LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduction

poruka: 13
|
čitano: 2.796
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduction

Skuzio sam da ne mogu imat upaljen freesync i 1ms motion blur reduction pa se pitam koja stvar je bolja.

 

Nemam AMD-ov grafu vec GTX 1070 pa ne znam kolko ce mi freesync pomoc

 

BTW kad stavim monitor na 75hz skupa s 1ms motion blur reduction slika na monitoru pocne titrati...

 

1 Freesync
2 1ms motion blur reduction
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduction

freesync radi samo sa ati grafickama, tako da ionako nemas nikakve koristi od njega sa svojom grafickom. 

freesync kao i gsync stvaraju dodatni input lag pa je obicno disablean kada se koristi mbr. 

 

takodjer vjerujem da ces mbr koristi samo za igre gdje zelis cim manji input i response time, i gdje ti je fps iznad 144hz,

tako da ti ni netreba free/gsync koji  je samo za igre gdje nemozes imati 144 fps pa ti dolazi do tearing odnosno paranja slike pa samim time mbr ti je nepotreban i stvarao bi dodatne probleme.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduc
karlo125 kaže...

Skuzio sam da ne mogu imat upaljen freesync i 1ms motion blur reduction pa se pitam koja stvar je bolja.

 

Nemam AMD-ov grafu vec GTX 1070 pa ne znam kolko ce mi freesync pomoc

 

BTW kad stavim monitor na 75hz skupa s 1ms motion blur reduction slika na monitoru pocne titrati...

 

 Sa freesyncom i Nvidia grafom neces nista dobiti, a sto se titranja tice to ti je nuspojava nacina na koji motion blur reduction radi i neizbjezan je, zato vecina ekipe zaobilazi taj "feature" jer im smeta za oci.

Djozaa kaže...

freesync radi samo sa ati grafickama, tako da ionako nemas nikakve koristi od njega sa svojom grafickom. 

freesync kao i gsync stvaraju dodatni input lag pa je obicno disablean kada se koristi mbr. 

 

takodjer vjerujem da ces mbr koristi samo za igre gdje zelis cim manji input i response time, i gdje ti je fps iznad 144hz,

tako da ti ni netreba free/gsync koji  je samo za igre gdje nemozes imati 144 fps pa ti dolazi do tearing odnosno paranja slike pa samim time mbr ti je nepotreban i stvarao bi dodatne probleme.

 

Ne siri dezinformacije po obicaju.

 

G-sync/freesync dodaju toliko minimalan input lag da on postaje "osjetan" naspram v-synca off (tj najmanjem mogucem in put lagu) tek kad ti je FPS u igri 3 ili vise puta veci od rr-a monitora klik. Koga zanima jos detalja neka procita cijeli clanak jer je odlican.

 

Ovo da ne treba g-sync/freesync za igre koje vrti iznad 144 fps-a je isto glupost, tearing ce se javljati i kad je FPS iznad 144, ali i ako recimo Riva Tunerom limitira FPS na 142.

 

U prevedenom tearinga ces se rijesiti jedino ako imas AMD grafu sa freesyncom il Nvidiju sa g-syncom.

13 godina
offline
LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduction

Potvrdio si sve sta sam napiso te rekao da sirim dezinformacije.  Thumb down

Ja sam valjda jedna od rijetkih osoba koju zabavljas i nisam te stavio na ignore.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 17:28 (Djozaa).
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduc
Ne, nisam potvrdio sto si ti napisao jer si napisao hrpu nebuloza.

Za pocetak tearing se javlja i kad je fps iznad rr-a monitora (doduse ne cudi me da ti to ne vidis kad ti mazohisticki ghosting ne smeta), druga stvar g-sync/freesync mu daje munimalan input kag koji nece osjetiti, treca stvar nisi covjeku uopce odgovorio zasto mu slika "titra" nego pametujes, a ne znas o cem pricas.

Malo se educiraj prije nego sto krenes dijeliti "savjete", jer to tvoje vise nije zabavno citati kao prije, postalo je zalosno...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 18:00 (war3_tft).
13 godina
offline
Re: LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduc

Preporucis čovjeku da mu je bolje imat s njegovim setupom freesync nego mbr a lijepo ti kaze da ima nvidia graficku.

Nakon toga ides ljepit sav ufuran neke citate s drugih stranica.

Kako ti se da samo.

reko sam da freesync/gsync stvara input potvrdio si pa kazes da nisi , sav si se pogubio.

12 godina
protjeran
offline
Re: LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduc
Procitaj jos jednom moj prvi post u vezi nvidije i freesynca.

Upozoravan covjeka da ne nasjedne na tvoje nebuloze o input lagu jer je on toliko minimalan sa upaljenim freesyncom/g-syncom da ga nema smisla spominjati. Naravno ti ga spominjes i prikazujes kao problem jer si upario gtx 1060 sa svojim mrljavcem pa sad nemas jedinu stvar zbog kojeg taj monitor icemu valja (freesync) pa te to muci. To naravno nije razlog da ovako besramno siris dezinformacije.

Sto se linka tice jasno mi je da ti je tesko razumjeti o cemu se radi u clanku, ali to ne znaci da ostalim normalnim ljudima nece biti koristan.
13 godina
offline
LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduction

A kako ce covjek uparit svoju nvidiju sa svojim monitorom s freesync, totalno si se pogubio. Jos te cekam da pokazes neku sliku sa svog ispranca al izbjegavas mudro, vrag zna dal imas uopce 144 monitor. :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduc
Pa naravno da nece upariti jer ne dobiva nista, samo mu pojasnjavam nebuloze vezane za input lag i ispravljam ostatak tvog "posta" da se ostali koji citaju informiraju kako spada.

Sta ti mislis dobiti slikom sa mobitela? Ufo test nema nikakvog smisla jer ufo koji se kod mene vrti na 170hz i koji je kristalno cist i fluidan na mobitelu izgleda kao da je na 2 fps-a jer kamera sa mobitela to ne moze uhvatiti kako spada, provjeri i sam pa ces vidjeti, za uhvatiti tako nesto treba malo bolja oprema. Ako zelis vidjeti kvalitetu boje opet nema smisla jer prikaz sa mobitelom (pogotvo losim kao mojim) je sve osim precizan.

Kasnije cu ti poslikati ufo test pa ces vidjeti o cem pricam.
13 godina
offline
Re: LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduc

I kako mu onda pomazu tvoji pokusaji da ispadnes pametan.

Sta se tice slike, ma mene samo zanima dal imas uopce ista doma a ako imas da vidimo kako izgleda taj ispranac.

12 godina
protjeran
offline
Re: LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduc
Pomazu u smislu da se covjek ne bi preplasio "input laga" ako mu ostane upaljen freesync, ali prvenstveno da ostalima pojasnim dezinformacije koje plasiras.

Imas srece bas sam nekidan opalio sliku sa svojim digitronom.

13 godina
offline
LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduction

Ma ni samsung mobitel kamera sa oversatuartion nebi spasila pogled na taj izbjeljeli uzitak sta imas.  Pljuc.

Nego, rečeno je covjeku da slobodno koristi mbr jer ionako neće imat koristi od freesynca te da freesync i mbr jedan drugog ponistavaju. Sve tocno , i onda ti uleces sa hrpom smusenih informacija u nadi da ispadnes pametan. I ponovno bespotrebno spamaš.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LG 29UM69G-B-freesync vs 1ms motion blur reduc
Tebi su to smusene informacije zbog nedostatka znanja i razumjevanja, dok su drugima to itekako korisne informacije. Ne ponistavaju se freesync i mbr vec freesync ne moze raditi dok je mbr upaljen, prouci na koji nacin te tehnologije rade. Ako mu slika titra to znaci da mu smeta taj odron od "featurea" pa preporucivati mu da ga upali je u najmanju ruku smijesno...

Uzivaj ti meni na mrljavcu uz nesnosni tearing sa pozamasnom dozom "sjaja". Hrac.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 19:22 (war3_tft).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice