pokazuje na koliko se FPS-a stvari vrte na postavkama koje nisu ultra.

 

Navikao sam na UW i to mi je odličan format za posao i gaming, ali znam da neću naći 34-inčni 1440p ispod 4000 kn pa me to malo odvraća, a 32-inčni 16:9 su stvarno široki sami po sebi pa bi mogli dobro zamijeniti trenutačni 29-inčni UW. Preferiram IPS panele, eventualno bih uzeo u obzir i dobar VA. Stalak mi nije važna stavka jer monitor planiram instalirati na svoj postojeći mount, ali morao bi biti VESA compatible.

 

Uglavnom, znam da sam sad dosta toga nadrobio, ali molio bih par konkretnih savjeta da vidim kako se kreću cijene 32-inčnih opcija s dobrim panelima, a i svako je mišljenje dobrodošlo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domdom32 kaže...

Bok, ljudi. Planiram uzeti novi monitor, a već par godina ne pratim tržište pa bih molio savjet. Rikava mi stara grafička pa za Black Friday planiram uzeti 5700XT ili 2070 Super, ovisno o cijenama, a zajedno s grafom uzeo bih i monitor.

 

Najveća mi je dvojba između 32-inčnih 1440p 16:9 (ili 31,5) i 34-inčnog 1440p UW monitora. U obzir ulaze i 32-inčni 4K monitori, znam da ove grafe to ne mogu najbolje vrtjeti 4K, ali također znam da se te stvari mogu srediti s malo tweakanja postavki, pa ako netko ima iskustva, molio bih feedback jer nijedan review ne pokazuje na koliko se FPS-a stvari vrte na postavkama koje nisu ultra.

 

Navikao sam na UW i to mi je odličan format za posao i gaming, ali znam da neću naći 34-inčni 1440p ispod 4000 kn pa me to malo odvraća, a 32-inčni 16:9 su stvarno široki sami po sebi pa bi mogli dobro zamijeniti trenutačni 29-inčni UW. Preferiram IPS panele, eventualno bih uzeo u obzir i dobar VA. Stalak mi nije važna stavka jer monitor planiram instalirati na svoj postojeći mount, ali morao bi biti VESA compatible.

 

Uglavnom, znam da sam sad dosta toga nadrobio, ali molio bih par konkretnih savjeta da vidim kako se kreću cijene 32-inčnih opcija s dobrim panelima, a i svako je mišljenje dobrodošlo.

 Meni se cini kao da je ovaj monitor perfekcija za tebe ( klik ) no mozda ima mali problemcic

 

 31,5" 1440p 75hz, freesync , IPS i mozda vesa mount. No problem je sta u specifikacijama monitora nigdje ne pise da ima VESA mount, dok pod videozapisima mi izbacuje da ima, isto tako po redditu vidim da ima. Njega bi trebao vidjet izbliza pa mozes saznat dal je to to ili nije, i kosta svega 1600kn... Evo link 

. Sad ne znam dal se gubi garancija ako se otvara, no uglavnom monitor se otvori i izvadi se stariji nosac te stavi taj VESA nosac...

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domdom32 kaže...

Bok, ljudi. Planiram uzeti novi monitor, a već par godina ne pratim tržište pa bih molio savjet. Rikava mi stara grafička pa za Black Friday planiram uzeti 5700XT ili 2070 Super, ovisno o cijenama, a zajedno s grafom uzeo bih i monitor.

 

Najveća mi je dvojba između 32-inčnih 1440p 16:9 (ili 31,5) i 34-inčnog 1440p UW monitora. U obzir ulaze i 32-inčni 4K monitori, znam da ove grafe to ne mogu najbolje vrtjeti 4K, ali također znam da se te stvari mogu srediti s malo tweakanja postavki, pa ako netko ima iskustva, molio bih feedback jer nijedan review ne pokazuje na koliko se FPS-a stvari vrte na postavkama koje nisu ultra.

 

Navikao sam na UW i to mi je odličan format za posao i gaming, ali znam da neću naći 34-inčni 1440p ispod 4000 kn pa me to malo odvraća, a 32-inčni 16:9 su stvarno široki sami po sebi pa bi mogli dobro zamijeniti trenutačni 29-inčni UW. Preferiram IPS panele, eventualno bih uzeo u obzir i dobar VA. Stalak mi nije važna stavka jer monitor planiram instalirati na svoj postojeći mount, ali morao bi biti VESA compatible.

 

Uglavnom, znam da sam sad dosta toga nadrobio, ali molio bih par konkretnih savjeta da vidim kako se kreću cijene 32-inčnih opcija s dobrim panelima, a i svako je mišljenje dobrodošlo.

 Imam LG 32GK650F i preporučam. Preporuča i Hardware Unboxed.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nema on vesa mount, to mu i je jedan od najvecih minusa.
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Posto prodajem svog predatora x34p 120hz gsync 3440x1440,, uzea bi ili novi alienware aw2720hf ili verziju 25 s gsyncom, zanima me jos preporuka monitora do ccc 5000-5500 on max 32 incha 16:9 .. za fps igre , pubg najvise

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Hvala na savjetima, ljudi.

 

Ovaj AOC mi nažalost otpada ako nema VESA mount, ne želim se igrati s otvaranjem i garancijom.

 

Baš sam jučer naletio na recenzije LG 32GK650F i moram priznati da mi je primamljiv. Jedino ne znam koliko bi mi zapravo trebalo tih 144hz i uvijek me malo brinu VA paneli, ali možda ću riskirati s njim ako se odlučim na 32''. Da je IPS ne bih dvojio ni sekunde.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 18:45 (Domdom32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Augi nevidim razlog zasto mijenjati predatora? To je dobar monitor

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ako tko ide na InfoGamer, dobio sam informaciju koji bi modeli trebali biti izloženi od strane LG-a.

 

32GK850F & 27GK750F & 24GL600f & 34GL750 + neki ne navedeni
Twitter: @GoldCookiez
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
peksimo99 kaže...

Monitor mi je počeo raditi ko printer. Koji bi bio solidan za gtx 1060, a da mi služi za igranje (ne hardcore ) , multimediju i  bzvz.

 https://eu.aoc.com/en/monitors/q3279vwfd8

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uzea bi ovaj novi alienware aw2720hf ili samsung onaj 240hz sta podrzava gsync ali me muci va panel

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kaj ti se nebu grafa mucila s 240hz? Zavisi koja je reza..ja da imam taj predator nebi se na manje mogao opet priviknutali eto tvoji novci...ja iskreno nebi..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 21:52 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima li netko iskustva s Viewsonicovim VX3276 2k monitorom? Vidim da bi mogao biti dobra alternativa onom AOC-u koji nema VESA mount, ali nema baš puno reviewa na netu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

I ja ga isto pratim, čekam da izađe još neki review, a volio bih čuti i iskustva korisnika. Malo me brine i njegova upotrebljivost u obradi fotografija, što zbog zakrivljenosti, što zbog VA panela.

 

review

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 11:35 (WHO2fckru).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ferritin kaže...

Ako tko ide na InfoGamer, dobio sam informaciju koji bi modeli trebali biti izloženi od strane LG-a.

 

32GK850F & 27GK750F & 24GL600f & 34GL750 + neki ne navedeni

 

Znaci nista od 27GL850 :(

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 18:04 (yox).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
yox kaže...
Ferritin kaže...

Ako tko ide na InfoGamer, dobio sam informaciju koji bi modeli trebali biti izloženi od strane LG-a.

 

32GK850F & 27GK750F & 24GL600f & 34GL750 + neki ne navedeni

 

Znaci nista od 27GL850 :(

 Pa normalno kad ga nigdje nema na stanju, tolko se prodaje da ga i LG vise nema 

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može pomoć, kupujem novi monitor koji ću spajati na laptop. Kupio bi od 27" pa me zanima da li da uzmem od 75hz ili 144hz? Koristio bi ga za programiranje i igranje. Laptop je omen, grafa 1660ti

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nabavio LG 27GL850.

Radi super, nikakvih glicheva, problema, flickera. 

Kontras očekivano slabiji, glow isto tipični treba sjediti dalje da se ne primjeti zbog dijagonale.... 

 

144 hz je melem za oči.. i napokon bez laga ili tearinga :)

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
yox kaže...
Ferritin kaže...

Ako tko ide na InfoGamer, dobio sam informaciju koji bi modeli trebali biti izloženi od strane LG-a.

 

32GK850F & 27GK750F & 24GL600f & 34GL750 + neki ne navedeni

 

Znaci nista od 27GL850 :(

 To je i mene zapravo jedino zanimalo. Možda je u ovima "ne navedeni".

Twitter: @GoldCookiez
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Alfa_R kaže...

Nabavio LG 27GL850.

Radi super, nikakvih glicheva, problema, flickera. 

Kontras očekivano slabiji, glow isto tipični treba sjediti dalje da se ne primjeti zbog dijagonale.... 

 

144 hz je melem za oči.. i napokon bez laga ili tearinga :)

 

Gdje si uzeo i koliko kredita si potrošio?

hvala

coffe,coffe,coffe.....
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...
Alfa_R kaže...

Nabavio LG 27GL850.

Radi super, nikakvih glicheva, problema, flickera. 

Kontras očekivano slabiji, glow isto tipični treba sjediti dalje da se ne primjeti zbog dijagonale.... 

 

144 hz je melem za oči.. i napokon bez laga ili tearinga :)

 

Gdje si uzeo i koliko kredita si potrošio?

hvala

 

Prije 15 dana naručio sa amazon.it. 550€ sa dostavom i hr PDV-om.

 

 

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

misljenje o philips 278e9qjab?

koristice se za gaming(pc,ps4), filmove i cad

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 17:47 (TITO_broz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Misljenja o ovom monitoru (cijena oko 80e)? Koristio bi se za programiranje,surf, malo gaminga..

EDIT:

Da li se isplati dodati i uzeti neki od ovih?

ACER

AOC

DELL

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 21:56 (slavenP22).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

trebao bi kupiti dva monitora, jedan koji bi se koristio za programiranje, a drugi za obradu fotografija većinom.

Može neka preporuka?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice