Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući povrat?

poruka: 23
|
čitano: 5.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući povrat?

Kupio putem Links webshopa monitor u vrijednosti od 3800kn.. spojio ga, upalio.. mislim da je baš točno na sredini stuck pixel.. ne mogu ništa igrat, bode me u oko.. a i da je bilo gdje drugdje i dalje bi bio jako ljut šta sam pljuno 3800kn.. uglavnom, budući da sam monitor kupio putem interneta, imam pravo na onaj povrat u roku 14 dana.. što sam naravno i iskoristio jer ne mislim imat takav monitor.. poslao sam ga natrag linksu i čekam odgovor.. sad me zanima jel moguće da mi seru zbog toga i da odbiju povrat novca zato što ima taj stuck pixel...

 

budući da je monitor dellov (alienware) taj jedan stuck pixel ne znači da je monitor pokvaren, te na njega nemam pravo iskoristit jamstvo.. tako da ne bi ni oni trebali imat pravo reći da je pokvaren i da ga ne mogu vratit.. barem ja tak mislim..

 

samo me zanima hoću li dobiti povrat novca ili sam spalio 4 hiljade na ništa... ak mi ga vrate budem ga bacio u smeće...

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov

Ti imaš pravo na povrat novca nakon 14 dana imao monitor mrtvi piksel ili ne, nisi im čak ni trebao objašnjavati razlog povrata monitora.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov
Cryogenic kaže...

Ti imaš pravo na povrat novca nakon 14 dana imao monitor mrtvi piksel ili ne, nisi im čak ni trebao objašnjavati razlog povrata monitora.

 Nisam im rekao zašto. Rekao sam da sam nezadovoljan. I znam da imam to pravo, ali to kod nas u RH često nije dosta.. 

16 godina
moderator
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov
bero213 kaže...

sad me zanima jel moguće da mi seru zbog toga i da odbiju povrat novca zato što ima taj stuck pixel...

Oni mrtvi piksel ne mogu spominjati kao ikakav argument, jer bi to automatski značilo da ga moraju uvažiti za reklamaciju, odnosno da ti moraju dati drugi monitor.

 

Koji je inače monitor u pitanju? Jesi provjerio koje uvjete za mrtve piksele ima?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov

Točno sam tako i ja razmišljao.. samo se nadam da neće naći neki razlog da mi ne vrate novce..

 

Alienware AW2518H.. Provjerio sam, i nemam ih dosta da iskoristim jamstvo.. ali nebi ga ni iskoristio da mogu, jer monitor je i svim drugim aspektima jako loš.. kut gledanja je užasan.. čak i kad točno ispred mene stoji prema vrhu monitora bijela boja postaje žučkasta..

15 godina
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov

Reci da ti treperi panel i da si vidio (vidis) mrtve piksele...odnosno jednostavno ne ulijeva pouzdanje makar dobio novi.

Ali svakako imas pravo na povrat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.8.2018 23:45 (Mitch).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov

Budem vidio šta će mi javit iz linksa.. u petak im je došao u monitor u skladište.. trebali bi mi sad ovaj tjedan javit kakva je situacija.. nadam se da neće bit problema.. stvarno mi se neda čekat ili još gore borit se za povrat..

5 godina
protjeran
offline
Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući povrat?

Pa na povrat para imaš sigurno pravo, jedino je pitanje hoće li ti uzeti određeni postotak budući da si 'otvorio' kutiju i isprobao ga.

Oni/links ga sada više niti ne mogu prodavati kao novoga, već tamo pod rabljena roba uz napomenu da je korišten za potrebe testiranja kako to oni vole napisati.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov

Aha, krasno.. vidim da oni određuju taj postotak.. bilo bi baš ljepo da mi sad skinu 10%, 20% ili više.. još sam im moro platit dostavu 100kn kad sam ga vraćo... sad neka mi skinu 400+ kn zato što sam ga isprobao. zapakiro sam ga natrag bolje neg šta je bio tvornički zapakiran, a nema nigdje apsolutno nikakvih oštećenja.. tako da bi bilo neugodno iznenađenje da iz nekog razloga uzmu postotak..

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 4:10 (bero213).
9 godina
offline
Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući povrat?

Links je govno od trgovine. Dugo sam godina tamo kupovao ali jednostavno nije ih briga za njihove kupce.

Primjera radi, kupio Dell monitor za oko 2000kn prije godinu dana, monitor bio ocajan, imao ghosting i jednostavno slika je bila katastrofa, odnesem da cu zamjenit kazu da ne mjenjaju monitore niti vracaju novce za iste, ja poludio. Nakon uvjeravanja da je sve novo i da nisam ni folije skinuo odluce ga poslat u ZG gdje mi odbiju zamjenu jer kako kazu monitor izgreban Daj bjezi, ne bi od njih vise kupio zvakacu.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov

Upravo me ovakvog nećega strah... Nadam se da neću morat prolazit kroz takvo sranje..

16 godina
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov
bero213 kaže...

Upravo me ovakvog nećega strah... Nadam se da neću morat prolazit kroz takvo sranje..

 To sto kolega el.sef kaze vrijedi kada kupujes osobno u trgovini a za webshop kupnju valjda vrijede druga pravila. I ja sam tako prosao ali nista ne zamjeram Linksu nego sebi sto nisam pitao kakva je politika kod vracanja. Kada sam vracao monitor covjek mi pokaze veeeliki plakat na kojem pise sta se moze vratiti i u kojem roku a sta ne. Monitor ne. Nema problema zeznio sam stvar nosi monitor nazad kuci. Inace sam prije toga, u vrijeme kada sam slagao konfiguracije frendovima, imao podosta situacija da sam iz raznih razloga vracao kupljene komponente i nikada bas nikada me u Linksu nisu odbili. Ne znam, mozda to ovisi i o poslovnici i trgovcima koji tamo rade ...

8 godina
odjavljen
offline
Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući povrat?

1. Monitor je neispravan ako ima Piksel koji ne radi !

2. Imaš pravo po zakonu na povrat novca u roku od 14 dana, da li Links ima neke svoja interna pravila o povratu se nemoj zamarat jer zakon ima prioritet ispred svih internih propisa. Ako im se nešto ne sviđa ideš na prijavu inspektoratu i gotovo.

 

Sve je zapravo vrlo jasno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov
Glavas_ZG kaže...

1. Monitor je neispravan ako ima Piksel koji ne radi !

2. Imaš pravo po zakonu na povrat novca u roku od 14 dana, da li Links ima neke svoja interna pravila o povratu se nemoj zamarat jer zakon ima prioritet ispred svih internih propisa. Ako im se nešto ne sviđa ideš na prijavu inspektoratu i gotovo.

 

Sve je zapravo vrlo jasno.

 Postoji valjda u garanciji da li je zero pixel garancija ili npr.

 

https://www.lg.com/hr/monitori/lg-29WK600-W

5 godina
protjeran
offline
Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući povrat?

Koliko sam ja shvatio niti se ne radi toliko o pixelima koliko on niti ne želi taj monitor.

Odnosno ne želi niti zamjenu za isti, niti zamjenu za neki drugi. Ne znam koja su njihova/linksova interna pravila samo znam da su neke trgovine koje prodaju odjeću i obuću upravo uvele taj umanjeni dio kroz postotak kod kupnje (pa i na 'daljinu'). Razlog su bile djevojke/žene koje su uzimale robu, slikale se u njoj, objavljivale to na blogovima i vraćale ju nazad. Možda bolje da ništa nije niti pisao ovdje (što se linksa tiče), jer sada svi znamo koji model monitora ne ići tamo kupovati . Uglavnom, sretno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov
'Bem ti, znaci slicna situacija kao i prije gro godina (osim inspektorata naravno)... Na koliko kn uopce pocnu monitori sa zero-pixel politikom danas?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov
Seronja nezauzet kaže...

Koliko sam ja shvatio niti se ne radi toliko o pixelima koliko on niti ne želi taj monitor.

Odnosno ne želi niti zamjenu za isti, niti zamjenu za neki drugi. Ne znam koja su njihova/linksova interna pravila samo znam da su neke trgovine koje prodaju odjeću i obuću upravo uvele taj umanjeni dio kroz postotak kod kupnje (pa i na 'daljinu'). Razlog su bile djevojke/žene koje su uzimale robu, slikale se u njoj, objavljivale to na blogovima i vraćale ju nazad. Možda bolje da ništa nije niti pisao ovdje (što se linksa tiče), jer sada svi znamo koji model monitora ne ići tamo kupovati . Uglavnom, sretno.

 Ma sumnjam da postoji itko ko bi kupio FHD monitor za 4000kn, još uz to TN.. nakon šta sam godinama na jako dobrom IPS monitoru ovo je bio ogroman downgrade.. ko šljivi tih 240Hz, uzet ću si 4K ili 1440p monitor.. kad već ne postoji IPS 1080p 144Hz..

8 godina
neaktivan
offline
Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući povrat?

Pregledali su monitor i rekli su mi da će mi umanjiti povrat za 10% zbog nastalih oštećenja, te su mi u prilogu poslali slike gdje je monitor izgreban kao da je prošao 5 godina intenzivnog korištenja i premještanja.. ja sam taj monitor stavio na krevet, stavio na njega stalak te ga premjestio na stol nakon i 2 - 3 sata sam ga samo vratio u kutiju.. ne znam kako je moguće da sam ga toliko izgrebo kao što vidim iz slika.. ali neću reći da nisam.. jer nit imam kakve koristi od toga, nit mogu bit siguran da nisam..

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov

Sramota, koji šupanderi, šta sve neće izmislit, pitaj ih na čemu temelje umanjenje povrata i dali je to zakonito. Možda imaš veća prava da ti vrate full novac, jer oni mogu tvrdit da monitor uopće nije ni ispravan. Ja bi zaprijetio svime i svačime, kenjanjem i po fejsu i po svemu ne dobiješ li pun povrat love jer druge nema ako hoćeš vidjet svu svoju lovu jer drugog izbora nedaju bagra pokvarena. Obavezno im reci da dokažu da si ti oštetio monitor. Dovoljno je samo bacit oko na njihov fejs/osvrti. Jaoooo, kako mi idu na nerve.

 

"14 dana za otkazivanje i vraćanje robe kupljene izvan prodavaonica (putem interneta, telefonski ili poštanskom narudžbom)

U EU-u imate pravo na puni povrat novca ako kupljenu robu vratite u roku od 14 dana. Možete to učiniti iz bilo kojeg razloga, čak i ako ste se jednostavno predomislili.

 

Neki vam trgovci neće naplatiti naknadu za povrat robe. Međutim, ako morate nadoknaditi troškove povrata robe, trgovac bi vas trebao obavijestiti o tome. Ako vas nije obavijestio da morate platiti za povrat, trgovac će morati platiti troškove povrata. Ne morate platiti nikakve druge naknade o kojima niste bili obaviješteni.

 

Povrati novca

Trgovac vam mora vratiti novac u roku od 14 dana od primitka vaše obavijesti o otkazivanju, no može odgoditi povrat u slučaju da ne primi vraćenu robu ili dokaz da ste je vratili.

U povrat novca moraju biti uključeni i svi troškovi dostave koje ste platili pri kupnji. Međutim, trgovac vam može naplatiti troškove isporuke ako ste izričito tražili nestandardnu (žurnu) isporuku."

 

Ili mi pošalji broj računa u inbox da ih ja pitam za zdravlje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 21:50 (Cryogenic).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov

Rekao sam i da je ne moguće da sam ga ja ogrebao, a ovo je bio odgovor.

 

"žao nam je, no mi smo uređaj zaprimili sa ogrebotinama koje smo Vam poslikali i poslali."

 

evo i slika koje su mi poslali u prilogu.. imam mobitel 2 godine.. i na njemu nemam ni najmanju ogrebotinu.. i to s8.. koji je cijeli od stakla.. zar sam sposoban onda ovo napraviti u 2 - 3 sata na monitoru koji vrijedi 4000kn?

 

mislim jako me iznenadilo to budući da ja stvarno uvijek dobro pazim na takve stvari i nikada mi se nije dogodilo da nešto razbijem ili zgrebem, što se tiće tehnologije.. šta kroz moje ruke prođe često izgleda kao da je tek izašlo iz kutije.. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2018 2:02 (bero213).
5 godina
protjeran
offline
Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući povrat?

Ja ću ti napisati samo jedno - nisi tu temu trebao pokretati ovdje prije negoli se riješila.

Malo razmisli zašto sam to napisao...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov
Seronja nezauzet kaže...

Ja ću ti napisati samo jedno - nisi tu temu trebao pokretati ovdje prije negoli se riješila.

Malo razmisli zašto sam to napisao...

 Ja sam dobio povrat novca tako da mislim da je sve u biti riješeno... 

12 godina
protjeran
offline
Re: Potpuno novi monitor - stuck pixel, mogući pov
Ta plastika na apsolutno svim monitorima je mekana i zaista ih je lako ogrebati a da niti skuzis koliko god ti pazio..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice