Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.432.220
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, molio bih vas preporuku monitora za do 1000kn...buduci da ce sad akcije biti povodom bf-a a stari mi je taman riknuo.. 

Koristi se iskljucivo za surfanje, office i gledanje puno multimedije (filmovi i serije) pa je to zapravo i najbitnija stavka. Hvala unaprijed :) 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima, kako ide uskoro BF planiram u Njemackoj da uzmem neki monitor, sa cijenom do 200-250€ ako bas se nadje nesto dobro moze i 300€ ajde . Uglavnom treba mi najvise za programiranje, znaci gledam da je barem 27" jer moram imat otvorena dva programa itd...dalje puno gledam filmove i serije, ali isto i mnogo mi je bitno i za gaming, fps igre najvise. Nisam pratio trziste pa nisam bas siguran koji bih odabrao. Gledao sam da su ips i va paneli dobri ioako tn nisu za baciti, 1080p pa na vise naravno sa 144hz i neki solidan 1-4ms...Takodje bi volio curved monitor ioako to sa 27" nije to to...I da, znaci monitor uzimam sada i ne planiram ga mijenjati narednih barem 4godine...

 

Za oko mi je zapao ovaj MSI Optix MAG271C, Asus TUF Gaming VG27VQ, Asus VG279Q, AOC C27G1, Samsung C27FG73. Moze jos preporuka naravno..ocekujem i da ce cijene pasti barem 10-20% za BF, pratim na idealo.com sve....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

 hvala ti puno :) zaboravio sam spomenuti da bi velicina trebala biti do 24inca...vise od toga mi je nazalost preveliko zbog udaljenosti na kojoj mi stoji monitor.

 

philips

samsung

asus

samsung 2

 

malo sam gledao na toj stranici, kao laiku cine mi se ok cijene pa sam izdvojio ove monitore...ima li neki da odskace? kakvi su ovi zakrivljeni ako ih se gleda malo sa strane, tipa 45 stupnjeva od njegve sredine?

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

bzvz92

Nedavno kupljen curi taj Philips, ali IPS verzija: 246E9QJAB jer je htjela 24" sa zvucnicima i 2 digitalna izlaza. Ultra wide color gamut je prednost naspram svih ostalih monitora u tom rangu i te boje zbilja dolaze do izrazaja out of the box. Nemam pojma je li marketing ili ne, ali 108% NTSC i 129% sRGB su velike vrijednosti za monitor ispod 3, kamoli ispod 1K kn. VA je opcenito po meni bolja matrica, ali kako monitor nije bio za mene sam isao na sigurno jer kod VA zna bit svakakvih modela, s muljanjem ili bez muljanja boje u sto sam se uvjerio jer doma imam 3 VA monitora i mislim da je pravilo sto jeftiniji VA to veci ? nad njim sto se tice ghostinga.

 

Zakrivljenost na 24" mi nije bas nesto, iako nisam vidio uzivo. Zakrivljenost na 27" je druga prica. Uglavnom, radi UWC preporuka Philips, bilo IPS ili VA varijanta. Sta got kupio provjeri ima li dovoljno konektora jer od predlozenih samo Philips ima 2 digitalna izlaza i zvucnike. Jedina mana mu je kaj je glossy pozadi pa ce trebat cesce cistit prasinu.. Osobno bih se u tom rangu malo protegnuo na 27" FHD rezolucije, ako se s monitora gledaju filmovi i serije ili protegnut na 24" 144Hz, ako je za osobu koja bi to cijenila (gamer/ica).

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Moze preporuka za monitor cijenom izmedu 200 i 300€

Zeljene specifikacije: 27", 2k, VA/IPS panel i min 75Hz

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kupujes vani, kad spominjes eure ili? Di tocno kupujes? Min. 75Hz znaci da ustvari zelis 144Hz ili?

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, 

Kupujem monitor za klinca.

Igrao bi na njemu ps4 i komp. 

Što mislite o ovima:

AOC 24G2U

Acer 24" Nitro VG240Ybmiix

AOC C24G1 24" FullHD

Philips 246E9QJAB

Slobodno preporučite ako mislite da može i bolje u budžetu do 1300kn.

Hvala. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

144Hz svakako, ako je klinac zasluzio :) Nitro je unatoc jako dobrim specs na papiru dobio previse negativnih dojmova i recenzija, tako da mozda AOC ili Samsung sto se tice 144Hz u tom rangu -> lovit black friday akcije. Trenutno ekupi iam 20% na Samsung monitore pa malo pogledat, ali se ne zalijetat bez komentara ljudi koji su ih kupili na amazonu, neweggu, redditu itd. Obicno za gamerske monitore postoji i recenzija, bilo pisana bilo YT.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

AOC 24G2U je tu najbolji izbor

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kupujem u njemackoj, 144Hz bi bilo idealno, ali moze i manje. Prioritet je posao, a tu i tamo bih nesto i zaigrao

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

bzvz92

Nedavno kupljen curi taj Philips, ali IPS verzija: 246E9QJAB jer je htjela 24" sa zvucnicima i 2 digitalna izlaza. Ultra wide color gamut je prednost naspram svih ostalih monitora u tom rangu i te boje zbilja dolaze do izrazaja out of the box. Nemam pojma je li marketing ili ne, ali 108% NTSC i 129% sRGB su velike vrijednosti za monitor ispod 3, kamoli ispod 1K kn. VA je opcenito po meni bolja matrica, ali kako monitor nije bio za mene sam isao na sigurno jer kod VA zna bit svakakvih modela, s muljanjem ili bez muljanja boje u sto sam se uvjerio jer doma imam 3 VA monitora i mislim da je pravilo sto jeftiniji VA to veci ? nad njim sto se tice ghostinga.

 

Zakrivljenost na 24" mi nije bas nesto, iako nisam vidio uzivo. Zakrivljenost na 27" je druga prica. Uglavnom, radi UWC preporuka Philips, bilo IPS ili VA varijanta. Sta got kupio provjeri ima li dovoljno konektora jer od predlozenih samo Philips ima 2 digitalna izlaza i zvucnike. Jedina mana mu je kaj je glossy pozadi pa ce trebat cesce cistit prasinu.. Osobno bih se u tom rangu malo protegnuo na 27" FHD rezolucije, ako se s monitora gledaju filmovi i serije ili protegnut na 24" 144Hz, ako je za osobu koja bi to cijenila (gamer/ica).

 Hvala na detaljnom odgovoru :)

 

Sto se tice 144hz nije potrebno jer ne igram nista na kompu..eventualno ps4 da spojim al ne znam jel bi to imalo benefite?

 

Znaci da za taj cjenovni rang i moje potrebe ipak trazim ips matrice? 

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

PS4 ne daje vise od 30fps, znaci za isti je dovoljan i 30Hz monitor, a kakav ce biti PS5 ne znam. IPS il VA je way to go po meni, s time da kod VA treba biti dosta oprezniji dok se IPS uglavnom moze uzet i na slijepo.

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

Misljenje o AOC AGON AG273QCX za gaming i video editing?

ili mozda neki sličan u tom rangu

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

uskoro mi dolazi novi komp pa sam zaključio da bi bilo ok nabaviti i novi monitor. Preferenicija mi je IPS panel i svakako bih želio 144 hz. Imate li iskustva sa 1440p monitorima i vrijede li novaca?

Neki cjenovni rang mi je 2000-2500 kn. Komp bi se večinom koristio za rad i ponekad gaming. Planiram ga upariti sa Sapphire RX 5700 xt pulse. To je valjda ok grafada ne pravi bottleneck?

Poanta ranta je, imate li neke preporuke za navedene kriterije? Svaka pomoć je dobrodošla s obzirom da prvi put istražujem monitore i totalni sam amater. Hvala vam.

 

/rant

 

edit: zaboravih napomenuti da mi kutevi gledanja nisu problem jer je monitor uvijek ispred mene na cca 60-70 cm pa mi to ne igra neku ulogu

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 18:10 (Pande).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nemas IPS 1440p 144Hz za te pare

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pretpostavio sam. Koji bi samo 144 hz preporučio onda?

 

Koliko bi došao neki ok monitor a da je sve navedeno?

 

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

za tu cijenu ja bi uzeo VA panel Samsung LC27JG50QQUX

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Taj monitor nema Freesync - veliki minus.

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Istina. Al za tu cijenu nema ništ sa 144Hz, 1440p i Freesync.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

1440 p je wishful thinking. Volio bih, ako je moguće, nabaviti neki solidan 144 hz monitor. Želio bih iskoristiti nove pogodnosti poput freesynca i toga što dobijam novim kompom.

Hvala svejedno na prijedlogu :D

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo imaš na alzashopu trenutno na blackfriday popustu 315€, 144Hz, 1440p i Freesync https://www.alzashop.com/32-samsung-c32jg56-d5652111.htm

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pande kaže...

Pretpostavio sam. Koji bi samo 144 hz preporučio onda?

 

Koliko bi došao neki ok monitor a da je sve navedeno?

 

 Ovaj monitor ima to sve što si naveo https://www.amazon.co.uk/Acer-VG270UPbmiipx-FreeSync-ZeroFrame-Speakers/dp/B07G9J35CQ?th=1&psc=1 , ako ti nije problem naručivati preko Amazona onda si pogledaj recenzije o monitoru jer ja neznam kakav je ...

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
dastefan kaže...

Istina. Al za tu cijenu nema ništ sa 144Hz, 1440p i Freesync.

 nije 27" ali je 32" za 2800kn  klik i ima sve trazeno

 

koliko vidim na njihovim stranicama to su Samsung paneli, a i 34" UW model je dobro prosao na BUG testiranju 

www.youtube.com/TerabitTV
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
morbida kaže...
Pande kaže...

Pretpostavio sam. Koji bi samo 144 hz preporučio onda?

 

Koliko bi došao neki ok monitor a da je sve navedeno?

 

 Ovaj monitor ima to sve što si naveo https://www.amazon.co.uk/Acer-VG270UPbmiipx-FreeSync-ZeroFrame-Speakers/dp/B07G9J35CQ?th=1&psc=1 , ako ti nije problem naručivati preko Amazona onda si pogledaj recenzije o monitoru jer ja neznam kakav je ...

 Loš je, nipošto to uzimati.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
morbida kaže...
Pande kaže...

Pretpostavio sam. Koji bi samo 144 hz preporučio onda?

 

Koliko bi došao neki ok monitor a da je sve navedeno?

 

 Ovaj monitor ima to sve što si naveo https://www.amazon.co.uk/Acer-VG270UPbmiipx-FreeSync-ZeroFrame-Speakers/dp/B07G9J35CQ?th=1&psc=1 , ako ti nije problem naručivati preko Amazona onda si pogledaj recenzije o monitoru jer ja neznam kakav je ...

 Loš je, nipošto to uzimati.

 Ovaj monitor ima isti panel kao Asus VG279Q, baš sam danas isprobao taj Asus i ispričavam se Ibmeu što sam pobio njegovu preporuku, monitor je sjajan u svemu, dizajn odličan,  144 hz je tako fluidno u desktopu,  IPS dobre boje i duboka crna.  Ibme zna što preporučuje. 

16 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pošto sam potpuni OUT oko ovih frejmerskih kemijanja...

 

površno sam upoznat oko velikog cjenovnog jaza gsync i amd čuda...

koliko dođe...i koji monitorčić bi se dalo stavit na neku običnu 1050?

ona i ne može izlistat tih 144,ali može 75 (koliko ja to..možda krivo kontam)

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, ljudi

 

ima li netko iskustva sa sličnom kombinacijom pod "Moj PC"? Zanima me bi li Full HD 144 Mhz 24" bio korektan izbor za FPS igre, BFV konkretno? Malo mi je bezveze kupiti novi monitor ako će mi grafička biti usko grlo. Hvala svima!

BATTLELOG: Francis_Bac0n
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

Moze pomoc oko kupnje monitora.

Dvoumim se izmedu AOC 27G2U i LG 27GL63T

AOC je trenutno s 2000 na 1800kn, dok je LG s 2200 na 1800, odnosno 1600 ukoliko kupim zabinom karticom.

Koristim nvidia grafu, 1660ti 6gb

Hvala!

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,treba mi pomoc oko monitora do 1200 kn?

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-samsung-236-lc24f390fhuxen-zakrivljeni-vga-hdmi-full-hd-best-buy/0222519/product/  sta kazete na ovaj?

 

unaprijed hvala na pomoci ;)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 10:56 (cobreti23).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice