Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.425.996
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Hah, meni pak VA izgleda ispran kad sam vidio IPS, ali ok, valjda sto ljudi sto cudi. Ali da danas pored ovakvih cijena IPS monitora, za mene bi VA panel bio MRTAV. Tako da ako kupujes, VA prekrizi sa liste.

 

zzxxy, pak, opet nesta pobrkano... VA je sporiji i ponekad ima ghostinga, to valjda sve ovisi od monitora do monitora i od igre do igre, IPS je brzi i ne pati od tih problema...

 

ps lp stjepanj 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 20:43 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Va je sporiji, makar i to više nije pravilo jer ima va monitora poput odyssey g7 koji su najmanje u rangu ips. Boje su upravo zbog kontrasta izraženije, življe, sličan efekt kao kod oleda samo ne toliko jer oled ipak ima 'beskonačni' kontrast.
Ips zato obično ima veću preciznost boja, pa je bolji za grafičku obradu i manjak kontrasta se ne vidi toliko u osvjetljenijim prostorijama, gdje obično ima prrdnost zbog obično veće svjetline
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

jbg ispravak nisam htio ulazit u temu razlike izmedju VA i IPS jer ovo nije ta tema neg sam htio navest neke od prednosti i mana jednih i drugih.

vjerovatno sam pomjeso koji ima ghosting koliko sam trazio monitor za sebe unazad 3 mjeseca vec sam poludio od toga i iskreno sve mi se pomjesalo   al fala bogu pa nabavio i kazem nisam zazalio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzXXy kaže...
picajzla0707 kaže...
Vidi se, meni je va puno bolji od ips. Ips mi izgleda isprano pored va, jer mu je kontrast najmanje 300% lošiji

 ja sam htio ips zbog zivljih boja i ganjo par mjeseci na kraju odusto kak si i napiso razlika izmedju VA i IPS nije neka velika.

Svaki ima svoje prednosti ali zato imaju i svoje mane. VA je brzi nema ghostinga IPS sporiji ima ghostinga i tako dalje i tako dalje.....

Iskreno novi monitori svi koji idu preko 60Hz su odlicni jedino je pitanje cijena i sada dobavljivost nekih jeftiniji modela nazalost nema nigdje.

moje misljenje je da se covjek danasnje vrijeme nemoze zeznit u kupovini monitora bio to VA il IPS.

jedino se moze zeznit da kupi nes sto nevalja tj tvrornicki neki feler al opet postoji garancija!

 

i da se nadovezem na ovo gore sto je picajzla0707 reko slazem se bolji je kontrast jos ovaj moj ima i pre jb odlican negdje sam procito da je u rangu cak oled monitora. zato sam ga i kupio.

 VA je sporiji i ima ghostinga...da te ispravim...moj bivsi monitor samsung VA lc27rg50fquxen je užasan, užasan ghosting ima i kupio sam novi IPS M27F, preporodia san se jer nisan moga igrat cs go i pubg koliko je VA trash u competitive fps igrama...cak nekad i kod lola isto sam vidio defekte...tako da IPS ima golemu prednost od VA

abadabadu
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

bilo bi super da izadu novi monitori kao s g7 matricom, 24"+ ravni i 120+hz

 

meni su IPS presvijetli za iskljucivo igranje i gledanje filmova

 

meni je g7 dobar slikom ali ima problem s menu yostickom( kada se zagrije ne radi kako spada, nemogu uc u glavni menu) pa ga razmisljam dat na popravak, ali kako nemam zamjenski odugovlacim s time

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Trebao bih savjet / iskustva / preporuke...

 

Trenutno imam dell u2515h koji mi je postao premalen. Pikiram veličinu 32" a rezolucija mi pase 2k jer mi komp ne podrzava 4K.

Koristio bih ga za multimediju, obrada zvuka, tu i tamo serija / film itd.. znaci nema gejmanja.

Navikao sam na IPS i on mi odgovara ali ako je i neki dobar VA panel nebi bio problem... Svejedno jel glossy ili mat, na imacu mi je glossy IPS i ne smeta mi.

 

ovo mi je trenutno najzanimljivije -https://www.instar-informatika.hr/monitor-lenovo-315-d32q-ips-gaming-amd-freesync-75hz-hdmi-dp-2k/LEN%2D5927/product/

jel ima itko iskustva s tim monitorom ili neku drugu preporuku ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

freesync ne dolazi sa monitorima od 75 herca?koliko vidim nijedan to nema

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
brada09 kaže...

Trebao bih savjet / iskustva / preporuke...

 

Trenutno imam dell u2515h koji mi je postao premalen. Pikiram veličinu 32" a rezolucija mi pase 2k jer mi komp ne podrzava 4K.

Koristio bih ga za multimediju, obrada zvuka, tu i tamo serija / film itd.. znaci nema gejmanja.

Navikao sam na IPS i on mi odgovara ali ako je i neki dobar VA panel nebi bio problem... Svejedno jel glossy ili mat, na imacu mi je glossy IPS i ne smeta mi.

 

ovo mi je trenutno najzanimljivije -https://www.instar-informatika.hr/monitor-lenovo-315-d32q-ips-gaming-amd-freesync-75hz-hdmi-dp-2k/LEN%2D5927/product/

jel ima itko iskustva s tim monitorom ili neku drugu preporuku ?

 https://www.nabava.net/search.php?q=Q3279VWFD8

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://www.uzishop.hr/monitori/63312-acer-monitor-predator-xb273ugsbmiiprzx.html

 

jel ima kaj bolje od ovog za 4000kn?ovaj ima sve po meni

 

 

2k,27(idealno za 2k),ips,165hz,gsync

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

pogledaj za 400 kn manje imas gl 850 ili gn850 od lg..isto dobar monitor cak mislim da im 400cd.jedino nemas zvucnike..i radi na 144 hz..imas ovog acera u protisu za 3797

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 17:52 (mariolla79).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

pogledaj za 400 kn manje imas gl 850 ili gn850 od lg..isto dobar monitor cak mislim da im 400cd.jedino nemas zvucnike..i radi na 144 hz

 brutalno...neznam kako tog nisam vidio ima na akcizi za 3400..vrh

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

mislis na lg...? isto je dobar monitor ja imam fhd verziju gl650..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

jes.

 

kakvi su sa ips glow jesi testirao

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

meni je dobar ali pitaj dalje..mislim da ovdje ima netko gl ili gn 850...lg i acer imaju meni se cini isti au optronics panel

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji gaming monitor do 3k kn uzeti? Išao bih malo iznad ako postoji baš neka nemoguća ponuda, ali uglavnom do 3k.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zna li netko za model sličan delovom s2721hgf ali s ravnim ekranom?

 

Monitor je VA, FHD, 144hz i 27", što se brzine tiče odličan panel s jako malo meni vidljivog ghostinga i sve mi odgovara osim zakrivljenosti.

(da ga nisu išli pigati vj ne bi imao po 4 light bleed mrlje na dnu i vrhu koje idu do 1/3 širine, al ajd - uglavnom se ne vide)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

meni pada na pamet lg gl ili gn 850..ravan 144hz 2k ips

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

kolega zzXXy je preporučio dell s2721dgf/dgfa,

po recenzijama vrhunski monitor, meni trenutno na piku, da još malo padne cijena...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala na odgovoru ali emre nemre za pokućnu upotrebu ips, glow mi kida jabučice (jep, čak i uz dobro ambijentalno svjetlo, udaljenost od ekrana i podešenost)

Osuđen sam na VA, imam na stolu trenutno s2721 i ekran je više/manje uredu za te novce ali samo evo da pitam ima li kakva varijanta bez tog 1500R koji me blago rečeno opći u živac.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

a sad skuzio ti imas fhd...hmmm vecina aoc ima ips fhd..nekak nisam siguran da ima neki fhd 27 va panel a da nije curved

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz, može preporuka nekog monitora do 1400 kn ? Ovo su uvjeti kod kupovine...

 

- Full HD, 24"

- HDMI priključak

- podešavanje po visini i kutu gledanja

- da ima zvučnike kako bi ga mogao lagano priključit na PS4

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

aoc 24g2u..imas ips..usbove..zakretanja..zvucnike..75hz..to ti ulazi u budjet..i imas skuplji isti s 144 hz..75hz imas hg spot adm i protis..oko 1170knu sva 3 ducana

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 11:03 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...
brada09 kaže...

Trebao bih savjet / iskustva / preporuke...

 

Trenutno imam dell u2515h koji mi je postao premalen. Pikiram veličinu 32" a rezolucija mi pase 2k jer mi komp ne podrzava 4K.

Koristio bih ga za multimediju, obrada zvuka, tu i tamo serija / film itd.. znaci nema gejmanja.

Navikao sam na IPS i on mi odgovara ali ako je i neki dobar VA panel nebi bio problem... Svejedno jel glossy ili mat, na imacu mi je glossy IPS i ne smeta mi.

 

ovo mi je trenutno najzanimljivije -https://www.instar-informatika.hr/monitor-lenovo-315-d32q-ips-gaming-amd-freesync-75hz-hdmi-dp-2k/LEN%2D5927/product/

jel ima itko iskustva s tim monitorom ili neku drugu preporuku ?

 https://www.nabava.net/search.php?q=Q3279VWFD8

 

 

vidio sam taj, ali nema Vesa mount. panel je vjerojatno isti u oba?

3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Preporuka monitora za 4000 kn. Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

za sto ti treba? koju grafu imas? ips ili va panel ti vise pase? koje dimenzije?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Da li se treba pomiriti s mrtvim pixelima na novom monitoru ili se žaliti?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

koji monitor i koliko komada? vidi na netu koliko ti je za monitor dozvoljeno mpixela

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Azmo kaže...
Da li se treba pomiriti s mrtvim pixelima na novom monitoru ili se žaliti?

 Koji monitor? 

Ako si kupio na daljinu mozes ga vratit u roku 14 dana bez objasnjenja, i trgovac ti mora vratit novac.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ovisi koliko dopusta proizvodac. Ja sam upravo danas dobio novi zamjenski AOC 24G2U stari je imao 4 mrtva pixela, a ni star mjesec dana. Dva su bila plava/crvena, a dva crna skroz. I evo i na ovome novome vidim prvi vrhu jedan mali i iskreno ne da mi se vise slat na reklamaciju pa opet cekat deset dana. Ako ih nema bas previse i nisu toliko uocljivi pomiri se sa time kao i ja. I mene je patilo to da kupis novo i dobijes ''strgano, ali je to danas tako jer su se i proizvodaci ogradili da su jedan, dva normalna i sta mozes.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

za gaming i posao....preferiram 27' i 144hz

grafička je 3060ti

za panele neznam

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice