Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.817
|
čitano: 4.436.525
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam se riješio Asusa VG279Q i kupio AOC 24G2U, ako je ikome stalo do teksta i čitanja neka ne uzima 1080p 27 monitor.

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dinno kaže...

Ja sam se riješio Asusa VG279Q i kupio AOC 24G2U, ako je ikome stalo do teksta i čitanja neka ne uzima 1080p 27 monitor.

 

Znači tebi je lakse citati tekst na manjem ekranu nego na većem? Jesi siguran da problem nije u tebi? 

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dinno kaže...

Ja sam se riješio Asusa VG279Q i kupio AOC 24G2U, ako je ikome stalo do teksta i čitanja neka ne uzima 1080p 27 monitor.

 sta je toliko lose? 

to je ako citas neki pdf ili ?

kakav je u igricama?

 

mislim ga uzet al toliko razlicitih misljenja,iskustava,.....

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 17:55 (simeparanoja).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Dinno kaže...

Ja sam se riješio Asusa VG279Q i kupio AOC 24G2U, ako je ikome stalo do teksta i čitanja neka ne uzima 1080p 27 monitor.

 

Znači tebi je lakse citati tekst na manjem ekranu nego na većem? Jesi siguran da problem nije u tebi? 

 Smeta mi što je pikselizirano smeta mi očima, možda je problem i u meni ali smetalo mi je to.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
simeparanoja kaže...
Dinno kaže...

Ja sam se riješio Asusa VG279Q i kupio AOC 24G2U, ako je ikome stalo do teksta i čitanja neka ne uzima 1080p 27 monitor.

 sta je toliko lose? 

to je ako citas neki pdf ili ?

kakav je u igricama?

 

mislim ga uzet al toliko razlicitih misljenja,iskustava,.....

 Ovisi o osjetljivosti očiju, blizini sjedenja, kvaliteti vida... itd...

 

Ja ti npr. imam 34" monitor s 1080p rezolucijom i opće nemam problema s višesatnim čitanjem teksta. Bio sam na pregledu vida, vele da imam savršen vid.

Koristio sam i 4K monitore, i vidim razliku. Ali mi nimalo ne smeta gledati u ogroman 1080p monitor.

 

Tako da na kraju ovisi o tebi, i ili ćeš negdje nakratko raditi na monitoru koji želiš kupiti, ili ćeš gs vračati ako ti se ne svidi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Dinno kaže...

Ja sam se riješio Asusa VG279Q i kupio AOC 24G2U, ako je ikome stalo do teksta i čitanja neka ne uzima 1080p 27 monitor.

 

Znači tebi je lakse citati tekst na manjem ekranu nego na većem? Jesi siguran da problem nije u tebi? 

 

simeparanoja kaže...
Dinno kaže...

Ja sam se riješio Asusa VG279Q i kupio AOC 24G2U, ako je ikome stalo do teksta i čitanja neka ne uzima 1080p 27 monitor.

 sta je toliko lose? 

to je ako citas neki pdf ili ?

kakav je u igricama?

 

mislim ga uzet al toliko razlicitih misljenja,iskustava,.....

 

PPI, jelte? Kod 24 incha, 1080p u pojedinim situacijama ja vidim pojedinačne piksele s nekih 70cm.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

 Ovisi o osjetljivosti očiju, blizini sjedenja, kvaliteti vida... itd...

 

Ja ti npr. imam 34" monitor s 1080p rezolucijom i opće nemam problema s višesatnim čitanjem teksta. Bio sam na pregledu vida, vele da imam savršen vid.

Koristio sam i 4K monitore, i vidim razliku. Ali mi nimalo ne smeta gledati u ogroman 1080p monitor.

 

Tako da na kraju ovisi o tebi, i ili ćeš negdje nakratko raditi na monitoru koji želiš kupiti, ili ćeš gs vračati ako ti se ne svidi.

 hvala

 

realno,99% ce se koristit za igrice (zato me.i privlaci jer je 144Hz i gsync compatible(barem tako kazu)) i ovih 1% yt/film i slicno

imam nesto drugo za posao

 

problem je sta nemam gdje pogledat ga uzivo pa ne znam da li mi smeta ili ne (vid isto odlican kao u tebe (barem dr tako kaze)) a hrpa razlicitih misljenja

CARPE DIEM
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ali isti je raspored na 24 i 27 1080p 10 ikona srednje veličine u redu na oba, samo što je na 27 sve krupnije i zato manje oštro, ako nekome ne smeta još bolje.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji bi gaming monitor najbolje pasao uz Ryzen 3600 i RX 5700 XT?

Išlo bi ovo na 144Hz i 1440p?

 

Ako da, koja bi bila preporuka? Nešto ispod 3000kn?

 

EDIT:

Ovo mi izgleda čisto dobro (osim što je TN)

https://www.nabava.net/search.php?q=dell+155hz

 

Ali zapravo, ima čisto pristojne opise:

https://pcmonitors.info/reviews/dell-s2719dgf/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 13:11 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imas ovaj IPS za malo vise pare 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cyber, znam kakva ti veličina pixela odgovara. Kupi LG 32GK650F i nećeš pogriješiti. Za VA panel ima izvrsnu brzinu odziva i boje.
https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

Koji bi gaming monitor najbolje pasao uz Ryzen 3600 i RX 5700 XT?

Išlo bi ovo na 144Hz i 1440p?

 

Bas cu pratit kako se razvija tvoja situacija. Ja isto planiram uzeti neki 1440p 144hz za isti rig, r5 3600 + 5700 xt. Mislim da ce igre radit na 75-120 hz.

 

191x7 kaže...
Cyber, znam kakva ti veličina pixela odgovara. Kupi LG 32GK650F i nećeš pogriješiti. Za VA panel ima izvrsnu brzinu odziva i boje.

 Jel ga ima tko da potvrdi koliko je dobar?

 

 

Ja sam skeptican o VA panelima jer imam jedan 32" i ima ghosting u odnosu na moj drugi 25" IPS i koliko sam skuzio VA imaju los view angle...

Cini mi se da je 27" bolja opcija jer mozes smanjiti rezoluciju na 1080, dok na 32" bas i ne... A i ja bi mozda rade da mi je ovaj 32" curved, il 27" flat.

 

Ja bi rado onaj lg27gl850, al je skup...

 

A i ne mogu pojmit koje su sve razlike kod tih monitora, cini se da ima previse cimbenika... Ghosting je npr jedan. Kao, ne vrijedi ti 144hz ako VA ima velik delay ili ghosting. Onda usere sve.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 16:48 (tigerija).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa ja imam 32GK650F-B, zato ga i preporučam. Kupio sam ga jer mi je trebao veliki monitor, a Hardware Unboxed ga preporučao u hrpi videa. Nisam primjetio neki ghosting, ali ja sam prešao s low end 1080p 60Hz TN monitora.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Nisam pronašao odgovor na zadnjih nekoliko stranica a dalje i tražim pa me zanima zna li itko kada će  LG 27GL850 u Hrvatsku? Nisam baš fan kupovanja takvih stvarčica iz inozemstva.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

 

Pa valjda 1440, zašto biš uzeo manju rezu za isto novaca?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Vaznije pitanje je za sta ti "treba" taj monitor, ako su igre pripazi 1440p je iznimno zahtjevna rezolucija, koju konfu imas?

7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebao bih pomoć pri izboru monitora, služio bi za neko programiranje, matlab, CAD i slicni programi i malo gaminga..

Tu su negdje sa cijenama tako da me zanima koji je najbolji izbor od ovih ili nešto drugo da gleddam?

11 DELL SE2719HR
0 DELL SE2717H
2 DELL P2419H
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 23:07 (slavenP22).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Pozdrav

Nov sam u ovome i trebam prijedlog za novi monitor, ali trenutno sam u buzdetu. Trebam 144hz, free sync i da je 24 incha.
Takoder nasao sam ekran na koji trebam misljenje. Ekran je Samsung 24RG50 zakrivljeni ekran koji zadovaljava moje uvjete samo nisam siguran.

Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Fille221 kaže...
Pozdrav

Nov sam u ovome i trebam prijedlog za novi monitor, ali trenutno sam u buzdetu. Trebam 144hz, free sync i da je 24 incha.
Takoder nasao sam ekran na koji trebam misljenje. Ekran je Samsung 24RG50 zakrivljeni ekran koji zadovaljava moje uvjete samo nisam siguran.

Hvala

AOC 24G2U, 144Hz, 23.8", IPS, FreeSync - oko 1500/1600kn je trenutno, u hgsputu je neko vrijeme išao po 1300kn

For everything you gain, You lose something else.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 20:09 (Strider-X).
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

aoc 27g2u vs aoc c27g1

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
krchmar72 kaže...

aoc 27g2u vs aoc c27g1

 

ASUS VG279Q

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Gledo sam taj uzet al je skuplji za 600-700 kn a u centru tehnike ga nema, pa sad biram između aoc 27g2u i aoc c27g1

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako ti nike hica sacekaj, malo malo ih bude u vise shopova po 2.000kn, inace Hardware Unboxed ga je proglasio najboljim IPS 1080p 27" 144Hz monitorom

 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
A onaj asus ,27inca ips 144mhz gamerski?

https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/vg279q
R33mba#2892
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Ako ti nike hica sacekaj, malo malo ih bude u vise shopova po 2.000kn, inace Hardware Unboxed ga je proglasio najboljim IPS 1080p 27" 144Hz monitorom

 

 da li je ovo provjerena informacija ili (dok su dosle pare nestalo)

trenutno su preskupi,2700+kn (alza ima oko 2300kn) 

R3nchi kaže...
A onaj asus ,27inca ips 144mhz gamerski?

https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/vg279q

 pa ovaj je ibme preporucija 

CARPE DIEM
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Do prije neki dan je bio 2.000kn u futuri it, protisu i jos 2-3 shopa.

Ne znam zasto ali počsjednjih par mj mu stalno saltaju cijenu sa 2.000 na preko 2.500kn pa opet spuste i tako u krug...

4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pa gledam sad instar i kod njih je 3000, kontam si da je to mal previse za 1080p

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Je ovo dobar izbor, ili ima nešto bolje u tom cjenovnom rangu (4000-4500kn) Ili još bolje i jeftinije? :D

https://www.alzashop.com/35-benq-ex3501r-d5155235.htm

 

21:9, 1440p, 100Hz

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dva dana gledam koji monitor uzet.Treutno imam dva.Oba su 1440p 144hz 27.Sad bi jedan od ova dva izbacio i uzeo jedan od 32 inca.

I nakon dva dana gledanja sta uzet nikad nisam bio zbunjeniji.

Do sada sam bježao od zakrivljenih monitora ali čini se da je najveci izbor te veličine baš medju zakrivljenim monitorima.

Od ravnih jedino što se ističe je LG 32GK650F-B .

Dok kod zakrivljenih mi je trenutno najbiliži Samsung C32HG70.

 

ako ima neko neki prijedlog neka slobodno kaže.

Sva stranica koja se bavi monitorima i koja ih recenzira mi kaže drugo.Jedno je sigurno.Nema savršenog monitora

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice