Spajanje monitora i mobitela

poruka: 8
|
čitano: 7.106
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Spajanje monitora i mobitela

Pozdrav.Ako ima tko iskustva s ovim problemom nek mi odgovori.Kupio sam novi monitor,i spojio ga izravno hdmi kabelom u adapter hdmi na micro usb na mobitel.ali nemogu ga pokrenuti.u Čemu je problem? Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje monitora i mobitela

I kad kod zubara dodes kazes koji te zub boli.

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Spajanje monitora i mobitela

Mobitel lenovo k5,monitor acer GF246BMIPX

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Spajanje monitora i mobitela
Ja mislim da mobitel to treba podržavati da bi radilo
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje monitora i mobitela

ja imam problem sličan imam kabal ali mi isto tako ne uspjeva da ga spojim da mi otvori ..

[IMG]http://i68.tinypic.com/f1cits.jpg[/IMG]

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje monitora i mobitela
Stipa1978 kaže...

Pozdrav.Ako ima tko iskustva s ovim problemom nek mi odgovori.Kupio sam novi monitor,i spojio ga izravno hdmi kabelom u adapter hdmi na micro usb na mobitel.ali nemogu ga pokrenuti.u Čemu je problem? Hvala

 nisi spoji (izravno).. tj da mobitel ima hdmi tad bi ralilo, usb nije hdmi..

posotji mHDMI, mini-micro.. postoji i standard proširenje hdmija kao arc.. i to sve ovisi o uređaju, podržava ili ne.

regoć kaže...

ja imam problem sličan imam kabal ali mi isto tako ne uspjeva da ga spojim da mi otvori ..

[IMG]http://i68.tinypic.com/f1cits.jpg[/IMG]

 

 -postojanje nekog kabla ne znači da to radi samo po sebi (i duhu svetom).. usb može biti bilo što, bilo koji uređaj, ali u ovom slučaju mobitel to mora podržavati, dok spajanje usb-hdmi nema vezue/smisla, adapter nije konverter/uređaj. Fizički spojiti žice ne znači ništa osim mogućih problema npr pregaranje-kvar. Za primjer na PCju možeš imati npr TV-usb karticu, printer, miša, bilo što.. ali ne tako da samo fizički spojiš žice nego je to aktivna elektronika (konverter) ili direktno uređaj podržava, pri tome je čak sporedno koji konektor, npr hdmi, scart, stereo jack.. svaki konektor je samo fizički konketor, dok se koriste različiti upravo zato da se razlikuju, jer je SIGNAL + način rada različit. U suprotnom, možemo koristiti npr scart za sve što ima veze s PCjem ili TVjem.. sam konektor ima dovoljno pinova npr za dvi, audio, sata.. ali to se upravo zato ne radi jer bi tad bilo 'nemoguće' po samom konektoru razlikovati što je što i što čemu služi. =zato upravo i postoje (različiti konektori, standardi, nazivi itd..).

 

 

edit: kao btw, priča o USBu.. ili zašto se nešto upravo tako zove? universal serial bus.. hintovi? ne?.. ok. :))

- usb ima 4 pina-kontakata, 2 za struju 5v-500ma, 2 za podatke. To je to. Možemo ako to želimo, šarafcigerom-lemilicom.. (čekićem?) naparaviti npr slušalice-stereo jack spoj za koji nam treba 2-kanala (L/R za stereo) + jedna žica za masu (zajednička) ili 2 para odvojenih žica. Dakle, usb konektor to fizički može, dok ne može npr mrežni gbe (gigabit) kabel jer za njega treba 8 žica.. ali može fast-100.. namjerno su odabrani analogni audio-slušalice i mreža, kao dva primjera konektora koji nikakve međusobne veze nemaju, ali npr možemo za sve to iskoristiti RJ45 konektor (mrežni, kao veliki telfonski rj11..) jer ima 8 pinova što je dovoljno za dva usb ili višekanalni audio (analogni, digitalni može po jednoj žici jer je to zapakiran podatak..) no RJ45 ne koristimo za takve stvari jer bi ljudi-korisnici bili zbunjeni, jer bi u svaki otvor gurali bilo što.. (i guraju..) :))

-kad neki kabel tražimo npr na ebayu, 99% da ćemo ga naći, ali to ne znači da to radi, nego da samo postoji kabel.. žice koje je netko spojio na neki konektor. Adapter je ista stvar. Konverter je aktivna elektronika i nema veze s tim samo se podrazumijeva da će imati par različitih konektora za ulaz-izlaz kao most između dva standarda i upravo zato da ih se razlikuje i da se ne pomješa, pa tako npr za audio/mrežu imamo colorcode, žice u bojama, konektore u bojama.. a boja pri tome ne znači baš ništa, samo je boja... no to označava da nije isto npr crveno-plavo-zeleno.. jer da je isto, tad colorcode ne bi ni postojao kao nešto po čemu razlikujemo takve npr kablove-utore.. npr microfon-zvučnik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 17:51 (ihush).
14 godina
moderator
offline
Re: Spajanje monitora i mobitela
Stipa1978 kaže...

Mobitel lenovo k5,monitor acer GF246BMIPX

 Niti mobitel to podržava, niti monitor...

 

Da bi mobitel preko micro usb-a mogao dati sliku na monitor, potrebno je da i mobitel i monitor podržavaju MHL.

Lista uređaja koji to podržavaju:

http://www.mhltech.org/devices.aspx

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 19:37 (XXX-Man).
15 godina
offline
Spajanje monitora i mobitela

+ MHL je standard (ne konkretan kabel i sl.) pa možda nekome pomogne za razumijevanje mhl-wiki.. važno je da uređaj nešto podržava, dok kablovi mogu biti različiti (mobitel, navedeno u wiki..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice